7 października 2023, 18:13:13 - gabrielba
Gol Adriana Benedyczaka

Adrian Benedyczak strzelił bramkę dla Parmy w przegranym 2-3 (0-0) wyjazdowym meczu 9. kolejki włoskiej Serie B z Venezią. Dla 22-letniego napastnika to szósty ligowy gol w tym sezonie.

7 października 2023, 16:15 - Wenecja (Stadio Pier Luigi Penzo)
Venezia FC 3-2 Parma Calcio 1913
Gianluca Busio 46, Tanner Tessmann 63, Mikael Egill Ellertsson 78 - Adrian Benedyczak 54 (k), Antonio Čolak 90

żółte kartki: Hernâni, Gianluca Di Chiara (Parma).

sędziował: Daniele Minelli (Varese).

Benedyczak grał do 70. minuty, gdy zmienił go Antonio Čolak (w przeszłości Lechia Gdańsk). W zespole gospodarzy do 62. minuty grał Christian Gytkjær (kiedyś Lech Poznań), gdy w jego miejsce wszedł Dennis Johnsen.

Parma jest liderem w tabeli z dorobkiem 20 punktów.

ewwf - 7 października 2023, 18:49:18 - *.151.36.53