21 marca 2024, 19:50:56 - kamil_
Gol Andrejsa Cigaņiksa i występ Alvisa Jaunzemsa w reprezentacji Łotwy

Andrejs Cigaņiks z Widzewa Łódź strzelił gola dla reprezentacji Łotwy w zremisowanym 1-1 (0-1) towarzyskim meczu z Cyprem. W barwach Łotwy wystąpił też Alvis Jaunzems ze Stali Mielec.

21 marca 2024, 18:00 - Larnaka (AEK Aréna - Geórgios Karapatákis)
Cypr 1-1 Łotwa
Giánnis Píttas 34 - Andrejs Cigaņiks 86

żółta kartka: Joël Mall (Cypr).

sędziował: Lukas Fähndrich (Szwajcaria).

W 45. minucie Vladislavs Gutkovskis (Łotwa) nie wykorzystał rzutu karnego (Joël Mall obronił).

Cigaņiks rozegrał pełny mecz, a Jaunzems grał do przerwy, gdy zmienił go Roberts Savaļnieks (kiedyś Jagiellonia Białystok).

W kadrze reprezentacji Łotwy znaleźli się również inni zawodnicy z przeszłością w polskich klubach. Kaspars Dubra (Polonia Bytom) rozegrał całe spotkanie, a Vladislavs Gutkovskis (Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Raków Częstochowa) grał do 78. minuty, gdy zmienił go Marko Regža. Pāvels Šteinbors (Górnik Zabrze, Arka Gdynia, Jagiellonia Białystok), Mārcis Ošs (Górnik Zabrze) i Vitālijs Maksimenko (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) pozostali na ławce rezerwowych. Poza kadrą meczową znalazł się Kristers Tobers (Lechia Gdańsk), a pierwotnie powołany Antonijs Černomordijs (Lech Poznań) z powodu kontuzji nie przyjechał na zgrupowanie. Trenerem przygotowania fizycznego jest natomiast Māris Smirnovs (Amica Wronki, Górnik Zabrze).

R - 21 marca 2024, 20:33:44 - *.play-internet.pl