[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2024/2025 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 CLJ
 PZPN
RSSSF

 


9 października 2006, 22:51:53 - SzymonNM100
Widzew i ŁKS będą miały podgrzewane murawy

- Beniaminkowie Orange Ekstraklasy, Widzew i ŁKS będą miały podgrzewane murawy przed rozpoczęciem rundy wiosennej obecnego sezonu - zapewnił w poniedziałek dyrektor wydziału sportu Urzędu Miasta Łodzi Mieczysław Nowicki.

Nowicki powiedział, że prace na jednym ze stadionów rozpoczną się jeszcze w tym roku. - Radni podczas najbliższej sesji przegłosują korekty do budżetu. Wtedy będziemy mogli rozpocząć procedurę przetargową. Jeszcze w październiku zostanie wyłoniony wykonawca, który zainstaluje dwie podgrzewane murawy - powiedział Nowicki.

Według dyrektora prace na jednym z obiektów mogłyby rozpocząć się w listopadzie. Zdaniem Nowickiego zainstalowanie drugiej płyty odbyłoby się prawdopodobnie w lutym.

- Wyłonienie w drodze przetargu jednego wykonawcy pozwoli nam zaoszczędzić trochę pieniędzy. Na razie nie zapadła jeszcze decyzja, który z klubów jako pierwszy będzie miał podgrzewaną murawę - stwierdził Nowicki.

Posiadanie podgrzewanej murawy będzie niezbędnym warunkiem do przyznania licencji na grę w rundzie wiosennej ekstraklasy.


źródło: PAP

ubies - 9 października 2006, 22:58:02 - *.brhm.adsl.virgin.net
W lutym w Polsce sa bardzo sprzyjajace warunki do prac ziemnych. Powodzenia!

Johny - 9 października 2006, 23:10:22 - *.t2.ds.pwr.wroc.pl
Rzeczywiście opamiętali się przed samą zimą, że musi być podgrzewana murawa na wiosnę.Powturzę jak kolega.Powodzenia!

blee - 9 października 2006, 23:10:44 - *.retsat1.com.pl
Przeciez widzew spada O.E to im ta murawa nie jest potrzebna.

simonPL - 9 października 2006, 23:15:05 - *.75.53.199.debica53.ptc.pl
narzekacie.. niech robia tylko zeby wszystko bylo dobrze.. im wiecej takich inwestycji tym lepiej dla wszystkich..

Lolek - 10 października 2006, 1:26:02 - *.c31.msk.pl
Wybory sie zblizają wiec bedzie wiecej takich informacji i stadionach do remontu, oświetleniu, podgrzewanych murwach itd.

el pampucz - 10 października 2006, 1:49:01 - *.lnet.pl
ty błee abys nie spadł ze stołka czasem gekonie

wczesny - 10 października 2006, 6:54:06 - *.lubin.dialog.net.pl
nie jestem pewien ale azeby otrzymac licencje na ta runde nalezalo juz posiadac podgrzewana plyte?

abrajoka - 10 października 2006, 7:16:57 - *.autocom.pl
tak ŁKS i Widzew nie otrzymaja licencji

sg - 10 października 2006, 9:00:36 - *.suwary.net
obawiam się że Lolek ma rację w Łodzi zawsze przed wyborami samorządowymi wypływają na powierzchnię cudowne i wspaniałe plany naszych władz. Zainteresowani pamiętają ile to razy miała być "fala" wyremontowana (wkońcu po latach coś zaczeli tam robić), albo hotel w kształcie łódki w centrum, czy też wspaniały projekt parku wypoczynku rodzinnego przy ulicy Juszczakiewicza (na retkini). I co po latach niewiele się ruszyło w tym temacie. pożyjemy zobaczymy co z podgrzewanymi murawami będzie - pewnie skończy sie na obietnicach a kluby same w własnym zakresie będą musiały walczyc o licencję. Oby oba dosytały i derby zawsze były w pierwszej lidze.
ŁKS Łódź Śródmieście

Tiamat - 10 października 2006, 9:32:15 - *.internetdsl.tpnet.pl
Dokładnie sq, racja. Ale oby tym razem obietnice się pokryły z rzeczywistością. Tylko WIDZEW RTS

:D - 10 października 2006, 10:06:33 - *.chello.pl
Dla mnie to niegospodarność władz miejskich! Nie tylko w Łodzi, ale również w Krakowie i Warszawie. Powinni jasno powiedzieć, że dofinansują lub sfinansują budowę jednego miejskiego stadionu dla klubów z miasta. Tak mamy dwa mierne w każdym mieście za bardzo duże pieniądze!

lider - 10 października 2006, 12:43:19 - *.internet.piotrkow.pl
W Łodzi powinien powstać jeden stadion miejski poza miastem z dobrym dojazdem , infrastrukturą i na wskroś nowoczesny-a nie jak teraz ładować kasę w dwie ruiny i zabytki- wtedy tez kibice mogliby sie spotkac na swoim święcie wszyscy razem

ja - 10 października 2006, 14:13:59 - *.gdynia.mm.pl
Ten kto jest wyżej w tabeli powinien mieć jako pierwszy podgrzewaną murawę :D

ŁKS - 10 października 2006, 15:08:19 - *.toya.net.pl
jak sobie wyobrazacie jeden stadion w łodzi ?? kibice sie pozabijaja ( :

Widzewek - 10 października 2006, 15:08:35 - *.internetdsl.tpnet.pl (*.168.1.29)
Bardzo dobrze,że wreszcie Widzew będzie miał podgrzewaną murawę.I chociaż nie kibicuje ŁKS-owi to życze mu jak najlapiej.No i oczywiście Widzewkowi.Moim zdaniem to wszystkie drużyny z 1 ligi powinny mieć podgrzewane murawy.Nawet i w drugiej lidze powinny być podgrzewane murawy.

Ab_OK - 10 października 2006, 15:32:18 - *.elsat.net.pl
Będą, oj będą miały... bo jeśli nie, to wylota do III ligi!

Karool_Gda - 10 października 2006, 17:51:51 - *.chello.pl
Niech mają. Ale jeśli choćby jeden mecz miał się nie odbyć, bo łodzianie nie zdążą to bez mrugnięcia okiem DEGRADACJA. Czasu jest sporo, a z biurokracją też można sobie w tym czasie poradzić.

Karool_Gda - 10 października 2006, 17:55:19 - *.chello.pl
Oczywiście wyżej pisze o tym, że degradacja powinna nastąpić jeśli miałby się nie odbyć mecz zaplanowany na pierwszą kolejkę wiosenną. O jesiennych nie mówię

PanDariusz - 10 października 2006, 18:36:15 - *.t8.ds.pwr.wroc.pl
to jak to? graja w 1 lidze a jeszcze nie maja? a co jak w listopadzie spadnie snieg?

Hyper - 10 października 2006, 20:21:46 - *.system.szczecin.pl
Jak to co? Przeniosą się do hali :D

kibic - 10 października 2006, 20:58:04 - *.icpnet.pl
Że ŁKS będzie miał, to rozumiem. Ale Widzew? Przecież w 2. lidze nie ma wymogu.

kozi - 10 października 2006, 22:48:33 - *.city-net.pl (*.219.236.12)
A wogule to jestescie niezli smiech na sali Widzew&Ruch

gyl - 11 października 2006, 9:17:57 - *.adsl.inetia.pl
kozi - popis ortografii, brawo, dobrze że chociaż Ruch dobrze napisałeś
Lider - facet pisze z Piotrkowa i mundruje się, gdzie i na jakich zasadach miałby powstać w Łodzi stadion miejski. Pewnie chciałby pod Rzgowem, miałby bliżej Szkopuł w tym, że w samym centrum miasta jest świetna lokalizacja na duży (czytaj ok. 30 tys) stadion, ze znakomitą komunikacją (blisko lotniska, dworca, przy dwóch największych komunikacyjnych arteriach, trasie E75 itd itp ale Widzew zrobi wszystko aby nie grać przy al. Unii bo to oznaczałoby, że każdy mecz graliby "w gościach" i dlatego promuje pomysł "nowego stadionu miejskiego" na jakims zadupiu.
Stadion, jesli ma powstac, powinien byc w Łodzi i dla Łodzian.

rymek - 11 października 2006, 9:58:57 - *.bdm.com.pl (*.1.100.60)
Mam pytanie ile obecnie mamy stadionów z podgrzewaną murawą? i czy rzeczywiscie od 2007 roku kazdy klub OE musi ją miec?

lodzianin - 11 października 2006, 9:59:00 - *.lodz.sdi.tpnet.pl
do gyl
Gratuluje za pomysł ze stadionem miejskim na ŁKS. Skoro będzie to stadion miejski to treningi ŁKS będzie przeprwadzał na Orle lub Starcie, a siedzibę spółki piłkarskiej przeniosą pod Stryków.
Za korzystanie ze stadionu miejskiego się płaci kolego.
P.S. Co to znaczy "mundruje się" bo nie znalazłem w SŁOWNIKU JĘZYKA POLSKIEGO?

liger - 11 października 2006, 10:10:46 - *.internet.piotrkow.pl
gyl ale cie poniosło człowieku ja nie jestem z piotrkowa, a na meczach i widzewa i łks jestem prawie zawsze w Łodzi-pozdrawiam i bez emocji
( z tym mundurem to ci nie wyszło)

Zibi - 12 października 2006, 14:45:13 - *.hel.org.pl (*.254.2.88)
Najpierw trochę krytyki pod adresem "90minut"
Jestem disblo wściekły,że nie mogę dodawać komentarzy z Neostrady.
A teraz w sprawie tematu.
Najważniejsze,że decyzja jest podjęta, nie ważne że niektórzy marudzą o terminach.Przecież nie będzie tego robiła firma od wyrobu zabawek, czy może jakiś domorosły piekarz.
Viva ŁKS

pawlix - 13 października 2006, 8:38:18 - *.lubin.dialog.net.pl
podgrzewanych muraw nie maja Gornik Zabrze, dwa Lodzkie kluby, Odra Wodzislaw i to wszystko.

Pseudonim (max 10 znaków):

E-mail:

Redakcja 90minut.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie 90minut.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub całe sieci.

 

Napisz do nas