2 grudnia 2023, 21:51:19 - bartekwr9
W meczu granym w kopnym śniegu Lech polega na Norwegu

W sobotnim spotkaniu 17. kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań wygrał na wyjeździe 1-0 (0-0) z Koroną Kielce. Jedynego gola dla "Kolejorza" strzelił Kristoffer Velde. Mecz był rozgrywany w ciężkich warunkach przy intensywnych opadach śniegu.

2 grudnia 2023, 20:00 - Kielce (Suzuki Arena)
Korona Kielce 0-1 Lech Poznań
Kristoffer Velde 86

Korona: 55. Xavier Dziekoński - 2. Dominick Zator, 4. Piotr Malarczyk, 66. Miłosz Trojak, 28. Marcus Godinho - 17. Dawid Błanik (74, 19. Jakub Konstantyn), 18. Yoav Hofmeister, 8. Dalibor Takáč (57, 6. Jacek Podgórski), 88. Martin Remacle (74, 10. Ronaldo Deaconu), 11. Nono - 9. Jewgienij Szykawka (79, 20. Adrián Dalmau).

Lech: 41. Bartosz Mrozek - 2. Joel Pereira, 23. Miha Blažič, 16. Antonio Milić, 3. Barry Douglas - 8. Ali Gholizadeh (74, 21. Dino Hotić), 22. Radosław Murawski (60, 30. Nika Kwekweskiri), 6. Jesper Karlström, 7. Afonso Sousa (60, 10. Filip Marchwiński), 50. Adriel Ba Loua (27, 11. Kristoffer Velde) - 9. Mikael Ishak (74, 90. Artur Sobiech).

żółte kartki: Nono - Douglas, Gholizadeh, Hotić.

sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).
widzów: 8763.

Kibic. - 2 grudnia 2023, 21:52:09 - *.eu
Brawo Lech, brawo Velde za walkę do końca. Jakość zawsze się obroni nie ważne w jakich warunkach. Broń również obrobiony. Lech jeszcze powinien mieć karnego za trafienie w twarz Golizadeha. Szacun dla obu ekip za dokończenie spotkania. Walczymy dalej o mistrz.

xxx - 2 grudnia 2023, 21:52:26 - *.134.162.118
Niezły rym.

FC_Końskie - 2 grudnia 2023, 21:53:38 - *.49.54.37.ipv4.supernova.orange.pl
Jedyny plus tego meczu jest taki, że Korona nie straci pieniędzy na organizacji meczu który się nie odbył

Eryk - 2 grudnia 2023, 21:53:41 - *.piaseczno.vectranet.pl
Co za patologia we władzach pzpn w Kielcach dużo gorsze warunki niz w Gliwicach, mecz w Gliwicach przerwany w Kielcach nie ...blamaż

klarnet - 2 grudnia 2023, 21:54:25 - *.43.251.200.ipv4.supernova.orange.pl
To jest czyjaś chora paranoja zmuszać piłkarzy do grania w czymś takim, gdzie piłką rządzą nie umioejętnościu a czysty przypadek
pzpn wypaczył wyniki dzisiejszych meczów

kibic. - 2 grudnia 2023, 21:55:55 - *.195.98.53
16 Puszcza
17 ŁKS
18 Bankrut Zabrze- za chwile odbiora licencje 4 miesiac bez wyplat. Czekamy.

ehmehme - 2 grudnia 2023, 21:55:59 - *.24.nat.cwdc-cgn02.myaisfibre.com
Czemu nie włączyli ciepłego ogrzewania? Jakby włączyli ciepłe ogrzewanie, zamiast zimnego, to by śnieg się roztopił, a po drugie czemu Dziekoński nie ulepił ze dwóch bałwanów i nie postawił przy słupku? Jakby ulepił bałwany, to by gola nie było.

Z nad gran - 2 grudnia 2023, 21:56:14 - *.dynamic-4-waw-k-1-2-0.vectranet.pl
Ważniejsze było rozegrać mecz niż zdrowie zawodników , to nie zrozumiale .

NowySezon - 2 grudnia 2023, 21:56:16 - *.siedlce.domtel.com.pl
Kto to wymyśla takie kreatywne rymy ? Swoją drogą to dziwi mnie że taki śnieżny mecz został dograny do końca a nie został przerwany jak w Gliwicach.

Mia - 2 grudnia 2023, 21:56:35 - *.dynamic.chello.pl
Wypaczony wynik, to nie piłka nożna a piłka śnieżna!

Kibic. - 2 grudnia 2023, 21:57:51 - *.eu
@klarnet bez przesady, Lech był po prostu lepszy. Pierwsza połowa pełną dominacja w drugiej Korona tylko ze stałych fragmentów potrafiła zagrozić Lechowi. Bramka tak po błędzie Korony ale wygrał lepszy. Ten mecz to dowód na to że mecz w Gliwicach też mógł się odbyć.

Qutass - 2 grudnia 2023, 21:58:22 - *.dynamic.mm.pl
No i po co ten cały cyrk

Tomato - 2 grudnia 2023, 22:02:01 - *.205.209.162.nat.ftth.dynamic.t-mobile.pl
Dobra frekwencja jak na te warunki. Bez niespodzianki.

Ty - 2 grudnia 2023, 22:02:15 - *.dynamic.gprs.plus.pl
A trener płacze że takie warunki bo nie chciał grać a po meczu uśmiech od ucha do ucha t płaczek i tyle

z154 - 2 grudnia 2023, 22:03:35 - *.internetia.net.pl
Kuzera uparł się grać na tym śniegu zamiast mecz przełożyć jak w Mielcu czy w Gliwicach więc został skarcony w ostatnich minutach. W grudniu to powinno się grać w hokeja jak kiedyś a nie w piłkę.

aa - 2 grudnia 2023, 22:04:33 - *.199.59.158
jaki kanciasty rym

heh - 2 grudnia 2023, 22:06:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
z nad gran co to za gadka.. oni są w pracy i mają wyjść na boisko i grać,najwyżej niech się ciepło ubiorą

Kibic. - 2 grudnia 2023, 22:07:08 - *.69.65.116
@,kibic. Przestań wkoncu wypisywać ten spam boli legie że Lech wygrał ia boleć, Górnik się utrzyma a leci niemiecki bankrut Ruch.

PanzWielko - 2 grudnia 2023, 22:07:41 - *.25.6.69
bartekwr9 nie kompromituj sie z tymi rymami

Ktoś z Kra - 2 grudnia 2023, 22:08:50 - *.24.174.196.ipv4.supernova.orange.pl
Mam pytanie, ile jeszcze korona musi przyjąć sp...ow w du...sko aby wreszcie spadli tam gdzie ich miejsce?

Stały bywa - 2 grudnia 2023, 22:09:20 - *.dynamic.inetia.pl
Tyle lat strona z ta samą szatą graficzną i fajnie! Też oryginalnie, nigdy tego nie zmieniajcie. Jedynie co można by dodać, to tryb nocny. Poza tym jest super i dzięki za wasza robotę ludziska 90minut! Hej Kolejorz!

KoronaMKS - 2 grudnia 2023, 22:10:21 - *.49.54.37.ipv4.supernova.orange.pl
@z154 przecież to nie trenerzy decydują czy można grać czy nie

rrrrrrr - 2 grudnia 2023, 22:11:27 - *.devs.futuro.pl
Rymy Rakowskie

Kibic_Kiel - 2 grudnia 2023, 22:14:46 - *.netcity.pl
O ch.j chodzi z tym Takacem?!!!
Typ jest tak slaby, nie zagral dobrego meczu w Koronie... nawet jednego! Nawet w 1 lidze!
A ci go usilnie pchaja jakby mial zapus w kontrakcie ze musi rozegrac iles tam minut.
Sprowadzany jako jeden z najlepszych rozgrywajacych ligi slowackiej a u nas ustawiany na 6 gdzie przy nie jednej analizie w lidze+ pokazywane jak gosc na stojaco, zawieszony jak po grzybach"broni" w polu karnym a przeciwnicy biegaja wokol niego.
I od tego czasu nic sie nie zmienilo z tym, ze wystawiany jest nieco wyzej ale w grzenic sie nie zmienilo jak nie daje nic z tylu tak i z przodu!
Moze ktos wie o co chodzi???

Seb - 2 grudnia 2023, 22:15:56 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Velde zadowolony ze sędzią meczu nie przerwał bo strzelił zwycięska bramkę jakby Lech przegrał to by płakał że w takich warunkach nie powinno się grac

Kibic_Kiel - 2 grudnia 2023, 22:22:17 - *.netcity.pl
Co do meczu to. Ronaldo dal dobra zmiane, szkoda tylko ze tak pozno... Nono i Godinho najlepsi. Dziekonski b dobrze (szkoda tylko tej straconej bramki przy ktorej nie mogl nic zrobic). Bardzo slabo Malarczyk wszystkie "podania"/wykopy niecelne... Zator obizyl loty na boku obrony i az sie prosi zeby wszedl na srodek z a Malara, Godinio na prawa obrone a Brigciag na lewa obrone. Na temat Takaca juz sie wypowiedzialen (jak dla mnie nie przedluzac z typem kontraktu) Strzebonski 100x lepszy i swoj chlopak! Malo wykorzystywalismy Blanika ktroy wygladal nie najgorzej Podgorski dal pozytywny impuls pomimo slabej dyspozycji.

Kibic_Kiel - 2 grudnia 2023, 22:24:50 - *.netcity.pl
A i Szikawka gral mega slabo, zadnej wygranej glowki a taktyka wygladala tak jak za ojrzyny laga na szykawke, ktory niebootrafil wygrac nawet 1 takiej pilki (jezeli juz takowa do niego dotarla).
Mozna nieltorych troche usprawiedliwic przez fatalne warunki. Szkoda jeszcze straty Hofmaistera bo generalnie jak zwykle solidny wystep a tu. Taki babol...

Dubliner - 2 grudnia 2023, 22:30:57 - *.tychy.vectranet.pl
Cenzor poeta, a Koronka spadek pewne info.

wlad - 2 grudnia 2023, 22:35:02 - *.dynamic.chello.pl
Korona chciała grać bo były większe szanse na dobry wynik ,niż przy normalnych warunkach

Kibic1973 - 2 grudnia 2023, 22:40:47 - *.dynamic.chello.pl
Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem - śnieg i mróz dokuczyły jednakowo obydwu zespołom; rozgrywanie meczów w zimowej porze jest także przypadkiem. A dla Korony czas ciułania punktów zakończył się, zaczęły się schody. Fart się skończył, teraz trzeba wygrywać. Irytują tylko: powtarzanie dyrdymałów o rozwoju i planach na mecze. Fatalne wybory kadrów (dzisiaj słabiutki Takać, tak samo nieporadny Malarczyk, bezradny, jak zawsze, Szykawka, niemogący odzyskać formy Zator). Druga wiosna, sprzed prawie roku, nie powtórzy się na pewno.

Kibic. - 2 grudnia 2023, 22:43:13 - *.69.65.116
@seb sory ale to Kuzera sam chciał grać. Liczył pewnie że uda mu się zrobić Lecha ze stałego fragmentu albo z kontry a tu Lech zrobił jego.

LW(15/20)1 - 2 grudnia 2023, 22:50:52 - *.free.aero2.net.pl
Do redakcji. Proszę o usunięcie wpisu pod tabelą z sezonu 2005/06. Boję się o stan psychiczny atiego!!!!

Vrne - 2 grudnia 2023, 22:57:08 - *.172.85.158
Jaki miał cel rozegranie tego meczu? PZPN ma kibiców i całą polską piłkę w pompce. Na boisku rządził przypadek, kibice marzli na trybunach, ale gwizdki piz.ki bawili się fajnie, kasa się zgadza. Rzygam już tą nasza piłką. Jest jak słuchanie głośnego disco polo na mega kacu.

Seb - 2 grudnia 2023, 22:57:53 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
@Kibic Decyzja o rozgrywaniu meczu należy do sędziego nie do trenerów. Mnie chodzi tylko i wyłącznie o wypowiedź Velde. Jak zespół wygrywa to może wygrywać nawet w ekstremalnych warunkach a jak przegrywa to w takich warunkach nie da się grac

Leo - 2 grudnia 2023, 23:23:22 - *.centertel.pl
Nareszcie. Wreszcie normalność. Zacząłem już snuć spiskowe teorie że nasza liga sprzysięgła się przeciw Lechowi, Legii i Rakowowi.
Panowie- ktoś z powyższej trójki musi zostać mistrzem. Cała trójka musi zagrać w pucharach.
Polska jest już bardzo blisko 15 miejsca w Rankingu Krajowym UEFA.

Wuchta - 3 grudnia 2023, 0:12:26 - *.ip.systemia.pl
"Gratulacje" dla działaczy Korony, którzy robili wszystko by w tych anormalnych warunkach rozgrywać Spotkanie. Każdy wiedział, że będzie padać mocno śnieg i że będzie ten opad narastał. Wystarczyło wejść na mapy radarowe by to stwierdzić. Ale nieeeee, jak jest okazja, by po cwaniacku spróbować ograć Lecha to czemu nie. NA całe szczęście cwaniaki kieleckie się przejechały. I tylko Ba Loui szkoda. Rozegranie tego meczu to SKANDAL i Pan Frankowski powinien ponieść konsekwencje.

Gokart - 3 grudnia 2023, 3:46:25 - *.226.79.1 (*.234.232.154)
Ja tego nie rozumiem. To ja im płacę za to granie i wolałbym oglądać jak grają w warunkach gdzie to oglądanie sprawia chociaż trochę przyjemności. Zamiast tego mieliśmy jakiś random pass generator.

Szymek - 3 grudnia 2023, 3:59:48 - *.21.133.211.ipv4.supernova.orange.pl
Co to jest śnieg "kopny"? Jakaś futbolowa odmiana tego standardowego śniegu?

@Szymek - 3 grudnia 2023, 5:30:34 - *.dynamic.chello.pl
Słyszałeś kiedyś o słowniku? Można tam sprawdzić znaczenia słów, których się nie rozumie:
(1.1) o śniegu lub piasku: trudny do przebycia, powodujący grzęźnięcie.

.com - 3 grudnia 2023, 6:27:45 - *.109.33.135
90 minut. Czy to Peja Wam pisze te tytuły artów? ;) 3 punkty cieszą

nm - 3 grudnia 2023, 9:03:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ilu Polaków W Lechu? To jest karykatura ligi.

L - 3 grudnia 2023, 9:18:02 - *.dynamic.chello.pl
@nm ilu.. tylu 2006.

Mv87 - 3 grudnia 2023, 9:20:11 - *.dynamic.chello.pl
Wspaniały nagłówek! Dziękuję Ci droga redakcjo, że tak pięknie zachęcacie do czytania Waszych wiadomości. Hip, hip! Hura! <3

Raróg - 3 grudnia 2023, 9:54:25 - *.dynamic.inetia.pl
Frankowski nie dosyć,że kiepski sędzia,to dopuścił do gry w anormalnych warunkach.Won z takimi sędziami!!!!!!

jjo - 3 grudnia 2023, 11:18:38 - *.net.hawetelekom.pl
doooobra , rozegrane i już Nikt nie będzie pamuętał tego meczu , 3 punkty dopisane i pozamiatane .

Gotfryd - 3 grudnia 2023, 13:25:45 - *.dynamic.chello.pl
Co to za głupia nagonka na sędziego? Korona chciała grać, Lech chyba też, bo po meczu Velde powiedział, że nie chcieli drugi raz jechać do Kielc. Jak wszyscy chcą grać, to czemu sędzia ma odwoływać mecz? Jak tak będziemy robić, to dojdziemy do absurdu, że gramy tylko jak jest słońce, zero wiatru i 20 stopni na plusie. Nie mniej, nie więcej.

d2bo - 3 grudnia 2023, 13:48:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Chcieli grać, dało się, więc nie było powodu do zakończenia. Gdyby któraś z drużyn chciała przerwania meczu, to sędzia musiałby go zakończyć. A tutaj znów jakieś płacze. Mnie jednak ciekawi, co innego. Piłkarze są ubezpieczeni od kontuzji. Co w wypadku, gdyby ktoś doznał kontuzji w takim meczu? Czy ubezpieczyciel nie będzie robił problemów z wypłatą?

Przemek - 3 grudnia 2023, 13:51:50 - *.ejedrzejow.pl
Przyznaję się bez bicia, że oglądałem tylko kawałek, a potem przełączyłem na MŚ kobiet w ręczną. Polska - Japonia. Polki wygrały 32:30. Wcale nie dlatego przełączyłem, że mecz był słaby. Po prostu mistrzostwa to mistrzostwa. A ja jestem koneserem polskiego kobiecego handballu.
Korona może nie zachwyca, ale nie jest do spadku. Są słabsze drużyny.

Tomek - 3 grudnia 2023, 13:51:55 - *.play-internet.pl
W pierwszej połowie długa przerwa w meczu, bo kontuzja zawodnika Lecha, a sędzia nic nie dolicza. W drugiej działała przez długi czas ekipa odśnieżająca i znów były przerwy bo były urazy zawodników, a sędzia doliczył tylko 3 minuty. Chyba stoper mu nie działał, abo kasę wziol i chciał jechać do domu.

Kibic73 - 3 grudnia 2023, 15:06:06 - *.dynamic.chello.pl
Zgadzam się z @tigana: planów ci w sztabie szkoleniowym dostatek, a może i nadmiar. Tyle, że efektów punktowych malutko, teraz już nic. Już nie śmieszą te bajki z mchu i paproci. Niedawno w komentarzu dla Canal + trener D. Szwarga świetnie kwestię ujął: "plan to jest dobry na szkoleniu Europa Pro, a w meczu musisz być gotowy na każdą sytuację, musisz ją rozwiązywać". Polecam tę świetną puentę.

Kibic - 3 grudnia 2023, 15:49:10 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Kolejny gol pana malarczyka stoi 3m od kontry zamiast dojsc cofa sie a przy strzale odwraca sie bokiem. Trenerze Kuzera ile mozna

Kibic - 3 grudnia 2023, 19:38:28 - *.dynamic.chello.pl
Jak Lech chce zdobyć mistrzostwo to co najmniej 3 wzmocnienia. Atak dobry napastnik potrzebny i ktoś do środka jeszcze. Liga jest wyrównana. Lech dzisiaj traci 5 punktów to mało.

KS - 5 grudnia 2023, 17:10:16 - *.146.114.83.mobile.internet.t-mobile.pl