21 marca 2024, 19:56:09 - gabrielba
Baraże eME: Otar Kakabadze, Nika Kwekweskiri i Edvin Muratović wystąpili w meczu Gruzja - Luksemburg

Otar Kakabadze (Cracovia) i Nika Kwekweskiri (Lech Poznań) wystąpili w reprezentacji Gruzji w wygranym 2-0 (1-0) półfinałowym spotkaniu ścieżki C baraży o awans do mistrzostw Europy z Luksemburgiem, w barwach którego wystąpił Edvin Muratović (Resovia).

21 marca 2024, 18:00 - Tbilisi (Boris Paiczadzis Sachelobis Dinamo Arena)
Gruzja 2-0 Luksemburg
Budu Ziwziwadze 40, 63

żółte kartki: Budu Ziwziwadze, Nika Kwekweskiri, Dżaba Kankawa, Guram Kaszia - Mica Pinto, Gerson Rodrigues, Leandro Barreiro, Marvin Martins, Christopher Martins, Florian Bohnert, Mathias Olesen.
czerwona kartka: Maxime Chanot (57. minuta, Luksemburg, za faul taktyczny).

sędziował: José María Sánchez Martínez (Hiszpania).
widzów: 51 404.

W Gruzji całe spotkanie rozegrał Kakabadze. Kwekweskiri wszedł na boisko w 77. minucie, gdy zszedł z niego Giorgi Czakwetadze. W zespole Luksemburga Muratović wszedł na boisko w 90. minucie, gdy zszedł z niego Enes Mahmutovic. Cały mecz na ławce spędził Sébastien Thill (Stal Rzeszów).

W kadrze Gruzji znaleźli się byli polscy ligowcy. Cały mecz rozegrał Lasza Dwali (Śląsk Wrocław i Pogoń Szczecin). Heorhij Citaiszwili (Wisła Kraków i Lech Poznań) wszedł na boisko w 72. minucie, gdy zszedł z niego Lewan Szengelia. Pełny mecz na ławce spędził Luka Gugeszaszwili (Podlasie Biała Podlaska i Jagiellonia Białystok).

W spotkaniu finałowym Gruzja zagra u siebie z lepszym z pary Grecja - Kazachstan (26 marca, godz. 18:00).

eliminacje do Mistrzostw Europy Niemcy 2024

He(J)ter - 21 marca 2024, 19:59:04 - *.home.aster.pl
ale sędzia przekręcił Luksemburg...

R - 21 marca 2024, 20:03:14 - *.play-internet.pl
Wielki wynik !!!

Mastah - 21 marca 2024, 22:41:36 - *.sub-174-216-248.myvzw.com
S. Thill ze Stali wszedł na boisko w 77 minucie. Przynajmniej tak podaje jedna ze stron z wynikami live.

maciejko - 21 marca 2024, 23:20:17 - REDAKCJA