29 listopada 2023, 17:55:58 - dwieladek
LMf: ChIT 5-6 Constract

W swoim pierwszym meczu grupy D rozgrywanego w Hiszpanii turnieju w ramach III fazy grupowej Ligi Mistrzów Futsalu Constract Lubawa wygrał 6-5 (1-2) z ukraińskim ChIT-em Kijów. W kolejnym spotkaniu mistrz Polski zagra jutro o godz. 19:00 z hiszpańskim Palma Futsal.

29 listopada 2023, 16:00 - Palma de Mallorca (Palau Municipal d'Esports de Son Moix)
ChIT Kijów 5-6 Constract Lubawa
Jewhenij Żuk 7, Danyił Abakszyn 17, 33, Jewhen Siryj 21, Ihor Czerniawśkyj 39 - Pedro Silva 11, 38, Jakub Raszkowski 37, Paweł Kaniewski 37, 40, Claudinho 38

ChIT: 77. Ołeksandr Suchow - 11. Jewhenij Żuk, 12. Wołodymyr Ponoczownyj, 14. Ihor Czerniawśkyj, 88. Jewhen Siryj oraz 1. Ołeksandr Kraweć - 5. Ołeksandr Lifer, 7. Ołeksandr Smetanenko, 8. Andrij Melnyk, 9. Artur Podluk, 10. Serhij Żurba, 15. Rusłan Szeremeta, 17. Ołeksandr Pediasz, 78. Danyił Abakszyn.

Constract: 33. Víctor López - 10. Claudinho, 12. Pedro Silva, 13. Tomasz Kriezel, 26. Jakub Raszkowski oraz 2. Hubert Zadroga - 5. Kacper Sendlewski, 6. Paweł Kaniewski, 7. Adriano Lemos, 8. Éverton, 9. Mateusz Mrowiec, 29. Maciej Jankowski, 88. Sebastian Grubalski, 99. Martin Doša.

żółte kartki: Czerniawśkyj, Żurba - Mrowiec.

sędziowali: Gábor Kovács (Węgry) i Dejan Veselič (Słowenia).
widzów: 287.

W drugim dzisiejszym meczu tej grupy o 19:00 chorwacki MNK Olmissum zmierzy się z hiszpańskim Palma Futsal. Do turnieju finałowego, który odbędzie się w maju 2024 roku, awansują zwycięzcy grup.

Zito - 29 listopada 2023, 18:09:14 - *.134.180.218
to chyba niespodzianka bo ukraińskie ekipy wyże j stoją w futsalu od polskich (kiedyś tak było)

Darek - 29 listopada 2023, 18:11:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
No końcówka miazga z 4-1 na 4-5 w 78 sekund!

100%BB - 29 listopada 2023, 23:26:21 - *.bielskobiala.vectranet.pl
Jeśli Constract przez 36 minut nie potrafił wypracować sobie żadnej w miarę dogodnej sytuacji aby zmniejszyć rozmiary porażki, a w jakieś 80 sekund strzela mistrzowi Ukrainy a nie tam jakieś Sośnicy Gliwice 4 gole... w nieco ponad minutę. To z tym Futsalem po pandemii kowid coś dzieje się złego. To juz drugi wyczyn Lubawy, że nowicjusz, pucharach w kilka minut strzela niemal pół tuzina goli, choć w tym meczu widać, było że są gorsi i bezradni. To jakby bramkarza i obrońców nie było na parkiecie. Jak dla mnie bardziej sportowe jaja a nie rywalizacja na najwyższym poziomie. Dziwne że przy stanie 4-1 można tak odpuścić zawody, to nie zdarza się zbyt często. Odpuszczenie to nader delikatne stwierdzenie skoro przez 4/5 meczu Lubawa byli bezradni i widać, ze to nie liga Polska futsalu. Na raz czary mary... no ale wynik poszedł w świat.

gbr22 - 30 listopada 2023, 9:20:12 - *.internetia.net.pl
W futsalu funkcjonuje coś takiego jak gra z wycofanym bramkarzem, dlatego macie takie cuda, że nagle sypią się bramki chociaż wcześniej ci nic nie szło.