17 czerwca 2023, 19:52:32 - euzi
eME: Gol Rauno Sappinena w reprezentacji Estonii

Rauno Sappinen ze Stali Mielec strzelił gola dla reprezentacji Estonii w zremisowanym na wyjeździe 1-1 (1-0) meczu 3. kolejki grupy F eliminacji mistrzostw Europy z Azerbejdżanem.

17 czerwca 2023, 18:00 - Mərdəkan (Dalğa Arena)
Azerbejdżan 1-1 Estonia
Anton Krywociuk 62 - Rauno Sappinen 27

żółte kartki: Toral Bayramov - Karol Mets, Mattias Käit.

sędziował: Ondřej Berka (Czechy).
widzów: 3900.

Sappinen grał do 83. minuty, a zmienił go Sten Reinkort. W reprezentacji Estonii Matvei Igonen z Podbeskidzia Bielsko-Biała pozostał na ławce rezerwowych.

W kadrach obu reprezentacji znaleźli się byli zawodnicy polskich klubów. W drużynie gospodarzy Mahir Emreli (Legia Warszawa) rozegrał całe spotkanie, a Anton Krywociuk (Wisła Płock) wszedł na boisko w przerwie za Elvina Camalova. W Estonii Konstantin Vassiljev (Piast Gliwice i Jagiellonia Białystok) grał przez cały mecz, a Henrik Ojamaa (Legia Warszawa, Miedź Legnica i Widzew Łódź) w 56. minucie zmienił Henriego Aniera. Poza kadrą pozostał Joonas Tamm (Korona Kielce).

Lolo - 17 czerwca 2023, 20:08:37 - *.151.20.102
Ale bieda w tej Estonii, skoro prawie 39-letni Vassiljev gra w podstawie i to cały mecz

mati - 17 czerwca 2023, 20:16:51 - *.Quetzalcoatl-relays.org
Litwa, Łotwa i Estonia zawsze były składowiskiem piłkarzy z eklasy i tych którzy się polskie kluby przewineli. Czasem ktoś z państw baltyckich wypromował się o rosji czy Turcji i z czegoś takiego musieli budować swoje reprezentacje. chociaż trafialisię też tacy piłkarze jak Łotysz Rudnevs ktory zapakował hattricka Juve albo Litwin Andrius Skerla kapitan Jagi i Litwy.

Miguel - 17 czerwca 2023, 22:24:37 - *.3.129.60
w ten 1 wieczór strzelił tyle goli co przez 2 sezony w Piaście Gliwice

TakaPrawda - 18 czerwca 2023, 10:06:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Miguel - jak należycie przepracuje okres przygotowawczy z trenerem Vukowiciem to też będzie strzelał gole dla Piasta. Przecież smykałkę do tego ma!.

TakaPrawda - 18 czerwca 2023, 10:37:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl