28 marca 2023, 19:59:35 - LukaszR
eME: Otar Kakabadze i Nika Kwekweskiri zagrali w reprezentacji Gruzji

Otar Kakabadze (Cracovia) i Nika Kwekweskiri (Lech Poznań) zagrali w reprezentacji Gruzji w zremisowanym 1-1 (0-1) meczu 2. kolejki grupy A eliminacji mistrzostw Europy z Norwegią.

28 marca 2023, 18:00 - Batumi (Adjarabet Arena)
Gruzja 1-1 Norwegia
Georges Mikautadze 60 - Alexander Sørloth 15

żółte kartki: Irakli Azarowi, Giorgi Aburdżania, Giorgi Goczoleiszwili - Ola Solbakken, Birger Meling.

sędziował: Andris Treimanis (Łotwa).
widzów: 20 300.

Kakabadze i Kwekweskiri rozegrali pełny mecz, a Heorhij Citaiszwili z Lecha Poznań znalazł się poza kadrą meczową gospodarzy na to spotkanie.

W reprezentacji Gruzji znaleźli się zawodnicy w przeszłości występujący w polskich klubach. Luka Gagnidze (Raków Częstochowa) wszedł na boisko w 90. minucie, kiedy zszedł z niego Giorgi Aburdżania, a Lasza Dwali (Śląsk Wrocław, Pogoń Szczecin) i Luka Gugeszaszwili (Podlasie Biała Podlaska, Jagiellonia Białystok) cały mecz spędzili na ławce rezerwowych.

eliminacje do Mistrzostw Europy Niemcy 2024

Dzarek - 28 marca 2023, 20:16:49 - *.161.167.89 (*.220.75.6)
Norwegowie ciężkie życie mają z tym Haalandem. W MC bramka za bramką, nie do zatrzyania a w kadrze jadą do Gruzji i ledwo remis.

PM - 28 marca 2023, 20:17:33 - *.dynamic.chello.pl
No Haaland, no party. Brawo Gruzini chociaż mają Kvarę, klubowego kolegę Piotrka Zielińskiego, to jednak większość zawodników to niziny, patrząc na to, ilu grało/gra w Ekstraklasie

mati - 28 marca 2023, 20:28:35 - *.228.129.5
A mówi się że to Lewy ma słabą reprezentacje ale za to ma gole na mundialu czy Euro. Norwegia to cienizna nawet z samym Haalanem, nawet na Euro pewnie się nie zakwalifikują a co dopiero mowa o mundialu. Kvaratskhelia 12 goli i 12 asyst w Serie A a ma dopier 22 lata to będzie mega gwiazda.

ron - 28 marca 2023, 20:41:58 - *.dynamic.chello.pl
@Dzarek, Haalanda wyeliminowała kontuzja i nie pojechał na kadrę

Guru - 28 marca 2023, 22:40:19 - *.27.1.136.ipv4.supernova.orange.pl
Jak widzę, że u Norwegów nie ma serku marki Hochland, to dlatego dochodzę do wniosku, że nie ma kto w tym zespole bramek strzelać i niestety ale są problemy.

Bombardo - 29 marca 2023, 2:44:49 - *.0.156.131
@PM W reprezentacji nie grają kluby, nie grają ligi, tylko grają zawodnicy reprezentujący swój kraj. Czesi nas ograli, wystawiając w podstawie sześciu graczy z krajowej ligi, którzy trzy razy pokonali Szczęsnego z wielkiego Juventusu i parę dni później nie byli w stanie wygrać z Mołdawią, której bramy strzeże koleś z drugiej ligi rumuńskiej. Piłka nożna, to gra zespołowa, co z tego, że w kadrze mamy graczy z Juventusu, Napoli, Barcelony, Arsenalu, Romy, Feyenoordu, Aston Villi i innych bardziej lub mniej znanych klubów z sześciu najlepszych lig Europy, skoro jako zespół praktycznie nie funkcjonują na miarę oczekiwań.

jarock - 29 marca 2023, 3:07:40 - *.icpnet.pl