30 września 2023, 20:00 - Rzeszów (Stadion Miejski)

Stal: 44. Jakub Wrąbel - 2. Patryk Warczak, 14. Kamil Kościelny, 91. Paweł Oleksy, 18. Krystian Wachowiak (58, 26. Łukasz Góra) - 46. Szymon Łyczko (26, 9. Wiktor Kłos), 7. Krzysztof Danielewicz, 42. Szymon Kądziołka (58, 19. Manuel Ponce García), 31. Sébastien Thill, 11. Andreja Prokić - 10. Adler Da Silva (83, 28. Jesús Díaz).

Resovia: 1. Branislav Pindroch - 23. Jerzy Tomal, 2. Mateusz Bondarenko, 28. Kornel Osyra, 17. Radosław Adamski - 4. Rafał Mikulec, 99. Radosław Kanach (90, 20. Radosław Bąk), 14. Marcin Urynowicz (52, 7. Kelechukwu Ibe-Torti), 10. Adrian Łyszczarz (68, 11. Kamil Mazek), 24. Bartłomiej Eizenchart (46, 21. Dylan Lempereur) - 92. Bartłomiej Ciepiela.

żółte kartki: Kądziołka, Góra - Adamski, Łyszczarz, Ciepiela, Mikulec.
czerwona kartka: Radosław Adamski (45. minuta, Resovia, za drugą żółtą).

sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).
widzów: 6281.

Buncol - 30 września 2023, 22:12:57 - *.warszawa.vectranet.pl
Wyrzucenie z boiska zawodnika , który nie faulował ani razu w meczu, ani nie dyskutował to sędziowski majstersztyk. Brawo panie szczęch. Takich sędziów polska piłka potrzebuje.

Ernest - 30 września 2023, 22:13:03 - *.mlynnet.pl
Brawo Żurawie. Krok po kroku Stal będzie piłkarsko się odbudowywać, a Resovia kontynuować swoją degrengoladę, tak piłkarską jak i kibicowską. STAL RZESZÓW!

Wisla - 30 września 2023, 22:15:00 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Spadek Stał , Resowia i Motor

RTS - 30 września 2023, 22:15:02 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Stal i pozdro.

PP - 30 września 2023, 22:15:21 - *.153.39.5.res.pl
W 10 ta Resovia była groźniejsza na boisku!

erwin - 30 września 2023, 22:15:59 - *.70.85.45
@ Buncol dokładnie tak jak piszesz - mecz nie był ostry - a ten nie powiem kto - kompletnie nie podołał - czy powinien być karny dla Resovii ? no właśnie - niech wraca na mazowsze kozy doić

TULL - 30 września 2023, 22:25:07 - *.dynamic.inetia.pl
Brawo Stal Rzeszów - Łódź Wam gratuluje !

WIS - 30 września 2023, 22:26:07 - *.22.145.59.ipv4.supernova.orange.pl
Śmiem twierdzić, że @Buncol i @Wisla nie oglądali nawet tego meczu. Stal dominowała i zasłużenie wygrała. Spadnie resovia, zagłębie i Znicz. Chrobry się wykaraska.

maniek - 30 września 2023, 22:30:20 - *.ostnet.pl
@PP: jeśli w piłce chodzi o polowanie na kości, to masz rację.

EL - 30 września 2023, 22:41:11 - *.play-internet.pl
Brawo Stal! Gratulacje z czerwono biało czerwonej Łodzi!

Andy - 30 września 2023, 22:42:34 - *.play-internet.pl
Zwycięstwo w derbach cieszy podwójnie
Stal pokazała charakter. Rzeszów jest nasz. Gratki dla piłkarzy bialo-niebieskich. Pozdrowienia dla kibiców i sympatyków rzeszowskiej Stali

StalRz - 30 września 2023, 23:11:13 - *.play-internet.pl
Zwycięstwo w derbach jest bezcenne. Naståpila mijanka, Stal w górę tabeli, przeciwnik w dół. Stal rządzi, Rzeszów jest bialo-niebieski, jak jego herb 😀

Rzeszowiak - 30 września 2023, 23:42:18 - *.tychy.vectranet.pl
Poziom sportowy adekwatny do miejsc zajmowanych przez oba zespoły w tabeli. Stal kompletnie rozparcelowana przez Wizjonera dała się zdominować Resovii grającej w 10tkę... i wtedy Prokic wykorzystał gapiostwo obrońców ratując gospodarzy przed kompromitacją. Z tej mąki będzie najwyżej zakalec i zgaga na lata.

OBIEKTYWNY - 30 września 2023, 23:54:09 - *.warszawa.vectranet.pl
Każdy to powie - STAL RZSZÓW rządzi na świecie.

Rzeszowiak - 1 października 2023, 0:02:08 - *.tychy.vectranet.pl
@Ernest A cóż to za kataklizm dotknął Stal, że musi się teraz odbudowywać? Rozumiem, że ta odbudowa to pod zarządem tego samego mecenasa, który rozgonił porządną drużynę i trenera ma się dokonać?

cycu - 1 października 2023, 0:32:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
To jest ZKS, a nie jakaś klejmana banda!

obiektywni - 1 października 2023, 3:02:56 - *.centertel.pl
Resovia była dużo lepsza do stracenia pierwszej bramki , pozniej czerwona kartka z kapelusza ... no ale , druga połowa Resovia gra w 10 strzela na 1:1
pozniej ma dwie prawie 100% sytuacje ale znowu nie wpadło , jeden bidny wypad Stali i im wpadło , no brawo heh

@erwin - 1 października 2023, 9:57:58 - *.piaseczno.vectranet.pl
Kozy to wy macie w tej swojej Głodomerii.

Kibic - 1 października 2023, 10:24:44 - *.216.136.12
Komentatator polsatu, były piłkarz Kudyba mówił kiedys z uporem maniaka w transmisji zamiast Resovia : Rzeszowia! To był as, że o typowych aryjczykach nie wspomnę

Neutralny - 1 października 2023, 11:17:51 - *.warszawa.vectranet.pl
Brak varu,ewidentny rzut karny sie nalezał dla Resovii ,a sedzia pokazuje rzut wolny ,zobaczcie sobie sami ,faul na Mazku w polu karnym.

Aro - 1 października 2023, 11:50:33 - *.play-internet.pl
Zwycięstwo w derbach za 6 punktów
Idziemy w górę tabeli a przeciwnik dołuje.
Go Stal ZKS

CKWKL - 1 października 2023, 16:20:24 - *.6.145.250.ipv4.supernova.orange.pl
było z 6500 widzów

maruda - 1 października 2023, 19:02:24 - *.play-internet.pl
Derby i taka słaba frekwencja, ale w sumie co się dziwić, jaki poziom tyle osób to "lubi".

Xxx - 1 października 2023, 19:45:44 - *.ostnet.pl
Resovia dostała 3100 biletów i ledwie połowę sprzedali, a Stal w dwa dni sprzedała na całą trybunę.... Ot cała prawda o tym kto dominuje w Rzeszowie

Xxx - 1 października 2023, 19:56:47 - *.246.66.247.skyware.pl
Xxx
Po co piszesz glupoty!!!
stal sprzedaĺa 4615 biletów to cos nazywane trybuna miesci 4716 wiec nie wszystkie!!!

doxxx - 1 października 2023, 21:44:33 - *.205.210.151.nat.ftth.dynamic.t-mobile.pl
Trybuna Wschodnia była w pełni zapełniona. Nie było już biletów do sprzedaży.

Borg - 2 października 2023, 14:54:18 - *.dynamic.chello.pl
Szkoda tego wyniku.Resovia przez pierwszych 30 minut, a potem przez sporą część drugiej połowy, grając w 10 była lepsza. A może po prostu lepiej grała, ale bez prawdziwego napastnika.
Stal wygrała mecz - nie ładną grą, ale defensywą, i wykorzystaniem błędów obrony Resovii, w kilku decyzjach sędzia też był po stronie Stali raczej.

Stal - 3 października 2023, 9:46:05 - *.play-internet.pl
Poszedłem na mecz bo derby, ale poziom tragedia, prędko ma stadion już nie pójdę