9 listopada 2023, 22:55:53 - euzi
Bezzębny Raków

Raków Częstochowa przegrał 1-2 (0-1) ze Sportingiem w wyjazdowym meczu 4. kolejki grupy D Ligi Europy i stracił szansę na awans do fazy pucharowej tych rozgrywek. Częstochowianie już od 12. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce Bogdana Racovițana, a Portugalczycy obie bramki zdobyli po rzutach karnych wykorzystanych przez Pedro Gonçalvesa. Gola dla mistrzów Polski zdobył Milan Rundić. Kolejne spotkanie Raków rozegra 30 listopada o godz. 18:45 na wyjeździe ze Sturmem Graz.

Mecz od samego początku ułożył się nie po myśli częstochowian. W 12. minucie sędzia po analizie VAR podyktował rzut karny i ukarał Bogdana Racovițana czerwoną kartką - Rumun chwilę wcześniej przytrzymał w "szesnastce" wychodzącego na czystą pozycję Jerry'ego St. Juste. "Jedenastkę" wykorzystał Pedro Gonçalves, myląc Vladana Kovačevicia płaskim strzałem w lewą stronę bramki.

Po strzelonej bramce Sporting miał mecz pod kontrolą. Gospodarze mieli przed przerwą jeszcze dwie niezłe okazje po strzałach Marcusa Edwardsa. Najpierw w 36. minucie po minięciu Adnan Kovačevicia Anglik z bliska z linii końcowej uderzył prosto w bramkarza, a kilka minut potem mocnym strzałem z kilkunastu metrów zmusił Vladana Kovačevicia do sparowania piłki nad poprzeczkę. Już w doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Paulinho głową uderzył w boczną siatkę.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo podobnie do pierwszej. W 51. minucie arbiter ponownie podyktował rzut karny dla gospodarzy - tym razem po zagraniu ręką Milana Rundicia. Do jedenastki ponownie podszedł Pedro Gonçalves i ponownie pokonał Vladana Kovačevicia strzałem w lewą stronę bramki. Kilkanaście minut później groźnie uderzył Francisco Trincão, ale zmierzający w stronę bramki Rakowa strzał zablokował Rundić.

Serb jeszcze bardziej przysłużył się swojej drużynie w 71. minucie. Z rzutu wolnego Marcin Cebula dostał podanie pomiędzy obrońców, jego dośrodkowanie odbił Antonio Adán, a do odbitej futbolówki dopadł Rundić i trafił z bliska do siatki. Sporting miał jednak mecz pod kontrolą, a w 83. minucie po strzale Francisco Trincão Vladan Kovačević efektowanie sparował piłkę nad bramkę.

9 listopada 2023, 21:00 - Lizbona (Estádio José Alvalade)
Sporting Clube de Portugal (Lizbona) 2-1 Raków Częstochowa
Pedro Gonçalves 14 (k), 52 (k) - Milan Rundić 71

Sporting: 1. Antonio Adán - 3. Jerry St. Juste (70, 26. Ousmane Diomandé), 4. Sebastián Coates, 25. Gonçalo Inácio (56, 2. Matheus Reis) - 47. Ricardo Esgaio (56, 22. Iván Fresneda), 23. Daniel Bragança, 8. Pedro Gonçalves (56, 42. Morten Hjulmand), 17. Francisco Trincão, 10. Marcus Edwards (70, 88. Tiago Ferreira), 11. Nuno Santos - 20. Paulinho.

Raków: 1. Vladan Kovačević - 7. Fran Tudor, 25. Bogdan Racovițan, 3. Milan Rundić - 20. Jean Carlos Silva, 5. Gustav Berggren (82, 93. Sonny Kittel), 30. Władysław Koczerhin (62, 8. Ben Lederman), 11. John Yeboah (62, 77. Marcin Cebula), 27. Bartosz Nowak (18, 15. Adnan Kovačević), 14. Srđan Plavšić - 19. Ante Crnac (46, 99. Fabian Piasecki).

żółte kartki: Gonçalo Inácio, Paulinho - Plavšić.
czerwona kartka: Bogdan Racovițan (12. minuta, Raków, za faul taktyczny).

Kibic - 9 listopada 2023, 22:56:30 - *.centertel.pl
Nareszcie było słychać kibiców z Częstochowy!

dh - 9 listopada 2023, 22:56:56 - *.play-internet.pl
wytłumaczy ktoś z jakiej paki Raków dostał jednocześnie czerwo i karnego?

Z nad gran - 9 listopada 2023, 22:57:07 - *.dynamic-4-waw-k-2-2-0.vectranet.pl
Brawo Raków za walkę , w 10 prawie cały mecz.

Xman - 9 listopada 2023, 22:57:30 - *.play-internet.pl
Cebula niech szoruje do 3-4 ligi. Drewno i bez mózg. Co kontakt to strata albo przegrany drybling

kolejorz - 9 listopada 2023, 22:57:31 - *.icpnet.pl
Tak to jest, gdy kluby bez historii, kibicow, stadionu i przyszlosci psim swedem dostaja sie do europucharow!

Mariusz - 9 listopada 2023, 22:57:43 - *.static.korbank.pl
Liczba strat piłki przez Raków osiągnęła w tym meczu poziomy kryminalne...

Andrzejek - 9 listopada 2023, 22:58:14 - *.236.132.121
Sędzia przypilnował wyniku dla portu- galii

Krystyna - 9 listopada 2023, 22:58:16 - *.dynamic.chello.pl
Najsłabszy na boisku sędzia

Pio - 9 listopada 2023, 22:58:31 - *.radom.vectranet.pl
Dwie żenujące ekipy grały z których jedna miała sędziego i trochę większe doświadczenie dlatego wygrała.

Bolo - 9 listopada 2023, 22:58:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
sędzia Albańczyk i wszystko jasne

Max - 9 listopada 2023, 22:59:04 - *.dynamic.mm.pl
Tylko Legia może nas godnie reprezentować w europejskich pucharach. Zapamiętajcie to na zawsze.

Kolejorz - 9 listopada 2023, 22:59:07 - *.52.91.41
Szkoda Rakowa ale mieli o wiele trudniejszego przeciwnika niż legia, niestety oba kluby nie wyjdą grypy. Raków zajmie 4miejsce w grupie a legia dostanie od AV i AZ.

badi - 9 listopada 2023, 22:59:13 - *.centertel.pl
Raków dostał reda bo faul był w polu karnym akcją ratunkową - gdyby celem było zagranie piłki to byłaby żółta

@dh - 9 listopada 2023, 22:59:17 - *.43.251.179.ipv4.supernova.orange.pl
karnego za zapańsniczy chwyt na własnym polu karnym
czerwo za faul na zawodniku wychodzącym na sam na sam
takie są przepisy
a drugiemu mądremu zachciało się grać w sioatkówkę na polu karnym. Tak wyraźnego ruchu ręką dawno nie widziałem

OLO_45 - 9 listopada 2023, 22:59:21 - *.net.autocom.pl
Brawo Raków za walkę do końca! Grając cały mecz w 10ciu nie widać było różnicy! Szacun wielki z Warszawy. W Graz wygracie i macie 3cie miejsce.

ek. - 9 listopada 2023, 22:59:42 - *.dynamic.chello.pl
Ale sędziowanie, ja piórkuję. W końcówce pilnowanie wyniku dla silniejszego.

LEON - 9 listopada 2023, 23:00:04 - *.petrus.pl
Wywalcie w końcu tego młokosa Szwarge..Niech nabiera doświadczenia w 3 lidze pierw.. Pajac i tyle w temacie o nim..Co on ma za doświadczenie na poziom Ligi Europy... ? Śmiech Panowie Prezesi Rakowa !!!

Łukasz87 - 9 listopada 2023, 23:00:54 - *.dynamic.chello.pl
Mecz był do wygrania ale sędzia nas oszukał. Byliśmy lepsi nawet w 10 byliśmy lepsi. Gra Rakowa na pewno podobała sie polskim kibicom. Jesteśmy dumni z Rakowa.

Mirosław - 9 listopada 2023, 23:01:12 - *.40.182.85.threembb.co.uk
Jak można dostać czerwony kartka i karmy???? To jest skandaliczne

Pab(L)o - 9 listopada 2023, 23:01:25 - *.146.251.32.mobile.internet.t-mobile.pl
Szkoda tej czerwonej kartki. Oglądałem wprawdzie tylko ostatnie 15 minut - ale mogę powiedzieć że przynajmniej w tym czasie nie było widać spodziewanej różnicy klas, a Raków pokazał serce do walki. Powodzenia w ostatnich dwóch meczach!

Z nad gran - 9 listopada 2023, 23:02:15 - *.dynamic-4-waw-k-2-2-0.vectranet.pl
Według ciebie Legia miała nie przejść eliminacji żadnej rundy, teraz ma wielkie szanse wyjść z grupy , więc milcz tam , patrz na swoją ciuchcię .

luk - 9 listopada 2023, 23:02:28 - *.dynamic.chello.pl
Brawo Raków za walkę w dziesiątkę. Kara za wysoka do przewinienia. Sturm przegrał wyjście z grupy realne, a forma z wakacji powoli wraca. Trzymam kciuki

Kibic 11 - 9 listopada 2023, 23:02:44 - *.6.181.156.ipv4.supernova.orange.pl
Niezły był ten drukarz z Albanii.. hiihii

ddnj - 9 listopada 2023, 23:03:24 - *.174.c77.petrotel.pl
Bezdomni z owu w plecy hahahahh

Kinkonk - 9 listopada 2023, 23:03:56 - *.106.129.175
kolejorz,Twoja drużynka najpierw niech pokona potężną Trnavę.

badi - 9 listopada 2023, 23:04:04 - *.centertel.pl
Kiedyś kazda akcja ratunkowa (sam na sam) w polu karnym = Red i karny. Od kilku lat patrzy się co było celem akcji ratunkowej w polu karnym - jak celem było zagranie piłki to karny i żółta, jak np. trzymanie to karny i red

(L)16MP - 9 listopada 2023, 23:05:30 - *.233.96.188
@Łukasz87 Że co,ze jak? Dumni to mozemy być z Wielkiej Legii. Cała Polska oglądała Legię - ogladalność była rekordowa. Mistrzem Polski jest Legia (L)ecimy po 17 tytuł i PP. Za rok LM.

(L)15MP - 9 listopada 2023, 23:06:03 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Jedno jest pewne - Mistrzem Polski jest RAKÓW !!!

Parasol - 9 listopada 2023, 23:06:18 - *.225.8.167 (*.182.150.27)
Wstydu nie ma. Gdyby nie kontuzje mogloby byc calkiem niezle. Atalanta i SPorting graly regularnie w LM. Kopenhaga walnela MU. Za to Trnava ktorej bohatersko ulegl Lech przedzie cieniutko.

Qbass - 9 listopada 2023, 23:06:35 - *.via.etth.pl
Masakra ten Albaniec… jakoś nie wyobrażam sobie żeby takie karne i czerwo zostały podyktowane przeciwko dużemu klubowi typu Sporting, Barcelona czy City

grzechuleg - 9 listopada 2023, 23:06:56 - *.10.73.25
Po co było się pchać do Ligi mistrzów czy ligi Europy Na spokojnie mogli grać w lidze konferencji i tak jak Legia i Lech w tamtym sezonie nabijać punkty dla Polski i dla siebie A tak to baty będą ze Sturmem i Atalanta i 1 pkt w rezultacie A Legia jak będzie grać tak jak gra w Europie to spokojny awans na wiosnę będzie miała Tyle

Kolejorz - 9 listopada 2023, 23:08:06 - *.52.91.41
@Kinkong po co jak za raz Lech rozwali legie i zdobędzie mistrzostwo a legia i tak nie wyjdzie z grupy

Łukasz87 - 9 listopada 2023, 23:09:35 - *.dynamic.chello.pl
@Łukasz87 tak, zostaliśmy przekręceni. Raz się z tobą parówo zgodzę. Z drużyną, potencjalnie z LM, graliśmy jak równy z równym i to w 10. Pisze to ten prawdziwy Łukasz k(...)o podszywie.

Expert - 9 listopada 2023, 23:13:14 - *.dynamic.chello.pl
do dh: Nie jestem kibicem Rakowa ale sędzia jest debilem z Albanii. Stał przy monitorze i nie widzi że najpierw zawodnik Sportingu zakłada ręce na Racovitana, a Racovitan reaguje podobnie bo co ma się dać przestawić?! Normalna reakcja obrońcy. Zawodnik Sportingu pada jak kłoda a sędzia mając monitor daje się nabrać i do tego daje jeszcze czerwoną kartkę! Masakra. Tam nawet nie było faulu. W lidze angielskiej to sędzia nawet ukarałby zawodnika portugalskiego żółtą kartką za próbę wyłudzenia karnego.

Qbass - 9 listopada 2023, 23:14:01 - *.via.etth.pl
Jeszcze jedno mi się nasunęło, pięknie sędzia dopilnował w doliczonym czasie żeby Raków przypadkiem nie miał rzutu rożnego, żeby nie daj Boże coś nie wpadło do bramki sportingu
(Sytuacja gdy Plavsic dobrze pressuje, ewidentnie obrońca wybija piłkę na róg- kończy się żółtkiem dla Plavsica)

@kolejorz - 9 listopada 2023, 23:14:27 - *.play-internet.pl
Dokładnie, dlatego Amica szybko w tym roku odpadła

Fakty - 9 listopada 2023, 23:15:36 - *.214.217.62
W nastepnej kolejce mecz o wszystko ze Sturmem na wyjezdzie. Spiac sie i wygrac a awans z 3 miejsca bedzie nadal bardzo realny. Wymarzony scenariusz to wygrana Rakowa minimum dwiema bramkami (lepszy bezposredni bilans). Przy zwyciestwie Atalanty ze Sportingiem Wlosi maja zaklepane 1 miejsce i na ostatnia kolejke do Sosnowca przyslaliby pewnie rezerwy. 4-5 pkt na koniec fazy grupowej i 3 miejsce przedd Sturmem nadal mozliwe. Rakow z biegiem czasu sie rozkreca. W Austrii pelna mobilizacja jak o final i jeszcze mozemy miec powody do radosci.

ron - 9 listopada 2023, 23:15:41 - *.play-internet.pl
Wiadomo, że szanse na awans w praktyce zerowe, ale w teorii jak , Sporting pozostałe dwa mecze przegra, a Raków wygra wysoko że Sturmem, to matematyczny awans jest chyba możliwy? 90 minut zawsze stara się być precyzyjne w komentarzach typu "stracił szansę na awans", więc jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić.

Fakty - 9 listopada 2023, 23:23:59 - *.214.217.62
@ron - szanse nadal sa. 3 miejsce w grupie oznacza gre na wiosne w playoff LKE. Trzeba przede wszystkim wygrac na wyjezdzie ze Sturmem.

gp - 9 listopada 2023, 23:27:14 - *.dynamic.chello.pl
11 na 11 Raków by dziś nie przegrał. Ale 10 na 17 nie miał szans.

Do Amicorz - 9 listopada 2023, 23:29:18 - *.5.116.26.ipv4.supernova.orange.pl
Zrozum wreszcie człowieku ., ze Amica to śmieszny klub ,?cos im się uda raz na 10 lat, a Wielkiej Legii nie są godni butów wiązać , są śmieszni mogą wygrać pojedyncze mecze ale na razie do Legii im daleko!! I przestań gadac co osiągnie Legia czy Raków , bo oni więcej osiągneli niż Aikrzcwvtym sezonie , a reszta to historia!

Zenek - 9 listopada 2023, 23:30:50 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Szwarga facet bez wiedzy , jest kompromitacją Klubu.

Kinkonk - 9 listopada 2023, 23:31:49 - *.106.129.175
Kolejorz, trochę racjonalności, co z tego że wygracie jak później w Europie przyjadą pastuszkowie z Karabachu i zgwałcą koziołki. Nie pchajcie się, chyba że lubicie.

Kolejorz - 9 listopada 2023, 23:50:06 - *.52.91.41
@Kinkonk po pierwsze Lech w 21 wieku jako mistrz Polski ma 100 procent skuteczności awansów do fazy grupowej, przesledz sezony po zdobyciu przez Lecha mistrza to dowiesz się że zawsze gal w fazie grupowej a po drugie mistrz będzie startował od 2 rundy el.lm więc wystarczy przejść jedną rundę i fazę grupową LK masz zapewnioną.

Łukasz87 - 10 listopada 2023, 0:00:46 - *.dynamic.chello.pl
@Kolejorz to tak jak Raków więc buzia na kłódkę.

Mesko - 10 listopada 2023, 0:10:43 - *.135.164.13.static.kolnet.eu
Bez napastników nie ma co marzyć niż za każdym razem będzie coś innego niż porażka,

Grot - 10 listopada 2023, 1:43:25 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Juz napinacze z Warszafy hejtuja Rakow. Rakow gra w lidze Europy a Legia w lidze Biedronki😁

Do dh - 10 listopada 2023, 3:20:50 - *.58.164.86
Jestem obecnie już po przygodzie sędziowania trzeciej Ligi i proszę uwierz mi trudno mi to wytłumaczyć to znaczy i nie ma wytłumaczenia nie ma podwójnego karania jeśli nie było brutalnego faul lub bezpośrednio zapobiega utracie bramki więc poważny błąd sędziego środkowego na pewno dobrze ustawionego i dzięki że zadałeś fajne pytanie zapewne sam dobrze wiesz że nie ma podwójnego karania więc prawidłowa decyzja żółta kartka i rzut karny żółta kartka jaką napomnienie rzut karny jako przewinienie . Pozdrawiam

slazak - 10 listopada 2023, 4:12:25 - *.centertel.pl
Raków sam sobie winny ⚠️ Wiadomo, polski zespół w pucharach zawsze ma sędziów przeciwko sobie. Jednak... Dwa razy Raków zawiesił sam sobie pętlę na szyi. Sam ⚠️ Po raz pierwszy w dwumeczu z Kobenhavn, który to zespół był jak najbardziej do ogrania. Bramy do LM były szeroko otwarte. Drugi to porażka z Sturmem, także do ogrania. Obie bardzo podobne. Takie mecze trzeba WYGRYWAĆ ⚠️ Co zrobił Raków? Mentalnie się pokonał, przeraził się sukcesu. Taka mentalność życiowego przegrywa udowodniona psychologicznie. To jest żałosne, a dla kibiców polskiej piłki bolesne

Do dh - 10 listopada 2023, 5:36:59 - *.58.165.242

Jarecki71 - 10 listopada 2023, 6:09:55 - *.146.120.79.mobile.internet.t-mobile.pl
Wielki Raków z garstką kibiców przegrywa wszystko co sie da 🤣

EL - 10 listopada 2023, 6:41:07 - *.7.136.29.ipv4.supernova.orange.pl
@kolejorz, nie takim psim swedem. Od kilku lat Raków jest w czołówce polskiej ligi. A w pucharach, w kwalifikacjach dość mocno namieszał i omal nie wszedł do LM. Psim swedem to można się utrzymać w ekstraklasie, czy przejść jedna rundę. A co z tego, że Raków to drużyna dopiero na dorobku dopiero co pracująca na swoją markę? Kiedyś taki był przykładowo Lech. Skoro już jesteśmy przy Lechu, to co takiego wielkiego dokonał w tym roku w pucharach? Kiedy ostatnio grał w ostatniej rundzie eliminacji LM, mając szanse do ostatnich minut drugiego meczu?

Pisojad - 10 listopada 2023, 6:58:45 - *.dynamic.chello.pl
Mistrz Polski bez Polaków.Co w polskiej lidze robi obca drużyna?W składzie wyjściowym jeden piłkarz krajowy a reszta uchodźcy.Właściciel klubu chce stadion z państwowych pieniędzy, a dyskryminuje Polaków.

Kinkonk - 10 listopada 2023, 7:19:24 - *.106.129.175
Do Kolejorz, człowieku,tu nie chodzi o awans, tylko o wstyd jaki funduje ten klub swoim kibicom. Rok temu piąteczka od Azjatów,teraz potężna Trnava złożona z kalek nie dających rady w ekstraklasie. Tyle i aż tyle, to tylko najświeższe przykłady w kilkunastoletniej historii amiki. Napinać się na mecz z legią jest śmieszne,mocarze z przedszkola.

zzz - 10 listopada 2023, 8:08:32 - *.136.137.131
Raków to jest poziom LKE a i tak mieliby problem z wyjściem z grupy. No ale Nicolaescu był za drogi.. Nie chce ich więcej oglądać w Europie Tylko Legia, Lech i Pogoń!

taran - 10 listopada 2023, 8:21:15 - *.22.61.99.ipv4.supernova.orange.pl
kolejny raz polska drużyna boi się grać czemu nie ma więcej odwagi , w czym są lepsi ci słabi portugalczycy ? właśnie w tym że mają więcej odwagi

Lolo - 10 listopada 2023, 8:36:17 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Też mieliście wrażenie, że mikrofony padły komentatorom po VAR i czerwieni? Klubik bez stadionu na swoim miejscu.

Janusz SYt - 10 listopada 2023, 8:45:05 - *.93.51.3
nie narzekajcie na sędziego tylko trzeba było grać !!! najlepiej żeby wam sędziował Marciniak i żeby Raków wygrywał Karne jak dla mnie prawidłowe i słuszne, czerwona też !!!

Greenpoint - 10 listopada 2023, 8:58:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wstydu nima. Wynik 2:1 z taką drużyną na wyjeździe grając praktycznie cały mecz w 10. Postawić wszystko na jedną kartę i powalczyć w Austrii. 3 miejsce jeszcze jest możliwe 👋 pozdro

Kosa - 10 listopada 2023, 9:01:32 - *.10.88.200.ipv4.supernova.orange.pl
Wy nie umiecie nawet wyniku poprawnie napisać?
Jak Raków mógł przegrać na wyjeździe 1-2?
Przecież wynik 1:2 informuje że wygrała drużyna gości!! A Raków grał na wyjeździe!!

Siano - 10 listopada 2023, 9:18:17 - *.dynamic.chello.pl
Sporting przegral 1-2 czego Kosa nie rozumiesz.

Luc - 10 listopada 2023, 9:34:42 - *.internetdsl.tpnet.pl
Karny z kapelusza. To portugalczyk pierwszy faulował chwytając rękami i opasając Bogdana, a ten potem po prostu chciał się uwolnić od tego . to naturalna reakcja po tym jak ktoś ciebie chwyci, że chcesz się wyzwolić. A nawet jakby dał karnego to czerwona się nie należała. A karny z ręką to wiem ze takie się teraz gwiżdże ale takie coś wypacza wynik meczu. karny za rękę powinien być gdy ktoś celowo przerywa akcje a nie zostaje "nabity" po mocnym dośrodkowaniu 16 metrów od bramki...

Kosa - 10 listopada 2023, 10:32:23 - *.10.88.200.ipv4.supernova.orange.pl
@Siano. Widzę że nawet czytać nie umiesz...
Sporting jak coś, to wygrał ale 2:1
Raków przegrał 2:1 a NIE 1:2 ponieważ to Sporting był GOSPODARZEM tego spotkania!!

Kolejorz - 10 listopada 2023, 11:46:42 - *.52.91.41
@Kinkkonk skoro nie chodzi o awans to o co chodzi w europejskich pucharach, już przestań wymyślać. Zapomniałeś jak legia odpadła w jednym sezonie jako mistrz z Trnava i Dudelange i dostała u siebie z Omonią i Ksrabachem?

tu - 10 listopada 2023, 12:00:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
A co to było? Same ,,icie" i inne wynalazki w składzie rakowa. To nie jest polski klub.

do kosa - 10 listopada 2023, 12:36:01 - *.dip0.t-ipconnect.de
Nie można przegrać w stosunku 2:1 i to obojętnie kto jest gospodarzem meczu!!! Ale się zbłaźniłeś kolego. Polska język to trudna 😁🤦

Mario777 - 10 listopada 2023, 13:32:58 - *.dynamic.chello.pl
Murawa była fatalna w Częstochowie za stodołą by wygrali.
Tak się kończy budowanie drużyny bez stadionu pozwalającego na granie na aranie europejskie 😂 😂 😂. Wielki raków

do do DH - 10 listopada 2023, 17:02:01 - *.centertel.pl
3 ligę chyba w bierki miałeś, skoro przepisów nie znasz.

Leo - 10 listopada 2023, 20:49:57 - *.centertel.pl