21 stycznia 2024, 16:51:55 - euzi
Hat trick Szymona Żurkowskiego

Szymon Żurkowski strzelił trzy gole dla Empoli w wygranym u siebie 3-0 (2-0) spotkaniu 21. kolejki włoskiej Serie A z Monzą. 26-letni pomocnik, mający na koncie już cztery trafienia w lidze w tym sezonie, został pierwszym Polakiem w historii, który zdobył hat tricka we włoskiej ekstraklasie.

21 stycznia 2024, 15:00 - Empoli (Stadio Carlo Castellani Computer Gross Arena)
Empoli FC 3-0 AC Monza
Szymon Żurkowski 13, 38, 73

żółte kartki: Bartosz Bereszyński - Luca Caldirola, Dany Mota, Pablo Marí.

sędziował: Antonio Giua (Olbia).
widzów: 7650.

Żurkowski grał przez cały mecz. W zespole gospodarzy Sebastian Walukiewicz rozegrał całe spotkanie, Bartosz Bereszyński został zmieniony w 61. minucie przez Liberato Cacace, a Iwo Kaczmarski pozostał poza kadrą. Empoli jest na 19. miejscu w tabeli z dorobkiem 16 punktów.

Bulbus - 21 stycznia 2024, 16:59:51 - *.dynamic.chello.pl
Super! Pokładałem w nim duże nadzieje, gdy grał w ekstraklasie, bo łączył wydolność fizyczną i całkiem niezłą technikę, co wśród polskich grajków jest w zasadzie niespotykane. Kontuzje wstrzymały rozwój, ale jak widać nadal może to być solidny zawodnik mocnej Serie A i miejmy nadzieję istotny punkt kadry narodowej.

sphinx - 21 stycznia 2024, 17:35:22 - *.icpnet.pl
Chciałoby się przytoczyć klasyka: "taki mecz, taki moment, takie bramki zbudują tego chłopaka"

Kultura - 21 stycznia 2024, 17:48:15 - *.77.181.pool.telefonica.de
Bardzo sympatyczny, miły i kulturalny człowiek o niebieskim sercu. Prawdziwy wzór i przykład dla młodych ludzi. Szanujmy się nawzajem, bądźmy dla siebie po prostu ludzcy. Spoczywaj w pokoju Panie Eugeniuszu.

Prevljak - 21 stycznia 2024, 18:06:16 - *.play-internet.pl
Świetny występ 👏 jakby tak grał i był w formie to może załapie się na powołanie do kadry. Cieszy że zagrało aż trzech naszych.

River - 21 stycznia 2024, 18:08:08 - *.play-internet.pl
Klasyczny hattrick - prawa noga, głowa i lewa noga

futbolista - 21 stycznia 2024, 18:21:08 - *.bois.qwest.net
no to pan Boniek niechaj sie wstydzi ! tylko ma jednak cos nie dopobicia, czyli powiazanie ze chrztem u pana Platiniego. o to, nijakiego napewno nikt z innych panow, nie poprosi, takze i nijakiej.

Przemek - 21 stycznia 2024, 19:05:24 - *.ejedrzejow.pl
Brawa dla Szymona. A tak a propos Serie A, to Infantino zwariował, bo po małpich buczeniach w meczu Udinese - Milan i w angielskiej Championship w meczu Sheffield Wednesday - Coventry, powiedział że będą walkowery z automatu za rasistowskie zachowania na trybunach.
Gościu oszalał. Tak jak nie jestem za rasizmem, to nie trzeba mieć wybujałej wyobraźni, aby zdać sobie sprawę, że to może być kabaret. A także przestrzeń do nadużyć i manipulacji. Piłka nożna wywodzi się z klasy robotniczej i powstała jako rozrywka dla takowej. Co by to było jakby każdy miał schodzić obrażony, bo coś tam na stadionie usłyszał.

Prevljak - 21 stycznia 2024, 19:25:26 - *.play-internet.pl
@Przemek zgadzam się w 100%

Rudi - 21 stycznia 2024, 19:37:38 - *.8.251.249.ipv4.supernova.orange.pl
Nie radził sobie w Serie B, przeszedł do ligi wyżej i od razu zaczął się rozpychać łokciami.

macos - 21 stycznia 2024, 19:45:59 - *.syrion.pl
No to ruda menda za chwilę "rozpali" internet swoim wpisem, że łon w tych czasach to by 30 bramek w jednym meczy strzelił... Zupa 3maj się i nie daj hejterom, w szczególnie tym "miszczom" ze słusznie zamierzchłych czasów czerwonej gwiazdy

slazak - 21 stycznia 2024, 19:52:57 - *.centertel.pl
Milik patrz, patrz i ucz się ⚠️ To nazywa się instynkt strzelecki. Wszystkie gole padły z odbitych, przechwyconych piłek. Chłopak czuje, gdzie się ustawić. Trochę w stylu dawnego Lewandowskiego. Gratulacje!

Piorun - 21 stycznia 2024, 21:37:32 - *.dynamic.chello.pl
Super. Naprawdę dobre wiadomości. Jeszcze gdy grał w polskiej lidze chodziłem na mecze właśnie żeby go oglądać, w tym pamiętne 2-3 w meczu Wisła-Górnik.
Widziałem w nim wtedy talent większy niż u Lewandowskiego w jego wieku.
Potem przez kontuzje i złe wybory myślałem że już po chopie.
Oby ten mecz był sygnałem do powrotu na właściwe tory.
Polska piłka Ciebie potrzebuje - Zupa.

żebrzęczek - 21 stycznia 2024, 21:49:38 - *.centertel.pl
przeca milik ostatnio strzelił trzy

Raffaello - 21 stycznia 2024, 22:25:32 - *.play-internet.pl
Milik to jest daremny

lolkl - 21 stycznia 2024, 22:36:34 - *.49.168.216
Milik strzelił jakims leszczom w Pucharze Włoch, a nie w lidze.

Winkler - 21 stycznia 2024, 22:46:11 - *.play-internet.pl
Milik ma taką konkurencję w Juve że okazji do zaprezentowania się po prostu mu brakuje. Zatem zawodnik, który gra "ogony" jak ma być w dobrej formie. Powinien zmienić klub i grać regularnie. Brawo Żurkowski. Fantastyczny występ. Graj tak dalej to i powołanie do kadry będzie. Ogólnie cieszy że aż tylu naszych zagrało w meczu i wygrali, a Monza nie jest słabym zespołem.

scout - 22 stycznia 2024, 7:52:23 - *.dynamic.chello.pl
weddle - być może bo siedze długo w piłce i nie kojarze kogoś takiego jak Ślisz

FK - 22 stycznia 2024, 10:17:40 - *.10.208.221
Wielkie brawa dla Żurkowskiego !!!
Ale frekwencja jak na włoską ligę dramat. Połowa klubów naszych ma lepszą

.ycom - 22 stycznia 2024, 17:31:16 - *.sub-174-244-147.myvzw.com
Fk. Empoli na dnie. Jak pòjdzie w gòré ludzie wròcá. Pewnie Z. bèdzie sprzedany wyzej jak strzeli 4 wiècej.

JS - 22 stycznia 2024, 21:42:28 - *.centertel.pl
A Boniek na to.Niemożliwe.Ups.Łyzka na to....Boniek na prezydenta RP.Bydgoszczu stolyca.

Dunk - 23 stycznia 2024, 8:27:45 - *.play-internet.pl
Brawo Żurek 👏 świetny występ

Nudle - 24 stycznia 2024, 18:13:35 - *.net.autocom.pl
Żaden klasyczny hat trick. Klasyczny hat trick to 3 gole w jednej połowie.

Rzeszowiak - 26 stycznia 2024, 10:57:34 - *.tychy.vectranet.pl
Każdy jest lepszy od pompowanego przez śmieszków Ślisza.

Cz-wa - 28 stycznia 2024, 12:33:59 - *.146.106.215.mobile.internet.t-mobile.pl
@Nudle Ja tylko dopowiem, że klasyczny hat trick to trzy gole w jednej połowie strzelone z rzędu. Nikt inny w międzyczasie nie może wpisać się na listę strzelców.

Gruby - 29 stycznia 2024, 8:25:24 - *.252.129.202
Jak to pierwszy w seria A strzelil hattricka, a Milik w Juve nie byl pierwszy?