27 maja 2023, 16:50:37 - gabrielba
ME U-17: Polska 3-2 Serbia

Reprezentacja Polski do lat 17 prowadzona przez Marcina Włodarskiego wygrała 3-2 (1-0) z Serbią w spotkaniu 1/4 finału mistrzostw Europy rozgrywanych na Węgrzech. Ten rezultat oznacza, że "biało-czerwoni" zagrają w tegorocznych mistrzostwach świata.

27 maja 2023, 15:00 - Telki (Globall Sport & Wellness Hotel)
Polska 3-2 Serbia
Jakub Krzyżanowski 4, Daniel Mikołajewski 62 (k), Filip Rejczyk 89 - Veljko Vukojević 51, Andrej Subotić 70

Polska: 22. Miłosz Piekutowski - 2. Dominik Szala, 4. Igor Orlikowski, 3. Jakub Krzyżanowski - 11. Krzysztof Kolanko, 6. Maksymilian Sznaucner (77, 9. Oskar Tomczyk), 8. Karol Borys (71, 19. Igor Brzyski), 20. Filip Rejczyk, 7. Filip Wolski (77, 5. Michał Gurgul) - 14. Mateusz Skoczylas, 17. Mike Huras (54, 10. Daniel Mikołajewski).

Serbia: 23. Viktor Džodić - 4. Veljko Milosavljević, 5. Nikola Simić, 3. David Đurić (90, 19. Uroš Sremčević) - 2. Uroš Ćuk (64, 20. Andrej Subotić), 8. Andrej Petrović, 18. Zoran Alilović (64, 9. Nikša Delibašić), 10. Andrija Maksimović, 11. Matija Popović, 21. Veljko Vukojević - 7. Mihajlo Cvetković.

żółte kartki: Vukojević, Simić.

sędziował: Elçin Məsiyev (Azerbejdżan).
widzów: 288.

Polska zmierzy się w spotkaniu półfinałowym z Niemcami. Mecz odbędzie się 30 maja.

aa - 27 maja 2023, 16:51:25 - *.199.59.144
ale brameczka rejczyka

mati - 27 maja 2023, 16:51:35 - *.tor-exit.nothingtohide.nl
Brawo młodzi Polacy za walke do końca i pokonanie putinowców. Choć karny był wątpliwy to zao w ataku, zasłużyli na wygraną walką do końca. Brawo dla Rejczyka, Gurgul dobry mecz w obronie dawał dużo w ataku dobra zmiana Tomczyka. Skoczylas świetny drybling i technika.

Djdjf - 27 maja 2023, 16:52:26 - *.dynamic.chello.pl
Co za ręcznik w bramce. Chryste panie, kto go promuje?
Cudowna bramka Rejczyka. Gratulacje.

NowySezon - 27 maja 2023, 16:52:38 - *.siedlce.domtel.com.pl
Lepsza drużyna wygrała,to że w drugiej połowie Serbowie byli lepsi,wynikało bardziej z kryzysowej gry Polaków,ale to nie ma znaczenia.Polacy zagrają również w finałach mistrzostw świata U17!

prismo - 27 maja 2023, 16:52:57 - *.mtm-info.pl
Tradycyjnie Lechi prawie najgorsi, bo Piekutowski ich przewyższył marnością dzisiaj.
Gurgul dobry mecz? Przecież on jest wiecznie wystraszony i nie wie co zrobić. Nawet auty źle wyrzucał, nieprzepisowo. A Wolski to powinien skończyć z piłką, bo to nie dla niego.

Kura - 27 maja 2023, 16:52:59 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Brawo za pokonanie Putinowców.

pyton - 27 maja 2023, 16:54:48 - *.dynamic-4-waw-k-4-3-0.vectranet.pl
Brawo za wygraną mimo gry bez bramkarza.
Fajnie to wygląda jak Polacy nie boją się gry jeden na jeden i dryblingu.Zupełnie jak nie polscy piłkarze.

Mariorock - 27 maja 2023, 16:55:28 - *.centertel.pl
Zawsze i wszędzie... Polska. Soszoni aut do domu!!!

mati - 27 maja 2023, 16:55:54 - *.tor-exit.nothingtohide.nl
@prismo widze że tradycyjnie jakiś sloik dowala się do piłarzy Lecha ja też mógłbym powiedzieć że Rejczyk po za golem zagrał słaby mecz ale dał nam wygraną. Gurgul był dzisiaj na tle Serbów najlepszy, Tomczyk pare razy pociągnął ze skrzydła to po jego akcji poszedł wolny dla Rejczyka wiec pisz jak było.

1962King - 27 maja 2023, 16:56:14 - *.204.12.11.dsl.dynamic.t-mobile.pl
Ufff.
Super mecz!
Tak to robią zawodowcy a nie ta amatorka pierwszy skład.

Arktos - 27 maja 2023, 16:58:09 - *.77.4.pool.telefonica.de
Gurgul ani jednego dobrego zagrania,ale wiadomo,że dzban ze wsi spod Poznania będzie chwalił Amicorza...Brawo dla drużyny i dla trenera,który po strzeleniu 3 bramki nie kazał bronić wyniku,tylko drużyna dalej atakowała.

ŻoryKSG - 27 maja 2023, 16:59:10 - *.151.34.51
Brawo młodzież za pokonanie rusofilów! Widać było, że Polacy są lepszą drużyną, szczególnie w pierwszej połowie, w drugiej jakby trochę brakowało sił, ale się udało. Bramka Rejczyka - można oglądać bez końca. To pierwszy półfinał Polaków od 11 lat.

ZZZ - 27 maja 2023, 17:00:45 - *.versanet.de
BŁĄD. Polska zmierzy sie z wygranym meczu ESP/IRL a nie DEU/SUI

Zajmon_Sos - 27 maja 2023, 17:01:00 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Chędożyć matiego, upa, szuchewycza i banderę .

Raff - 27 maja 2023, 17:01:09 - *.204.96.59.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Masakra

Ozon - 27 maja 2023, 17:02:58 - *.centertel.pl
Brawo Polska, brawo Serbia. Na pohybel miłośnikom upadliny.

ŻoryKSG - 27 maja 2023, 17:03:34 - *.151.34.51
@ZZZ z Irlandią graliśmy w grupie, a z Hiszpanią grali serbowie, więc gramy z GER/SUI.

mati - 27 maja 2023, 17:03:57 - *.tor-exit.nothingtohide.nl
@Arktos a kto zrobił pare akcji ze skrzydła do Skoczylasa po których mogłbyć gol dla naszych w drugiej polowie jak nie Gurgul, kto nas uratował przed setką dla Serbów. Nie wim jakie trzeba mieć komplesky zey dowalać się do młodych z Lecha. Ja po Rejczyku nie jade że ogólnie zagrał słaby mecz tylko chwalę za bramkę. Jak dobrze pójdzie to Gurgul może być nowym obrońcą dorosłej reprezentacji bo już gre w pierwszym składzie Lecha ma.

Zito - 27 maja 2023, 17:07:47 - *.home.aster.pl
na tym U17 World Cup Polska zagrała ze dwa razy
w 1993 i 1999 (w 1993 zdobyli czwarte miejsce)

lawrencl - 27 maja 2023, 17:32:08 - *.175.182.132.static.ttnet.com.tr
Reprezentacja młodzieżowa Serbii to putinowcy?Kto tu komentuje, chyba banderowcy...

prismo - 27 maja 2023, 17:32:28 - *.mtm-info.pl
Widziałeś Ty w ogóle spojrzenie Gurgula? On nie nadaje się do poważnej piłki. Wiecznie rozedrgany jak mimoza. Poza tym szczuplutki jak jakiś tancerz.
Tak się składa, że wolę Lecha od Legii, więc znowu ci się coś pomyliło, tak jak przy ocenie Gargulca.
Dziwię się, że Lech słynący z dobrego szkolenia młodzieży ma takich ancymonów. Przecież Linetty na ostatnich mistrzostwach U-17 to mijał jak tyczki rywali i był chyba najlepszy na boisku, a taki Wolski to naprawdę najgorszy piłkarsko zawodnik z tej kadry. Takie lata 2005-2007 się przypominają i jakiś Zahorski czy Jakub Tosik (nawet fryz pasuje).

mati - 27 maja 2023, 17:41:35 - *.tor-exit.nothingtohide.nl
@lawrencl ci którzy bronią Serbów proponuje poczytajcie sobie w ich mediach jak oni plują na Polaków, nie wiem jak można bronić takie antypolskie zachowania, a to oczywiste że Serbia od zawsze była sojusznikiem Moskwy.
@prismo ja poprostu mówie to co widziałem w meczu którego specjalnie obejrzałem żeby zweryfikować czepianie się młodych z Lecha. Co mnie obchodzi spojrzenie czy fryzura ja oceniam gre i poprostu mówięto co widzialem, Gurgul pociągnał kilka akcji do Skoczylasa i obronił nam setke, Tomczyk dał akcje po ktorym poszedł faul i bramka z wolnego a Wolski ne licząc bramki Rejczyka nie zagrał gorzej niż on.

KaZ - 27 maja 2023, 17:48:40 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Pierwszy mecz , który oglądałem tej reprezentacji pierwsza połowa "wow" pressing nasi seniorzy by się mogło uczyć ... Druga połowa całkiem inny zespół ... Najgorszym ogniwem obrona a przede wszystkim bramkarz ..

dfg - 27 maja 2023, 17:50:01 - *.play-internet.pl
@mati - Serbowie mają do Polaków żal o uznanie Kosowa, ale wielu z nich wie, że to wina rządu. Serbowie lubią Polaków i słusznie, bo są to nasi słowiańscy bracia. A pozytywny stosunek do Rosji też nie dziwi, skoro to Rosja ich wspierała w czasie wojny w Jugosławii i później przy odłączeniu Kosowa. Rusofobia wam przesłoniła logiczne myślenie.

. - 27 maja 2023, 17:57:44 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@Zito: Magiera tam grał w tym 1993, ale przede wszystkim było tam kilku piłkarzy, którzy trochę później w kadrze seniorskiej pograli: Kukiełka, Radomski, Szymkowiak i Wichniarek.

c6743 - 27 maja 2023, 17:59:00 - *.255.235.189
Gdzie Ci co tak ujadali po meczu o nic z Walia gdy dali pograć zmiennikom.

dd - 27 maja 2023, 17:59:44 - *.versanet.de
Zachód chce skłócić Słowian. Słowianie zawsze razem.

mati - 27 maja 2023, 18:11:18 - *.quintex.com
@dfg aha czyli jak ty to nazywasz rusofobią to co powiedzieć o Moskwie która wprost grozi zniszczeniem naszego kraju i nazywa Polaków zbrodnarzami chociaż to oni mają na sumieniu mordy Polaków i my się mamy z nimi bratać. Serbowie tez nie są święci przed Kosowem co robli po rozpadzie Jugosławii, jak już to bardziej lubię Chorwatów czy Słoweńców.

Bol - 27 maja 2023, 18:25:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@mati Tu Cię docenię za pochwałę Rejczyka . I stanę w Twojej obronie, czyli powiem, abyś nie przejmował się frustratami, którzy szukają byle czego, by zjechać naturalnego wroga zza miedzy. Ważne, że "Polska gurom" .

da - 27 maja 2023, 18:27:23 - *.151.36.194
Ty @mati a gdzie ci to powiedzieli że Rosjanie chcą nas zniszczyć w tvn czy w tvp.Mniej oglądaj tego oglądaj.

ŻoryKSG - 27 maja 2023, 18:34:56 - *.151.34.51
@da
Siergiej Michiew, pseudoekspert pseudotelewizji rassija adin: Polacy, wasza Warszawa zniknie w 30 sekund i nie pozostanie po niej nic. Litwa i Polska zachowują się okropnie. Nie rozumieją, że poradzimy sobie z nimi szybciej niż z Ukrainą.

Zajmon_Sos - 27 maja 2023, 18:36:47 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@żoryksg, twoja babka miała futra po pomordowanych Polkach na Wołyniu?.

ŻoryKSG - 27 maja 2023, 18:39:24 - *.151.34.51
@Zajmon_Sos nie miałem przodków na wschodzie, a ofiary Wołynia chcą pamięci o nich, a nie zemsty na Ukrainie.

Zajmon_Sos - 27 maja 2023, 18:52:34 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Niech twój górnik, zagra mecz w Tarnopolu na stadionie imienia romana szuchewycza. Dobrze, ze chociaz niemcy nie nazwali stadionu Bayernu im np. heydricha.

mati - 27 maja 2023, 19:10:02 - *.tor-exit.nothingtohide.nl
@Zajmon_Sos powiedział fan legia która wlaśnie pochodzi z Wołynia więc jak jż to ty masz ukraińską rodzinę i klub.

Kregr - 27 maja 2023, 20:18:31 - *.centertel.pl
Gdzie Ci wszyscy hejterzy, którzy się wynurzyli z nor po meczu z Walią?

Piter74 - 27 maja 2023, 22:48:41 - *.dynamic-1-kat-k-4-0-0.vectranet.pl
Nie oszukujmy sie ale z taka gra to Niemcy nas zjedzą. Dzis druga polowa to fatalna gra i gdyby nie fura szczescia to Serbia bylaby w polfinalach. Koszmarna gra bramakarza i obroncow a slynny na caly swiat pressing nie istniał.

Mix - 28 maja 2023, 0:38:11 - *.centertel.pl
Pressowaliśmy ich ładnie I gnietli przez całą pierwszą połowe

dobrytowar - 28 maja 2023, 1:51:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
I gdzie są teraz te kasztany, co wieszczyły koniec tej kadry po meczu z Walią? No dawać patałachy. Odszczekiwać i przepraszać.

fakty - 28 maja 2023, 8:37:16 - *.70.120.222
Ilu piłkarzy z Piasta Gliwice ?? ahhh zapomniałem oni nie dostarczaja młodych zawodników kadrze Polski w żadnej grupie wiekowej, a tacy Patrioci

Greghor - 28 maja 2023, 8:49:48 - *.arpnet.pl
Wielkie gratulacje dla chłopaków, że potrafili zajść tak daleko, grając bez bramkarza. Praktycznie wszystko co leci w światło naszej bramki- wpada. Masę akcji zablokowali piłkarze z pola, masę też zmarnowali Serbowie. Z rywalem, który będzie miał lepiej nastawione celowniki może być ciężko. Najlepszy zawodnik - Krzysiu Kolanko. Większość akcji idzie jego stroną, masa przechwytów, dryblingów itp.
Z Niemcami będzie ciężko, bo awansowali do półfinału po karnych, ale grali od 15 minuty w 10-tkę. Oby "spuchli" po ćwierćfinale bardziej niż Polacy.

Greghor - 28 maja 2023, 8:52:34 - *.arpnet.pl
Ps. Bramkę dla Niemców strzelił Brunner, asysta - Herrmann xd

Szac - 28 maja 2023, 10:15:17 - *.centertel.pl
Mistrzostwa Europejskie , chocby widownia na turniejach kobiet więcej zapełniona. Jak Polska dotrwa do dogrywki to triumf polskiej piłki . Niemcy to nie jakeś popegieerowskie boiska

BL - 28 maja 2023, 16:58:45 - *.1.31-178.dynamic.gprs.plus.pl
Awans do półfinału cieszy ale....
W pierwszej połowie było tyle sytuacji niewykorzystanych że ręce opadają, na drugą to nasi nie wyszli. Bardzo słaby mecz Skoczylasa, jedynie dwie, trzy akcje w końcówce drugiej połowy.