7 czerwca 2023, 19:38:00 - LukaszR
Drużyna Jakuba Piotrowskiego mistrzem Bułgarii

Łudogorec Razgrad, którego zawodnikiem jest Jakub Piotrowski, wygrał 1-0 (0-0) z Czernym Morem Warna w meczu ostatniej, 35. kolejki w ramach grupy mistrzowskiej bułgarskiej ekstraklasy i zapewnił sobie tytuł mistrza Bułgarii.

7 czerwca 2023, 17:45 - Warna (Stadion Ticza)
Czerno More Warna 0-1 Łudogorec Razgrad
Matías Tissera 50

żółte kartki: Matheus Machado, Alex Fernandes, Michael Alves - Claude Gonçalves, Matías Tissera, Jakub Piotrowski, Aslak Witry.
czerwona kartka: Claude Gonçalves (89. minuta, Łudogorec, za drugą żółtą).

sędziował: Wolen Czinkow.

Piotrowski rozegrał pełne spotkanie. W drużynie gości Spas Delew (kiedyś Pogoń Szczecin) wszedł na boisko w 69. minucie, kiedy zszedł z niego Caio Vidal. Cały mecz w zespole gospodarzy rozegrał Wasił Panajotow (w przeszłości Zawisza Bydgoszcz i Stal Mielec). Trenerem Łudogorca jest były szkoleniowiec Jagiellonii Białystok Iwajło Petew.

Drużyna Polaka zakończyła sezon z dorobkiem 85 punktów i przewagą jednego nad drugim w tabeli CSKA Sofia.

Łubu_Dubu - 7 czerwca 2023, 19:41:07 - *.centertel.pl
Totalna dominacja w lidze bulgarskiej, dwunaste mistrzostwo z rzędu

mati - 7 czerwca 2023, 19:44:58 - *.for-privacy.net
Ludosgorec to najdłużej panujący klub w Europie, nawet dłużej niż Bayern. Wygrywają ligę od sezonu 11/12.

mati - 7 czerwca 2023, 19:52:00 - *.for-privacy.net
@Macma tak ale niestety Partizan i Cluj przegrały mistrzostwa a one mają wyższy współczynnik.

Tomo39 - 7 czerwca 2023, 19:55:09 - *.8.63.249.ipv4.supernova.orange.pl
Co mozna osiągnąć przy dobrym stabilnym dlugoplanowym zarządzaniem. Dobry przyklad dla Rakowa mistrz nie musi być z Warszawy czy Poznania. Razgrad ma tylko 50 tys mieszkańców a kluby z Sofi co roku mogą tylko oglądać plecy Ludogorca.

Darek - 7 czerwca 2023, 20:10:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@mati - pełna zgoda ale tu było chyba jeszcze bliżej przerwania passy niż w przypadku Bayernu, w przedostatniej kolejce w 100 minucie CSKA nie strzeliło karnego na wagę mistrzostwa.

slazak - 7 czerwca 2023, 21:18:49 - *.centertel.pl
To chyba już można liczyć szanse Rakowa na wygranie I rundy eliminacji do fazy grupowej LM 🤗 Jak chcą cokolwiek pokazać w europejskich pucharach, to przejście do II rundy obowiązkowe...

gp - 7 czerwca 2023, 23:25:06 - *.dynamic.chello.pl
Chętniej bym go widział w kadrze, niż tam jakiegoś Ledermana czy Łęgowsiego.

Partizan P - 8 czerwca 2023, 9:29:46 - *.204.100.213.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Bułgaria piłkarsko to niestety dno dna. Wszyscy ich leją jak popadnie. Gdzie się podziali tacy piłkarze jak Stoichkov, Leczkov, Balakov czy też z nowszej generacji jak Berbatov, Stilian Petrov, Martin Petrov...?

. - 27 czerwca 2023, 4:28:33 - *.centertel.pl
@Darek: A w Niemczech w ostatniej kolejce w 89. minucie Bayern strzelił gola na wagę mistrzostwa, więc chyba jednak bliżej było w Bundeslidze.

Rewi4 - 30 czerwca 2023, 20:10:48 - *.35.106.176.ip4.krucznet.com.pl