25 października 2023, 19:05:09 - gabrielba
Liga Młodzieżowa: Nantes 0-0 k. 4-2 Lech

Lech Poznań przegrał 2-4 w rzutach karnych w rewanżowym spotkaniu I rundy ścieżki mistrzowskiej Ligi Młodzieżowej z francuskim FC Nantes i odpadł z rozgrywek. Po 90 minutach było 0-0. W pierwszym spotkaniu padł remis 1-1.

25 października 2023, 17:00 - Nantes (Stade Marcel-Saupin)
FC Nantes 0-0 k. 4-2 Lech Poznań

karne: 0-1 Patryk Olejnik, 1-1 Dehmaine Assoumani, 1-2 Michał Gurgul, 2-2 Nathan Zézé, (2-2 Bartosz Tomaszewski - obroniony), 3-2 Timothé David, (3-2 Bartłomiej Juszczyk - obok bramki), 4-2 Bastien Meupiyou

Nantes: 1. Tom Mabon - 12. Enzo Mongo, 5. Nathan Zézé, 4. Bastien Meupiyou, 11. Louis Leroux - 17. Sankoumba Touré (8, 15. Herba Guirassy), 8. Malang Gomes, 6. Timothé David, 10. Dehmaine Assoumani, 18. Stredair Appuah - 9. Exaucée Mafoumbi (71, 7. Brayan Nzita).

Lech: 1. Mateusz Pruchniewski - 17. Igor Kornobis, 5. Bartosz Tomaszewski, 4. Michał Gurgul, 3. Ksawery Kukułka (87, 2. Mikołaj Tudruj) - 24. Kornel Lisman (56, 15. Bartłomiej Juszczyk), 13. Jan Niedzielski, 10. Maksymilian Dziuba, 11. Aleksander Nadolski (55, 23. Dawid Ławniczak), 7. Maksym Pietrzak (74, 21. Patryk Olejnik) - 16. Norbert Pacławski (87, 9. Szymon Maza).

żółte kartki: David - Kornobis, Kukułka, Niedzielski.

sędziował: Jamie Robinson (Irlandia Północna).
widzów: 1800.

Zwycięzca tego dwumeczu w II rundzie (8 i 29 listopada) zmierzy się z lepszym z pary Malmö FF (Szwecja) - HJK (Finlandia). W pierwszym spotkaniu było 1-4.

Liga Młodzieżowa 2023/2024

grela - 25 października 2023, 19:06:21 - *.eaw.com.pl
jak starsi koledzy seniorzy wszystko idzie na poczatku dobrze a na koncu jest jeden wielki

Ziggy - 25 października 2023, 19:11:09 - *.home.aster.pl
na stary przepis i tak FC Nantes by przeszło

europa dla - 25 października 2023, 20:00:01 - *.centertel.pl
europa dla białych

biała euro - 25 października 2023, 20:01:17 - *.centertel.pl
Nazwisko Mabon to jedyny rdzenny francuz. Reszta to murzyny i półmurzyny.

Beckes - 25 października 2023, 20:04:26 - *.net.autocom.pl
Wroniecki gen dał o sobie znać...

tadeo - 25 października 2023, 20:10:37 - *.slowianka.ds.uni.wroc.pl
Jestem głęboko rozczarowany wynikiem ostatniego spotkania Lecha Poznań w ramach rywalizacji w Lidze Młodzieżowej z FC Nantes. Pomimo zaangażowania i walki, po 90 minutach gry wynik był 0-0, a ostatecznie nasza drużyna przegrała 2-4 w rzutach karnych.
W poprzednim spotkaniu udało nam się zremisować, co nieco podniosło nasze nadzieje na awans do kolejnej rundy. Jednakże, nie udało nam się wykorzystać tych szans i teraz musimy pożegnać się z rozgrywkami.
Mamy wiele do analizy i refleksji po tym meczu. W rzutach karnych popełniliśmy błędy, które kosztowały nas awans. Zawodnicy Nantes byli skuteczniejsi i lepiej radzili sobie z presją.
Mimo porażki, należy docenić wysiłek naszych zawodników na boisku. Walczyli do końca, starając się wykorzystać każdą okazję. Wielkie uznanie należy się Patrykowi Olejnikowi, który pewnie wykonał swój rzut karny.
Niestety, nie udało nam się zapewnić sobie kolejnej rundy rozgrywek, ale warto patrzeć w przyszłość. Mam nadzieję, że ta porażka będzie dla naszej drużyny cennym doświadczeniem i zapewni nam motywację do jeszcze cięższej pracy i treningu.
Teraz będziemy musieli skoncentrować się na ligowych rozgrywkach i wykorzystać tę porażkę jako bodziec do poprawy naszej gry. Mamy jeszcze wiele szans i możliwości do udowodnienia naszej wartości.

Grimmer - 25 października 2023, 20:41:42 - *.home.aster.pl
i jeszcze Leroux biały -dwóch ludzi to już i tak sukces; kiedyś w latach 70tych lub 80-tych było odwrotnie

@Grimmer - 25 października 2023, 21:24:03 - *.dynamic.chello.pl
W Polskich młodzieżówkach kilku czarnoskórych gra więc może za kilka lat się postawimy Francji

Kasxalox - 26 października 2023, 11:03:13 - *.252.128.181
Cos mi sie wydaje ze tadeo to dzìadek side wlosy.