15 października 2023, 22:40:11 - LukaszR
eME: Andrejs Cigaņiks i Alvis Jaunzems wystąpili w reprezentacji Łotwy. Awans Turcji do ME

Andrejs Cigaņiks z Widzewa Łódź i Alvis Jaunzems ze Stali Mielec wystąpili w reprezentacji Łotwy w przegranym 0-4 (0-0) meczu 8. kolejki grupy D eliminacji mistrzostw Europy z Turcją. Dzięki tej wygranej reprezentacja Turcji na dwie kolejki przed końcem eliminacji zapewniła sobie awans do turnieju finałowego.

15 października 2023, 20:45 - Konya (Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu)
Turcja 4-0 Łotwa
Yunus Akgün 58, Cenk Tosun 83, 90, Kerem Aktürkoğlu 87

żółte kartki: Salih Özcan, Kerem Aktürkoğlu, Abdülkerim Bardakcı - Eduards Emsis, Roberts Ozols, Eduards Daškevičs, Kristers Tobers.

sędziował: Enea Jorgji (Albania).
widzów: 35 925.

Cigaņiks rozegrał pełny mecz, a Jaunzems grał do 86. minuty, kiedy zmienił go Dāvis Ikaunieks.

W kadrze reprezentacji Łotwy znaleźli się również zawodnicy z przeszłością w polskich klubach. Kaspars Dubra (Polonia Bytom), Robert Savaļnieks (Jagiellonia Białystok) i Kristers Tobers (Lechia Gdańsk) zagrali cały mecz. Poza kadrą na to spotkanie znaleźli się kontuzjowany Antonijs Černomordijs (Lech Poznań) oraz pauzujący za kartki Mārcis Ošs (Górnik Zabrze).

Tabela:

1. Turcja     7 16 13- 6
2. Walia      6 10  8- 8
3. Chorwacja  6 10 10- 4
4. Armenia    6  7  8- 9
5. Łotwa      7  3  5-17

Turcja jest piątym zespołem, który zapewnił sobie udział w przyszłorocznych mistrzostwach Europy w Niemczech. Pozostali uczestnicy to Niemcy, Portugalia, Francja i Belgia.

eliminacje do Mistrzostw Europy Niemcy 2024

Śmk - 16 października 2023, 8:55:18 - *.centertel.pl
Gratulacje dla Turków. Tylko trochę dziwne, że musieli grać w eliminacjach skoro mecze odbędą się w ich kraju.

Ziggy - 16 października 2023, 15:01:28 - *.134.161.107