28 września 2023, 21:00 - Kraków (Stadion Miejski)

Wisła: 1. Kamil Broda - 43. Dawid Szot, 26. Igor Łasicki, 5. Joseph Colley, 28. David Juncà (46, 52. Jakub Krzyżanowski) - 77. Ángel Baena, 18. Bartosz Talar, 66. Vullnet Basha (46, 7. Igor Sapała), 17. Jesús Alfaro (72, 10. Miki Villar), 80. Dawid Olejarka (90, 8. Marc Carbó) - 23. Szymon Sobczak (71, 9. Ángel Rodado).

Lechia: 83. Antoni Mikułko - 27. Dawid Bugaj, 4. Andrei Chindriș, 3. Elias Olsson, 23. Miłosz Kałahur (59, 20. Conrado) - 11. Dominik Piła (59, 10. Luis Fernández), 8. Rifet Kapić (59, 5. Iwan Żelizko), 16. Louis D'Arrigo (76, 99. Tomasz Neugebauer), 30. Maksym Chłań, 21. Jakub Sypek - 9. Łukasz Zjawiński (59, 89. Tomáš Bobček).

żółte kartki: Olejarka, Rodado - Kałahur, Fernández, Chłań.
czerwona kartka: Maksym Chłań (118. minuta, Lechia, za drugą żółtą).

sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).
widzów: 10 091.

W 90. minucie Luis Fernández (Lechia) nie wykorzystał rzutu karnego (Kamil Broda obronił).

Fortuna Puchar Polski 2023/2024

Marek - 28 września 2023, 23:39:36 - *.30.124.20.mobile.internet.t-mobile.pl
Wisła miała wygrać w regulaminowym czasie a tak kupon do kosza

WK13MP - 28 września 2023, 23:40:55 - *.164.254.101.awist.pl
Bravo Wisła lecimy dalej w Pucharze

M - 28 września 2023, 23:41:14 - *.vm44.cable.virginm.net
Moze mi ktos wyjasnic o co chodzi z kibicami Lechii? Nie jezdza na wyjazdy. Nie organizuja dopingu u siebie. Frekwencja bardzo slaba. Czy to jakas kara czy protest?

Raff - 28 września 2023, 23:41:47 - *.204.108.180.mobile.internet.t-mobile.pl
Skandaliczny sędzia sprzyjajacy gościom. Dość tego. Dobrze że gospodarze awansowali jest jakaś sprawiedliwość

Frekwencja - 28 września 2023, 23:42:24 - *.centertel.pl
Jakie 10k ? Nie wiem czy tam było 5 tyś ludzi...

MM. - 28 września 2023, 23:42:48 - *.30.124.20.mobile.internet.t-mobile.pl
W 90 minucie Luis Fernandez nie wykorzystał karnego to Lechia mogła wygrać 2:1 i awansować w regulaminowym czasie a tak przegrali w dogrywce i awans Wisły

Rachciach - 28 września 2023, 23:44:45 - *.45.28.38
Szkoda że Fernandez nie wykorzystał karnego Lechia by wygrała 1:2. Ehh.

do MM - 28 września 2023, 23:44:50 - *.204.109.9.mobile.internet.t-mobile.pl
Ośle strzelił gola z dobitki....co za ludzie

@Frekwencj - 28 września 2023, 23:45:40 - *.dynamic.chello.pl
@Frekwencja nie siej farmazonów, kamera jest na trybunie gdzie siedzi większość kibiców

KONRAD - 29 września 2023, 0:02:10 - *.centertel.pl
Gra w PP nie daje awansu do ES-y,który w przypadku Wisły w tym sezonie jest mocno wątpliwy :-)

AntyTrol - 29 września 2023, 0:07:12 - *.play-internet.pl
Frekwencja się zgadza tak to wygląda na 33 tys stadionie. Wisła gra dalej, na przekór trolom bu ha ha ha

TS MACZETA - 29 września 2023, 0:11:32 - *.hsd1.il.comcast.net
Do EX nie daje awansu ale zdobycie PP daje mozliwosc gry w jakims europejskim pucharze,moze Koferencji?
Zobaczymy jutro kogo rozlozymy w kolejnym meczu.
Nie wazne ilu ogladaczy wazne,ze Szczescie jest na Reymanie!
Howgh!

Xmalcolm - 29 września 2023, 0:34:19 - *.dynamic.gprs.plus.pl
🤣🤣🤣puchary,mistrzostwo świata,medal interkontynentalny...zejdźcie na ziemię
Wygraliście jeden mecz w pucharze koperkowym i już fantazja poniosła🤣walczcie o baraże do ekstraklasy może się uda...

qwerty - 29 września 2023, 0:54:15 - *.25.76.82.ipv4.supernova.orange.pl
Dawna zgodą Lechii... Ale jaki jad i zawziętość w ujadaniu. Żenada. Krakusy, nie wstyd wam!? Ech, te śmieszne kibicowskie układy.

Janko - 29 września 2023, 0:54:30 - *.dynamic.chello.pl
przekręty z gdańska z przybyłem na czele

AntyTrol - 29 września 2023, 1:00:02 - *.play-internet.pl
Qwerty i tu masz rację, zgoda z Lechią była jedna z lepszych. Ale to może pamiętać tylko moje pokolenie. Teraz układy zrobiły robotę,interesy itd.

Kuba TSW - 29 września 2023, 1:56:41 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Tylko Wisła i Ruch!
A nie żadna lechia a już tym bardziej śląsk.Każdy chce o tym zapomnieć.Tym bardziej,że malinowym zawsze było bliżej do motoru niż do Wisły.

Kuba TSW - 29 września 2023, 1:58:12 - *.dynamic.gprs.plus.pl
A stara gwardia jak bardzo tęskni za malinowymi i lechijką to niech się prywatnie pozdrawiają.Bo to co było nie wróci i żaden normalny Wiślak nie chce mieć nic wspólnego.Bez odbioru.

Lechia noo - 29 września 2023, 4:10:57 - *.dab.02.net (*.149.110.182)
wtsk

Kolo - 29 września 2023, 6:19:30 - *.centertel.pl
Były dwa karne w doliczonym - jeden nie strzelony a za chwilę drugiego trafił.

Artur,,, - 29 września 2023, 6:46:00 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Nigdy z tymi,, mylycjantami,, GTS. A tak nawiasem pogratulować tym co robili ten,, układ,, z nimi. Slask&Lechia

Greg - 29 września 2023, 6:53:29 - *.play-internet.pl
Luis Fernandez nie strzelił gola z karnego a z dobitki, dlatego w opisie nie powinno być 90 (k) Fernandez tylko 90 Fernandez.. bo z tego opisu może wynikać, że były 2 przyznane rzuty karne..

Greg - 29 września 2023, 7:09:25 - *.play-internet.pl
A jednak faktycznie były przyznane 2 rzuty karne.. jeden przyznany w 87. minucie, który był niewykorzystany a drugi wykorzystany w 97. minucie spotkania..

bee - 29 września 2023, 7:12:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Greg były dwa rzuty karne. Pierwszy za faul na Khlaniu, obroniony przez Brodę. Drugi po ręce Colleya w polu karnym-już wykorzystany przez Fernándeza

bee - 29 września 2023, 7:16:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Swoją drogą redakcjo moglibyście pisać, że gol padł np. w 90+3 czy 90+7 🤷‍♂️ myślę że wszyscy byliby zadowoleni.

janwar - 29 września 2023, 7:53:28 - *.dynamic.chello.pl
Przez jakiś czas stosunki miedzy kibicami obu drużyn były jeszcze neutralne - zresztą wielu starszych dalej się przyjaźni - ale kiedyś Lechia przyjechała na Reymonta i zaczęła jeszcze przed meczem bluzgać. Na tym meczu najwięcej jednak dostało się Legii. Jeśli chodzi o ilość widzów na na pucharze. 3 tys. było na trybunie od. Reymonta, 4 tys. od. Parku Jordana, całkiem więc możliwe, że około 3 tys. było na trybunie od strony zachodniej, która jest druga co do wielości.

AntyTrol - 29 września 2023, 8:04:09 - *.play-internet.pl
@Kuba TSW co Ty chłopie możesz wiedzieć. Mówię o Zgodzie z Lechią a nie o Śląsku, którego Wisła dostała w pakiecie. Śląsk był bliżej Motoru, dlatego były o to wojny między starszymi. Teraz też piszesz o zgodzie z Ruchem, a Widzew dostałeś w pakiecie. Za młody jesteś nie pogadamy, kibicuj Wiśle i wystarczy

maroc2 - 29 września 2023, 8:21:42 - *.238.80.3
W sumie to oba te karne dyskusyjne mocno, zwłaszcza biorąc pod uwage że mecz był w Krakowie. Nie zmienia to faktu, że Wisła powinna spokojnie to wygrać wyżej i bez nerwow.

Raffaello - 29 września 2023, 8:33:21 - *.205.140.146.mobile.internet.t-mobile.pl
Lechia Gdańsk pilnie musi zmienić trenera

Do tego wy - 29 września 2023, 8:35:38 - *.dk.customer.tdc.net
A to jak ocenia się karne zależy od miasta w którym się gra? XD spokojnie i bez nerwów? Pomijając niewykorzystanego karnego, to jakby Bobcek trafił swoją setkę na 2:1, to by było po meczu

MK - 29 września 2023, 8:37:44 - *.82.20.158.s.net.pl
Kiedyś to było...
Lechia, Wisła, Śląsk... Trzej królowie wielkich miast.

atb - 29 września 2023, 9:29:36 - *.naszasiec.net
lechia teraz wącha się z motorem, nagle kosa się skończyła bo śląsk tak kazał

ZIENIU - 29 września 2023, 10:49:41 - *.10.208.254
Redakcjo coś nie tak z Wami.
Piszecie, że w 90 min Fernandez nie wykorzystał rzutu karnego? A w golach dla Lechii piszecie, że Fernandez gol z karnego (90 minuta) !
O co tu chodzi?

pompek - 29 września 2023, 11:30:41 - *.connected.pl
Nie, nie mogą pisać 90+x, bo nie i koniec. To pseudo "znak rozpoznawczy" tej strony, uparli się, żeby pisać kilka rzeczy po swojemu, chociaż nie ma to żadnego uzasadnienia i nikt tak nie robi. Było już to poruszane milion razy, co zrobisz jak nic nie zrobisz

Do tumanów - 29 września 2023, 11:59:01 - *.31.139.36.rybnet.pl
Tumany: były dwa karne. Jeden obroniony przez Brodę, drugi strzelony przez Fernandeza.

WI$ELKA - 29 września 2023, 12:04:45 - *.static.tpgi.com.au
Jazda jazda jazda !

GKS1962 - 29 września 2023, 12:18:41 - *.centertel.pl
18 kolejka -
25 marca 1989 Jastrzębie Zdrój, 16:00, widzów: 6.756
GKS Jastrzębie — WISŁA 4:2 (2:2).
Bramki zdobyli: dla gospodarzy — Kraus 3 (9 min. z karnego oraz 43 i 74 min., z wolnych). Sak (80 min.), dla wiślaków — Jelonek (34 min.) i Świerczewski (44 min.). Sędziował Władysław Dąbrowski z Warszawy. Żółte kartki — Przytuła (GKS) oraz Mróz i Bożek (W).
WISŁA: Maśnik — Motyka (87 min. Jałocha), Mróz, Małek, Giszka — Lipka, Moskal. Bożek. Wojtowicz — Jelonek (42 min. Szewczyk), Świerczewski.
Świątecznego dyngusa sprawili gospodarze przybyszom spod Wawelu, aplikując im cztery gole, zaś jednego ofiarując w prezencie. Przysłowiowego zajączka wręczył Świerczewskiemu bramkarz gospodarzy Kretek w 44 m., ustawiając piłkę napastnikowi Wisły cztery metry przed bramka, jednocześnie cofając się. Gol ten był tak lukrowanie kuriozalny, że długo jeszcze na ligowych boiskach nie będziemy takiego oglądać.
Krakowianie włożyli w ten mecz znacznie mniej zaangażowania i cech wolicjonalnych,
co przy agresywnie grającym przeciwniku przyniosło opłakany skutek. Słaba postawa bloku obronnego, który prokurował liczne, groźne sytuacje pod własną bramką, grając w sposób niedozwolony w obrębię pola karnego i poza nim, w głównej mierze przyczyniła się do porażki.
Cztery faule i cztery zagrania do nich sprawiły możliwość zwiększenia konta bramkowego Jastrzębia lub przynosiły efekty bramkowe. Słabo spisywał się też bramkarz wiślaków Maśnik.

ŁKS - 29 września 2023, 13:26:49 - *.27.24.65.ipv4.supernova.orange.pl
Śmiech na sali jakie 10k jak tam garstka na trybunach ok 5 tysięcy, śmieszni jesteście kibice sukcesu już was nie ma

Marynarz - 29 września 2023, 14:08:32 - *.dynamic.chello.pl