30 maja 2007, 21:53:17 - qmichal
PE: Bełchatów w półfinale

GKS Bełchatów wygrał na wyjeździe z Koroną Kielce 3-1 (0-0) w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałowym Pucharu Ekstraklasy i awansował do półfinału, w którym zmierzy się z Wisłą Kraków. W pierwszym meczu GKS wygrał 1-0.

Pierwszego gola zdobył w 62. minucie po ładnej zespołowej akcji gości Rafał Boguski. Ten sam zawodnik osiem minut później po raz kolejny umieścił piłkę w bramce. W 73. minucie Grzegorz Bonin wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Dariusza Pietrasiaka na Robercie Bednarku. Chwilę później bełchatowianie przeprowadzili kontratak, a Tomasz Wróbel przelobował Macieja Mielcarza ustalając końcowy wynik spotkania.

30 maja 2007, 20:00 - Kielce
Korona Kielce 1-3 GKS Bełchatów
Grzegorz Bonin 73 (k) - Rafał Boguski 62, 70, Tomasz Wróbel 75

Korona: 1. Maciej Mielcarz - 18. Przemysław Cichoń, 9. Marcin Kuś, 5. Maciej Kiciński, 19. Robert Bednarek - 6. Marcin Kaczmarek (46, 4. Jacek Kiełb), 17. Hermes (81, 11. Jarosław Wieczorek), 7. Tomasz Nowak (68, 3. Michał Trzeciakiewicz), 14. Tomasz Brzyski - 15. Grzegorz Bonin, 10. Marcin Robak (63, 2. Piotr Bagnicki).

Bełchatów: 12. Łukasz Sapela - 28. Artur Marciniak, 3. Rafał Grodzicki, 15. Dariusz Pietrasiak, 4. Jacek Popek - 23. Tomasz Wróbel, 5. Paweł Strąk, 8. Tomasz Jarzębowski (78, 7. Jacek Kuranty), 11. Rafał Boguski (83, 33. Paweł Magdoń) - 17. Dawid Nowak, 29. Mariusz Zawodziński (46, 6. Edward Cecot; 56, 21. Marcin Komorowski).

żółte kartki: Bonin - Strąk, Pietrasiak.

sędziował: Paweł Gil (Lublin).
widzów: 3542.

Sylwetka testowanego zawodnika:

Korona
zawodnik drużyny rezerw:
Jarosław Wieczorek

GKS Bełchatów w półfinale zmierzy się z Wisłą Kraków. Pierwszy mecz odbędzie się 3 czerwca o godz. 17:00 w Krakowie, rewanż 7 czerwca o godz. 20:30 w Bełchatowie.

Jedrus - 30 maja 2007, 21:54:23 - *.bielsko.dialog.net.pl
90minut znow szybkie

C# - 30 maja 2007, 21:56:24 - *.nasze.pl (*.3.9.53)
No, koledzy z Bełchatowa - czas na rewanż za porażkę w lidze. Chociaż mogłyby się i nawet powtórzyć wyniki z jesieni i wiosny (4:2 i 1:2), to i tak będzie finał.
Mień się GIEKSO mień!

bartek - 30 maja 2007, 21:56:42 - *.internetdsl.tpnet.pl (*.168.1.12)
no i bardzo dobrze moze uda sie wywalczyc chociaz puchar ekstraklasy bo na pewno sie im to nalezy

Franek - 30 maja 2007, 22:06:42 - *.cable-modem.tkk.net.pl
Nie ma opcji ze Bełchatów wygra z Wisła w Krakowie ! TYLKO WISłA NASZ TS !

LukaTSW - 30 maja 2007, 22:21:29 - *.internetdsl.tpnet.pl (*.168.1.185)
Armia Białej Gwiazdy!!!

666 - 30 maja 2007, 22:29:54 - *.multi-vision.pl
Bravo Rafał, teraz powrót do Wisły:]

piszczel - 30 maja 2007, 22:31:23 - *.centertel.pl
Oto liczby dnia. 3- tyle bramek strzelił BOT 1- tyle strzeliła bramek Korona 0- tyle kibiców dopingowało drużynę BOTa

obiektywny - 30 maja 2007, 23:02:37 - *.dolsat.pl
ludzie to maja jednak jakies kompleksy;/(piszczel-widocznie twoja druzyna przez caly sezon dostawla baty i nie mozesz tego przebolec ze taki belchatow jest poprostu lepszy) a z tego co wiem to mecze wygrywaja pilkarez nie kibice-oni moga conajwyzej pomoc..pzdr dla normalnych..

kuba - 30 maja 2007, 23:23:44 - *.134.219.81.static.kielce.msk.pl
ja troche nie w temacie ale nie moge znalezc wynikow 3 meczy hiszpania - islandia

Łomżyniak - 31 maja 2007, 10:11:33 - *.internetdsl.tpnet.pl
Ludzie gdzie Rafał do Wisły, tam się zmarnuje!

brunatny - 31 maja 2007, 10:26:08 - *.dolsat.pl (*.199.5.177)
klatka w Kielcach zamknięta. kilkanaście osób weszło na trybuny miejscowych. jechaliśmy w cztery samochody, 17 osób. może byli inni. W Bełchatowie był z okolic Kielc jeden facet. Barany z ochrony trzymali go w niezadaszonej klatce cały mecz. Lało cały czas. Szacunek dla tego gościa.

gks - 31 maja 2007, 10:55:22 - *.bel.vectranet.pl (*.156.243.94)
pamiętam jak po pierwszej rundzie zaczeły sie transfery piłkarzy. scyzoryki cały czas sie cieszyli że sprzątneli nam wszystkich piłkarzy których chciał kupić nasz GKS ,mówil 4;0 w transferach (NOWAK,BAGNICKI,TRZECIAKIEWICZ,SOBOLEWSKI),bedą potęgą.myślałem że nasi działacze naprawde śpią i skąpią kasy , ale jak wczoraj zobaczyłem w TV ,co te grajki grają ,to bogu dziękuje że ich GKS niekupił !!!!! nadają sie na gre w 3 lidze !!!

robert - 31 maja 2007, 17:42:02 - *.233.231.58
Bardzo podobalo mi sie to, ze Lenczyk zaplanowal GKS i teraz, kiedy gral w polowie rezerowymi i jeszce zmienial graczy w trakcie meczu, to wszyscy zagrali na poziomie. Grodzicki, Komorowski, Marciniak, itd. malo kto ich zna, ale pokazali, ze sa niemal tak samo dobrzy jak ci, ktorzy grali zazwyczaj w "11". Ten zespol ma zdecydowanie wieksze szanse w PUEFA niz Zaglebie. Szeroka kadra, wymiennosc pozycji, nowoczesna pilka, trener z charakterem, duzo mlodziezy i praca z mlodzieza, brak grajkow z Balkanow sprawiaja, ze GKS bedzie sie liczyl czy tego ktos chce, czy nie. W przyszlym sezonie Lech i Wisla, jezeli nie zmienia polityki klubowej, beda musialy uznac wyzszosc BOT-u. Zreszta Wisla zobaczy w najblizszym czasie ile jej brakuje do Belchatowa.

RAPIDLER - 31 maja 2007, 20:30:33 - *.internetdsl.tpnet.pl
gratulacje dla gks.bełchatów za dobrą walke w pucharze ekstraklasy na koroną kilelce 3-1 od fanatyków rapidu wieden jak co to info na gg:8325585