8 lutego 2023, 20:48:00 - dwieladek
Gol Dawida Kownackiego w Pucharze Niemiec

Dawid Kownacki strzelił gola dla Fortuny Düsseldorf w zremisowanym 1-1 (1-0, 1-1, 1-1) meczu 1/8 finału Pucharu Niemiec z Nürnberg, z którym klub Polaka rywalizuje w 2. Bundeslidze. W serii rzutów karnych drużyna Polaka przegrała 3-5. To druga bramka 25-letniego napastnika w tych rozgrywkach w bieżącym sezonie.

8 lutego 2023, 18:00 - Norymberga (Max-Morlock-Stadion)
1.FC Nürnberg VfL 1-1 pd. k. 5-3 Fortuna Düsseldorf 1895
Taylan Duman 90 - Dawid Kownacki 33

karne: 1-0 Johannes Geis, 1-1 Florian Kastenmeier, 2-1 Taylan Duman, 2-2 Christoph Klarer, 3-2 Jan Gyamerah, 3-3 Jorrit Hendrix, 4-3 Christopher Schindler, (4-3 Jona Niemiec - obroniony), 5-3 Erik Shuranov

żółte kartki: Jan Gyamerah, Florian Flick - Andre Hoffmann.
czerwona kartka: Florian Flick (120. minuta, Nürnberg, za faul taktyczny).

sędziował: Matthias Jöllenbeck (Badenia Południowa).
widzów: 25 216.

Kownacki grał do 90. minuty, gdy zmienił go Jona Niemiec. W zespole gości poza kadrą meczową znaleźli się Adam Bodzek i Michał Karbownik.

Losowanie 1/4 finału odbędzie się 19 lutego, a mecze zostaną rozegrane w dniach 4-5 kwietnia.

DDDD - 8 lutego 2023, 21:01:56 - *.versanet.de
polacy maja sily na pol godziny a potem koniec, patrz kownacki czy kaminski, to co ze strzelil bayernowi ale przegrali, podobnie z innymi.

Ddg - 8 lutego 2023, 21:10:40 - *.dynamic.gprs.plus.pl
W końcu pulchny Dawidek coś pyka w tej niemieckiej lidze🤣

@DDDD - 8 lutego 2023, 21:32:11 - *.netcity.pl
A co według ciebie jeden Polak ma biegać za jedenastu i samemu wygrywać mecz? Swoje strzelił, niech reszta się wykaże.

bibu - 8 lutego 2023, 23:11:12 - *.as13285.net
Jona Niemiec który zastąpił Dawida i potem przestrzelił karnego, tez ma polski paszport. jestem ciekaw czemu nie spełnia kryteriów 90 minut, żeby o nim wspomniano

bibu - 8 lutego 2023, 23:13:03 - *.as13285.net
chcoiaz wspomniano jak sie zastanowic tylko ze nie na niebiesko i mnie zmyliłó

KKS - 9 lutego 2023, 8:14:12 - *.centertel.pl
Niezła wtopa Rząsy z Kownackim.
Dawid to dużo lepszy piłkarz niż otyły, ociężały i nieskuteczny Ishak. Do tego Kownaś 4 lata młodszy i chciał w Lechu zostać....

Raffaello - 9 lutego 2023, 8:35:00 - *.204.96.49.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Karbownik totalny zjazd w karierze. Nigdzie się nie sprawdził, pora wrócić do ekstraklasy by ratować karierę. W tym wieku ma grać regularnie a on grzeje ławę. Zachodnie kluby to za wysokie progi dla niego. Przypomina mi kapustke. Wieczny niby talent a w rzeczywistości przeciętny zawodnik.

WS45 - 9 lutego 2023, 9:19:16 - *.play-internet.pl
@Raffaello
Karbownik ma kontuzję mięśniową, ale fakt, zjazd ma, talent to on ma, ale do trzeba ciągle pracować, szlifować ten talent, on przegrał z głową.

g - 9 lutego 2023, 11:09:48 - *.dynamic-3-poz-k-0-3-0.vectranet.pl
@bibu: no jak to, przecież z nazwiska widać, że nie Polak! ;)

yoyo - 9 lutego 2023, 17:37:01 - *.dynamic.gprs.plus.pl
matkobosko, skąd tylu hejterów Kownackiego Karbownika? W DE jeden i drugi zbiera niezłe opinie, jak nie są kontuzjowani to grają, kibice Fortuny narzekają, że Kownacki odchodzi po sezonie, Fortuna drugoligowy średniak pewnie walczyła by o mistrzostwo Polski. Aaaa - zapomniałem, trzeba znać jakiś język obcy żeby poczytać.

żorż - 10 lutego 2023, 11:37:19 - *.net.autocom.pl
Galaktyczny Kownacki znowu strzela.Całe Niemcy wstrzymały oddech.

Marc - 11 lutego 2023, 14:34:12 - *.um27.pools.vodafone-ip.de
Dawid:
- strzelił bramkę
- zmarnował dwie setki
- jak schodził z boiska było 0-1
Bramka na 1-1 padła dosłownie w ostatniej sekundzie.
**j z pucharem. Teraz Fortuna może się koncentrować na lidze. Kownacki chce grać w TOP-klubie, a Fortunie pomóc w uzyskaniu awansu...
Interesuje się nim Borussia M'gladbach.
Fortuna mogła dostać 1.2 milionów za Kownackiego od jakiegoś duńskiego klubu. Klaus Allofs go nie puścił. Zresztą dla samego Dawida to nie była opcja. F95 ma jeszcze teoretyczne szanse na awans, a Kownacki strzeli jeszcze nie jedną bramkę dla Fortuny.