19 marca 2023, 18:24:42 - Damian
Porażka Basel w lidze

Basel, który jest potencjalnym rywalem Lecha Poznań w 1/2 finału Ligi Konferencji Europy, przegrał 0-3 (0-0) w meczu 25. kolejki szwajcarskiej Super League z Young Boys.

19 marca 2023, 16:30 - Berno (Stadion Wankdorf)
BSC Young Boys Berno 3-0 FC Basel 1893
Riccardo Calafiori 76 (s), Cédric Itten 80 (k), 89

Basel: 1. Marwin Hitz - 5. Michael Lang, 21. Andy Pelmard, 33. Riccardo Calafiori - 27. Dan Ndoye (81, 90. Hugo Novoa), 15. Kasim Nuhu, 8. Andy Diouf, 19. Darian Males (46, 7. Liam Millar), 9. Zeki Amdouni (64, 10. Jean-Kévin Augustin), 22. Sergio López (81, 30. Anton Kade) - 17. Andi Zeqiri (14, 14. Bradley Fink).

żółte kartki: Fabian Lustenberger, Ulisses Garcia, Cédric Zesiger - Riccardo Calafiori, Marwin Hitz.

sędziował: Lukas Fähndrich (Lucerna).
widzów: 31 500.

W 36. minucie Jean-Pierre Nsamé (Young Boys) nie wykorzystał rzutu karnego (Marwin Hitz obronił).

Basel zajmuje szóste miejsce w tabeli z dorobkiem 31 punktów.

Pierwszy mecz Basel z Nice w 1/4 finału rozegrany zostanie 13 kwietnia o godzinie 21:00 w Bazylei, rewanż 20 kwietnia o godzinie 21:00 w Nicei, a spotkania 1/2 finału odbędą się 11 i 18 maja.

Kuba - 19 marca 2023, 19:06:07 - *.bb.vodafone.cz
Basel jedynym rywalem do przejścia był. Ledwo przeszli Slovan, czyli słowackiego Lecha.

MM. - 19 marca 2023, 19:26:13 - *.146.134.220.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Kuba: Hahahahahahahahahaha nie kompromituj się Lech grał 2015 roku w el.LM z Basel i oba mecze przegrał nie strzelając żadnej bramki, później Lech awansował do LE, a Basel nie zdołał awansować do LM i kontynuował swoją przygodę w LE. Kibice Lecha chcieliby znowu trafić na Basel żeby się zrewanżować i...trafili Lech trafił w grupie na Basel i znowu przegrał oba spotkania nie zdobywając żadnej bramki.

jedrzej202 - 19 marca 2023, 22:21:16 - *.50.238.89.static.smgr.pl
FC Basel kiedyś weszli od razu do fazy grupowej LM bez eliminacji, kiedyś mieli 8 mistrzostw pod rząd i mają ich w sumie 20.
Właśnie Young Boys 5 lat temu ich zdetronizowali.

aarrek - 20 marca 2023, 11:10:35 - *.dynamic.gprs.plus.pl