15 października 2023, 22:41:36 - bartekwr9
eME: Deian Sorescu wystąpił w reprezentacji Rumunii

Deian Sorescu (Raków Częstochowa) zagrał w reprezentacji Rumunii w wygranym 4-0 (3-0) meczu 8. kolejki grupy I eliminacji mistrzostw Europy z Andorą.

15 października 2023, 20:45 - Bukareszt (Național Arena)
Rumunia 4-0 Andora
Nicolae Stanciu 23, Ianis Hagi 28, Răzvan Marin 44 (k), Florinel Coman 50

żółte kartki: Răzvan Marin - Márcio Vieira, Aaron Sánchez, Moisés San Nicolás, Chus Rubio, Marc Garcia, Víctor Bernat.
czerwona kartka: Moisés San Nicolás (90. minuta, Andora, za drugą żółtą).

sędziował: Kristo Tohver (Estonia).
widzów: 21 723.

Sorescu zagrał cały mecz. Poza kadrą gospodarzy znalazł się Bogdan Racovițan (Raków Częstochowa). W ścisłej kadrze Rumunii nie znalazł się natomiast powołany pierwotnie do szerokiej kadry Virgil Ghiță (Cracovia).