2 maja 2009, 22:42:58 - Alkashpah
Klub Żewłakowa zdobywcą Pucharu Grecji

Zespół Michała Żewłakowa - Olympiakós SFP Pireus wygrał finałowe spotkanie Pucharu Grecji z AÉK Ateny. Rozstrzygnięcie przyniosły dopiero rzuty karne, które lepiej wykonywali piłkarze Olympiakósu, wygrywając 15-14. Po 120 minutach gry było 4-4 (0-2, 3-3). Polak cały mecz spędził na ławce rezerwowych. Drużyna z Pireusu wywalczyła w tym sezonie także mistrzostwo kraju.

2 maja 2009, 19:30 - Ateny
Olympiakós SFP (Pireus) 4-4 pd. k. 15-14 AÉK (Ateny)
Matthew Anthony Derbyshire 47, 90, Alexandro Silva de Sousa "Dudu Cearense" 70, Luciano Martín Galletti 102 - Ismael Hussain Blanco 4, 8, Ignacio Martín Scocco 90, 107

karne: 0-1 Pantelís Kafés, 1-1 Óscar González Marcos, 1-2 Ismael Hussain Blanco, 2-2 Alexandro Silva de Sousa "Dudu Cearense", 2-3 Ignacio Martín Scocco, 3-3 Diogo Luis Santo "Diogo", 3-4 Arnaldo Edi Lopes da Silva "Edinho", 4-4 Didier Arsène Marcel Domi, (4-4 Daniel Majstorović - słupek), (4-4 Predrag Đorđević - obroniony), 4-5 Tamandani Wazayo Phillip Nsaliwa, 5-5 Vassílios Torossídis, 5-6 Diego Sebástian Saja, 6-6 Fernando Daniel Belluschi, 6-7 Agustín Daniel Pelletieri, 7-7 Antónios Nikopolídis, (7-7 Nikólaos Georgéas - obroniony), (7-7 Paraskevás Ántzas - obroniony), 7-8 Pantelís Kafés, 8-8 Óscar González Marcos, 8-9 Ismael Hussain Blanco, 9-9 Alexandro Silva de Sousa "Dudu Cearense", 9-10 Ignacio Martín Scocco, 10-10 Diogo Luis Santo "Diogo", 10-11 Arnaldo Edi Lopes da Silva "Edinho", 11-11 Didier Arsène Marcel Domi, 11-12 Daniel Majstorović, 12-12 Predrag Đorđević, 12-13 Tamandani Wazayo Phillip Nsaliwa, 13-13 Vassílios Torossídis, 13-14 Diego Sebástian Saja, 14-14 Fernando Daniel Belluschi, (14-14 Agustín Daniel Pelletieri - obroniony), 15-14 Antónios Nikopolídis

żółte kartki: Pantelís Kafés, Sotírios Kyrgiákos, Tamandani Wazayo Phillip Nsaliwa, Geraldo Washington Regufe Alves "Geraldo Alves", Arnaldo Edi Lopes da Silva "Edinho" - Avraám Papadópoulos, Luciano Martín Galletti.
czerwone kartki: Luciano Martín Galletti (103. minuta, Olympiakós - za drugą żółtą), Avraám Papadópoulos (105. minuta, Olympiakós - za drugą żółtą).

W 90. minucie czerwoną kartką (za drugą żółtą) został ukarany rezerwowy zawodnik AÉK-u - Sotírios Kyrgiákos (zszedł z boiska w 61. minucie).

Bzyk - 2 maja 2009, 22:49:14 - *.mtm-info.pl
Nieźle, 15 minut dogrywki w 9 wytrzymali.

Pakke - 2 maja 2009, 23:06:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
AHhahahah jaki mecz :D Moze na polsacie sport bedzie retransmisja?

O - 2 maja 2009, 23:28:44 - *.toya.net.pl
To był dopiero mecz, gdy było 2-0 po 8 minutach już wszyscy myśleliśmy, że AEK zdobędzie puchar, a później takie granie. Prawie jak Zagłębie - Wisła Płock i Szabat, który zamiast w piłkę kopnął w słupek ;-)

shawn - 2 maja 2009, 23:46:05 - *.94.16.5
O w mordę, 4-4 w meczu i potem 34 karne? "Niesamowite" to za mało powiedziane :O

łańcut - 2 maja 2009, 23:58:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
a ja myślałem ze 15+14=29

Pizza - 2 maja 2009, 23:59:56 - *.nplay.net.pl
A ja myślałem że były też niewykorzystane karne.

l
"Decydujący strzał obronił bramkarz Antonis Nikopolidis. Michał Żewłakow w barwach Olympiakosu rozegrał całe spotkanie"

OBPNŚ - 3 maja 2009, 9:53:47 - *.system-net.pl
do hehe
to nie mozliwe ze grał bo strzelałby pewnie karnego

do hehe - 3 maja 2009, 10:09:20 - *.multimo.gtsenergis.pl

do hehe - 3 maja 2009, 10:10:37 - *.multimo.gtsenergis.pl
i Żewłakowa tam nie ma, więc... nie grał :P

emmek2 - 3 maja 2009, 10:10:54 - *.177.133.10 (*.168.1.218)
masakra normalnie, zewlakow powinien odejsc bo juz jego czas sie tam skonczyl

rude-boy - 3 maja 2009, 10:41:07 - *.wroclaw.mm.pl
Jeżeli wszyscy grający zawodnicy strzelali karne, to następni są zawodnicy z ławki rezerwowych??

Paulie - 3 maja 2009, 10:45:07 - *.kielce.vectranet.pl
jeżeli wszyscy strzalali już karne to kolejka zaczyna sie od nowa a rezerwowi nie mogą strzelać jedenastek

asd - 3 maja 2009, 10:45:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
nie, karne strzelajatylko zawodnicy znajdujacy sie w skladzie, ktory skonczyl mecz. w przypadku olympiakosu 9 graczy (wlacznie z bramkarzem)

Przemas - 3 maja 2009, 11:12:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Bramkarz Nikopolídis wpierw obronil 2 karne a potem 2 strzelil, w tym decydujacego o zwyciestwie :D

żersej - 3 maja 2009, 17:45:38 - *.toya.net.pl
" Po 120 minutach gry było 4-4 (0-2, 3-3)." chyba liczyc nie umiecie bo to wychodzi 3;5 nie 4:4 ....

Podróżnik - 3 maja 2009, 20:22:48 - *.internetdsl.tpnet.pl