22 lipca 2023, 5:21:50 - mogiel
Bramka Karola Świderskiego w Leagues Cup

Karol Świderski strzelił gola dla Charlotte FC w zremisowanym 2-2 (0-1) meczu 1. kolejki grupy południowej czwartej Leagues Cup z FC Dallas. W rzutach karnych lepsi okazali się piłkarze Charlotte, wygrywając 4-1. Była to pierwsza bramka polskiego napastnika w tej edycji rozgrywek.

22 lipca 2023, 3:00 - Frisco (Toyota Stadium)
FC Dallas 2-2 k. 1-4 Charlotte FC
Bernard Kamungo 45, Sebastian Lletget 75 - Karol Świderski 61 (k), Ben Bender 90

karne: 0-1 Karol Świderski, (0-1 Sebastian Lletget - obroniony), 0-2 Ben Bender, (0-2 Marco Farfan - obroniony), 0-3 Brandon Cambridge, 1-3 Jesús Ferreira, 1-4 Patrick Agyemang

żółte kartki: Geovane Jesus - Scott Arfield, Andrew Privett, Ashley Westwood.

sędziował: Jorge Abraham Camacho Peregrina (Meksyk).
widzów: 10 425.

Świderski rozegrał pełny mecz. Ponadto w zespole gości Jan Sobociński rozegrał cały mecz, a Kamil Jóźwiak grał do 85. minuty, gdy wszedł za niego Brandon Cambridge. W drużynie gospodarzy poza kadrą znalazł się Jesús Jiménez (dawniej Górnik Zabrze).

Wygrana w rzutach karnych przy remisie daje dodatkowy punkt do tabeli. Trzecim zespołem rywalizującym w grupie jest meksykański Club Necaxa.

Tabela:

1. Charlotte  1  2  2- 2
2. Dallas     1  1  2- 2
3. Necaxa     0  0  0- 0

W turnieju bierze udział 47 zespołów - w tym 29 z Major League Soccer (USA, Kanada) i 18 z Liga MX (Meksyk). 45 z nich rywalizuje w 15 trzyzespołowych grupach, z których po dwa zespoły awansują do fazy pucharowej. Awans bez gry do 1/16 finału uzyskały Los Angeles FC i CF Pachuca jako najlepsze zespoły MLS i Liga MX w łącznych tabelach za 2022 rok.

Sędzia VAR - 22 lipca 2023, 9:08:18 - *.play-internet.pl
Świder TOP Gratki!!!

Ema - 22 lipca 2023, 9:43:31 - *.play-internet.pl
Drewniak jakich nie malo.Grzesiu Rasiak juz byl lepszy 100%!Czy ktoś się obudzi ze to liga emerytów i tam łatwo się strzela bramki.

d2bo - 22 lipca 2023, 10:31:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
No, liga emerytów, a średnia wieku niższa niż w ligach europejskich. Myśl samodzielnie!

Qulty - 22 lipca 2023, 11:47:41 - *.play-internet.pl
@d2bo - generalnie liga przeciętniaków. W MLS jest salary Cup. Kilku ludzi ma dobre kontrakty a reszta to przeciętne skorokopy co by się w limicie zmieścić

KrólSahary - 22 lipca 2023, 14:09:13 - *.94.57.179
Najlepszy polski napastnik: Karol Swiderski
Najbardziej znany polski napastnik: Robert Lewandowski

Stoutt - 22 lipca 2023, 17:46:17 - *.134.161.183