10 czerwca 2024, 22:49:36 - gabrielba
Wypowiedzi po meczu Polska - Turcja

Jan Bednarek: - To były wartościowe sprawdziany dla nas. Z jakościowymi rywalami, którzy dobrze operowali piłką. Było wiele dobrych momentów w tych meczach i bardzo dobrze potrafiliśmy się zachować pod względem mentalnym. W drugiej połowie było wiele ciężkich chwil. Przetrzymaliśmy to i potrafiliśmy przechylić szalę na naszą korzyść. Myślę, że jesteśmy gotowi, z pokorą podchodzimy do tego turnieju. Wiemy jak mamy grać i jesteśmy przekonani, że będziemy silną drużyną. Na turniej jedzie pewna siebie reprezentacja, która chce pokazać swój styl, nie chcemy pokazywać czegoś innego w tych ważnych meczach. Chcemy wyciągnąć wnioski i będziemy robić swoje. Mam nadzieję, że wyjdziemy z grupy i będziemy sprawiać radość naszym bliskim i kibicom.

- Chłopaki poczuli jakieś problemy zdrowotne. Myślę, że było też trochę prewencji w tym wszystkim. "Lewy" poczuł ból mięśnia, ale mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Wiemy jakim jest profesjonalistą, jakim jest zawodnikiem. Na pewno bardzo dobrze zna swój organizm. Myślę, że zdawał sobie sprawę, że to jest tylko mecz towarzyski i nie warto ryzykować. Tylko zejść wcześniej i dać szansę innym. Kacper Urbański i "Piona" pokazali, że są bardzo wartościowymi zmiennikami. Dali dobre zmiany, dużo walki i chęci do gry. Także jest to na plus, bo widać wtedy rywalizację na poszczególnych pozycjach.

Jakub Moder: - Na gorąco wydawało mi się, że w defensywie byliśmy solidni. Turcja w drugiej połowie kontrolowała mecz i utrzymywała się przy piłce, ale nie stworzyli sobie dogodnych okazji. Z kolei, gdy my odbieraliśmy piłkę to dwukrotnie stworzyliśmy sobie stuprocentowe sytuacje. Ogólnie jest bardzo dużo pozytywów po tym meczu i spotkaniu z Ukrainą.

- Z tego co rozmawialiśmy przed chwilą w szatni to są na szczęście tylko drobne urazy, które wykluczają naszych kluczowych zawodników na kilka dni. Każdy miał takie wrażenie, że jak wypada nam dwóch zawodników to trzeba dmuchać na zimne, bo to tylko mecz towarzyski. Zadaniem trenera było wiedzieć kogo za kogo wpuścić i udało się to wykorzystać. Wojtek jest w gazie i pokazuje to w ostatnich meczach. Mamy topowego bramkarza za swoimi plecami i możemy ze spokojem jechać na turniej.

Kacper Urbański: - Szkoda, że nie strzeliłem tej bramki. Czuję, że jak będę dostawał więcej minut to będę wykorzystywał takie okazje. Dla mnie nie jest problemem wchodzenie z ławki rezerwowych. Gdy trener woła mnie, że mam wejść na boisko to od razu jestem gotowy. Czuję się mocny i staram się wykorzystać tę szansę. Jestem gotowy do grania na mistrzostwach, bo czuję się pewnie po udanym sezonie. Moja drużyna skończyła sezon w czołowej piątce Serie A. Jeśli dostanę tę szansę to będę starał się ją wykorzystać. Cieszę się, że jestem z chłopakami na tym zgrupowaniu. Atmosfera jest bardzo dobra. Cieszę się, że mogę spędzać czas z chłopakami na boisku i poza nim.

Paweł Dawidowicz: - Mogę tylko powiedzieć jak to wyglądało z perspektywy pierwszej połowy. Myślę, że zagraliśmy dobrze. Pod koniec trochę niepotrzebnie się cofnęliśmy. Po strzelonej bramce powinniśmy stać jeszcze wyżej. Cieszy, że po takim meczu, gdzie oddaliśmy trochę kontrolę to jednak na koniec zwycięsko wyszliśmy z tego. Przy ostatnim podaniu poczułem trochę "czwórkę" i wiadomo, że to są tylko sparingi, więc nie chciałem ryzykować i po prostu zszedłem. Następne mecze gramy za 6-7 dni i tam musimy być po prostu w tej optymalnej zdrowotnie formie. Musimy wyjść pewni siebie. Mocni w pierwszy mecz, bo to będzie decydujące starcie. W zależności w jaki sposób wejdziemy w ten turniej to później będziemy dalej rosnąć z biegiem czasu.

źródło: własne / TVP Sport

po - 10 czerwca 2024, 22:55:36 - *.22.7.59.ipv4.supernova.orange.pl
Urbański za Slisza, Salamon za Bednarka i będzie dobrze. Jeszcze jakby Szczesnego usadzić i Lewandowski zdrowy.

emeryt - 10 czerwca 2024, 23:02:35 - *.centertel.pl
"Lewy" poczuł ból mięśnia" Bednarek wcale tak nie powiedział
tylko że kukold ciabata poczuł dwójkę

Xxx - 10 czerwca 2024, 23:41:17 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Urbański za Slisza? To może jeszcze Piątek na bramkę za Szczęsnego? Slisza to defensywny pomocnik, człowiek od czarnej roboty i przechwytów, a Urbański to stricte ofensywny zawodnik. Jak wstawisz do składu samych napastników i ofensywnych pomocników to meczu nie wygrasz.

po - 10 czerwca 2024, 23:44:49 - *.195.98.56
@Xxx..ok nie znam sie mylolem ze dobrze rozumuje siedze od rana i mi wali w dekiel juz

Gornik - 10 czerwca 2024, 23:47:08 - *.62.216.82
Urbański za Slisza buhhhaaaa to dwie rozne pozycje na boisku kałmuku

TSV_1860 - 10 czerwca 2024, 23:57:46 - *.dynamic.mm.pl
Salamon do ataku zamiast Piątka

Jaro - 11 czerwca 2024, 0:07:53 - *.dynamic-4-waw-k-2-0-0.vectranet.pl
Jakby Turcy mieli jakiegoś dobrego snajpera to by Polacy z piątkę dziś wyłapali, a w TVP balon już pompują - jedziemy po mistrzostwo.

kibol - 11 czerwca 2024, 0:40:36 - *.pa.vic.optusnet.com.au
Nie chce zbytnio ublizac Reprezentantowi Polski ale czy Wam sie tez tak wydaje, ze Dawidowicz wyglåda jak troche taki "chlopek roztropek". Boje sie, ze to On a nie Salamon, Kiwior czy wysmiewany Bednarek bedzie notorycznie ogrywany na Euro. Obym sie mylil.

PKP - 11 czerwca 2024, 0:54:38 - *.dynamic.chello.pl
Jak jest chociaż odrobinę miejsca za linią polskiej obrony, Bartosz Salamon jest zwyczajnie za wolny na ten poziom.

Fckukr - 11 czerwca 2024, 4:42:48 - *.play-internet.pl
Zdecydowanie mąż Anny Lewandowskiej powinien usiąść już na ławce, trzeba grać młodymi może ugrają remisik jakiś.

pis - 11 czerwca 2024, 5:34:30 - *.centertel.pl
Salomon do ataku na wrzutki,bo dobrze gra głową…

Olaf - 11 czerwca 2024, 5:37:48 - *.31.132.33.mobile.internet.t-mobile.pl
Tylko problem jest taki że żaden młody nie ma nawet w połowie takich umiejętności jak Lewy. Zresztą wiek to nie ma znaczenia, ważne są umiejętności.

konfed - 11 czerwca 2024, 6:02:59 - *.centertel.pl
Sebana asystenta,kolejne już dobre podanie.Widać,że w małej grze dobrze się czuje.
Nikole dobrze szarpał i uwieńczył mecz pięknym rajdem z bramką.

pis - 11 czerwca 2024, 6:23:21 - *.centertel.pl
Musimy być bardziej czujni,Baris i Kochciu za dużo krwi napsuli.

MazL - 11 czerwca 2024, 6:47:04 - *.dynamic.chello.pl (*.34.245.119)