27 marca 2023, 22:35:46 - LukaszR
eME: Gol Rauno Sappinena i występ Artura Pikka w reprezentacji Estonii

Rauno Sappinen (Stal Mielec) strzelił gola dla reprezentacji Estonii w przegranym 1-2 (1-0) meczu 2. kolejki grupy F eliminacji mistrzostw Europy z Austrią. Dodatkowo w drużynie gości wystąpił Artur Pikk (Odra Opole).

27 marca 2023, 20:45 - Linz (Raiffeisen Arena)
Austria 2-1 Estonia
Florian Kainz 68, Michael Gregoritsch 88 - Rauno Sappinen 25

żółte kartki: Maksim Paskotši, Mattias Käit, Vlasiy Sinyavskiy (Estonia).

sędziował: Enea Jorgji (Albania).
widzów: 16 500.

W 17. minucie Michael Gregoritsch (Austria) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił w poprzeczkę).

Sappinen grał do 85. minuty, gdy zmienił go Henrik Ojamaa (w przeszłości Legia Warszawa, Miedź Legnica i Widzew Łódź). Pikk opuścił boisko w 90. minucie, gdy wszedł na nie Georgi Tunjov. Na ławce rezerwowych Estonii cały mecz spędził Matvei Igonen z Podbeskidzia Bielsko-Biała.

W reprezentacji Estonii znaleźli się także byli zawodnicy polskich klubów. Cały mecz zagrali Joonas Tamm (Korona Kielce) i Konstantin Vassiljev (Piast Gliwice, Jagiellonia Białystok), a Sergei Zenjov (Cracovia) grał do 90. minuty, kiedy zmienił go Sten Reinkort. Poza kadrą znaleźli się pierwotnie powołany Ken Kallaste (Górnik Zabrze, Korona Kielce, GKS Tychy) i Bogdan Vaštšuk (Stal Mielec).

nocna zmia - 27 marca 2023, 22:57:53 - *.cnet24.pl
Zobacz zobacz jaki golgieter się z niego zrobił w drugim kolejnym meczu strzelił za to nasz Lewy w odwrocie ani w klubie ani w reprze nie strzyla ostatnio.

StalM71 - 27 marca 2023, 23:06:10 - *.ip.bkom.it
Rauno To dobry, inteligentny napastnik. Po prostu ma zbyt mało okazji . W końcu nie on sam odpowiada za ich kreowanie. Jakby miał tyle co Lewandowski to by trafial w każdym meczu. Brawo Rauno!!!!!!!!!!!!

przemas - 28 marca 2023, 7:08:42 - *.netia.pl