17 października 2023, 19:57:03 - euzi
eMME: Polska 5-0 Estonia

Prowadzona przez Adama Majewskiego młodzieżowa reprezentacja Polski wygrała u siebie 5-0 (3-0) z Estonią w meczu grupy D eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy.

17 października 2023, 18:00 - Stalowa Wola (stadion PCPN)
Polska 5-0 Estonia
Michał Rakoczy 7, Nicola Zalewski 22, Filip Szymczak 44, 57, Tomasz Pieńko 72

Polska: 1. Kacper Tobiasz - 17. Arkadiusz Pyrka (46, 18. Dominik Marczuk), 4. Łukasz Bejger, 2. Ariel Mosór, 5. Kasjan Lipkowski, 10. Nicola Zalewski - 7. Kajetan Szmyt (62, 21. Aleksander Buksa), 8. Mateusz Łęgowski, 14. Filip Marchwiński (46, 6. Jan Biegański), 11. Michał Rakoczy (71, 19. Tomasz Pieńko) - 9. Filip Szymczak (62, 20. Szymon Włodarczyk).

Estonia: 1. Kaur Kivila - 2. Kristo Hussar, 4. Sander Alex Liit (83, 15. Andreas Vaher), 18. Tanel Tammik, 5. Daniil Sõtšugov - 11. Nikita Mihhailov, 6. Kevor Palumets, 8. Nikita Vassiljev (63, 14. Tristan Toomas Teeväli), 20. Daniel Luts (64, 10. Nikita Ivanov), 7. Danil Kuraksin (63, 21. Patrick Genro Veelma) - 9. Aleksandr Šapovalov (82, 23. Sten Jakob Viidas).

żółta kartka: Palumets.

sędziował: Mohammad Usman Aslam (Norwegia).
widzów: 3544.

W 45. minucie Kajetan Szmyt (Polska) nie wykorzystał rzutu karnego (Kaur Kivila obronił).
W 83. minucie Szymon Włodarczyk (Polska) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił obok bramki).

Niby 5:0, ale te dwa karne...

komato - 17 października 2023, 20:01:43 - *.146.116.9.mobile.internet.t-mobile.pl
Występ Zalewskiego - klasa światowa. Świetny mecz tuż po ujawnieniu sfabrykowania oskarżeń przeciwko niemu w sprawie afery bukmacherskiej. Brawo!
Na spory plus też Łęgowski, Marchewka i Rakoczy.
Za to po drugiej stronie - fatalna forma Włodarczyka: po wejściu w drugiej połowie powinien mieć 2/3 bramki w porywach do 4...a nie ma żadnej. Jak nie idzie, to nie idzie. No i Pyrka rzucał dośrodkowaniami donikąd - jakby naoglądał się kompilacji zagrań Tymka Puchacza - ale tu jest pole do poprawy.

k.z - 17 października 2023, 20:01:54 - *.214.216.120
Ci chłopcy by powieźli Mołdawię z 3:0 gdyby grali zamiast tych panienek co grały w niedzielę. Pełna determinacja, zaangażowanie oraz całkiem niezłe umiejętności. Brawo

e - 17 października 2023, 20:02:57 - *.play-internet.pl
Buksa cień piłkarza...

Mistrzek - 17 października 2023, 20:06:18 - *.play-internet.pl
Przyszedl duuuzo lepszy trener od Probierza i cisną

Pan Dora - 17 października 2023, 20:23:45 - *.dynamic.inetia.pl
Szacun dla chłopaków za niewykorzystanie dwóch jedenastek!

Lisia Góra - 17 października 2023, 20:24:18 - *.warszawa.vectranet.pl
Włodar do Milanu. Pewne info.

Leszcz - 17 października 2023, 20:28:31 - *.centertel.pl
Kto sędziował?

Bolo - 17 października 2023, 20:51:19 - *.21.150.39.ipv4.supernova.orange.pl
Sędziował potomek wikingów z Norwegii. Taki za 20-30 lat typowy skandynaw.

Wicio - 17 października 2023, 21:25:24 - *.146.125.81.mobile.internet.t-mobile.pl
Tylko co ?Estonia to żadna drużyna!

Kiki - 17 października 2023, 21:44:05 - *.24.nat.tls1b-cgn02.myaisfibre.com
Taki sobie lajtowy meczyk z mało agresywnym i niezbyt ogarniętym rywalem będącym na poziomie okręgówki albo i niżej. Szkoda ,że jedynka zamiast na Narodowym nie zagrała w Stalowej Woli, może by ich drewniana wola walki na tym stadionie pod wpływem nazwy miasta nieco by się podniosła, przynajmniej dzieciaki znacznie bardziej żywiołowo niż w stolicy dopingowały i miały trąbki.

Josh - 18 października 2023, 8:05:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Spacerek dla naszych. Szkoda niewykorzystanych karnych, ale "piątkę" i tak zaaplikowali więc ładny wynik. Ja jestem optymistą bo mamy zdolną młodzież. Jak wyselekcjonuje się w przyszłości najlepszych od kadry młodzieżowej po U-18, to będziemy być może mieć już na Mundialu 2030 mocną kadrę seniorów potrafiącą rywalizować nawet z najmocniejszymi reprezentacjami na świecie. Żeby tylko się dobrze rozwijali

znawca - 18 października 2023, 8:39:47 - *.170.200.130
W pierwszym meczu z Estonią za Probierza było ledwo 1-0. Całe szczęście że PZPN zwolnił tego cieniasa i zatrudnił tym młodym,utalentowanym chłopakom w końcu prawdziwego trenera.

Marian - 18 października 2023, 9:45:01 - *.147.4.54.mobile.internet.t-mobile.pl
Ten skład spokojnie poradziłby sobie z Mołdawią. Tyle w temacie. Łajzy niech już kończą reprezentacyjne kariery.

d2bo - 18 października 2023, 13:47:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nie poradziłby sobie z żadną Mołdawią. Poziom młodzieżowej piłki estońskiej jest dramatyczny. W tym kraju od kilkunastu lat prawie nikt się nie rodzi. Kto tam ma grać? Już zapomnieliście, że ci sami zawodnicy we wrześniu ledwo co z tą Estonią wygrali (po golu w 81. minucie), a kilka dni temu szczęśliwie zremisowali ze Słowacją?

magic - 18 października 2023, 18:58:34 - *.70.85.45
probiez, wracaj do mlodziezowki bo tam jest twoje miejsce. u seniorow sa za wysokie progi jak na twoje nogi. prosze zastanow sie dobrze, bo w ostatniej kolejce mozesz walczyc z markiem p i jeszcze z pepiczkami , ktorzy do wawy przylatuja po 3 PUNKTY, jak po swoje.

Relikt - 18 października 2023, 20:36:24 - *.wieszowanet.pl
Dyzma Probierz kolega od kieliszka Kuleszy odszedł i widać efekty chłopaki mają szanse awansować i coś osiągnąć przy probierzu czekała ich drama facet który zabijał piłkę i styl w Cracovii został wyniesiony na piedestał przez koleżkę z bramy

Walderama - 19 października 2023, 8:50:41 - *.play-internet.pl
Gdy trener Majewski prowadził Stal Mielec widać było pomysł na drużynę, czucie potencjału zawodników, trafność korekt w ustawienie w poszczególnych fazach meczu zależnie od sytuacji,,,poprostu facet czujący piłkę,,