17 października 2023, 19:54:38 - LukaszL
eME: Arttu Hoskonen i Benjamin Källman wystąpili w reprezentacji Finlandii

Arttu Hoskonen i Benjamin Källman z Cracovii wystąpili w reprezentacji Finlandii w przegranym 1-2 (1-0) meczu 8. kolejki grupy H eliminacji mistrzostw Europy przeciwko Kazachstanowi.

17 października 2023, 18:00 - Helsinki (Helsingin olympiastadion)
Finlandia 1-2 Kazachstan
Robert Taylor 28 - Bachtijor Zajnutdinow 77 (k), 89

żółte kartki: Robert Ivanov - Aleksandr Maroczkin, Maksim Samorodow, Isłambiek Kuat, Lew Skworcow, Abzał Biejsiebiekow, Ramzan Orazow.

sędziował: Irfan Peljto (Bośnia i Hercegowina).
widzów: 30 375.

Hoskonen rozegrał całe spotkanie, zaś Källman wszedł na boisko w 77. minucie w miejsce Roberta Taylora. W zespole gospodarzy cały mecz rozegrał również Robert Ivanov (wcześniej Warta Poznań), do 89. minuty na boisku przebywał Richard Jensen (ostatnio Górnik Zabrze), którego zmienił Jere Uronen, a na ławce rezerwowych całe spotkanie spędził Niilo Mäenpää z Warty Poznań. W drużynie gości do 55. minuty grał Abzał Biejsiebiekow (w przeszłości Korona Kielce), którego zmienił Isłambiek Kuat.

Krzysiek - 17 października 2023, 20:05:39 - *.dynamic.chello.pl
Wielkie brawa dla reprezentacji Kazachstanu. Jest to wieki sukces i trzymam kciuki aby ta Reprezentacja w końcu pierwszy raz weszła do Finałów. Zasłużyli na to najlepszymi rliminacjami w historii. I w tym momencie bardziej mnie to interesuje i za to trzymam kciuki niż za polskich patalachow. I wierzę że będzie sprawiedliwie i godna postawa zostanie nagrodzona. Szacunek dla Kazachstanu

Pitek - 17 października 2023, 20:11:38 - *.sub-174-216-214.myvzw.com
Nawet takie pastuchy ze stepow Kazachstanu potrafia wygrac mecz jak przegrywaja po 45 minutach. I nie placza ze zmeczeni byli dlugim przelotem i zmiana czasu.
Dobrze ze ich w geupie nie mamy zamiast Wysp Owczych bo bysmy na ostanim miejscu byli.

Krzysiek - 17 października 2023, 20:20:12 - *.dynamic.chello.pl
Tylko Oni mają coś takiego czego nasza kadra z którą się nie identyfikuje. Co to jest ? Honor. Gra do końca. Zaangażowanie. Oni walczą. I na prawdę to my możemy się od nich uczyc. Oni na awans zasłużyli. My nie.