26 marca 2024, 15:54:00 - gabrielba
Polska w finałach ME U-17

Reprezentacja Polski U-17 prowadzona przez Rafała Lasockiego wygrała 2-1 (2-0) z Czechami w meczu 3. kolejki grupy ósmej rozgrywanego w Bośni i Hercegowinie turnieju II rundy eliminacji do mistrzostw Europy. Ten wynik oznacza, że "biało-czerwoni" awansowali do turnieju finałowego.

26 marca 2024, 14:00 - Ugljevik (Novi Gradski Stadion)
Polska 2-1 Czechy
Jakub Adkonis 12 (k), Oskar Pietuszewski 23 - Jiří Míček 74

Polska: 22. Mateusz Pruchniewski - 16. Bartosz Kriegler, 5. Kacper Potulski, 3. Dawid Szwiec - 7. Mateusz Szczepaniak (80, 14. Michał Wróblewski), 19. Igor Brzyski (81, 15. Dominik Sarapata), 8. Cyprian Popielec (90, 2. Jan Leszczyński), 10. Jakub Adkonis, 11. Adrian Przyborek - 9. Oskar Pietuszewski, 13. Michael Izunwanne.

Czechy: 1. Marek Obdržálek - 6. Patrik Siegl, 13. Dennis Krpálek, 4. Jiří Míček, 12. Jakub Kolísek - 9. Daniel Švancara (46, 17. Adam Sosna), 8. Šimon Slončík, 15. Jiří Panoš (46, 11. Lukáš Moudrý), 10. Marek Naskos (90, 18. Kryštof Čížek), 14. Ondřej Penxa (90, 20. Simon Pavlo) - 19. Matyáš Nechvátal (67, 21. Josef Kolařík).

żółte kartki: Adkonis - Míček, Moudrý, Slončík, Siegl.

sędziował: Heini Ziskason Viðoy (Wyspy Owcze).
widzów: 70.

W 70. minucie Jakub Adkonis (Polska) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił w słupek).

W drugim dzisiejszym meczu tej grupy Bośnia i Hercegowina wygrała 3-1 z Białorusią.

Tabela:

1. Polska                3  6  6- 3
2. Czechy                3  6  4- 2
3. Bośnia i Hercegowina  3  3  4- 7
4. Białoruś              3  3  2- 4

W II rundzie 32 drużyny zostały podzielone na osiem grup. Do turnieju finałowego (20 maja - 5 czerwca) awansują zwycięzcy grup oraz siedem najlepszych drużyn z drugich miejsc. Cypr jako gospodarz ma zagwarantowany udział w turnieju finałowym. Losowanie turnieju finałowego odbędzie się 3 kwietnia.

XXXX - 26 marca 2024, 15:58:10 - *.pionet.pl
A zdaje się do turnieju finałowego nie awansowali Niemcy i Holendrzy...

ryhu - 26 marca 2024, 15:58:57 - *.dynamic.inetia.pl
Gratulacje !!!

pyrr - 26 marca 2024, 16:03:17 - *.22.194.100.ipv4.supernova.orange.pl
Brawo za awans oby tak samo dzisiaj dorosła kadra z Walią.

coach - 26 marca 2024, 16:05:05 - *.dynamic-2-waw-k-2-2-0.vectranet.pl
Do finałów awansowali sami. Ale teraz przydałby się już trener...

Gróbykolo - 26 marca 2024, 16:15:39 - *.32.106.176.ip4.krucznet.com.pl
Bardzo dobry wynik.Kongratulejszon.

strange - 26 marca 2024, 16:22:06 - *.dynamic.chello.pl
Niezły układ w grupie. Białoruś wygrała z Polską a mimo to jest ostatnia a my pierwsi.

Zoff - 26 marca 2024, 17:42:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wydawało się że po porażce z Białorusią może być ciężko o awans, ale zasłużenie ograli Czechów i awansowali.

SzybkiMiet - 26 marca 2024, 18:04:57 - *.dynamic.inetia.pl
Droga przez mękę ale dobrze, że jesteśmy w finałach.

Tomi - 26 marca 2024, 18:06:05 - *.183.60.174
Super wynik. Dobry prognostyk na młodzież, jednak liczy się to ile zawodników zagra w dorosłej kadrze. Oby jak najwięcej

Arti66bvb - 26 marca 2024, 18:11:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Może chociaż z tych żelków będzie pociecha...