1 kwietnia 2023, 22:21:59 - euzi
Wygrana Basel w lidze

FC Basel 1893, który jest potencjalnym rywalem Lecha Poznań w 1/2 finału Ligi Konferencji Europy, wygrał 2-0 (1-0) z FC Winterthur w meczu 26. kolejki szwajcarskiej Super League.

1 kwietnia 2023, 20:30 - Bazylea (St. Jakob-Park)
FC Basel 1893 2-0 FC Winterthur
Jean-Kévin Augustin 25, Bradley Fink 85

Basel: 1. Marwin Hitz - 5. Michael Lang, 21. Andy Pelmard, 33. Riccardo Calafiori, 30. Anton Kade (75, 15. Kasim Nuhu) - 27. Dan Ndoye, 8. Andy Diouf, 34. Taulant Xhaka (90, 18. Emmanuel Essiam), 10. Jean-Kévin Augustin (67, 19. Darian Males), 9. Zeki Amdouni (75, 7. Liam Millar) - 14. Bradley Fink.

żółte kartki: Taulant Xhaka, Andy Diouf - Remo Arnold.

sędziował: Luca Piccolo.
widzów: 19 921.

Basel ma na koncie 34 punkty i zajmuje piąte miejsce w tabeli.

Lech w wypadku wyeliminowania Fiorentiny zagra z Basel, jeśli szwajcarski zespół pokona w 1/4 finału LKE francuski Nice. Pierwszy mecz Basel z Nice rozegrany zostanie 13 kwietnia o godzinie 21:00 w Bazylei, a rewanż 20 kwietnia o godzinie 21:00 w Nicei. Mecze półfinałowe odbędą się 11 i 18 maja.

Rzeszowiak - 2 kwietnia 2023, 6:52:41 - *.tychy.vectranet.pl
Se myślę o co chodzi z tym publikowaniem wyników Basel... 1/2... aha... dobra heca.

Jaćka - 2 kwietnia 2023, 10:47:03 - *.204.12.39.dsl.dynamic.t-mobile.pl
Potencjalnym rywalem Lecha to może być Legia w walce o 2 miejsce w naszej półśmiesznej lidze a nie Basel. Fiorentina im wybije piłkę z głowy.

Xxx - 2 kwietnia 2023, 12:40:10 - *.dynamic.gprs.plus.pl
O 2-gim miejscu w lidze, to Lech już może zapomnieć, rywalami Lecha to są m.in. Pogoń, czy Widzew. Bliżej właśnie do rywalizacji z Haseł (lub Nie) - to tylko 2 mecze, w których wszystko się może zdarzyć i trzeba im kibicować, aby się udało. Fiora to dobra drużyna, ale nie jakiś potentat.

Xxx - 2 kwietnia 2023, 12:44:31 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Miało być Basel lub Nice - telefon zrobił mi korektę

d2bo - 2 kwietnia 2023, 14:23:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
W lidze pewnie wystarczy czwarte miejsce, by zagrać w pucharach, więc tak naprawdę już teraz można powiedzieć, że sezon zakończony sukcesem, bo to czy się zajmie drugie, czy czwarte miejsce w lidze, to przecież nie ma dla nikogo normalnego znaczenia.