23 lipca 2023, 17:30 - Lubin (Stadion Zagłębia)

Zagłębie: 22. Szymon Weirauch - 27. Bartłomiej Kłudka, 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 13. Mateusz Grzybek - 7. Kacper Chodyna, 20. Marko Poletanović, 8. Damian Dąbrowski (66, 6. Tomasz Makowski), 17. Marek Mróz (46, 21. Tomasz Pieńko), 39. Damjan Bohar (79, 9. Tornike Gaprindaszwili) - 90. Dawid Kurminowski (80, 11. Arkadiusz Woźniak).

Ruch: 82. Jakub Bielecki - 26. Kacper Michalski, 25. Paweł Baranowski, 71. Remigiusz Szywacz, 21. Maciej Sadlok (72, 2. Konrad Kasolik) - 27. Wiktor Długosz (64, 19. Michał Feliks), 8. Patryk Sikora (86, 18. Dominik Steczyk), 6. Tomasz Swędrowski (64, 20. Szymon Szymański), 22. Filip Starzyński (72, 7. Juliusz Letniowski), 5. Tomasz Wójtowicz - 95. Daniel Szczepan.

żółte kartki: Dąbrowski - Sadlok, Szywacz, Baranowski.

sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).

ZL - 23 lipca 2023, 19:29:58 - *.dynamic.chello.pl
Brawo Zagłębie !
Jazda z ... !

mati Lech - 23 lipca 2023, 19:30:12 - *.ip-141-94-202.eu
Brawo Zagłębie, dziś wygrała sprawiedliwość. Dwie anulowane bramki Zagłębia i brak karnego gdzie za podobne zagranie ręką anulowano gola. Ruch to kuriozum, nie oddali celnego strzału a zdobyli bramkę. Świetny gol Kludki. Ruch spadek, Lech&Zagłębie.

Bako - 23 lipca 2023, 19:31:00 - *.59.187.182
Ruch 0 strzałów Zagłębie powinno wygrać przynajmniej 3-1 !!!

lol - 23 lipca 2023, 19:31:18 - *.101.31.201
Cztery bramki Zagłębia, z czego dwie skradzione przez sędziów.

Kibic - 23 lipca 2023, 19:31:58 - *.dynamic.gprs.plus.pl
rUF pewne info SPADEK😄

Pavko - 23 lipca 2023, 19:31:59 - *.205.210.226.nat.ftth.dynamic.t-mobile.pl
Jak wy w tym Ruchu z taką taktyką i Baranowskim na środku obrony chcecie się utrzymać to radzę już na wszelki wypadek bukować stadion w Gliwicach na I ligę w następnym sezonie.

Endi - 23 lipca 2023, 19:32:30 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Zaglebie spadek, pewne info.

Kolporere - 23 lipca 2023, 19:32:46 - *.30.124.102.mobile.internet.t-mobile.pl
Ale ten Ruch jest słaby. Zagłębie zagrało przeciętny mecz i wygrało 2 do 1,strzeliło dwie dodatkowe nieuznane bramki, sobie samobója a Ruch nie oddał chyba celnego strzału. Z taką grą to spadek. Często baniaminek zaskakuje bo nie zna się jego gry. W tym meczu Zagłębie strzela 5 bramek, dwie na wygraną, dwie nieuznane, jedna samobójczą. Ruch zagrał dno.

Kilof - 23 lipca 2023, 19:33:03 - *.dynamic-3-poz-k-1-2-0.vectranet.pl
Odmienione Zagłębie w 2 połowie pokazało niezłą piłkę.

KSC - 23 lipca 2023, 19:33:25 - *.150.167.29
Bravo ZL!

Mario - 23 lipca 2023, 19:33:45 - *.play-internet.pl
Łukasz Janoszka lubi to ...

WZL - 23 lipca 2023, 19:33:51 - *.datapacket.com
Kłudka z mega bramką. Brawo Zagłębie, szczególnie za drugą połowę. Teraz odpoczynek i po trzy punkty do Wrocławia!
Wielkie! Wielkie! Wielkie! Zagłębie!

Ronaldinho - 23 lipca 2023, 19:34:21 - *.146.114.77.mobile.internet.t-mobile.pl
Pewne i raczej gładkie zwycięstwo. Ruch coś tam na euforii poszarpał, ale ogółem będzie rozpaczliwa walka o utrzymanie.

santos - 23 lipca 2023, 19:34:33 - *.8.235.121.ipv4.supernova.orange.pl
no cóż strzelili i się okopali we własnym polu karnym.kolejna drużyna w ex która zamiast coś kreować będzie tylko przeszkadzac

Conquista - 23 lipca 2023, 19:34:41 - *.111.247.30
Słabiutki beniaminek.
Wydaje się słabszy nawet niż Miedz rok temu.
Mają niewielu zawodników na poziomie EK

ogjen - 23 lipca 2023, 19:35:25 - *.play-internet.pl
Zagłębie odważnie z 19 letnim debiutantem na bramce..a gdzie ten rewelacyjny golkiper z Gracji i Hiszpański goleador?? W sumie Strzelili 3 bramki do tego 2 nieuznane i słusznie ale karny zdecydowanie się należał Lubinowi. Przed Ruchem dużo pracy aby się utrzymać. Pozdro dla normalnych kibiców !

edek - 23 lipca 2023, 19:35:57 - *.strong-pc.com
ruch out na 99%

Jareczek - 23 lipca 2023, 19:36:06 - *.play-internet.pl
Gol młodego Bartka Kłudki wspaniały, stadiony świata. Dla takich momentów warto oglądać naszą Ex. Ruch nie mógł tu nic ugrać bo wszystkie gole strzelali piłkarze Zagłębia. Najniższy wymiar kary.

Jasne - 23 lipca 2023, 19:41:12 - *.play-internet.pl
Sędzia robił bo mógł tak jak pseudosedziiwanie w 1 lidze dla tego klubiku

WZL - 23 lipca 2023, 19:44:37 - *.dynamic.chello.pl
Wielkie Zagłębie było lesze bo mamy kasę ile chcemy z KGHM. Mimo wszystko Ruch z 3 ligi do Ekstraklasy i za to jest szacunek. Nie jest łatwo jak sie ma ograniczone środki, zbudować sensowny skład. Nie skreślał bym Ruchu. Ogarną to. Za to Fornalik zrobi TOP3 i zagramy w pucharach.

ajvar - 23 lipca 2023, 19:45:35 - *.dynamic.chello.pl
Zagłębie wygrało 2-1 , pomimo tego, że Zagłębie strzeliło 5 goli, a Ruch żadnego

ZeteL - 23 lipca 2023, 19:46:58 - *.ssp.dialog.net.pl
Bartek Kłudka - będziesz na gali Ekstraklasy w kategorii BRAMKA ROKU !

wichura - 23 lipca 2023, 19:54:02 - *.146.116.88.mobile.internet.t-mobile.pl
W "walce o spadek" liczyć się będą beniaminkowie oraz Śląsk i Górnik.

kibic - 23 lipca 2023, 19:54:17 - *.235.160.219
Chorzow to stan umysłu ... jak tam mozna w ogóle żyć.

ślunsk - 23 lipca 2023, 19:54:57 - *.bb.vodafone.cz
16.piast
17.ruch
18.kórnik
kórnik planuje z kimś fuzje by pozbyć się długów. Ale kto się na to zgodzi? xD

Adi - 23 lipca 2023, 19:56:17 - *.dynamic.chello.pl
Górnik, Śląsk, Puszcza ja tak typuję do spadku.

Maciek Woj - 23 lipca 2023, 19:57:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ruch to samo gra co w pierwszej lidze czyli nic! Dno i wodorosty.

pgliwice - 23 lipca 2023, 20:00:52 - *.70.89.147
@ślunsk Posen jest chętny. Tam mają wprawę do różnych fuzji. Amica - Pozen - Zabrze. To by była siła hehe. Jedno jest pewne jak nie zroba fuzji to mogą nie dokończyć sezonu. W mediach już piszą o kłótniach wewnątrz klubu w biednym mieście Z buaha.
Ewentualnie w Katowicach fuzja tam też by sie zgodzili hehe.

krzyzyk31 - 23 lipca 2023, 20:02:10 - *.dynamic.chello.pl
Pierwsza połowa bardzo słaba w wykonaniu Zagłębia i raczej nie można tak grać z silniejszymi rywalami. Dąbrowski zagrał bardzo słabo, że nie powiem tragicznie. Skuteczny hamulcowy akcji ofensywnych i te babole i straty piłki. Ja wiem że jakaś sympatia do zawodnika, bo wrócił do Zagłębia, ale z taką grą to raczej trener powinien go posadzić. Mróz ciężko powiedzieć, bo albo był za wysoko przed Dąbrowskim i Poletanovicem albo tamci byli za nisko przez co Mróz był mało widoczny. Brakowało w Zagłębiu takiej typowej 8, bo granie na dwie 6 i 10 Mroza słabo to wyglądało. Druga połowa to już o niebo lepsza gra, a Ruch jakby opadł z sił i tak naprawdę przeszkadzanie w grze już im słabo wychodziło.Ogólnie Ruch z taką grą jest kandydatem do spadku, a Zagłębie raczej nic więcej jak środek tabeli.

ZL - 23 lipca 2023, 20:05:52 - *.centertel.pl
Głowy do góry niebiescy! Musicie zostać w ekstraklasie

mati Lech - 23 lipca 2023, 20:08:11 - *.ip-141-94-202.eu
@pgliwice widzę że nadal boli porażka z Lechem i przerwanie serii Piasta gdy byli niepokonani od lutego. Lech nie przegrał 5 ostatnich meczów w Gliwicach z czego 3wygral.

Burmistrz - 23 lipca 2023, 20:10:27 - *.204.109.9.mobile.internet.t-mobile.pl
Prawdziwy HKS wygrał wczoraj 3-0 ze Skrą

DonPedro - 23 lipca 2023, 20:13:23 - *.net.tylda.net
Lubin był do ogranio. Żadna drużyna. W pierwszej połowie grali szajs.
Ruch jakoś spuchł w drugiej części, cofli się za fest jakby chcieli dowiezc wynik. Nie udało się.

@DonPedro - 23 lipca 2023, 20:15:52 - *.111.247.30
cofli się bo są cieńcy

@Conquista - 23 lipca 2023, 20:17:00 - *.111.247.30
a Widzewek juz dostaje w trąbę od Puszczy po golu ex piłkarza Zagłębia

slazak - 23 lipca 2023, 20:17:27 - *.centertel.pl
"Niebiescy" wyraźnie braki w przygotowaniu kondycyjnym ⚠️⚠️ Potrafią szybko, dokładnie rozgrywać piłkę przez 65-70 minut. Później katastrofa. Bardzo dobra I połowa Ruchu , Zagłębie bezradne i zagubione na boisku. Te końcówki meczów przy ich przedłużaniu przez sędziów to będzie katastrofa.

Kibic - 23 lipca 2023, 20:17:49 - *.dynamic.inetia.pl
Benjaminki muszą zapłacić frycowe, choć Puszcza wygrywa z Widzewem.

Conquista - 23 lipca 2023, 20:27:46 - *.111.247.30
Steczyka se ściągneli miszczowie skautingu :D

Xen - 23 lipca 2023, 20:29:31 - *.46.114.pool.telefonica.de
Było by to.zwyczajnie niesprawiedliwe gdyby cieniutki Ruch wywiozł z Lubina chocby punkt...z całym.szacunkiem.do niebieskich spadek z hukiem...

Robert - 23 lipca 2023, 20:30:13 - *.146.112.36.mobile.internet.t-mobile.pl
Bezdomni w tym sezonie:
- Ruch,
- Warta,
- Puszcza.

TSW1906 - 23 lipca 2023, 20:40:20 - *.dynamic.chello.pl
Ruch poleci z ostatniego miejsca. Gdyby nie sędzia dostaliby 4-1. Dramatyczna drużyna. Żal że oni w ogóle weszli :/

Kibic - 23 lipca 2023, 21:03:08 - *.212.96.27
I dobrze miejsce bezdomnych to max 2 liga , weszli na farcie i dużej pomocy sędziów tu ich wypunktują szybko, zobaczymy ilu ich będzie w Gliwicach po 10kolejkach jak na koncie będą 3-4punkty, za tydzień kolejny oklep , Ino Ruch hahaha

pgliwice. - 23 lipca 2023, 21:05:22 - *.204.108.25.mobile.internet.t-mobile.pl
Łubu dubu łubudubu niech żyje naaaaam nasz Ruuuuuch nieeeech żyje naaaaam to byłem ja Jarząbek z Piasta love Ruch

, pgliwice - 23 lipca 2023, 21:14:23 - *.204.109.187.mobile.internet.t-mobile.pl
Łubudubu sto lat sto lat niech żyje nam nasz Ruuuuuch nieeeech żyje naaaaaaaam to byłem ja Jarząbek z piasta i jeszcze jeden i jeszcze raz sto lat sto lat niech żyje nam nasz Ruuuuuch,niech mu gwiazdka pomyślności nigdy nieeee zagaśnie to byłem ja Jarząbek z piasta

PanKoperta - 23 lipca 2023, 21:14:46 - *.dynamic.chello.pl
Buahahah ahaha dz**ia*dy niemieckiego!!!!

Ypsylon - 23 lipca 2023, 21:18:33 - *.35.106.176.ip4.krucznet.com.pl
Weźcie gdzieś tego mati Lecha.Co to za niedojda.

Quiz - 23 lipca 2023, 21:33:59 - *.opera-mini.net (*.47.201.163)
Zagłębie L.chociaż raz sprawiło dużą radość kibicom w całej Polsce.A gdzie są kibice sukcesu Ruchu?Zawsze hurtem się tu wpisywali jak ich ulubieńcy kopali się po czołach w niższych ligach.A teraz co?Cicho wszędzie,głucho wszędzie i długo z Ruchu nikogo tu nie będzie :-)

anton - 23 lipca 2023, 21:38:14 - *.43.251.190.ipv4.supernova.orange.pl
może nie powinno się oceniać po jednym meczu, ale Ruch wygląda na najsłabszego z beniaminków. ŁKS przegrał, Puszcza przegrywa - ale te dwie drużyny przynajmniej coś pokazały

rafalski - 23 lipca 2023, 21:42:20 - *.6.139.89.ipv4.supernova.orange.pl
kombinat do spalonych haha 1 i 2 polowa

Wuzetka - 23 lipca 2023, 21:44:06 - *.6.139.89.ipv4.supernova.orange.pl
WZL oni maja budzet 16 milionów a nie ile chca z kghm u

Fff - 23 lipca 2023, 22:24:11 - *.sileman.net.pl
Anton, jak ty po jednym meczu już wszystko wiesz to gratuluję. Pogadamy na koniec rundy

adi1313 - 23 lipca 2023, 23:55:37 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Wiesz kaj są? Byli na szpilu nie tam kaj większość z Was przed tv tabletem telefonem itp...głowy do góry chopcy domy rady się utrzymać...💪💪💪

oli - 24 lipca 2023, 6:52:14 - *.dynamic.gprs.plus.pl
buhahaha, ruf tak cienki, że sędziowie nawet nie byli w stanie wykombinować karnego dla nich. Jedyne co, to anulowanie 2 goli dla Zagłębia a i tak nie pomogło.

, pgliwice - 24 lipca 2023, 7:14:04 - *.212.44.251-internet.zabrze.debacom.pl
Sto lat sto lat łubu dubu łubudubu niech żyje naaaaam nasz Ruuuuuch nieeeech żyje naaaaam,love Ruch!!to byłem ja Jarząbek z Piasta

Kilof - 24 lipca 2023, 7:41:03 - *.play-internet.pl
mati Lech przestań już komentować na forum widzę że nie masz żadnych obowiązków w domu.

, pgliwice - 24 lipca 2023, 7:56:48 - *.204.100.105.mobile.internet.t-mobile.pl
Łubu dubu łubudubu niech żyje naaaaam nasz Ruuuuuch nieeeech żyje naaaaam to byłem ja Jarząbek z Piasta aeeeeaaaoooo Ruch niech żyje naaaaam

Zcb@wp.pl - 24 lipca 2023, 15:00:58 - *.play-internet.pl
Ekstraklasa albo smierć, sprzedawcy dywanów.

DYSPO/R\ - 25 lipca 2023, 11:53:48 - *.234.235.88.protonet.pl
Stadion piękny, ale wyjazd po meczu doprowadza kibiców do szału. 3h jechałem na mecz, a godzinę spędziłem pod stadionem, bo jakiś policyjny baran drogę blokował.