6 grudnia 2023, 20:45:23 - gabrielba
Rundić daje awans

Raków Częstochowa wygrał po dogrywce 1-0 (0-0, 0-0, 1-0) w meczu 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski z Cracovią. Bramkę na wagę awansu zdobył w 93. minucie Milan Rundić.

6 grudnia 2023, 18:00 - Częstochowa (Miejski Stadion Piłkarski Raków)
Raków Częstochowa 1-0 pd. Cracovia
Milan Rundić 93

Raków: 1. Vladan Kovačević - 7. Fran Tudor (46, 4. Strátos Svárnas), 25. Bogdan Racovițan, 3. Milan Rundić - 22. Deian Sorescu (118, 14. Srđan Plavšić), 8. Ben Lederman (50, 5. Gustav Berggren), 30. Władysław Koczerhin, 77. Marcin Cebula (81, 19. Ante Crnac), 27. Bartosz Nowak, 21. Dawid Drachal - 9. Łukasz Zwoliński (81, 99. Fabian Piasecki).

Cracovia: 31. Lukáš Hroššo - 25. Otar Kakabadze, 2. Cornel Râpă, 22. Arttu Hoskonen, 5. Virgil Ghiță, 3. Andreas Skovgaard (106, 73. Patryk Zaucha) - 9. Benjamin Källman (90, 17. Mateusz Bochnak), 20. Karol Knap (99, 63. Filip Rózga), 6. Jani Atanasov (106, 72. Bartłomiej Kolec), 18. Takuto Oshima - 21. Kacper Śmiglewski (69, 99. Szymon Doba).

żółte kartki: Drachal, Berggren, Piasecki - Knap, Ghiță, Doba.

sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
widzów: 3804.

Fortuna Puchar Polski 2023/2024

Fan - 6 grudnia 2023, 20:47:21 - *.69.70.226
Szkoda Cracovii bo była lepsza przez 90 minut gry ale brakło skuteczności, niepotrzebna dogrywka i niestety jest awans Rakowa. Spokojnie Pasy mogły grać dalej, oby teraz Korona zakoczyla i wyeliminowała w końcu faworyta.

Ferciu - 6 grudnia 2023, 20:47:36 - *.146.124.150.mobile.internet.t-mobile.pl
Brawo Raków !!! bo już byłem niespokojny o wynik

Starszy - 6 grudnia 2023, 20:49:06 - *.29.152.161.ipv4.supernova.orange.pl
Zagraniczny Raków dzięki Stefanskiemu ( jak zwykle) wygrał po 120 minutach aż 1:0 z juniorami Cracovii.

anton - 6 grudnia 2023, 20:49:22 - *.43.251.210.ipv4.supernova.orange.pl
Zieliński - miej honor i ODEJDŹ.
wykończyłeś fizycznie drużynę w bezsensownym 130 minutowym boju trzy dni przed najważniejszym meczem roku.
w imię czego? Przecież i tak PP by Cracovia nie zdobyła (do Probierza ci wuefisto daleko)
ale ty honoru nie masz, tak jak partia z którą sympartyzujesz - równie kurczowo trzymająca się koryta.

BI - 6 grudnia 2023, 20:49:35 - *.centertel.pl
Najpierw niech Stara Dama zdobędzie 16-ty tytuł.

dramat - 6 grudnia 2023, 20:53:20 - *.106.129.155
Crnac jako 9 powinien mieć 3 gole w tym meczu ale bez umiejętności oddawania strzałów i wychodzenia do piłek to się nie uda. Mam nadzieje że nowy dyrektor sportowy będzie miał na uwadze że zawodnik musi umieć oddać strzał na bramkę przeciwnika przy szukaniu nowych wzmocnień.

Remi - 6 grudnia 2023, 20:54:06 - *.dynamic.chello.pl
Brawo Raków!!

ZnawcaT - 6 grudnia 2023, 20:54:28 - *.centertel.pl
Cracovia ogrywa sobie dziś juniorów, a Raków wygrywa ledwo i dopiero po dogrywce. Co to za mistrz?

do ZnawcaT - 6 grudnia 2023, 20:55:44 - *.internetia.net.pl
Mistrz jest jeden........ to oczywiście Jagiellonia.

dramat - 6 grudnia 2023, 20:56:13 - *.106.129.155
Stefański robił co mógł z Varem by nie skrzywdzić Cracovii.

Kalafior - 6 grudnia 2023, 21:13:42 - *.231.14.116.koba.pl
Ojj czarno to widzę jako częstochowianin przed meczem Jaga-Raków w niedzielę, bezbarwnie, bezjajecznie i niepotrzebna dogrywka, kosztująca niemało sił. Może być nieciekawie

Rakowiak - 6 grudnia 2023, 21:26:39 - *.205.215.92.nat.ftth.dynamic.t-mobile.pl
Styl gry Rakowa - usypianie, ja do Ciebie, Ty do mnie, bok, tył, mamy czas.
Brak napastnika.
Brak strzałów.
Kovacevic słabo na bramce.
Transfer Myszora jak Czyża ... pół roku i wypożyczenie. Bezsens!!! Mieli Ivo Kaczmarskiego.

GENTLE - 6 grudnia 2023, 22:06:19 - *.dynamic.inetia.pl
kiboli Cracovii zatrzęsienie ! wierni i oddani...

pilkarz7 - 6 grudnia 2023, 23:25:14 - *.dynamic.chello.pl
Raków choć miał zdecydowaną przewagę wygrał szczęśliwie, niezliczona, jak zwykle liczba podań do tyłu, do przodu większość podań niecelnych, z tą niecelnością wszystkich przebił Kochergin 20 m od partnera mocno do tyłu i bezsensowna strata piłki, widoczny brak napastnika Crnac potyka się o piłkę, Zwoliński wiecznie spalony albo faulujący, kiwają się a nie potrafią taki to obraz bylejakości. Czy trener nie potrafi tych ich złych manier i zagrań oduczyć, czy tego nie widzi, czy są tak odporni na wiedzę i piłkarskie umiejętności? Znów nachodzi mnie pytanie, kto powinien płacić za bilety, czy przypadkiem nie zawodnicy aby byli prawdziwie chętni na oglądanie takiej padaki.

emeryt - 7 grudnia 2023, 0:48:12 - *.96.229.80.tvksmp.pl
Sędzia powinien pokazać czerwoną kartkę za faul na Tudorze a nie żółtą za kopnięcie w twarz. VAR powinien zareagować na to zdarzenie nie chcąc podważać decyzji sędziemu głównemu. Raków słabo ostatnio gra. Zmiana powinna nastąpić na nowego trenera.

Krzysiek - 7 grudnia 2023, 8:20:23 - *.49.236.145.ipv4.supernova.orange.pl
Fan ty naprawdę ten mecz oglądałeś ? Raków prawie cały czas siedział na połowie Cracovii, tworzył akcje, brakowało jak zwykle kropki nad i, Cracovia wyprowadziła kilka kontr przez cały mecz i to wszystko, a ty mówisz, że była lepsza, niezłe

Krzysiek - 7 grudnia 2023, 8:43:48 - *.49.236.145.ipv4.supernova.orange.pl
zabawni ci kibice Cracovii jak Fan czy Starszy, a to zagraniczny Raków, a to sędzia, napiszcie jeszcze, ze dlatego przegraliście, że na kurniku graliście i dlatego przegraliście, niektórzy nawet jak dorosną to zachowują się jak dzieci, których nie nauczono przegrywać, a prawda jest taka, że przegraliście bo byliście słabsi, a co do sędziego za kopnięcie Tudora po którym został ślad, który nawet z odległości było widać wasz zawodnik powinien wylecieć z boiska, więc ani słowa o sędzim bo jeżeli kogoś wczoraj wspierał to raczej was

Fritz - 7 grudnia 2023, 9:06:21 - *.play-internet.pl
Nie jestem kibicem Cracovii, ale nie przesadajcie z tą czerwoną dla Knapa. To nie było kopnięcie z premedytacją. Był odwrócony tyłem do nadbiegającego Tudora. Ok została szrama na twarzy Chorwata, zdarza się po przejechaniu korkiem. Jędza za podobną sytuację w późniejszym meczu nawet żółtka nie dostał.

pilkarz7 - 7 grudnia 2023, 9:45:00 - *.dynamic.chello.pl
Znawca T! Sporo w Tobie jadu i piszesz tylko po to by wytłumaczyć swoich a nie ocenić rzeczywistości. Piszesz bowiem, że Raków wygrał z juniorami Cracovii, a jakbyś do szkoły kiedyś chodził to nauczyłbyś się liczyć, że średni wiek zawodników Cracovii to 26,2 lat, a Rakowa 26,03 i kto tu grał juniorami???Zastanów się zanim coś napiszesz albo po prostu sprawdź u źródła.

Edek - 7 grudnia 2023, 14:09:50 - *.play-internet.pl
pilkarz7, co do liczenia średniej wieku w ten sposób. To ja zarabiam 19 tys. a mój kolega 1 tys. Średnio zarabiamy zatem 10 tys. :-)

kzet69 - 7 grudnia 2023, 20:03:39 - *.205.193.167.nat.ftth.dynamic.t-mobile.pl
"emeryt - 7 grudnia 2023, 0:48:12 - *.96.229.80.tvksmp.pl
Raków słabo ostatnio gra. Zmiana powinna nastąpić na nowego trenera."
W ciągu 7 dni wyjazdowe zwycięstwo w LE, wyjazdowy remis z liderem ekstraklasy i awans do 1/4 PP, i to wszystko ze szpitalem w kadrze.... A ten trenera chce zmieniać, skąd się biorą takie puste dzbany?