12 października 2023, 19:52:39 - bartekwr9
eME: Wahan Biczachczjan, Andrejs Cigaņiks i Alvis Jaunzems zagrali w meczu Łotwa - Armenia

Wahan Biczachczjan (Pogoń Szczecin) zagrał w reprezentacji Armenii, a Andrejs Cigaņiks (Widzew Łódź) i Alvis Jaunzems (Stal Mielec) wystąpili w reprezentacji Łotwy w meczu 7. kolejki grupy D eliminacji mistrzostw Europy, w którym Łotwa wygrała u siebie 2-0 (1-0). Jaunzems zanotował asystę przy pierwszej bramce.

12 października 2023, 18:00 - Ryga (Skonto stadions)
Łotwa 2-0 Armenia
Jānis Ikaunieks 39, Daniels Balodis 68

żółte kartki: Mārcis Ošs, Eduards Emsis - Warazdat Harojan.
czerwona kartka: Mārcis Ošs (52. minuta, Łotwa, za drugą żółtą).

sędziował: Rade Obrenovič (Słowenia).
widzów: 5128.

Cigaņiks zagrał cały mecz, a Jaunzems grał do 88. minuty, gdy zmienił go Dāvis Ikaunieks. Wahan Biczachczjan wszedł na boisko w 82. minucie, gdy zszedł z niego Lucas Zelarayán.

W kadrze Łotwy znaleźli się również zawodnicy z przeszłością w polskich klubach. Od pierwszej minuty grał Mārcis Ošs (Górnik Zabrze). Robert Savaļnieks (Jagiellonia Białystok) grał do 88. minuty i zastąpił go Vladislavs Sorokins. W 55. minucie na boisko wszedł Kaspars Dubra (Polonia Bytom), gdy zszedł z niego Eduards Dašķevičs. Poza kadrą meczową znaleźli się kontuzjowany Antonijs Černomordijs (Lech Poznań) oraz pauzujący za kartki Kristers Tobers (Lechia Gdańsk).

Chleb - 12 października 2023, 20:08:26 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Spora niespodzianka.Łotwa o nic nie gra.A teoretycznie Armenia jeszcze miała szansę na bezpośredni awans.Dobry kurs na Łotwe był.

Tar - 12 października 2023, 20:17:20 - *.151.36.63
tak to jest jak sie trzyma Biczachczjana na lawie

ŻoryKSG - 12 października 2023, 20:19:21 - *.cksjwo.com
Liczyłem na to, że Armenia awansuje na EURO, ale się przeliczyłem. Ormianie przeżywają teraz trudny czas, stracili Górski Karabach, region który ponad 2 tysiące lat był ich, a niedawno w kilkanaście dni Azerowie wypędzili stamtąd niemal wszystkich Ormian. Azerbejdżan pewnie będzie niedługo chciał uzyskać dostęp do swojej enklawy Nachiczewanu (który też historycznie był ormiański i zamieszkiwany przez Ormian), a od reszty Azerbejdżanu oddziela go południowa Armenia. I być może (oby nie) będą chcieli zniszczyć naród ormiański. Już raz chcieli (ludobójstwo 1915-1923).
fb.com/arcachpopolsku

Geograf - 12 października 2023, 21:23:54 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Armenia graniczy z Iranem i dlatego.

Chemik - 13 października 2023, 6:50:06 - *.205.128.66.mobile.internet.t-mobile.pl
Biczachczjan zdążył sobie wypracować sytuację i oddać strzał zza pola karnego ... prawą nogą! Pół metra nad poprzeczką. Ciekawe czy jakby zagrał więcej minut to by coś zmienił w grze Ormian?

FK - 13 października 2023, 10:49:22 - *.10.208.107
Nie dojdzie do tego - Iran na to nie pozwoli.

zzz - 14 października 2023, 11:31:08 - *.136.138.243
Ciganiks w Widzewie ostatnio kozacka bramka a tu kicha :P Gra w kadrze to powinna być zaszczytem! :D