28 października 2023, 8:25:20 - LukaszR
Gol Oskara Zawady

Oskar Zawada strzelił gola dla nowozelandzkiego Wellington Phoenix FC w wygranym 2-1 (1-0) meczu 2. kolejki australijskiej A-League z Perth Glory FC. Dla 27-letniego napastnika to pierwszy ligowy gol w sezonie.

28 października 2023, 6:30 - Wellington (Sky Stadium)
Wellington Phoenix FC 2-1 Perth Glory FC
Oskar Zawada 9, Bożidar Krajew 74 - Mark Beevers 59

żółte kartki: Kosta Barbarouses, Oskar Zawada - Aleksandar Šušnjar, Stefan Colakovski.

sędziował: Daniel Elder.

W 88. minucie Adam Taggart (Perth Glory) nie wykorzystał rzutu karnego (Alex Paulsen obronił).

Zawada, który zaliczył również asystę przy drugim golu swojego zespołu, rozegrał pełne spotkanie. Klub Polaka jest na drugim miejscu w tabeli z dorobkiem czterech punktów.

WAGNER - 28 października 2023, 8:38:44 - *.174.212.41.novaia.pl
Bardzo dobry mecz Zawady. Coraz lepiej utrzymuje się przy piłce, przytomnie zagrywa i był chyba najlepszy na boisku. Mają też dobrego, utalentowanego bramkarza, który może kiedyś zrobić karierę.

## - 28 października 2023, 8:46:20 - *.poz-war.leased-e.ids.pl