17 sierpnia 2023, 21:50:31 - LukaszL
eLE: Dwa gole Jakuba Piotrowskiego

Jakub Piotrowski strzelił dwie bramki dla bułgarskiego Łudogorca Razgrad w wygranym 5-1 (1-1) rewanżowym meczu III rundy eliminacji Ligi Europy przeciwko kazachskiemu FK Astana.

17 sierpnia 2023, 20:00 - Razgrad (Huvepharma Arena)
Łudogorec Razgrad 5-1 FK Astana (2)
Bernard Tekpetey 25, 50, Jakub Piotrowski 47, 58, Kirił Despodow 67 - Dembo Darboe 29

żółte kartki: Claude Gonçalves - Maks Ebong, Abat Ajmbietow, Dušan Jovančić.
czerwona kartka: Dušan Jovančić (76. minuta, Astana, za drugą żółtą).

sędziował: Anthony Taylor (Anglia).
widzów: 5469.

W zespole gospodarzy Piotrowski rozegrał całe spotkanie, zaś Spas Delew (w przeszłości Pogoń Szczecin) wszedł na boisko w 77. minucie w miejsce Kiriła Despodowa. W drużynie gości Abzał Biejsiebiekow (kiedyś Korona Kielce) grał od 80. minuty, gdy zmienił Dembo Darboe. Trenerem Łudogorca jest Iwajło Petew (dawniej szkoleniowiec Jagiellonii Białystok).

Pierwsze spotkanie obu zespołów zakończyło się wygraną FK Astana 2-1 (1-1) i do IV rundy awansowała drużyna Polaka. W niej zagra z holenderskim AFC Ajax. Mecze tej fazy zaplanowano na 24 i 31 sierpnia.