7 maja 2023, 18:12:31 - maciejko
Dwa gole Adriana Benedyczaka. Parma w barażach o awans do Serie A

Adrian Benedyczak strzelił dwa gole dla Parmy w wygranym 2-0 (2-0) meczu 36. kolejki włoskiej Serie B z Brescią. 22-letni napastnik, którego w 74. minucie na boisku zmienił Woyo Coulibaly, ma na swoim koncie osiem ligowych bramek w tym sezonie. Drużyna Polaka dzięki tej wygranej zapewniła sobie grę w barażach o awans do Serie A.

7 maja 2023, 16:15 - Parma (Stadio Ennio Tardini)
Parma Calcio 1913 2-0 Brescia Calcio
Adrian Benedyczak 11, 17

żółte kartki: Alessandro Circati, Franco Vázquez, Botond Balogh - Alexander Jallow, Reuven Niemeijer, Massimiliano Mangraviti.

sędziował: Antonio Giua (Olbia).
widzów: 14 132.

W drużynie gości do 57. minuty grał Jakub Łabojko, którego zmienił Tom van de Looi, a Marcin Listkowski znalazł się poza kadrą meczową.

Parma zajmuje piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 54 punktów i przewagą ośmiu nad dziewiątym zespołem w tabeli. W trzystopniowych barażach o jedno miejsce w Serie A w przyszłym sezonie zagra sześć drużyn z miejsc 3-8. Brescia jest na 17. miejscu z 38 punktami.

2009 rok - 7 maja 2023, 18:17:06 - *.adsl.inetia.pl
Adrian jest już gotowy do gry w mocniejszym klubie np. w Spezii

eunuch - 7 maja 2023, 18:24:37 - *.rdsnet.ro
Nie jest. W jego wieku piłkarze stanowią o sile w zespołach Serie A.

Do eunuch
W jego wieku Robert opuszczał polską ligę...

dd - 7 maja 2023, 19:08:08 - *.128.92.30
eunuch - No to pokaz mi tych zawodników którzy w jego wieku stanowią siłe zespołu Serie A

buli - 7 maja 2023, 19:16:54 - *.icpnet.pl
Spezii? Wczoraj oglądałem, lecą do Serie B.

Borsuk - 7 maja 2023, 22:18:01 - *.fiberway.pl
@dd
Może nie wszyscy 22 lata ale jakiego poziomu to piłkarze (nie stwierdzam jednak ze Benedyczak nie ma potnencjalu):

Bulbus - 8 maja 2023, 8:00:24 - *.dynamic.chello.pl
Ludzie, przecież on zaczynał z poziomu takiego jak Kirejczyk teraz w Piaście. Krótko mówiąc kopał się po czole, a grał bo był młody.
To wielki sukces i ogromna przemiana, ze dzisiaj ciągnie swój zespół do tak silnej ligi jak Serie A. I wzór dla wielu innych chłopaków, co u nas grają w lidze tylko dzięki statusowi młodzieżowca, że warto pracować, czasem zejść ligę niżej i mądrze wybrać transfer zagraniczny.

do Borsuk - 8 maja 2023, 12:01:08 - *.184.204.187.ipv4.supernova.orange.pl
Od kiedy Moise Kean gra w Milanie?
Ponadto - Kean i Raspadori stanowią o sile swoich klubów?
O ile pozostali wymienieni zawodnicy zdecydowanie tak, o tyle Kean i Raspadori jakimiś wybitnymi filarami Juve i Napoli nie są