10 marca 2024, 16:59:25 - LukaszR
"Miedziowi" zatrzymali Pogoń

W niedzielnym spotkaniu 24. kolejki PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin wygrało 2-0 (1-0) z Pogonią Szczecin. Bramki dla gości zdobyli Kacper Chodyna i Dawid Kurminowski. W pierwszej połowie rzutu karnego dla gospodarzy nie wykorzystał Kamil Grosicki. Zagłębie przerwało serię sześciu kolejnych meczów ligowych Pogoni bez porażki.

10 marca 2024, 15:00 - Szczecin (Stadion im. Floriana Krygiera)
Pogoń Szczecin 0-2 Zagłębie Lubin
Kacper Chodyna 21 (k), Dawid Kurminowski 86

Pogoń: 77. Valentin Cojocaru - 8. Fredrik Ulvestad, 23. Benedikt Zech, 33. Mariusz Malec, 32. Leonárdo Koútris (81, 4. Léo Borges) - 15. Marcel Wędrychowski (59, 73. Adrian Przyborek), 21. João Gamboa (59, 22. Wahan Biczachczjan), 7. Rafał Kurzawa (81, 71. Olaf Korczakowski), 20. Alexander Gorgon (74, 10. Luka Zahovič), 11. Kamil Grosicki - 9. Efthýmis Kouloúris.

Zagłębie: 87. Sokrátis Dioúdis - 2. Bartosz Kopacz, 25. Michał Nalepa, 5. Aleks Ławniczak, 55. Luís Mata - 7. Kacper Chodyna (86, 13. Mateusz Grzybek), 8. Damian Dąbrowski, 20. Marko Poletanović (86, 6. Tomasz Makowski), 16. Serhij Bułeca (65, 18. Juan Muñoz), 21. Tomasz Pieńko (76, 77. Mateusz Wdowiak) - 90. Dawid Kurminowski.

żółte kartki: Malec - Dioúdis.

sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
widzów: 19 543.

W 32. minucie Kamil Grosicki (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego (Sokrátis Dioúdis obronił).

pazernosc - 10 marca 2024, 17:00:09 - *.dynamic.chello.pl
pogon z tym pazernym prezesem nigdy nic nie osiagnie wypada obronca i trener musi ustawiac jedynego srodkowego pomocnika na obrone xD

Boro - 10 marca 2024, 17:00:11 - *.136.157.139
Bylem na fajsbuku na profilu Pogoni i czytałem co oni tam wypisują, są bardzo butni i już pobrali urlopy na 02.05.2024. Tam się wstydziłem zapytać, bo by zaraz byli na mnie złośni to zapytam tu. Ktora z ekip będziecie wspierać podczas finału Pucharu Polski?

szK - 10 marca 2024, 17:00:40 - *.eaw.com.pl
Grajcie na Widzew ,bo Legii obrona nie istnieje. Pewna jedynka.

Meduzo - 10 marca 2024, 17:01:39 - *.CNet2.Gawex.PL
I to są właśnie Zerotytuli...

CPjś - 10 marca 2024, 17:02:05 - *.ssp.dialog.net.pl
Zagłębie lubi.lać paprykarzy...na zamknięcie papricany włożyli im.3-0,

po - 10 marca 2024, 17:02:34 - *.centertel.pl
Brawo Zagłębie, brawo Dioudis. Z czołówki wygrała tylko Jaga, reszta równo potraciła punkty. Reprezentacja się zbliża to i nagle Grosicki bez formy.

mee - 10 marca 2024, 17:02:55 - *.icpnet.pl
Widzisz Cococaru jakie pajacowanie ma krótkie nogi

greghor - 10 marca 2024, 17:03:03 - *.arpnet.pl
Takie mecze jak dzisiejszy obnażają Grosika jako "zbawcę kadry". Większość dziennikarzy piłkarskich w Polsce cały czas ciśnie go do Reprezentacji, a prawda jest taka, że powoływanie go to czysty sabotaż.

WuKaeS! - 10 marca 2024, 17:04:01 - *.dynamic.gprs.plus.pl
No krety dzięki

11 - 10 marca 2024, 17:04:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pogoń niby ma trochę piłkarskiej jakości, ale prezentuje dość naiwny futbol i ma zbyt krótką ławkę żeby ugrać mistrzostwo.
Poza tym kabaret Wdowiaka w ostatniej akcji meczu - przegnać całe boisko jak z motorkiem w ... żeby wyjść sam na sam i w momencie kiedy należy strzelać zatrzymać się...

Cz-wa - 10 marca 2024, 17:05:03 - *.146.235.214.mobile.internet.t-mobile.pl
Mimo wyniku w Krakowie z Puszczą Raków odrabia punkt do Śląska i Pogoni, zachowuje status quo z kuchenkami i pytanie, czy Widzew dzisiaj nie zabierze punktów Legii. Na razie kolejka wymarzona dla Jagi, ale bez dominującego Rakowa to jest wybitnie wyścig żółwi po mistrzostwo w tym sezonie. Świerczewski musi robić rozmowy motywacyjne przed wyjazdami i obronimy tytuł.

do CPjś - 10 marca 2024, 17:05:22 - *.43.251.209.ipv4.supernova.orange.pl
a na otwarcie stadionu KGHM (2002) było więcej. 5:0.
Grosicki kandydat do kadry? Chyba - nmie uwłaczając nikonu w ampfutbolu

PionneR - 10 marca 2024, 17:07:50 - *.dynamic.inetia.pl
Mówiłem że zerotytuli prędzej czy później będą problemy z kontuzjami, kartkami, słabym Grosickim w meczu, dzisiaj to doskonale było widać. Przyjechało przeciętne Zagłębie i Pogoń strasznie wolna, bez jakiś konkretnych sytuacji nie dała rady + fatalnie uderzony karny jak i cały mecz Grosickiego w dzisiejszym meczu. Jak tak dalej będzie to Jaga mistrzem albo ktoś z przypadku. Mamy 6 żółwi którzy co kolejkę nie wiadomo co zagrają (Jaga jest wyjątkiem małym) a to nie jest dobrym prognostykiem.

adsa - 10 marca 2024, 17:07:51 - *.dynamic.chello.pl
piłkarski poker nagle 90% zawodnikow nie potrafi dokladnie podac a grosicki to evenement

ZeteL - 10 marca 2024, 17:09:02 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@Leo - klub z Legnicy ma tyle wspólnego z metalem o nazwie miedź co ja z lotami kosmicznymi. A to coś z Legnicy jeszcze długo z Pogonią Szczecin nie zagra.

Pomorzany - 10 marca 2024, 17:09:44 - *.centertel.pl
Oszuści z takimi cieniasami przegrali ten Grosicki dziwny wywiadu udzielił w przerwa że oni wolno grali

Gryfita - 10 marca 2024, 17:15:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pogoń musiała przegrać ten mecz, bo gdyby go wygrała, to by liczyła się w walce o mistrzostwo. A Pogoni nie wolno zdobyć mistrzostwa. I tyle.

JS - 10 marca 2024, 17:21:42 - *.centertel.pl
Widzew Legia 3-2 jak w 1997 roku.

Janek - 10 marca 2024, 17:22:49 - *.icpnet.pl
Gdzie ci wielcy kibice Pogoni.A.tak na prawdę z Lechem fart z Legią fart to do trzech razy i puszki po p...zamknięte.

litość - 10 marca 2024, 17:32:52 - *.media-sys.pl
I to właśnie świadczy o żenującym poziomie tej ligi. Co roku w topie tabeli nie są dominatorzy a przypadkowe drużyny.I dlatego potem tak szybko weryfikuje nas Europa.

Ringowks - 10 marca 2024, 17:33:04 - *.dip0.t-ipconnect.de
Cojocaru- karma za Wroclaw wraca!
Du-te dracului de munca!

Znawca WKS - 10 marca 2024, 17:35:49 - *.ssp.dialog.net.pl
Zagłębie dołącza do faworytów do mistrzostwa - Radomiaka, Górnika i Puszczy. Wyścig ślimaków nabiera rumieńców.

Bolek - 10 marca 2024, 17:39:08 - *.play-internet.pl
Zetel przecież huta miedzi jest w Legnicy

Beethoven - 10 marca 2024, 17:41:54 - *.146.127.148.mobile.internet.t-mobile.pl
Pogoń dzisiaj rozczarowała i jeszcze ten Grosicki odstawił bajaderę z tym karnym szkoda utraconych trzech punktów których może zabraknąć do podium

Marynarz - 10 marca 2024, 18:04:37 - *.play-internet.pl
Legia bez Zagłębia incognito będzie nas wspierać podczas finału Pucharu Polski Panie #Boro.

ZeteL - 10 marca 2024, 18:06:09 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@Bolek - ja nie napisałem że miasto Legnica ma nic wspólnego z metalem o nazwie miedź tylko że tamtejszy klub piłkarski.

hmm - 10 marca 2024, 18:08:23 - *.dynamic-3-poz-k-1-2-0.vectranet.pl
Kiedy wroca dziadek Siwe Wlosy i wnuczek Przemek z ich komentarzami???

fino - 10 marca 2024, 18:12:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Szok i niedowierzanie, kolejny klub z "czuba" potracił punkty 😅 wyścig ślimaków po majstra trwa w najlepsze

Szeryf - 10 marca 2024, 18:22:13 - *.146.127.148.mobile.internet.t-mobile.pl
Oj Pogoń nie ładnie !

Leo - 10 marca 2024, 18:42:49 - *.dynamic.inetia.pl
Klub piłkarski z Legnicy o nazwie Miedź ma wspólnego z miedzią właśnie nazwę. Jak sama nazwa klubu to wskazuje

kup Teraz - 10 marca 2024, 19:09:20 - *.6.154.148.ipv4.supernova.orange.pl
grali jak grali ta Pogoń szybko na pewno na lawce zaczynał Biczaczyan

user - 10 marca 2024, 19:27:44 - *.dhcp-ripwave.irishbroadband.ie
Tak niestety kiedys bylo ze technologia byla inna.
Huty do chlodzenia potrzebowaly wode. A ze w Lubinie nie ma wiekszej rzeki to huty miedzi powstaly w Legnicy (Kaczawa) i Glogowie (Odra)
I tak okruszki z Panskiego stolu trafily do Legnicy i Glogowa.

kobi18 - 10 marca 2024, 19:34:44 - *.dynamic.chello.pl
Mecz co najmniej "dziwny". Już po paru minutach wiedziałem, że Pogoń tego spotkania na pewno nie wygra. Trudno wskazać najsłabsze ogniwo, bo to raczej wszyscy grali stojąco-chodzonego.Czekanie na stojąco na piłkę i fura niecelnych podań. Gra do boku i do tyłu przynosi taki efekt. Koniec jazdy na fuksie.

portowiec - 10 marca 2024, 19:47:16 - *.dynamic.chello.pl
Zagłębie Lubin zagrało solidnie, ale na źle dysponowaną w niedzielę Pogoń Szczecin to wystarczyło. To był najsłabszy mecz Portowców nie tylko w tym roku, ale i generalnie od dłuższego czasu.

mariao - 10 marca 2024, 21:07:49 - *.warszawa.vectranet.pl
Po heroicznych bojach w Poznaniu i Warszawie, chyba przed wczśnie dopisano 3 pkt. Wąska ławka już daje efekty. Marcel dzisiaj bezbarwny, Przyborek też bez polotu, a Korczakowski zrobił wolnego po którym Cojo sam sobie wbił bramkę.

Xyz - 10 marca 2024, 21:56:33 - *.ap-media.pl
Pisałem kiedyś. Zagłębie z fornalikem da radę . Będzie w środku tabeli. Maja szkolenie , młodzież,,. Pogoń Szczecin faktycznie fajna drużyna ale bez rezerwy

KONRAD - 11 marca 2024, 3:35:29 - *.centertel.pl
W wyścigu ślimaków o MP Pogoń coraz bardziej oddala się od Śląska i Jagi,które najprawdopodobniej będą walczyć o MP.

Twardowski - 11 marca 2024, 9:21:03 - *.205.206.26.nat.ftth.dynamic.t-mobile.pl
Uważam iż wynik mega niesprawiedliwy. Pogoń była lepsza , tylko wynik nie halo. Z drugiej strony to tyle wyników tej wiosny już było korzystnych dla nas - mówię o zespołach z czołówki -- aby nasi byli już przynajmniej na II miejscu . Ale nic to --- lepiej taki kubeł zimnej wody teraz niż później . Pogoooooń !!!

kibol - 11 marca 2024, 9:41:29 - *.pa.nsw.optusnet.com.au
Zaglebie to najbardziej polska druzyna Ekstraklasy, a to sie ceni. Zawisza & Zaglebie.

Bob - 11 marca 2024, 9:51:38 - *.30.14.26.mobile.internet.t-mobile.pl
Gimbusy do szkoły a nie na fora. Miedziowi oznacza region wydobycia miedzi a Zagłebie to największy klub z tego regionu. Nazwa słuszna.

marcinnn - 11 marca 2024, 19:58:16 - *.warszawa.vectranet.pl
pazernosc - trener nie musiał, bo miał Borgesa, który jest nominalnym lewym obrońcą, ale skoro dał radę z Legią jako środkowy prawy obrońca, to zapewne dałby też radę na prawej obronie. Bo jest szybki, przebojowy i dobrze broni. Ulvestad za to był bardzo groźny w ostatnich meczach na swojej pozycji, więc tam powinien grać.
Niestety trener miał dziwną wizję na ten mecz, a Borgesa chyba zwyczajnie nie lubi.
To samo wystawienie Wędrychowskiego kosztem Przyborka, to kolejna bardzo dziwna decyzja, która się nie obroniła. Następna to wpuszczenie Zahovica, który jest już skończony i każdy to wie.