26 maja 2023, 22:25:42 - LukaszR
Drużyna Dominika Sokoła przegrała baraże o awans do słowackiej ekstraklasy

Drugoligowy 1.FC Tatran Prešov, którego zawodnikiem jest Dominik Sokół, przegrał 0-3 (0-1) z ekstraklasowym FC ViOn Zlaté Moravce w rewanżowym meczu barażowym o awans do słowackiej ekstraklasy i w następnym sezonie nadal będzie występować na drugim poziomie rozgrywkowym. W pierwszym spotkaniu drużyna Polaka wygrała 1-0 (1-0).

26 maja 2023, 20:30 - Zlaté Moravce (štadión FC ViOn)
FC ViOn Zlaté Moravce 3-0 1.FC Tatran Prešov
Karol Mondek 25, 90, Kenneth Ikugar 69

żółte kartki: Alden Šuvalija, Patrik Lukáč, Timotej Múdry - Lukáš Horváth, Miroslav Petko, Lukáš Šimko.
czerwona kartka: Lukáš Šimko (90. minuta, Tatran, za drugą żółtą).

sędziował: Ivan Kružliak (Bratysława).
widzów: 3120.

W 42. minucie Jozef Dolný (Tatran) nie wykorzystał rzutu karnego (Patrik Lukáč obronił).

Sokół rozegrał pełne spotkanie.

W kadrach obu drużyn znaleźli się zawodnicy, którzy w przeszłości występowali w polskich klubach. Cały mecz w zespole gospodarzy zagrali Patrik Lukáč (Elana Toruń) i Anton Sloboda (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Karol Mondek (Raków Częstochowa) grał do 90. minuty, kiedy zmienił go Tomáš Ďubek, a poza kadrą na ten mecz znalazł się Tomáš Vestenický (Cracovia). W drużynie gości Martin Baran (Polonia Bytom, Polonia Warszawa, Jagiellonia Białystok, Wigry Suwałki, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Odra Opole, Podhale Nowy Targ, Znicz Pruszków), Jozef Dolný (Podbeskidzie Bielsko-Biała) i Tiago Matos (Radomiak Radom) rozegrali pełny mecz, Marko Milunović (Stal Rzeszów) zszedł z boiska w 90. minucie, kiedy wszedł na nie Alex Olejár, a Jewhenij Nemtinow (MKS Kluczbork) i Martin Pribula (Limanovia Limanowa, Zagłębie Sosnowiec) pozostali wśród rezerwowych.

Kluseczek - 26 maja 2023, 22:40:00 - *.eaw.com.pl
Kto to? Nie znam typa i chyba nic nie tracę

mario - 27 maja 2023, 10:13:53 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jak to nie znasz?Piosenka jest na jego cześć ,,Hej Sokoły,,....a tak na poważnie to strzelił bramkę samej Legii w poprzednim sezonie w pamiętnym meczu,,Zielonych,,w Radomiu

FK - 27 maja 2023, 10:22:55 - *.10.208.134
widzów : 200

Bulbus - 27 maja 2023, 11:03:24 - *.centertel.pl
To jest tragedia, że do ekstraklasy biorą takich gości, jak ci tutaj wymienieni. Potem słyszymy o nich przy okazji meczu na de facto amatorskim poziomie rozgrywkowym. Tylko, że tam taki Swoboda dostaje może 2k euro, a u nas dostałby 12k.

. - 27 maja 2023, 18:39:11 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@Bulbus: Drugi szczebel na Słowacji jest de facto amatorski, a drugi szczebel w Polsce pewnie Twoim zdaniem nie? ;)