29 listopada 2009, 16:41:03 - elenril
Wisła zalała Odrę

W ostatnim meczu pierwszej rundy Ekstraklasy Wisła Kraków wygrała 3-1 (3-0) na wyjeździe z Odrą Wodzisław Śląski. Dwa gole dla mistrzów Polski zdobył Słoweniec Andraž Kirm, a jedną bramkę dołożył Patryk Małecki. Natomiast honorowego gola dla gospodarzy strzelił w końcówce meczu litewski napastnik Tomas Radzinevičius. Na półmetku rozgrywek Wisła zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z trzypunktową przewagą nad drugą Legią, natomiast wodzisławianie znajdują się na przeciwnym biegunie - są ostatni i tracą trzy oczka do 15. Jagiellonii.

Już w 3. minucie Aleksander Kwiek uderzył groźnie z rzutu wolnego, a odbitą przez Mariusza Pawełka piłkę próbował jeszcze dobijać Marcin Wodecki, jednak golkiper gości po raz drugi zanotował dobrą interwencję. W 16. minucie Łukasz Pielorz przeprowadził akcję lewą stroną boiska i dokładnie dośrodkował do Jana Wosia, który przyjął futbolówkę, ale uderzył ponad bramką Wisły. W 25. minucie Mariusz Jop, próbując strzelać, zagrał do Andraža Kirma, który technicznym uderzeniem pokonał bramkarza gospodarzy. Już trzy minuty później goście zdobyli drugą bramkę - Roberto Mauro Cantoro podał do Patryka Małeckiego, który dynamicznie minął kilku rywali, wbiegł w szesnastkę Odry i zmieścił piłkę pomiędzy słupkiem a interweniującym Michałem Buchalikiem. W 37. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Kirm po bardzo ładnym uderzeniu prawą nogą z dystansu w dalszy róg bramki Odry. Jeszcze w doliczonym czasie gry Pablo Álvarez dośrodkował w pole karne gospodarzy do Kirma, ale jego uderzenie głową zdołał obronić Buchalik, a futbolówka po dobitce Małeckiego trafiła w słupek.

Druga połowa stała na znacznie niższym poziomie. Dopiero w 76. minucie miała miejsce pierwsza groźna sytuacja w tej części gry. Wprowadzony za Wodeckiego Tomas Radzinevičius oddał strzał, stojąc w polu karnym Wisły, ale piłka minęła słupek bramki strzeżonej przez Pawełka. Niecałe dwie minuty później na uderzenie z dystansu zdecydował się Piotr Piechniak, ale dobrze ustawiony golkiper gości nie miał problemów z obroną. W 79. minucie po wymianie podań między Piotrem Ćwielongiem i Małeckim ten drugi oddał groźny strzał na bramkę Odry, ale Buchalik zdołał sparować to uderzenie na rzut rożny. Dwie minuty później kolejnym strzałem z dystansu próbowali zaskoczyć golkipera Wisły piłkarze gospodarzy, ale Jan Woś także uderzył wprost w Pawełka, który pewnie złapał piłkę. W 84. minucie Cantoro przejął piłkę przed polem karnym, ale futbolówka po jego strzale przeleciała obok słupka. W 87. minucie Woś dośrodkował w szesnastkę gości, gdzie najpierw strzał głową Daniela Bueno obronił Pawełek, ale był już bezradny wobec dobitki Radzinevičiusa, który zdobył honorowego gola dla Odry. W końcówce meczu czwartego gola dla Wisły mógł strzelić Ćwielong, jednak przegrał pojedynek z Buchalikiem.

29 listopada 2009, 14:45 - Wodzisław Śląski
Odra Wodzisław Śląski 1-3 Wisła Kraków
Tomas Radzinevičius 87 - Andraž Kirm 25, 37, Patryk Małecki 28

Odra: 29. Michał Buchalik - 26. Robert Kłos, 9. Marcin Malinowski, 3. Marcin Dymkowski, 23. Łukasz Pielorz - 7. Jan Woś, 4. Szymon Jary (46, 20. Piotr Piechniak), 5. Jacek Kuranty, 27. Aleksander Kwiek (73, 30. Krzysztof Markowski), 11. Marcin Wodecki (63, 8. Tomas Radzinevičius) - 10. Daniel Bueno.

Wisła: 81. Mariusz Pawełek - 11. Pablo Álvarez Menéndez, 22. Mariusz Jop, 3. Marcelo, 8. Piotr Brożek (59, 9. Rafał Boguski) - 17. Andraž Kirm, 20. Roberto Mauro Cantoro, 16. Tomáš Jirsák, 15. Júnior Enrique Díaz Campbell (75, 30. Łukasz Burliga) - 19. Patryk Małecki (80, 32. Sebastian Leszczak), 86. Piotr Ćwielong.

Dolny Slas - 29 listopada 2009, 16:43:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Auf viedersehen, auf viedersehen, Odra, Odra, auf viedersehen!

Do niektór - 29 listopada 2009, 16:43:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wygraliśmy jeden mecz i już nasze gwiazdeczki cacy?!

jankoś - 29 listopada 2009, 16:43:37 - *.jsn.osi.pl
kibice masakra

Solinari - 29 listopada 2009, 16:43:41 - *.xdsl.centertel.pl
Nareszcie ODRA spadnie, przecież tam na trybunach jest bydło, a nie kibice. Spadajcie czym prędzej!

s - 29 listopada 2009, 16:43:46 - *.chello.pl
Odra wraca na swoje miejsce

WiSłA - 29 listopada 2009, 16:43:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
brawo Wisełko

krauf - 29 listopada 2009, 16:43:52 - *.chello.pl
Co sie dzieje z Brozkiem ? Zagra z Ruchem ?

spadek - 29 listopada 2009, 16:44:35 - *.adsl.inetia.pl
Porażki Odry to miód na moje serce.

WygrajLige - 29 listopada 2009, 16:45:01 - *.dynamic.gprs.plus.pl
No i nie mam punktów za Pawła Brożka w Wygraj Ligę. Niedobrze

Fan - 29 listopada 2009, 16:45:17 - *.sti.net.pl (*.168.133.139)

hddfh - 29 listopada 2009, 16:46:55 - *.50.54.34
kto nie widział 2 bramki Małeckiego (zawstydził Maradonę) i 3 Kirma niech ogląda dziś "Szybką Piłkę" na tvp2.
Dobry mecz w wykonaniu Wisły.

sgd - 29 listopada 2009, 16:49:38 - *.50.54.34
do "krauf" - jakaś kontuzja na rozgrzewcę.
Jutro badania. Marcelo niestety nie zagra z Ruchem a to 30% siły Wisły. Ech, Sobol, Baszczu a teraz 3 walczak Marcelo wypadli z ważnego meczu.

Przemek - 29 listopada 2009, 16:49:46 - *.219.150.179
Co śpiewali kibice Odry? "Już za 4 lata, już za 4 lata..." - co było dalej?

sobal - 29 listopada 2009, 16:50:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
niespodzianki nie było ale mistrzem LECH POZNAŃ

Przemek - 29 listopada 2009, 16:52:16 - *.219.150.179
hddfh, proszę Cię, nie kompromituj się... Zawstydził Maradonę? A Ty kiedykolwiek widziałeś tego gola Maradony po rajdzie? Mijał Anglików jak tyczki na treningu, a przed Małeckim obrońcy Odry rozstąpili się jak Morze Czerwone przed Mojżeszem. Od momentu przyjęcia piłki, którym zgubił dwóch defensorów, do momentu oddania strzału nikogo nie musiał mijać, bo nikt go nawet nie zaatakował... Jak to można porównać do Maradony?

Łowca.C - 29 listopada 2009, 16:53:37 - *.33.104.113
Brawo Wisła. Kolejny klub, który nie chce aby Odra grała w EK. Za nią chętnie zagra Zabrze lub Widzew, a nawet Pogoń.

zorin - 29 listopada 2009, 16:58:34 - *.internetdsl.tpnet.pl
No niestety liczyłem że Odra coś Wiśle urwie ale z taką grą to raczej Odra zleci z hukiem z ligi a może to i dobrze bo to drużyna bez ambicji , Wisła dzisiaj była do ogrania , nie zagrała niczego wielkiego ale jak przeciwnik się "kładzie" na murawie to nietrudno strzelić kilka bramek . Mam nadzieje że Wisła wyczerpała już limit szczęścia na ten sezon . Sędzie też się nie popisał , powinna być czerwona kartka dla Jopa , a w drugiej połowie karny dla Odry...

TSW - 29 listopada 2009, 16:59:34 - *.deblin.vectranet.pl
no i super Skorża dał szanse pograć młodemu Leszczakowi i burlidze niech sie ogrywają

rycho - 29 listopada 2009, 17:01:17 - *.dyn.optonline.net
Przemek, a pamietasz co bylo przed tym wspanialym golem Maradony?
Jestem pewny, ze gdyby nie ten pierwszy "gol" to Maradona by tej akcji nie zrobil. Nie podlamani Anglicy by na nia nie pozwolili

jaca67wks - 29 listopada 2009, 17:02:46 - *.217.146.194.generacja.pl
Jazdaaaaaaa jazdaaa .....BIAŁA GWIAZDA RULESSSSSS

as - 29 listopada 2009, 17:07:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Narazie KSG cos wam nawet w 1 lidze nie idze wiec uwazaj z tekstami ze juz wracacie. Zreszta im mniej slaska w ekstraklasie tym lepiej dla samej ekstraklasy

ranispl - 29 listopada 2009, 17:08:18 - *.netia.com.pl
a mnie się wydaje że Odra i tak się uratuje cudem w ostatnie kolejce

Apolloni - 29 listopada 2009, 17:08:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
wczoraj Legii sedziowie lekko pomogli a dzisiaj Wisle bo brak czerwieni dla Jopa i nie danie karnego Odrze.Tak jak mowilem w Polosce sedziowie faworyzuja lepszych zeby sie im krzywda nie stala a potem przychoidza puchary i nie dziwota ze jest klapa.Cala te lige psuja sedziowie swojim mizernym poziomem zeby czasem faworytom noga sie nie powinela zreszta co kolejke to widac ogladnijcie sobie szybka pilke dzisiak w tvp2 i ocene sytuacji boiskowych dokananej przez Szostka to sami wysnujecie wnioski.

porter - 29 listopada 2009, 17:08:42 - *.debica.mm.pl
mam nadzieje ze Odra nie spadnie jak dla mnie maja spaść Polonia Warszawa i Arka ,awans dla Widzewa i Górnika Zabrze

LukiPB - 29 listopada 2009, 17:09:47 - *.devs.futuro.pl
Szkoda Odry ale myśle ze jednak sie utrzymiom Przypominam co niektórym ze jeszcze jest runda wiosenna !Pozdrawiam a do KSG:::19 chłopce nie napinaj się ,Twój Górnik i tak nie wejdzie do ekstraklasy może za pare lat jak sie utrzyma w tej 1 lidze !

rycho - 29 listopada 2009, 17:09:51 - *.dyn.optonline.net
as co masz na mysli z "im mniej slaska w ekstraklasie tym lepiej dla samej ekstraklasy"?
Wiesz, ze Gorny Slask jest najwiekszym skupiskiem ludzi w Polsce?

tosiu - 29 listopada 2009, 17:20:45 - *.sferanet.pl
To na co ci Czesi jeszcze czekają z kupnem bankruta bo Serwotka nim go z hukiem wywalą jeszcze kasę oczyści do 0 Ja tego Serwotkę ,Piechniczka i całą resztę już by dawno pogonił

sss - 29 listopada 2009, 17:21:11 - *.ryb.abpl.pl
juz za 4 lata odra - rogów na plakatach !! to spiewali kibice;p

jelzin - 29 listopada 2009, 17:23:25 - *.net.autocom.pl
Jakby sędzia wyrzucił Jopa z boiska to by tylko Wiśle na dobre wyszło :D To, że strzelał i mu piłka tak na bok zeszła i Kirm do niej dopadł nie znaczy, że Jop to przydatny zawodnik ;> Lepiej postawić słup telegraficzny na boisku niż Jopa.... Więcej pożytku by było

olo - 29 listopada 2009, 17:32:52 - *.bezprzewodowy.net
wiosna bedzie dla Oderki!

tomiano - 29 listopada 2009, 17:33:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
zgadzam sie w tym meczu pan sedzia byl najslabszym zawodnikiem na meczu jednak fryzjer drugi znowu dziala oj bedzie sporo kontrowersji i zastrzezen do sedziow po tej kolejce.

tspiak - 29 listopada 2009, 17:35:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jakby Wisła nie wygrała tego meczu to już by było totalne dno... ale no jaki klub takie wyniki, nie będzie w tym roku mistrza o nie i dobrze.

KSZO - 29 listopada 2009, 17:38:21 - *.adsl.inetia.pl
Bardzo SIe ciesze ze Odra przegrala bo to juz koniec odry teraz spadna do 1 ligi potem do 2 i 3 i tam gdzie miejsce dla takich klubow 4 liga Baj baj maszkaro xD

hunter76 - 29 listopada 2009, 17:40:00 - *.147.173.168.nat.umts.dynamic.eranet.pl
masz rację olo wiosna będzie dla Oderki Opole!

porter - 29 listopada 2009, 17:40:31 - *.debica.mm.pl
Ja bede sie bardzo cieszyl jak taki los spotka KSZO

jacky58 - 29 listopada 2009, 17:44:59 - *.33.252.235
Serwotka weź z sobą Moskala pojedźcie do Rogowa do Wieczorka i załóżcie Tercet Egzotyczny II. Mam nadzieję, że do końca roku wyniesiecie się z Odry. W tym upatruję szansy na utrzymanie klubu w EK!

porter - 29 listopada 2009, 17:45:25 - *.debica.mm.pl
oby tak bylo mistrzem tylko Wisła

Dajpatataj - 29 listopada 2009, 17:45:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pan Mikulski sie nadaje do pilkarskiego pokera.Fakt Wisla byla troche lepsza pilkarsko od Odry ale po co pomagac silniejszym jeszcze,tego nie rozumie!

mks - 29 listopada 2009, 17:48:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
wisła zalała odrę ciekawe w jaki sposób

do piłkarz - 29 listopada 2009, 17:52:10 - *.adsl.inetia.pl
piłkarz:
potwierdza się opinia, że kopacze inteligencją nie grzeszą. To był mecz 15, ostatniej, kolejki rundy jesiennej.
Pierwsza kolejka rundy rewanżowej - rozegrana awansem - będzie dopiero za tydzień. Odbył sie już jeden mecz tejże kolejki Arka - Lechia - przyspieszony ze względu na przebudowę stadionu MOSIR Gdynia

ramzes - 29 listopada 2009, 18:02:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Odra Opole,PogonSczecin,PiastGliwice,SlaskWroclaw kluby zakladane przez repatriantow zza buga,a Polonia Bytom klub odnawiany po wojnie przez lwowiakow ,niebiesko-czerwone barwy klubowe ,a Odra Wodzislaw tez ma niebiesko-czerwone barwy zatem czyzby tez rodowod lwowski posiadala?moze ktos odpowie mi na to pytanie.

Adriano - 29 listopada 2009, 18:05:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Do Apolloni.No z tym, że sędziowie faworyzują lepszych to nie do końca tak jest, jak mówisz, bo jakby z drugiej strony popatrzeć to sędzia liniowy gwizdał dziś spalone Wiśle, których nie było lub chociażby pamiętam taki mecz w tej rundzie Wisła-Polonia Bytom, gdzie sędzia nie uznał Wiśle bramki Diaza na wyrównanie, bo zobaczył gdzieś również spalonego.Także nie zgadzam się z tobą.Moim zdaniem te błędy wypływają z braku umiejętności sędziowania arbitrów w Polsce.To jest odpowiednie czytanie gry,czy pozwalanie piłkarzom na twardszą grę.Sam z resztą zobacz, że żaden polski sędzia nie sędziuje poważnych meczy na świecie(to są mistrzostwa świata,Europy, a nawet spotkania w Lidze Mistrzów rzadko jaki polski sędzia prowadzi),to również jest powód dlaczego piłkarze w Polsce się nie rozwijają lub mecze stoją na niskim poziomie.

elmed - 29 listopada 2009, 18:13:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
mowicie tyle o sedziowskich pomylkach ale to co w Polsce sedziowie wyprawiaja to nic w porownaniu np. z Anglia mecz arsenalu z chelsea sedzia nie uznaje gola dla arsenalu bo zderzyli sie ze soba bramkarz chelsea z obronca cech wypuscil pilke dopadl do niej napastnik arsenalu i gola zdobyl.Decyzja absolutnie bledna nawet powtorki pokazaly ze sedzia popelnil skandaliczny blad anulujac gola ale przekrety szok.

jeszczeraz - 29 listopada 2009, 18:22:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
a to co wyprawial w Lubinie sedzia na Zaglebie-Wisla w sierpniu 6 graczy wislackich na spalonym a sedzia uznaje gola Wisle to co to nie jest pomoc?mowie ci ogladaj szybka pilke w tvp2 tam masz jak na dloni kto kogo faworyzuje sam sie przekonasz.

Piłsudski - 29 listopada 2009, 18:56:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
W 25. minucie Mariusz Jop, próbując strzelać, zagrał do Andraža Kirma, który technicznym uderzeniem pokonał bramkarza gospodarzy. ----- MISTR Z POLSKI !!!

Dracula - 29 listopada 2009, 18:56:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
wszystko jest w miare dobrze,jak sedzia sie myli w obie strony po rowno a nie ze tylko myli sie w jednom strone.Rywalizacja sportowa traci sens w ten sposob bo po co wychodzic na boisko kiedy sedzia sknoci wysilek calej druzyny.Szkoda ze sa rowne i rowniejsze druzyny,kluby z duza kasa sa poblazliwiej traktowane niz te biedniejsze.

lulek - 29 listopada 2009, 18:57:32 - *.cdma.centertel.pl
3 zwycięstwa i 12 porażek mówi samo za siebie... ale ja bym Odry nie skreślał jeszcze- przecież jeszcze runda wiosenna która może wszystko odmienić!

numeraz - 29 listopada 2009, 19:04:02 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
ale chlopy jak ktos wygrywa roznica 2 bramek to przeciez cos musi umiec a wy piszecie ze sedziowie dopomogli Wisle w wygraniu tak stwierdzam czytajac was a przeciez bylo troszku inaczej.Bo co innego troche jest mowic jak ktos wygrywa 1 golem roznicy a troszke co innego jak ktos wygrywa 2 golami roznicy.Ale gwoli scislosci tez zauwazylem ze jest problem z dobrym sedziowaniem w Polsce i w europie!

termik - 29 listopada 2009, 19:47:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
wisla nie gra nic nadzwyczajnego nawet jak na warunki polskie a odra chyba pewny kandydat do spadku.Wie ktos ile bylo kibicow wisly na tym meczu? i jakie flagi wywieszono?

rafi - 29 listopada 2009, 21:05:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Skorza jest nierefolmowalny- Malecki od 6 spotkan gra padake ale wychodzi w pierwszym skladzie , to samo Piotr Brozek- wychodzi na to ze Skorza nie ma nic do gadania !!

rafi - 29 listopada 2009, 21:07:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
termik - a ty widziales duzy wyjazd kibicow Wisly?? 200 osob to jest max- to nie Lech czy Legia !!

Marko - 29 listopada 2009, 21:08:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
no to mamy kandydata do spadku po tylu latach

fryzjer - 29 listopada 2009, 21:08:11 - *.238.64.30.ip.abpl.pl (*.13.78.181)
Powiem tak ODRA nigdy nie spadnie zobaczycie co będxie wiosna!A co do pracy sędziów to poprostu skandal!Gwizdają jak chcą albo komu trzeba pajace!!!!

bobi - 29 listopada 2009, 21:09:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
mam nadzieje ze odra spadnie.i to, dzieki podwyzsce cen biletow a ta gra naszych antykopaczy to wstyt dla alco odra

fryzjer - 29 listopada 2009, 21:12:37 - *.238.64.30.ip.abpl.pl (*.13.78.181)
Proszę zauważyć że Odra gra od 13 lat nie ma żadnych problemów z ustawianiem meczy!!! Gra i będzie grała ma takich a nie innych zawodników i utrzymuje się w lidze!!!!!Poza tym Legii Wiśle i innym klubom z ekstarklasy Odra jest potrzebna..... po co? By tu ogrywa ć swoich zawodników!!!!!!!!

bartek_TSW - 29 listopada 2009, 21:14:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tylko Wisła TS
Z tego co wiem kibice mieli zakaz na ten mecz za mecz z craxą. Mimo tego jakoś się tam dostali :D
WISŁA SHARKS

fryzjer - 29 listopada 2009, 21:16:07 - *.238.64.30.ip.abpl.pl (*.13.78.181)
Do bartek_TSW jakoś sioę dostali? ty chyba jeszcze andrzejklujesz boroku!!!! dostali bilety od oderki !!!!!!!!!!!!!!Gdyby nie oni to byś stał na ulicy i czekał na info palancie!

harnas - 29 listopada 2009, 21:19:02 - *.160.51.12
niepotrzebna stracona bramka bravo WIELKA WISŁA tylko ty bedziesz liczyć się o mistrza walka z legią do końca

brat_prezy - 29 listopada 2009, 21:36:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Odra - nieciekawy klub, bez kibiców, z marnym stadionem, kojarzący się tylko z ciułaniem punktów.
Chyba czas wreszcie opuścić ekstraklasę...

spec - 29 listopada 2009, 21:43:08 - *.137.223.138
Legia nie stracila bramki z zadnym zespolem z pierwszej dziesiatki ligi.to sie nazywa wyczyn.dlatego poszlo prawo serii i belchatow nic nie mogl wczoraj strzelic.chyba potrafia sie mobilizowac na mecze z mocnymi rywalami,a do tego maja duzo szczescia wiec chyba mamy kandydata na mistrza polski!!

śmieszne - 29 listopada 2009, 21:48:29 - *.236.15.63
przestańcie p...rzyć,że skrzywdzil Odrę,bo fakt,że mógł pokazać Jopowi czerwień,ale z drugiej strony było bardzo daleko do bramki i jeszcze bodajże Marcelo do minięcia,więc napewno nie był to rażący błąd sędziego. A to,że trzy razy Wisła wychodzi z 'setką' a pajace podnoszą chorągiewkę to nieważne,przecież nie dał kartki.Śmieszni jesteście Ps.brawo Andraż Kirm!!!!!!!!!!!!

jhg - 29 listopada 2009, 21:54:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
o matko naturo Łobodziński nie grał?taki talent!!!hahahaha

Kokus - 29 listopada 2009, 22:01:19 - *.dip.t-dialin.net
Do ramezs - to sa barwy miasta!Niestety Odra Wodz.SL Ma tylko to w herbiePiast to samo Odra Opole? Polonie Bytom mozna byłoby z Pogonia Lwow porownac , ale Slask Wroclaw?
Odra i tak nie spadnie i wierze w to mocno!
A wy olamki z niby wielkich miast dlaczego nie umiecie sie zachowywac? Dlaczego taaaka wielka Wisla musi grac w Sosnowcu? Dlaczego taka wielka Legia w-wa dostaje kary od UEFA?Zacznijcie kibicowac , a nie sie(i kluby) na wzajem niszczyc.Kto w Polsce (normalny)odwarzy sie aby jakis mecz zobaczyc (tu juz jest takze cierpi kasa klubu)
Uczcie sie - nie na wschód tylko oczy na zachód kierowac trzeba.Gdzie i kiedy chcemy miec na 2 lidze 40.000 tys ludzi?W Niemczech bylo na 3 lidze wiecej - tyle ze tam takich łysych bezmuzgowych palów jak w Polsce zaraz kasują.
I dajcie se spokój- Odra ma tyle ile ma , ale bynajmniej ma!Nie mam ochoty przytaczac porownan - jezeli ktos chce to niech sobie sam poszuka ile mistrz polski czasami mial widowni!

don.p - 29 listopada 2009, 22:02:06 - *.centertel.pl
Ja bym Moskalowi niedał nawet staruszki przeprowadzić na drugą strone ulicy (po pasach)! Serwotka kończ Pan wstydu oszczeć!Od roku drużyna jest bez przygotowania do gry!

ershhwrhwr - 29 listopada 2009, 22:12:13 - *.chello.pl
na meczu 3ciej ligi francuskiej jest więcej widzów

mossini - 29 listopada 2009, 22:13:33 - *.254.216.94
narescie spadek tej smiesznej druzynki

BRUNO - 29 listopada 2009, 22:17:22 - *.227.126.82
polaków po prostu nie stać na bilety , jak Śląsk wrocław zrobił wejście za darmo kiedy grał o utrzymanie w 2002 roku to nawet łyse pały nikomu nie przeszkadzały i stadion był pełen , podobnie Górnik zabrze parę biletów po 5 złotych i ludzie sie przyzwyczaili a do muzeum bilety sa po 5 złotych i w wekend jest od 2 do 8 osób w ćwierćmilonowym mieście
Polacy boja się wydawać kasy inna sprawa że sport interesuje nas wtedy jak są sukcesy

kapsel - 30 listopada 2009, 8:40:37 - *.silesia-region.pl
Jak ODRA Wodzisław poleci do I ligi, to może się wtedy ROW Rybnik odrodzi i zacznie walkę o wejście najpierw do II ligi, potem do I-szej by ostatecznie wejść do Ekstraklasy....

elmed - 30 listopada 2009, 8:48:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
rzeczywiscie ilosci wyjazdowe kibicow wisly nie imponuja i jeszcze raz sie potwierdza ze kibice wisly sa wierni owszem ale w krakowie na reymonta bo nawet jak przyjdzie jechac do sosnowca 80km. to juz kazdy ma miekko w nogach sie sie wykreca ,a ze daleko,a ze go nie stac,a po co pojade jeszcze mnie zaglebie obije itp itd.I to jest wlasnie ta wiernosc kibicow wisly...

tomiano - 30 listopada 2009, 9:08:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Odra gra slabiutko poziom 1ligi mysle ze taki Lks lodz,Pogon czy Gornik by te druzyne ograly.Jak sie nic nie zmieni w zarzadzie klubu Odry tak spadek na bank,a Wisla coz po 2 porazkach z rzedu dawno nie bylo tyle upokorzenia i widac ze sa podraznieni,wygrali bo musieli a z kim jak nie z czerwona latarnia ligi.Za tydzien Ruch podejmie Wisle tutaj bedzie prawdziwy test prawdy dla krakusow,szkoda ze Ruch nie wygral z Korona bo moglby byc to mecz o fotel lidera ale i tak bedzie hitem w 16kolejce.

g - 30 listopada 2009, 10:31:53 - *.adsl.alicedsl.de
Odra spada

kermit - 30 listopada 2009, 11:11:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
to sie okaze w maju czy spadnie do tego czasu jest jeszcze tyle kolejek ze wiele sie moze zdarzyc.Co do gory tabeli o mistrza powalcza 3kluby na wygnaniu ktorym ten sezon przyszlo grac na obcych wynajetych stadionach mowa o wisle,legii i lechu,bardzo dobrze gral ruch i polonia bytom do pewnego momentu a teraz cos sie tam zacielo,wspaniala passa 7 wygranych z rzedu gks belchatow zostala przerwana ale z pewnoscia jeszcze Gks swoja sile i znajdzie sie na podium na koniec sezonu.Bardzo dobrze graja ostatnio Cracovia i Warszawska Polonia.Generalnie byloby dobrze zeby co najmniej 5 lub wiecej zespolow walczylo o mistrzostwo bo podniosloby to poziom tej ligi dodajmy bardzo przecietnej choc czasem zdarzaja sie ciekawe mecze jak chocby:lech-ruch,gks-legia,korona z wisla,legia z lechem czy korona z zaglebiem a tak to wieje nuda z reguly na tych boiskach.

spree - 30 listopada 2009, 11:27:02 - *.adsl.alicedsl.de
Odra kibicowsko nie zasluguje na Ekstraklase, takze bye bye

imejl - 30 listopada 2009, 13:23:14 - *.bm.cm-uj.krakow.pl (*.168.11.59)
Szkoda Odry. Sympatyczny klub, sympatyczni kibice, choćby dlatego, że nie napinają się na forach. Na mecze chodzi ich proporcjonalnie dużo, biorąc pod uwagę wielkość miasta oraz konkurencję innych śląskich klubów. Powodzenia

Karpackie - 30 listopada 2009, 13:29:10 - *.227.126.82
Polacy są zniechęceni do życia , robota ciężka prywaciarze wykorzystaja do cna , kogo stac na wydatek 20-50 złotych na jakis mecz ??

jogi - 30 listopada 2009, 14:09:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
karpackie a co ty myslisz ze wszyscy kibice pracuja uczciewie? niektorzy wogole nie pracuja albo handluja lewizna lub sa zwyklymi malolatami ze szkoly.A ta chuliganka cala to wiekszosc mysle ze aklbo dziala w jakis gangach lub przemytach albo to grube ryby to jest wlasciciele swojich firm gdzie bija kase na pracownikach a ty myslisz ze normalnego czlowieka stac by bylo jechac pol polski albo cala polske na mecz.

atman77 - 30 listopada 2009, 14:29:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
1922! Odra! Odra! Odra! TYLKO ODRA MKS!

maxi - 30 listopada 2009, 15:12:12 - *.236.0.201
Radzinevicius Radzinevicius

Ilgner - 30 listopada 2009, 16:19:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
wyglada zatem na to ze mistrzem polmetka beda krakusy z Wisly chociaz maja ciezkie mecze jeszcze z Ruchem i Zaglebiem Smudy,Legia ma prosciej bo ma Lubinki na wyjezdzie i Arka w domu.Najlepiej ma Lech bo Piasta i Korone podejmie w domu,Ruch gra z Wisla i z Piastem w Gliwicach a Gks z Bytomiem i wyjazd na Jage gdzie nikt jeszcze nie wygral w Bialymstoku.Co laczy Wisle,Legie i Lecha?to ze brakuje w meczach u siebie atmosfery i dobrego dopingu kibicow ktory moglby pomoz pilkarzom,wlasciwie to lekki doping jest na wisle i lechu tyle ze slabo slyszalny i albo nierowny albo za mala ilosc kibicow,a Legii problemy wiadomo nie ma dopingu nic bo bojkot ITI jest i wlasciwie Legia u siebie gra jakby grala na wyjezdzie choc z drugiej strony kibice Legii na wyjezdzie akurat prowadza doping i jesli chodzi o slyszalnosc to czolowa trojka w Polsce bez dwoch zdan.Teraz jak mnie ktos zapyta gdzie jest najlepszy doping w OE odpowiadam Lechia Gdansk,Ruch i chyba Korona Kielce.

Tomiano - 30 listopada 2009, 18:26:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
mimo ze 2kolejki zaledwie do konca i 3punkty przeweagi wisla ma nad legia to nie sadze zeby legia zdolala ją wyprzedzic bo wisla musialaby jakis mecz przegrac lub dwa zremisowac a w takie cos niewierze,nawet w razie remisu z ruchem to i tak wygra z lubinem a legia moim zdaniem nie wygra w lubinie i juz chyba potem kolejce poznamy mistrza polmetka.O 3miejsce mysle ze lech powalczy z gks belchatow bo ruch gra dosyc trudne dwa ostatnie mecze.

replay - 30 listopada 2009, 18:50:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kibice Wisły na meczu nie byli jako zorganizowana grupa, nie mieli barw klubowych – to reakcja na karę dwóch meczów bez zorganizowanych wyjazdów, nałożoną przez Komisję Ligi.

eRka - 30 listopada 2009, 20:07:43 - *.sileman.net.pl
RUCH-Wisla 2:0
RUCH:Pilarz-Nykiel Brzyski Grodzicki Brzyski-Grzyb Straka Baran Zając-Niedzielan Sobiech
Ciekawe kto w Wisle zagra z Jopem na stoprze bo Marcelo nie zagra za kartki.Po za tym nie zagra pewnie Pawel Brozek bo ma kontuzje.W Ruchu nie zagra Janoszka ale to akurat strata nie jest bo jak tylko Zajac zagra z taka ambicja jak w meczu z Korona to bedzie to zmiana na plus.Oby Grodzicki sie wykurowal...Ale Niedzielan bedzie tego Jopa obrabial razem z Sobiechem :D

Marek. - 1 grudnia 2009, 9:03:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
do eRka
Na stoperze zagra na pewno Diaz bo już grał na tej pozycji i całkiem nieżle mu na niej idzie, ale jest jedno pytanie: kto zagra na lewej obronie jeśli Piotrek Brożek usiądzie na ławie za "pyskówkę do Skorży? Naturalnym zmiennikiem tam właśnie jest Diaz i w "Wiśle" nikt inny.

eRka - 1 grudnia 2009, 15:35:45 - *.sileman.net.pl
Piotr Brozek pewnie zagra ale Pawel nie.W Ruchu Grodzicki zagra.Wisla sie odwoluje od kartki Marcelo ale pewnie bez efektu...Trzeba powstrzymac Kirma i Maleckiego i bedzie dobrze.

:) - 1 grudnia 2009, 19:08:16 - *.adsl.inetia.pl
niby wisla taka mocna a boji sie slabegop ruchu bo sie odwopluja buahahaha ale jaja

Marek. - 2 grudnia 2009, 11:06:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
do eRka
Fakt, brak Pawła-mimo jego słabej aktualnie dyspozycji-to jednak osłabienie Wisły. Nie strzela bramek, ale asystuje i to jest również istotne. Powstrzymać Kirma i Małeckiego to jest sposób, tak, ale pewnie na mecz do Chorzowa wróci pewnie już Boguski a to jednak dla Wisły też jakaś "siła ognia". W meczu z Cracowią był niezły, chociaż w Odrą już "taki sobie".

prezes Jah - 4 grudnia 2009, 20:35:41 - *.cdma.centertel.pl
panowie panowie, wiadomo kto na mistrza... legia, co do wisełki to 2,3 miejsce a odra no cóż chyba jednak zostanie... mam taką nadzieje