21 marca 2024, 22:40:21 - bartekwr9
Baraże eME: Walia rywalem Polski. Benjamin Källman zagrał w reprezentacji Finlandii

Reprezentacja Walii wygrała 4-1 (2-1) z Finlandią w półfinale baraży o awans do tegorocznych mistrzostw Europy i awansowała do finału, w którym zmierzy się 26 marca o godz. 20:45 w Cardiff z Polską. W reprezentacji Finlandii zagrał Benjamin Källman (Cracovia), który wszedł na boisko w 78. minucie, gdy zszedł z niego Joel Pohjanpalo.

21 marca 2024, 20:45 - Cardiff (Cardiff City Stadium)
Walia 4-1 Finlandia
David Brooks 3, Neco Williams 38, Brennan Johnson 47, Daniel James 86 - Teemu Pukki 45

Walia: 12. Danny Ward - 14. Connor Roberts, 5. Chris Mepham, 4. Ben Davies, 3. Neco Williams, 6. Joe Rodon - 7. David Brooks (60, 13. Kieffer Moore), 17. Jordan James, 15. Ethan Ampadu, 8. Harry Wilson (90, 23. Nathan Broadhead) - 9. Brennan Johnson (73, 20. Daniel James).

Finlandia: 1. Lukas Hradecky - 17. Nikolai Alho (87, 22. Ilmari Niskanen), 15. Miro Tenho, 4. Robert Ivanov, 2. Matti Peltola, 21. Daniel Håkans - 8. Robin Lod (73, 16. Oliver Antman), 11. Rasmus Schüller (73, 14. Kaan Kairinen), 6. Glen Kamara - 10. Teemu Pukki (78, 9. Fredrik Jensen), 20. Joel Pohjanpalo (78, 19. Benjamin Källman).

żółte kartki: J.James, Wilson, Mepham, Moore - Lod, Tenho, Håkans.

sędziował: István Kovács (Rumunia).
widzów: 32 162.

Na ławce Finlandii pozostał Arttu Hoskonen z Cracovii. Cały mecz w reprezentacji Finlandii zagrał Robert Ivanov (wcześniej Warta Poznań), a na ławce pozostał Richard Jensen (ostatnio Górnik Zabrze).

eliminacje do Mistrzostw Europy Niemcy 2024

Jan - 21 marca 2024, 22:41:47 - *.play-internet.pl
Szykuje się lepszy mecz niż ze Szwedami dwa lata temu.

py - 21 marca 2024, 22:42:09 - *.centertel.pl
Estonia to był poziom Ruch Chorzów teraz będzie ciężej ale wciąż mogą awansować. Trzeba to w Cardiff wywalczyć za wszelką cenę.

Zoff - 21 marca 2024, 22:42:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Będzie meeega ciężko

fred - 21 marca 2024, 22:43:49 - *.dynamic.chello.pl
z tymi obroncami to Walijczycy nas zjedzą niestety, dziś nie było rywala wiec nie bylo tego widac

Marek Wojn - 21 marca 2024, 22:46:48 - *.93.51.3
nie ma się co podniecać wynikiem Polaków... mecz prawdy Polaków będzie z Walią !!!

jarock - 21 marca 2024, 22:58:35 - *.icpnet.pl
Z całym szacunkiem dla Walii ale jeśli nas nie stać na zwycięstwo ze średniakiem to lepiej nie jedzmy na EURO.

Nudle - 22 marca 2024, 7:39:53 - *.home.aster.pl
Mimo swoich dwóch najlepszych graczy Giggsa i Ramseya Walia zagrała bardzo dobry mecz.

expert - 22 marca 2024, 8:01:21 - *.197.142.83.rev.metrointernet.pl
dobry mecz Walii, solidny mecz legendarnego Ryana Giggsa.

bernie - 22 marca 2024, 8:18:06 - *.189.45.70.atman.pl
To prawda, jeżeli nie będziemy potrafili wygrać z przeciętną Walią to co my chcemy szukać w meczach z Francją czy Holandią?

aa - 22 marca 2024, 9:12:11 - *.play-internet.pl
Ramsey, Giggs i Bale odpoczywają na Polske, podobno Ian Rush też ma być gotowy.

... - 22 marca 2024, 12:09:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Poziom towarzystwa w tej części drabinki przecież bardzo podobny, Finlandia im robiła takie prezenty, jak Polacy Mołdawii w Kiszyniowie, czy Albanii w Tiranie.

Dziuniek - 22 marca 2024, 12:36:15 - *.146.121.49.mobile.internet.t-mobile.pl
Papszun już zaciera ręce i z niepokojem czeka na wynik Probierz będzie auutt

HutnikWars - 22 marca 2024, 12:42:17 - *.dynamic.inetia.pl
Jak Jerzy Engel był trenerem to ich ograliśmy ale też po ostrej walce. Walijczycy to twardziele, nie odstawiają nóg i łokci. Tam narodowy sport to oczywiście rugby - field of glory, ale obecnie nie oszukujmy się w piłce też są od nas nieco mocniejsi.

PionneR - 22 marca 2024, 14:55:06 - *.dynamic.inetia.pl
Walia na spokojnie ogra te wkłady w niestety koszulkach Polskiej Reprezentacji

głowy w gó - 22 marca 2024, 15:49:30 - *.dynamic.inetia.pl
Ostatnio graliśmy w Cardiff jesienią 2022 i wygraliśmy. Od tego czasu u nas wiele się nie zmieniło, a Walia notuje słabsze wyniki. W tamtym czasie Walia ugrała 0-0 u siebie z Estonią, więc skąd to czarnowidztwo???

józw - 22 marca 2024, 17:41:06 - *.101.16.62