6 lipca 2023, 23:07:23 - gabrielba
ME U-19: Malta 0-2 Polska

Prowadzona przez Marcina Brosza reprezentacja Polski do lat 19 wygrała 2-0 (0-0) w meczu 2. kolejki grupy A rozgrywanych na Malcie mistrzostw Europy z gospodarzami tego turnieju. Kolejne spotkanie Polacy rozegrają 9 lipca o godz. 18:00 z Włochami.

6 lipca 2023, 21:15 - Ta' Qali (Centenary Stadium)
Malta 0-2 Polska
Igor Strzałek 59, Tomasz Pieńko 82

Malta: 1. Hugo Sacco - 2. Andy Borg (85, 13. Bjorn Buhagiar), 4. Sven Xerri, 5. Jake Vassallo, 15. Tristan Viviani, 11. Benjamin Hili (71, 16. Lucas Ċaruana) - 8. Lucas Scicluna, 10. Dylan Scicluna, 17. Daniel Letherby (71, 7. Nathan Cross) - 18. Alfie Bridgman (63, 20. Brooklyn Borg), 9. Basil Tuma (85, 19. Sean Gatt).

Polska: 1. Oliwier Zych - 17. Dominik Biniek (46, 23. Kacper Przybyłko), 4. Miłosz Matysik (78, 7. Dawid Bugaj), 14. Wiktor Matyjewicz, 2. Igor Drapiński, 11. Miłosz Brzozowski - 15. Mateusz Kowalczyk, 10. Kacper Urbański, 20. Igor Strzałek (78, 6. Antoni Kozubal) - 9. Jordan Majchrzak (24, 13. Wiktor Smoliński), 16. Junior Nsangou (63, 21. Tomasz Pieńko).

żółte kartki: Hili, A.Borg - Matyjewicz, Matysik, Drapiński.
czerwone kartki: Dylan Scicluna (62. minuta, Malta, za brutalny faul) - Wiktor Matyjewicz (21. minuta, Polska, za drugą żółtą).

sędziował: Yael Falcón (Argentyna).
widzów: 1618.

W drugim dzisiejszym meczu grupy A Portugalia wygrała 5-1 z Włochami.

Xxx - 6 lipca 2023, 23:12:06 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Słabiutko, tylko kilku zagrało na poziomie lub z przebłyskami, a większość nijako, trener też kiepsko, brak pomysłu na grę

oja - 6 lipca 2023, 23:15:06 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Po Mołdawii sprogres. Jesienią może nawet wygrają z Łotwą.

zsz - 6 lipca 2023, 23:15:24 - *.122.233.153
Strach pomyśleć co będzie jak pokolenie Lewandowskiego, Glika, Krychowiaka, Bereszyńskiego Szczęsnego, Zielińskiego całkowicie zejdzie ze sceny. Przedsmak tzw. zmiany pokoleniowej widzieliśmy już z Mołdawią. To że ci młodzi nie mają techniki, to że koordynacyjnie mają spore deficyty to jeszcze nic w porównaniu braku inteligencji i to nie tylko tej piłkarskiej. Zabawny jeden z komentatorów nota bene były piłkarz, który o co drugim młodym polskim piłkarzu mówi "wielki talent". To pokazuje jak tzw. byli piłkarze nie mają pojęcia i oderwani są o rzeczywistości polskiej piłki.

Ps - 6 lipca 2023, 23:16:09 - *.centertel.pl
Żenada

(L)15MP - 6 lipca 2023, 23:17:05 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Mistrzem Polski jest RAKÓW !!! A my mamy 15 MP w końcu tabletki zaczęły działać i nauczyłem się liczyć umiem odróżnić 15 od 16 ... Dziękuję za terapię.

Cygan - 6 lipca 2023, 23:17:11 - *.centertel.pl
Czy przy remisie z Italia odpadamy?

Obiektywny - 6 lipca 2023, 23:19:56 - *.gpon.bialnet.pl
3/4 tej druzyny to poziom ligi okręgowej ew. 4 ligi. Jedynie bramkarz wyglada solidnie.....A lider Urbański to nie wiem czy zalapalby się na ławę...W 2 lidze czyli na 3 szczeblu rozgrywek. Poza bramkarzem moze cos osiągną jeszcze Matysik, Pienko i Strzałek.....z dużym znakiem zapytania. Jak taka słaba personalnie druzyna dostała się na te ME???? Tu nie ma żadnego potencjalu.

... - 6 lipca 2023, 23:20:34 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
@Cygan - Niestety tak musimy wygrać.

Szpakowski - 6 lipca 2023, 23:27:29 - *.107.56.66
Słabawi ci młodzieńcy, straszne męczenie buły z przeciwnikiem z poważnymi ograniczeniami i deficytami piłkarskimi.

Cd - 6 lipca 2023, 23:28:08 - *.gpon.bialnet.pl
Wygrac mecz bez ataku??? NIEREALNE. Jedyny plus to taki ze dwa najwieksze drewna z obrony będą pauzować za kartki.

Cepelin - 6 lipca 2023, 23:30:17 - *.centertel.pl
Spoko, właśnie jakiś ekspert w TVP powiedział że pokonamy Włochów bo oni dziś przegrali z Portugalią 1-5 a my tylko 0:2 :D

Boniekk - 6 lipca 2023, 23:33:05 - *.35.106.176.ip4.krucznet.com.pl
Absolutny brak czegokolwiek .

Patataj - 6 lipca 2023, 23:38:44 - *.dynamic.inetia.pl
Ten Matyjewicz to jakiś niedorozwinięty?

fansport - 6 lipca 2023, 23:46:40 - *.net.autocom.pl
lewandowski się męczył z san marino, oto jego następcy, pokazali z maltą że potrafią tyle samo co on.

Pitek - 7 lipca 2023, 0:48:42 - *.sub-174-216-248.myvzw.com

Nie ma co narzekac, wazne 3 pkt.
Znajac ambicje i wole walki naszych mlodych mozecie byc pewni ze dadza z siebie wszystko zeby juz po nastepnym meczu jechac na wakacje

Sanmartean - 7 lipca 2023, 6:37:46 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Czasami graliśmy jak równy z równym z Maltą. Niestety przez kilkadziesiąt minut to Malta dyktowała warunki. W jednej z akcji 4 razy blokowaliśmy ich strzały. Jestem załamany poziomem tych chłopaków.

Baran - 7 lipca 2023, 6:46:53 - *.play-internet.pl
Po strzeleniu drugiego gola zamiast się cieszyć to powinni dążyć do jak najszybszego wznowienia gry ponieważ tylko wygrana trzema bramkami dawała to że w ostatnim meczu do awansu potrzebny był remis a tak trzeba wygrać z Włochami

Ale - 7 lipca 2023, 7:30:49 - *.play-internet.pl
Mam wrażenie że tej reprezentacji dramatycznie brakuje trenera.

Ciszek - 7 lipca 2023, 7:33:49 - *.internetdsl.tpnet.pl
Kurcze to było bardzo słabe. Perspektywy na przyszłość są nieciekawe. Tym chłopakom brakuje wszystkiego co charakteryzować dobrego piłkarza. Przypuszczalnie w swoich klubach, restauracjach, w rozmowach ze swoimi bliskimi, rodziną czy kolegami przedstawiają się jakby byli << Mistrzami Świata" do których wszyscy, zwłaszcza dziennikarze , mają największe pretensje. Totalny brak samokrytyki i pokory. Słabo to widzę.

ZeteL - 7 lipca 2023, 7:52:59 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Nie jestem rasistą ale ten kameruński Polak to jakieś nieporozumienie. Zero szybkości, zwinności,techniki, dryblingu czy umiejętności znajdowania się na pozycji. Może gdyby Pieńko zmienił Nsangou na początku drugiej połowy a nie 20 minut później to może udałoby się strzelić trzy bramki.

kakaes - 7 lipca 2023, 8:23:00 - *.play-internet.pl
nie ma różnicy czy nasi by zremisowali czy wygrali małą różnica bramek bo i tak trzeba ograc Włochów.Zabrakło determinacji po 2 bramce do strzelenia trzeciej. Szkoda niewykorzystanej szansy po 1:5 dla Portugalii.Meczu z Włochami nasi nie są w stanie wygrać

RivenG - 7 lipca 2023, 8:26:25 - *.204.12.151.mobile.internet.t-mobile.pl
Może nawet dobrze się stało, bo teraz z Włochami muszą wygrać. Gdyby wystarczył im remis, to pewnie cały mecz z Włochami broniliby wyniku, a tak jest szansa, że się w końcu za siebie wezmą.

jjo - 7 lipca 2023, 9:03:51 - *.bialapodlaska.vectranet.pl
Zaangażowanie zerowe. Maltańczycy są lepiej wyszkolenie technicznie od naszych. Całe szczęście że grali więcej indywidualnie i dzięki temu nie potrafili zmieścić piłki w klatce. Polska myśl szkoleniowa jest do bani. Trenerzy uczący młodzież nie mają pojęcia o szkoleniu. Nie ma szkolenia psychologicznego , nie ma mentalności zwycięzcy, wystarczy drobny błąd i panika. Dodatkowe pytanie co do trenera naszej kadry, -wróć-, co do selekcjonera naszej kadry. Co ten wybitny trener osiągnął by zostać selekcjonerem reprezentacji? Czy to jest tzw. dawanie szansy, czy jak to rozumieć? Co on osiągnął ? Wygrał ligę , tak owszem pierwszą ligę , czyli zaplecze ekstraklasy, następnie zajął w niej tylko raz czwarte miejsce i z automatu ten "sukces" daje mu możliwość stania sie selekcjonerem reprezentacji? No faktycznie patrząc że top 3 na dziś naszej ekstraklasy to trenerzy z zagranicy to faktycznie Brosz ma sukces i może podjąć się selekcji do kadry (jakiejś tam). W sumie już w życiu widziałem wszystko. Złoty medal IO w 1972 roku , 3 m-ca w RFN i w Hiszpanii , Srebrne medale IO w 1976 roku i 1982 roku oraz rękę Furtoka z San Marino i porażkę z Mołdawią. Widziałem Autobus Michniewicza i widziałem jak najlepszy w historii naszej piłki napastnik Lewandowski cieszy się jak dziecko ze strzelenia bramki Arabii Saudyjskiej - jakby zdobył mistrzostwo Świata. Widziałem wczoraj męczarnie z Maltą. Widziałem także klubowe turbulencje naszych drużyn na przestrzeni historii. Już mnie nic nie zaskoczy, chyba że Malta za 5 lat awansuje do jakiegoś dużego turnieju w piłce seniorskiej.

lopes - 7 lipca 2023, 10:21:58 - *.mmj.pl
Słabo to wyglądało. Maltańczycy lepsi technicznie i szybsi. Z Włochami w plecy dwoma bramkami.

Olo - 7 lipca 2023, 10:40:01 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Dno,następców nie widać no może poza Pieńko.