[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2024/2025 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 CLJ
 PZPN
RSSSF

 


16 stycznia 2008, 10:25:03 - koofel
Maciej Małkowski blisko Ruchu Chorzów

Maciej Małkowski będzie nowym piłkarzem Ruchu Chorzów. 22-letni pomocnik GKS Jastrzębie zdecydował się opuścić swój klub i przenieść na Cichą.

- Każdy ma ambicję grać jak najwyżej. Ruch złożył mi ofertę transferu i postanowiłem z niej skorzystać, bo chcę spróbować swych sił w ekstraklasie - powiedział Małkowski.

22-letni pomocnik jest wychowankiem szkółki piłkarskiej MOSiR Jastrzębie Zdrój i od czterech sezonów gra w GKS, w którym był ostatnio jednym z czołowych graczy.

- W Jastrzębiu gram od dziecka i uznałem, że najwyższa pora zmienić otoczenie. Mój kontrakt z GKS kończy się w czerwcu, a ponieważ nie zgodziłem się podpisać nowej umowy, więc usłyszałem od trenera Piotra Rzepki, że nie ma dla mnie miejsca w klubie. Mam nadzieję, że GKS i Ruch szybko dojdą do porozumienia, bo inaczej czeka mnie pewnie gra w rezerwach Jastrzębia - dodał Małkowski.

Prezes GKS Joachim Langer pogodził się już ze stratą Małkowskiego. - Z niewolnika nie ma pracownika. Proponowałem mu podwyższenie kontraktu, ale nie był tym zainteresowany - powiedział szef jastrzębskiego klubu.

Dyrektor Ruchu Mirosław Mosór potwierdza zainteresowanie "Niebieskich" Małkowskim. Piłkarz ma wpisaną w kontrakcie sumę odstępnego wynoszącą 160 tysięcy złotych, ale ponieważ umowa kończy mu się już za pół roku, więc kwota transferu na pewno będzie nieco mniejsza.

- Rozmawiamy z Jastrzębiem o tym transferze. W grę wchodzi m.in. wymiana zawodników, bowiem w GKS dalej będzie występować Tomasz Foszmańczyk będący naszym graczem - stwierdził Mosór.

- Na pewno nie będzie łatwo załapać się do składu Ruchu, zwłaszcza, że uciekły mi prawie dwa tygodnie przygotowań. Liga w tym roku rusza już 22 lutego, więc czasu na przekonanie do siebie trenera Dušana Radolskiego nie mam zbyt wiele. Może uda mi się dołączyć do zespołu Ruchu jeszcze w trakcie zgrupowania w Wiśle. Czekam tylko na sygnał od mojego menedżera - stwierdził Małkowski.

Dzisiaj ma zapaść decyzja czy do Ruchu wypożyczony zostanie Słowak Gábor Straka z Artmedii Petržalka. Chorzowianie są także zainteresowani pozyskaniem z Energie Cottbus 19-letniego obrońcy Łukasza Kanika, który przed dwoma laty wyjechał do Niemiec z Górnika Zabrze. Raczej nie uda się natomiast załatwić "Niebieskim" wcześniejszego rozwiązania kontraktu Krzysztofa Pilarza z Odrą i bramkarz wodzisławian trafi na Cichą dopiero 1 lipca.


źródło: Dziennik Zachodni

Gizd - 16 stycznia 2008, 12:08:45 - *.adsl.inetia.pl
No ciekawie ciekawie sie robi....ciekawe co z tym Kanikiem bydzie..ale dwoch konkretnych obroncow by sie przydało hmm

pioso16 - 16 stycznia 2008, 12:26:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
coz, gratulacje za taka polityke transferowa... najpierw polacy a dopiero potem "gwiazdy" z balkanów i rio

R - 16 stycznia 2008, 13:20:47 - *.chello.pl
to narazie nic pewnego

M.Jol - 16 stycznia 2008, 13:22:22 - *.ekspres.net.pl
Wszystko idzie w dobrym kierunku.. Małkowski, Nowacki, Feruga, Cwielong, noi Pilarz. Najbardziej licze na tego Gabora Straka. Defensor ponoc jeden z lepszych ograny w pucharach i bardzo waleczny.. takiego zawodnika brakuje w Ruchu. PyRsk

niebieski - 16 stycznia 2008, 13:41:57 - *.ssnet.pl
obrona tez pomalu sie buduje z Grodzickim z Belchatowa Ruch juz jest prawie dogadany! jeszcze Brzyski to juz formalnosc! jak dla mnie transfery sa prawie idealne jeszcze jakby Bieniuk przyszedl to bylo idealnie mocny srodek obrony by byl BIENIUK-BARAN tylko RUCH !

Ruch - 16 stycznia 2008, 13:50:31 - *.ssnet.pl
co do Małkowskiego to uwazam go za najlepsze pomocnika 2 lidze !!! zobaczy transfery narazie sa "niezle":Piotr Ćwielong (Wisła Kraków)
Tomasz Brzyski (Korona Kielce)
Marcin Nowacki (Odra Wodzisław)
Krzysztof Pilarz (Odra Wodzisław)
Marcin Sobczak (Gwarek Zabrze)
Mateusz Struski (Walka Zabrze)
Daniel Feruga (Gwarek Zabrze) podobno jeszcze ma Grodzicki z Belchatowa przyjsc !pozdRo

pioso16 - 16 stycznia 2008, 13:59:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
cieszy mnie to ze takie klubu z tradycjami jak Gornik z Zabrza czy Ruch wlasnie zaczynają na nowo (malymi kroczkami) odradzac sie. Brawo

BYQ - 16 stycznia 2008, 14:02:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
jeszcze fajnie by bylo jak by ten straka przyszol to by bylo juz calkiem supeR!! mom nadzieja ze trener bedzie go chciol puscic!!

KLIMZOWIEC - 16 stycznia 2008, 14:27:55 - *.adsl.inetia.pl
Jestem bardzo zadowolony z polityki kadrowej RUCHU lecz moim zdaniem najlepszym transferem Niebieskich był DARIUSZ GĘSIOR!!!!! Nareszcie na tak ważnym miejscu jest odpowiednia osoba. Widac jego dobre rozeznanie w środowisku piłkarskim i transfery z myślą o przyszłości. Brawo Gęsior brawo!!!! Oby tak dalej!!!

GieKSiarz - 16 stycznia 2008, 14:33:38 - *.xdsl.centertel.pl
wielka szkoda ze Maciek zdecydował się opuscić nasz klub. szanuję jego decyzje bo chlopak chce się wybić. nigdy nie mogłem mu zarzucic braku ambicji,chłopak w kazdym meczu dawał z siebie wszystko. szkoda tylko ze nie chce juz swoimi zagraniami cieszyc kibiców z Harcerskiej...

RRR - 16 stycznia 2008, 14:47:41 - *.crowley.pl
juz na wiosne Ruch będzie znacznie silniejszy

1962 - 16 stycznia 2008, 15:19:59 - *.50.82.94
Powodzenia Maciek !
Niech moc będzie z Tobą !
Nigdy nie zapomnimy co dla nas zrobiłeś !

R - 16 stycznia 2008, 15:26:41 - *.chello.pl
No i to mi sie podoba kibice Gks pokazuja klase
Choc nic jeszcze nie jest przesadzone dopoki nie podpisze kontraktu

chuck - 16 stycznia 2008, 16:06:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
po tym poznać prawdziwych kibiców ! trzymamy kciuki Maciek i dziekujemy !

GKS - 16 stycznia 2008, 18:47:45 - *.nj.pl (*.234.11.155)
Maciek jeśli odejdziesz to Dzięki i życzę powodzenia , będziesz teraz wkręcał Baszcza i innych prawych obrońców , do kibiców Ruchu : Maciek ma cudowną lewą nogę ( 12 asyst ) i tylko 22 lata , super transfer

kosior-gks - 17 stycznia 2008, 9:55:35 - *.eranet.pl
Dziękuje Ci Maciek. Mam nadzieję że Ci się uda w tak wielkim klubie jak Ruch. To tradycja i historia piłki w Polsce więc noś znaczek Ruchu na piersiach tak dumnie jak to robiłeś w Jastrzębiu. Pozdrawiam i życzę powodzenia.Do kibiców Ruchu-szykuje się Wam ciekawy sezon. Wielu wrażeń i emocji Wam życzę!!! Może Gieksa wejdzie niedługo do 1 ligi to spotkamy się na stadionach!!!

wojt - 17 stycznia 2008, 11:25:31 - *.internetdsl.tpnet.pl
GieKSa wejdzie za rok do ekstraklasy, więc na derby z Ruchem i Górnikiem trzeba trochę poczekać...
Co do klubu z jastzębia, to wy macie derby z ROW-em Rybnik, czy Unią Racibórz
Do zobaczenia za rok!!!

Benek - 17 stycznia 2008, 13:44:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wojt Widac jakie masz pojecie o pilce

Gizd - 17 stycznia 2008, 17:30:26 - *.adsl.inetia.pl
Rozpacz jaka rozpacz kazdykto widzial mecz miedzy Gornikiem a Ruchem widzial kto dominowal w calym meczu i komusedzia pomgł wiec nie pisz o rozpaczy bo wrecz zagralismy super mecz ino nei pierwszy raz w sezonie sedzia odbiera nam pkt, Małkowski dobry chop brac go.

Pseudonim (max 10 znaków):

E-mail:

Redakcja 90minut.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie 90minut.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub całe sieci.

 

Napisz do nas