18 stycznia 2007, 21:29:18 - Cavek
Futsal: Polska 2-2 Ukraina

W ostatnim meczu międzynarodowego turnieju futsalowego Polska zremisowała z Ukrainą 2-2 (1-2). Turniej wygrała Serbia przed Ukrainą, Polską i Mołdawią.

18 stycznia 2007 - Krosno
Polska 2-2 Ukraina
Daniel Krawczyk 16, Krzysztof Marzec 27 - Dmytro Iwanow 9, Denys Owsiannikow 12

Polska: Tomasz Ulfik - Krzysztof Kusia, Tomasz Kasprzyk, Krzysztof Filipczak, Krzysztof Marzec - Marek Widzicki, Daniel Lebiedziński, Dariusz Pieczyński, Daniel Krawczyk, Łukasz Żebrowski.

widzów: 2.000.

Trenerzy obu zespołów zapowiadali przed meczem walkę o zwycięstwo. Dla piłkarzy była to ostatnia szansa pokazania się szkoleniowcom przed eliminacyjnymi turniejami do mistrzostw Europy, które rozegrane zostanę zostaną w lutym.

Na początku spotkania Ukraińcy dyktowali warunki gry. Zepchnęli Polaków do obrony i zdobyli dwa gole. Dość niespodziewanie po jednej z nielicznych kontr gospodarze zdobyli kontaktową bramkę, która ośmieliła ich do dalszych ataków. Tuż przed przerwą jednak polskiego bramkarza uratował od utraty bramki słupek. W 27 min pięknym strzałem z powietrza wyrównał Marzec, ale później zdecydowanie przeważali Ukraińcy i tylko bardzo dobrej postawie Ulfika w bramce biało-czerwoni zawdzięczali zachowanie w drugiej połowie czystego konta. Dopiero tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego podopieczni trenera Tomasza Aftańskiego wyprowadzili kilka groźnych, szybkich ataków, ale wynik nie uległ zmianie.

- Dla nas był to bardzo ważny mecz, ostatni przed eliminacjami do mistrzostw Europy. Zależało nam, żeby na te eliminacje jechać z podniesionym czołem i myślę, że stworzyliśmy dziś wraz z Ukrainą świetne futsalowe widowisko a remis 2-2 wstydu nam nie przynosi - powiedział po meczu trener Polaków, Tomasz Aftański.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Polak Tomasz Ulfik, a najskuteczniejszymi piłkarzami imprezy byli też Polacy - Krzysztof Marzec i Daniel Krawczyk, którzy zdobyli po 3 gole.

Tabela końcowa turnieju:

1. Serbia   3 7 13-7
2. Ukraina  3 5 9-5
3. Polska   3 4 12-11
4. Mołdawia 3 0 4-15

źródło: PAP

czempion - 18 stycznia 2007, 22:04:15 - *.internetdsl.tpnet.pl (*.168.0.43)
mecz był w KROŚNIE!!. Widzów ok 1500. Doping niesamowity. Mecz zresztą też, ale Polacy zmarnowali kilka okazji. Ukraincy zresztą też. Ulfika nieraz ratował słupek, czy nasz obrońca

macop - 19 stycznia 2007, 0:24:01 - *.mlyniec.gda.pl