16 maja 2009, 21:54:34 - euzi
Bramka Wasilewskiego. Anderlecht w barażach o mistrzostwo

RSC Anderlecht z Marcinem Wasilewskim w składzie zagra w barażach o mistrzostwo belgijskiej Jupiler Pro League. W ostatniej kolejce drużyna Polaka pokonała na wyjeździe KRC Genk 2-0 (1-0), a Polak podwyższył prowadzenie swojego zespołu w 56. minucie. To ósme ligowe trafienie Wasilewskiego. Anderlecht zakończył rozgrywki z taką samą liczbą punktów i zwycięstw co Royal Standard Club de Liège, który wygrał 1-0 (1-0) na wyjeździe z KAA Gent.

16 maja 2009, 20:00 - Genk
KRC Genk 0-2 RSC Anderlecht
Mbark Boussoufa 38, Marcin Wasilewski 56

żółte kartki: Balázs Tóth, Daniel Pudil - Guillaume Gillet, Jan Polák, Lucas Rodrigo Biglia, Jonathan Legear.

sędziował: Johan Verbist.

Wasilewski rozegrał całe spotkanie.

16 maja 2009, 20:00 - Gandawa
KAA Gent 0-1 Royal Standard Club de Liège
Axel Witsel 45

W 90. minucie Bryan Ruiz González (Gent) nie wykorzystał rzutu karnego (Sinan Bolat obronił).

Pierwszy mecz barażowy zostanie rozegrany 21 maja w Brukseli, a rewanż 24 maja w Liège.

Macu - 16 maja 2009, 21:55:58 - *.aster.pl
W 90 minucie bramkaż Liege obronił rzut karny. ;)

:) - 16 maja 2009, 21:56:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
O Polak grał

krzywy215 - 16 maja 2009, 21:56:48 - *.siedlce.vectranet.pl
Cholera! :-/ Bramkarz Standardu obronił karnego w ostatniej minucie :/ Ale i tak Wasyl ich załatwi

kola - 16 maja 2009, 22:01:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
ktora to juz bramka??

Strain - 16 maja 2009, 22:02:27 - *.internetdsl.tpnet.pl (*.10.2.61)
Wasyl szaleje! :D

grosss - 16 maja 2009, 22:02:38 - *.dynamic.gprs.plus.pl
brawo Wasyl!!!uwazalem cie za drewniaka ale odszczekuje te slowa,powodzenia w barazach

tomi - 16 maja 2009, 22:07:28 - *.50.235.34
wasyl za silny na belgie

Tomek - 16 maja 2009, 22:11:42 - *.adsl.highway.telekom.at
Brawo brawo i jeszcze raz brawo wasyl szaleje w anderlechcie Jelonek w Auxerre Janczyk w lokeren
rasiak w Watford /Lewandowski w Szachtarze / R.Lewandowski w LEchu /Brożek w Wiśle/ POLACY szalejom niepamiętam kiedy tak grali no i mamy przecież wspaniałych młodych piłkarzy: Borysiuk,Rybus,Paluchowski,Małecki,Krychowiak,
Janota,Król,Grosicki, myśle że za 3 lata na EURO 2012 Polacy wreszcie pokażom na co nas stać :D
powodzenia

Max - 16 maja 2009, 22:13:00 - *.chello.pl
A najlepsze jest w tym że on jest najlepszym strzelcem Anderlechtu drugi strzelec Jan Polak ma 6 goli i jest pomocnikiem...Do ataku Wasylaa

Strain - 16 maja 2009, 22:17:42 - *.internetdsl.tpnet.pl (*.10.2.61)
Max:
Skąd masz te dane? A niby Marokańczyk Mbark Boussoufa nie gra w RSCA?

Max - 16 maja 2009, 22:19:32 - *.chello.pl
na stronie oficjalnej ligi belgiskiej mozna sobie sprawdzic ile kto strzelil w kazdym zespole np:-)
WASYL do ataku !!!

Barots - 16 maja 2009, 22:24:55 - *.chello.pl (*.168.105.229)
Szacuneczek. 8 goli, boczny obrońca, RSC Anderlecht. Repra musi miec pozytek z niego swoja droga Wasyl gratki zycze mistrzostwa Belgii, gry w LM albo wyjazdu do twojej upragnionej Premiership

Barots - 16 maja 2009, 22:26:19 - *.chello.pl (*.168.105.229)
zapomniałem pogratulować za mecz bez żółtej kartki... . Wasyl walczak jakich mało!!!

Strain - 16 maja 2009, 22:28:27 - *.internetdsl.tpnet.pl (*.10.2.61)
Max:
'A niby Marokańczyk Mbark Boussoufa nie gra w RSCA?' Jeśli nie zrozumiałeś pytania retotycznego, to co podpowiem, że ten zawodnik także gra w Anderlechcie.

Strain - 16 maja 2009, 22:31:22 - *.internetdsl.tpnet.pl (*.10.2.61)
retorycznego*

Max - 16 maja 2009, 22:37:07 - *.chello.pl
marokaniec strzelil w Anderlechcie 3 gole wieć chyba jednak jest gorszy od Wasyla...

Max - 16 maja 2009, 22:41:13 - *.chello.pl
Wasyl jest 3 strzelcem ale i tak do ataku go :-)

mwkks - 16 maja 2009, 22:44:46 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
O Wasyl bramka ale nie kartka? Co się stało

Rahim - 16 maja 2009, 23:06:10 - *.dag.pl
Brawo Wasyl!!!! ceni cię naprawdę wielu kibiców w kraju, takich walczaków jak ty nie ma dużo w reprezentacji więc wypruwaj dalej flaki i godnie reprezentuj nasz kraj z orzełkiem na piersi!!!

wrocek - 17 maja 2009, 8:40:18 - *.dynamic.mnet-online.de
ja tego nie rozumie - 8 bramek wasyl?w reprze gra czesto straszny piach...mimo wszystko szacun!

Wasilewski Marcin 8

gojas - 17 maja 2009, 10:04:19 - *.160.92.98 (*.0.1.190)
brawo wasyl

bluefan /R - 17 maja 2009, 11:24:34 - *.sileman.net.pl
HMMM czemu baraż??? przecież stosunek bramek te 2 drużyny mają różny!! może ktoś wyjaśnić ????

tellchar - 17 maja 2009, 11:33:40 - *.resetnet.pl
Widocznie takie są przepisy, że o mistrzostwie decydują tylko punkty i liczba zwycięstw. Tak było kiedyś np. we Włoszech

DARIO - 17 maja 2009, 13:12:56 - *.net152.okay.pl
do Tomek';no pokazemy w koncu wyjdziemy z grupy.a dalej klapa.wiekszosc tych zawodników sie wypali ,popadnie w alkocholizm,albo bedzie grzać ławy w przecietnych klubikach zejdz na ziemie.

Piotr_S - 17 maja 2009, 13:30:43 - *.t3.ds.pwr.wroc.pl
Każdy kraj ma inne przepisy. Akurat bramki powinny tutaj mieć jak najmniejsze znaczenie. A jakie były wyniki meczów pomiędzy tymi zespołami w sezonie?