5 kwietnia 2023, 22:20:36 - Pawel97
Raków w finale

W drugim półfinale Fortuna Pucharu Polski Raków Częstochowa wygrał 1-0 (0-0) z pierwszoligowym Górnikiem Łęczna i awansował do finału rozgrywek. Zwycięską bramkę dla wicemistrza Polski zdobył Bartosz Nowak. W finale zaplanowanym na 2 maja Raków zmierzy się z Legią Warszawa.

5 kwietnia 2023, 20:30 - Łęczna (stadion Górnika)
Górnik Łęczna 0-1 Raków Częstochowa
Bartosz Nowak 47

Górnik: 33. Maciej Gostomski - 25. Damian Zbozień, 30. Souleymane Cissé, 32. Jonathan de Amo, 29. Daniel Dziwniel - 8. Miłosz Kozak, 15. Michał Pawlik (74, 2. Wiktor Łychowydko), 26. Egzon Kryeziu, 11. Dawid Tkacz (58, 17. Łukasz Szramowski), 22. Serhij Krykun (62, 9. Damian Gąska) - 19. Karol Podliński (74, 13. Hubert Sobol).

Raków: 12. Kacper Trelowski - 4. Strátos Svárnas, 2. Tomáš Petrášek, 24. Zoran Arsenić - 7. Fran Tudor, 5. Gustav Berggren (46, 30. Władysław Koczerhin), 66. Giánnis Papanikoláou, 27. Bartosz Nowak (66, 8. Ben Lederman), 11. Ivi López (79, 77. Marcin Cebula), 20. Jean Carlos Silva (90, 23. Patryk Kun) - 21. Vladislavs Gutkovskis (79, 9. Sebastian Musiolik).

żółte kartki: Dziwniel, Zbozień - Arsenić.

sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
widzów: 6185.

Fortuna Puchar Polski 2022/2023

mati - 5 kwietnia 2023, 22:21:22 - *.Quetzalcoatl-relays.org
No to już wiadomo bez względu na winik finału że 4 miejsce daje eliminacje do LK. Na 99% procent w euroeliminacjach w następnym sezonie bedą grali Pogoń, Lech, legia, Raków do wyjaśnienia zostały jeszcze ostateczne miejsca tych klubów na koniec sezonu. Co do Warty, Widzewa czy Cracovii poprostu nie wierze nawet w to że będą walczyly o 4 miejsce mając świadomość że one daje euroeliminacje. Gratulacje dla KKS i Górnika za wspaniałą przygodę w PP i dobre zaprezentowanie się na tle eklapowiczów, zwłaszcza KKS.

MM. - 5 kwietnia 2023, 22:21:55 - *.30.104.34.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Bez emocji w półfinałach wczoraj 2 minuta pierwszej połowy, dziś 2 minuta drugiej połowy

mati - 5 kwietnia 2023, 22:27:02 - *.Quetzalcoatl-relays.org
@mateusz to tylko kompleksy i marzenia słoików ktorzy żeby było śmieszniej odpadali po alkowerach z Celtikiem (za nie policzenie kartek) i z Vetrą (za zdemolowanie stadionu Litwinów i skończyło się to banem na Europę. Tutaj najwyżej będzie zawieszenie zawodnika bo to poedyńczy przypadek.

L - 5 kwietnia 2023, 22:32:02 - *.play-internet.pl
Nic nie grają, ogolimy ich znowu w finale. Liga też nasza. Tylko Legia

Ajsmeno - 5 kwietnia 2023, 22:36:05 - *.191.94.207.ipv4.supernova.orange.pl
Oba półfinały ustawione na 1 gol aby ludzie za dużo nie wygrali i lepiej to wygląda niż po 3 0 obyście w Radomiu do jaja przegrali

Anders - 5 kwietnia 2023, 22:36:53 - *.205.210.53.nat.ftth.dynamic.t-mobile.pl
Gra Petraska to kryminał,lepiej niech gra w drugiej drużynie,tam bardziej się przyda

Greg - 5 kwietnia 2023, 22:38:54 - *.5.246.188.ipv4.supernova.orange.pl
Mamrot Odejdź ....szok

Fgh - 5 kwietnia 2023, 22:41:23 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Papszun znowu pajacowal,,,przy linii masakra gościu jest

Łukasz1987 - 5 kwietnia 2023, 22:42:23 - *.dynamic.chello.pl
@Ajsmeno Jakubik pilnował, żeby więcej nie było. W 1 połowie 2 żółtko za zagranie ręką. Tym razem nawet komentatorzy się dziwili poza tym dyskretne przeszkadzanie. Jakieś przerwane akcje itp.

ja - 5 kwietnia 2023, 22:47:07 - *.dynamic.chello.pl
A Lech kiedy gra?

mati - 5 kwietnia 2023, 22:51:48 - *.Quetzalcoatl-relays.org
@ja w czwartek 13 z Fiorentiną będzie się bił o półfinał LK. Powiedz mi kiedy ostatatnio polski zespół miał możliwość awansu do półfinału jakiegokolwiek europucharu?

Stempel83 - 5 kwietnia 2023, 22:53:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@mati z Celtikiem Legia odpadła o ile dobrze pamiętam przez to, że nieuprawniony do gry był Żyro i za to dostali Szkoci wo.

slazak - 5 kwietnia 2023, 23:09:46 - *.centertel.pl
Chciałem napisać, że Raków to taka "polska Barcelona". Gra minimalistycznie i skutecznie. Tylko dzisiaj patrząc na mecze obu tych zespołów 😋 🤗 Kompromitacja Barcy, bezradny Lewandowski ośmieszony i upokorzony 🤢 🤕, staruszek Benzema po profesorsku pokazał mu miejsce w szeregu, a Raków gra dalej. Czyli jednak to taki "polski Real"? Z

Łaziska go - 5 kwietnia 2023, 23:29:09 - *.centertel.pl
A jak Lech wygrą ligę konferencji to 5 miejsce też będzie grało w pucharach bo pyry z automatu pójdą do ligi Europy. Proszę o wyjaśnienie

Dunlopp - 5 kwietnia 2023, 23:29:56 - *.marsoft.net
Trzeba przyznać że Górnik w pierwszej połowie napędził strachu Rakowowi... I też trzeba przyznać że to był mecz do pierwszej bramki... Trzeba oddać Górnikowi to że zagrał ładnie i na poziomie pozwalającym zejść z podniesioną głową z boiska.
Dziękuję Górniczku!

luk - 5 kwietnia 2023, 23:39:43 - *.dynamic.chello.pl
16 zwycięstwo z rzędu. W historii PP na szczeblu centralnym nikt nie wygrał tylu meczy z rzędu. Raków mocno wyśrubował rekord. Nawet drużyny, które zdobywały kilka razy pod rząd PP miały po drodze remisy i porażki (np. wtedy gdy był mecz i rewanż) lub wygrane po karnych.
Gratulacje!

Dzarek - 5 kwietnia 2023, 23:46:51 - *.161.225.77 (*.220.75.3)
ktoś fajnie tu poruszył co będzie w razie teoretycznego wygrania przez Lecha LKE. 5 drużyna zagra w LE czy nam przepadnie to miejsce jako, że Lech będzie w 4ce? Wiem, że to pytanie trochę z serii fantasy ale z drugiej strony patrząc na to jak Lech męczył się z Dudelange i drwalami z Islandii to nikt nie przypuszczał, że zagrają w 1/4 LKE.

Dfgh - 5 kwietnia 2023, 23:53:49 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Dopóki piłkarze górnika mieli siłę to grali fajna piłkę,zabrakło pary,,,

jarock - 6 kwietnia 2023, 0:18:15 - *.icpnet.pl
... ale Papszun zaryzykował składem czy tam coś zaczyna się psuć ?

PiSwyborca - 6 kwietnia 2023, 0:59:52 - *.hsd1.il.comcast.net
A gdzie wynik Barcelony z Lewandowskim na czele?

ŻoryKSG - 6 kwietnia 2023, 1:09:48 - *.151.34.115
@Łaziska go, @Dzarek, jeśli Lech wygra LKE i będzie w pierwszej czwórce na koniec, to nie da to nam żadnego dodatkowego miejsca w pucharach, po prostu Lech zagra od razu w fazie grupowej LE, trzy pozostałe drużyny będą normalnie grały w eliminacjach. Dodatkowe miejsce zwolni się dla innej federacji według rankingu UEFA (trochę to skomplikowane). A jeśli Lech zajmie niższe niż czwarte miejsce to paradoksalnie będziemy mieli 5 drużyn walczących w pucharach. Pozdro.

ŻoryKSG - 6 kwietnia 2023, 1:12:22 - *.151.34.115
PS
5. miejsce nie daje żadnych szans na grę w pucharach, podobnie jak przegrany finalista PP.

KONRAD - 6 kwietnia 2023, 1:29:25 - *.centertel.pl
Górnik w I połowie nieźle szarpał Raków.Bramka dla Rakowa na początku II połowy ustawiła resztę meczu bo z piłkarzy Górnika zeszło powietrze.Reasumując tą edycję PP to niespodzianki skończyły się na etapie ćwierćfinału.

kzet69 - 6 kwietnia 2023, 2:58:06 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Zadanie wykonane, teraz wracamy do ligi i idziemy po swoje. Brawo za dziś.

obserwator - 6 kwietnia 2023, 5:29:37 - *.dynamic.mm.pl
Sędzia Przybył i Frankowski z VAR powinni być odsunięci od prowadzenia meczów, a mecz KKS - Legia powtórzony ! Takie oszustwa powinny być surowo karane, nie wolno nieuczciwości tolerować.

Błeszno - 6 kwietnia 2023, 7:38:42 - *.dynamic.gprs.plus.pl
#Raków na tronie w podwójnej koronie.
🟥🟦🟦BBJ1921🟦㉣
8;🟥

ergdes - 6 kwietnia 2023, 7:39:32 - *.146.250.195.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Na finał to PZPN powinien zapraszać do sędziowania kogoś z sąsiadów np. z Czech lub Niemiec może Słowacki sędzia...inaczej wiadomo co będzie.

Olek - 6 kwietnia 2023, 8:39:32 - *.204.32.36.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Niech Rakow zdobedzie puchar i mistrza

albi - 6 kwietnia 2023, 11:07:15 - *.124.100.133.rybnet.pl
#KONRADZIE niespodzianki skończyły się na etapie losowania półfinałów - pozdrawiam

FK - 6 kwietnia 2023, 11:19:53 - *.10.208.23
Widzów 2 x więcej w Łęcznej niż w Gliwicach

Olo - 6 kwietnia 2023, 11:44:42 - *.5.169.197.ipv4.supernova.orange.pl
Dzięki za walkę 💚🖤 jeszcze nadejdzie nasz czas 👊💚🖤

Pabianice - 6 kwietnia 2023, 12:18:47 - *.34.81.87
Mamrot kolejna porażka we wtorek!!!!!!!!

Raffaello - 6 kwietnia 2023, 12:23:23 - *.204.108.139.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Raków słabiutko. Brak napastników aż za bardzo rzuca się w oczy. Pilnie potrzeba ściągnąć dwóch a nawet trzech napastników, bo z kim Raków chce iść na puchary???

tom - 6 kwietnia 2023, 12:37:11 - *.interkonekt.pl
Czy Lech moze dostac walkowera z mecz ze Szwedami? Szwedzi sa mocni e władzach UEFA i bedze pretekst. Juz na pewno tam cos pisza.
A Legia dostała walkower bo zawodnik nie był wpisany di protokołu bo jakas baba nie zna sie na przepisach.,
To był jedak przekręt bo to nie miało wplywu na wynik gral może pare minut. No ale gdyby Legia grała z Realem i w Realu by tak było to by wynik utrzymali.

de2 - 6 kwietnia 2023, 13:20:30 - *.play-internet.pl
Do tom: Lech nie może otrzymać walkoweru bo u Szwedów wszystko było ok. CO najwyżej może przegrać walkowerem.

Guru - 6 kwietnia 2023, 16:06:10 - *.27.195.184.ipv4.supernova.orange.pl
No to trzeci raz pod rząd Raków zdobędzie ten Puchar Polski, potwierdzam 100% pewne info

w - 6 kwietnia 2023, 16:47:06 - *.icpnet.pl
Gratulacje dla Gornikow dopuki sił starczylo dzielnie walczyli gratulacje dla zawodnikow trenerow a Wielki Szacun dla KIBCOW GORNKA bylo was słychać oprawa flagi Kultura pozdrowienia z POZNANIA,a tera liga jest b. ważna

dispa - 6 kwietnia 2023, 19:31:11 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Brawo Raków i dzięki, że na Narodowy będzie można znowu pojechać na super finał i kibicować. Tym razem chyba nie będzie już bojkotowania.

Lv.bety - 8 kwietnia 2023, 21:15:42 - *.6.149.65.ipv4.supernova.orange.pl