25 września 2010, 18:53:48 - koofel
Polonie na remis

Nie udał się ligowy debiut Pawła Janasa jako trenera Polonii Warszawa. Jego zespół zremisował 2-2 (2-2) z imienniczką z Bytomia i wynik ten należy uznać za niespodziankę. Wszystkie gole padły w pierwszej połowie, a druga część gry rozczarowała poziomem.

Gospodarze rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia. Jeden z najbardziej aktywnych na boisku Janusz Gancarczyk dośrodkował z lewego skrzydła w pole karne do Artura Sobiecha, a ten ze sporymi problemami trafił do siatki. Piłkę po jego pierwszym strzale zdołał odbić Szymon Gąsiński, bytomian przy dobitce napastnika Polonii uratowała poprzeczka, ale w końcu przy trzeciej próbie Sobiech popisał się celną główką. Tą samą częścią ciała stan meczu wyrównał piłkarz gości Mariusz Ujek, wykorzystując dokładne dośrodkowanie Dariusza Jareckiego. W 15. minucie podopieczni Jurija Szatałowa niespodziewanie wyszli na prowadzenie. David Kobylík wrzucił piłkę z rzutu wolnego w szesnastkę, a próbujący interweniować Sebastian Przyrowski, nastrzelił futbolówkę na rękę Michala Hanka i Słowak po tej niecodziennej sytuacji mógł cieszyć się z pierwszego gola w polskiej Ekstraklasie. Kilka minut przed przerwą Gancarczyk przeprowadził najładniejszą indywidualną akcję w spotkaniu. Skrzydłowy zespołu ze stolicy minął dwóch rywali i płaskim strzałem z kilkunastu metrów ucieszył warszawskich kibiców.

Jeśli o pierwszej części gry można było powiedzieć, że stała na dobrym poziomie, to w czasie drugich czterdziestu pięciu minut zawodnicy obu drużyn nie potrafili stworzyć dobrego widowiska. Celne strzały na bramkę można było policzyć na palcach jednej ręki. Dopiero kwadrans przed końcem spotkania nieco bardziej ożywili się gospodarze, którzy szukali swoich szans po dośrodkowaniach. Bytomianom dwukrotnie po takich okazjach sprzyjało szczęście, bo za pierwszym razem piłkę niemal z linii bramkowej wybił Adrian Chomiuk, a chwilę potem Dariusz Pietrasiak uderzył piłkę głową w poprzeczkę. Swoją kolejną stuprocentową szansę zmarnował także Sobiech, który przegrał pojedynek z Gąsińskim.

25 września 2010, 17:00 - Warszawa (Stadion Polonii Warszawa)
Polonia Warszawa 2-2 Polonia Bytom
Artur Sobiech 2, Janusz Gancarczyk 41 - Mariusz Ujek 5, Michal Hanek 15

Polonia W.: 81. Sebastian Przyrowski - 2. Radek Mynář (12, 24. Jakub Tosik), 3. Dariusz Pietrasiak, 13. Łukasz Skrzyński, 22. Tomasz Brzyski - 10. Adrian Mierzejewski, 20. Patryk Rachwał, 32. Bruno (77, 28. Łukasz Piątek), 7. Janusz Gancarczyk - 90. Artur Sobiech, 9. Euzebiusz Smolarek (66, 19. Daniel Gołębiewski).

Polonia B.: 30. Szymon Gąsiński - 5. Adrian Chomiuk, 27. Michal Hanek, 3. Mateusz Żytko, 22. Arkadiusz Mysona - 9. Clemence Matawu, 21. Szymon Sawala, 13. David Kobylík, 25. Mariusz Ujek (90, 23. Błażej Telichowski), 16. Dariusz Jarecki (72, 20. Marcin Radzewicz) - 14. Robert Wojsyk (70, 33. Maciej Bykowski).

żółte kartki: Mierzejewski - Kobylík, Jarecki.

No to po Janasie ... Kto nastepny , slyszalem ze Lippi . :D

Balu - 25 września 2010, 18:55:06 - *.helnet.pl (*.254.0.160)

denat77 - 25 września 2010, 18:55:29 - *.adsl.inetia.pl
co za padaczka ;/ Polonia Bytom to drużyna grająca najżałośniejszą piłkę w Ekstraklasie. Jak zwykle sędzia ratuje im tyłek ;/ powinno być co najmniej 4:2. wstyd

psiakrew - 25 września 2010, 18:55:30 - *.190.99.52
Ta liga nigdzie nie wyjdzie z podwórka

Słomka - 25 września 2010, 18:55:32 - *.125.133.192
Janas na wylocie

ADR - 25 września 2010, 18:55:39 - *.8.103.130
Brawo Panie Wojciechowski za Bakero. Teraz będziesz miał mistrzostwo.....

Mrw(L) - 25 września 2010, 18:56:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Polonia jest tylko jedna Bytomska,pozdrowienia z Warszawy ;)

dany - 25 września 2010, 18:57:18 - *.2-4.cable.virginmedia.com
Polonia najlepszy doping w polscemacie jedna piosenke?czarne koszule ale ale ale.. lol

czcionkows - 25 września 2010, 18:58:20 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Apoloniusz Tajner jest juz dogadany z prezesem wojciechowskim

ZL - 25 września 2010, 18:58:23 - *.ssp.dialog.net.pl
Janas zwolniony.

I<s1920 - 25 września 2010, 18:58:26 - *.14.69.152
Z przodu na plus,z tyłu na plus,ogólnie Bytom pozytywnie.
| | | | | |
.\| | | |/.
..\ | | /..
....\ /....

... - 25 września 2010, 18:59:26 - *.olsztyn.vectranet.pl
Za tydzień przy ewentualnej stracie punktów przez Polonie Warszawa kolejna zmiana trenera hehe

Kamilos - 25 września 2010, 19:00:42 - *.szczecin.mm.pl
bravo polonia oczywiscie bytom oby tak dalej pozdro ze SZCZECINA

Sędzie - 25 września 2010, 19:00:54 - *.77.151.158
Jestem zadowolony....dwa spalone, ręka po której padła bramka, dostane kasiorke i pewnie jakiś bonusik od drużyny z Bytomia.....hmmm tylko "ja sie pytom gdzie jest Bytom???"

iii - 25 września 2010, 19:04:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Panie Wojciechowski!!! sam zacznij bawić się w trenerke swojej 11 marzeń. Jeżeli nie będzie wyników sam się wykopiesz!!!

FTP - 25 września 2010, 19:07:38 - *.tktelekom.pl
ahahaha... Czyli Janas leci?? ale jajca a juz myslalem ze Polonia bedzie walczyc o mistrza w tym sezonie ale nie bo pan Jozek musial zwolnic Bakero kto nastepny po Janasie?? smiech, nic wiecej.

do rafala - 25 września 2010, 19:08:30 - *.adsl.inetia.pl
mialo byc 6-0,znawco futbolu

FAN - 25 września 2010, 19:11:36 - *.zetosa.com.pl (*.28.131.78)
Bardzo lubię naszą ligę, tu kazdy gra z każdym, nudzą mnie hiszpanskie flaki i zero emocji gdy walcza dwa kluby Barca i Real. Ciesze się, że Polonia Warszawa straciła punkty, śmieszny byłby to mistrz, z takim pastwiskiem i bez kibiców.

mu - 25 września 2010, 19:16:47 - *.internetdsl.tpnet.pl
Bakero wygralby ta lige.

mks - 25 września 2010, 19:17:55 - *.59.76.47
zgadzam sie - Wojciechowski na trenera - on sie zna najlepiej, wiec niech trenuje
P.S. Skandaliczne jest puszczanie na meczach Polonii powstanczej piosenki "warszawskie dzieci"... stadion to pole walki sportowej, a w powstaniu gineli ludzie - mieszanie tych dwóch swiatów pokazuje jak bardzo buraczanym klubem jest Polonia W.

dzed - 25 września 2010, 19:21:50 - *.plock.mm.pl
obstawiam 2 porazki i remis w 3 mieczu a pozniej na Wojciechowskiej Polonii przed stadionem pojawi sie transparent-Józek (Jose) WRÓĆ!

heheahe - 25 września 2010, 19:27:48 - *.tvkstella.pl
zmienili trenera na gorszego :D dobry ruch prezesa o;

Car(L)os - 25 września 2010, 19:28:51 - *.aster.pl
Czy Janas też musi się tłumaczyć przed Wojciechowskim z remisów? Ha, ha, to Janas do odstrzału!

denta77 - 25 września 2010, 19:47:35 - *.microchip.net.pl
Proszę Cię kolego... najżałośniejsza piłka? Śmieszny jesteś, tyle Ci powiem.

troll - 25 września 2010, 19:49:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@dany, wracaj na zmywak...

mufc73 - 25 września 2010, 19:52:33 - *.stk.vectranet.pl
brawo POLONCIA !!! wazny punkt na ciezkim terenie!

badol - 25 września 2010, 19:53:01 - *.internetdsl.tpnet.pl (*.168.3.42)
denta77-tobie juz dziekujemy

Artur - 25 września 2010, 19:57:33 - *.warszawa.mm.pl
mecz w wykonaniu Polonii Warszawa całkiem dobry , gdyby nie błąd bramkarza to by ten mecz spokojnie wygrali...choć fakt faktem zmarnowali 2-3 sytuacje sam na sam i zaliczyli poprzeczkę..ale będzie dobrze

dead - 25 września 2010, 19:58:33 - *.chello.pl
Janas leci...

simplus - 25 września 2010, 19:59:32 - *.adsl.inetia.pl
aż tak kiepsko jest z Tomkiem Mikołajczakiem,że nawet jako rezerwowy nie wchodzi?

cks - 25 września 2010, 19:59:52 - *.dip.t-dialin.net
Wojciechowski- czas najwyzszy wywalic Janasa, haha

Mario - 25 września 2010, 20:02:48 - *.opera-mini.net (*.56.145.249)
To Janas jeszcze nie zwolniony? Dziwne...

DEXTER - 25 września 2010, 20:12:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
no no nie wróże długiej przygody z Polonią

Artur - 25 września 2010, 20:13:14 - *.231.110.255
widzę że te forum coraz bardziej opanowuje stado małych pyrtków którzy jedyne co potrafią pisać to o relacjach Wojciechowskiego z trenerami...żałosne to jest jak ktoś wypowiada się o meczu którego nie widział i o kimś którego żadnej wypowiedzi na żywo nie widział. Cytuję dla pyrtków "...Jednocześnie 90minut.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling"..."

mycha1910 - 25 września 2010, 20:14:28 - *.play-internet.pl
Czy Janas juz zwolniony?

mycha1910 - 25 września 2010, 20:16:03 - *.play-internet.pl
Arturek a ty kim jestese ze innych oceniasz?

LG - 25 września 2010, 20:17:14 - *.chello.pl
Janas do zwolnienia

GL - 25 września 2010, 20:21:14 - *.73.48.137
Polonia i tak jest faworytem tych rozgrywek

marko - 25 września 2010, 20:21:51 - *.mmj.pl
no co darunia gdzie te twoje 4-0 albo wjecej troche szczescia bylo ale zlego meczu nie zagrali obrona brakowalo hricko zeby grac spokojnie ale przy takich napastnikach jak ma polonia warszawa to bardzo dobry wynik

(L) - 25 września 2010, 20:26:24 - *.182.65.15.nat.umts.dynamic.eranet.pl
polonia spadek !!!!

franko - 25 września 2010, 20:35:42 - *.3-2.cable.virginmedia.com
Janas to musi mieć układy - cieniutki trener a wszędzie się jakoś wciśnie

Koroniarz - 25 września 2010, 20:50:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Oj nie będzie mistrzostwa dla Polonii, bo same baty dostaje.

KORONA KIELCE - Niedzielan,Hernani.
JAGIELLONIA - Kupisz,Grosicki,Sandomierski,Cionek,Grzyb.
GÓRNIK ZABRZE - Bonin.
GKS BEŁCHATÓW - Gol,Żewłakow.
POLONIA WARSZAWA - Sobiech,Mierzejewski.

korona - 25 września 2010, 23:04:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
wszyscy piszą o Polonii Warszawie, a nikt nie zauważa, że Bytomska Polonia , nieźle grała piłką. Mimo wszystko , dobrze dla korony, ŻÓŁTO CZERWONA KIELECKA DUMA KORONA !.

maniek - 26 września 2010, 0:48:39 - *.opera-mini.net (*.21.83.158)
Kto w poniedzialek za Janasa w Polonii?

kwas36 - 26 września 2010, 7:50:33 - *.bialystok.vectranet.pl
PolaK-a na trenera Polonii

MksKorona - 26 września 2010, 8:45:26 - *.cdma.centertel.pl
i dalej Kielce miastem Lidera !!! jeszcze dzisiaj tylko niech belchatow remis jaga remis i Liderrrrr

Marcinos - 26 września 2010, 8:55:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Janas- kogo Wojciechowski zatrudnił "na wszelki wypadek" jako dyrektora sportowego???? hahahahahahahahahahahahhahahahhahaha

acab - 26 września 2010, 9:12:08 - *.254.236.201
Polonia Bytom - szacunek na wieki od fanatyka Polonii z Opola!

pb - 26 września 2010, 9:18:43 - *.adsl.inetia.pl
zobaczymy cz komisja ligi ukarze gwiazdeczke sobiecha za uderzeniem lokciem kobylika,powinna byc od razu czerwona kartka,ale komentatorzy jakos na koniec meczu o tym niewspominali tylko o jakis spalonych,to sa kibice hihi

maro - 26 września 2010, 11:00:11 - *.as43234.net
Byłem na początku za Polonią, chciałem by zdobyła mistrza. Dobry trener, niezłe wzmocnienia. Wojciechowski wpompował niezłą kasę. Ale to co odwalił, zatrudnił Janasa... żal... teraz liczę na to by nawet Polonia nie załapała sie na miejsca dające gre w pucharach

l - 26 września 2010, 11:04:36 - *.pdqvpn.com
DURUGA bramak dla Bytomia strzelona ręką - żenada - nie jestem kibicem drużyny z Konwiktorskiej .

tomSCYZOR - 26 września 2010, 11:04:58 - *.56.163.157
To co wyrabia p.Wojciechowski woła o pomstę do nieba.No i niesomowita KORONECZKA .W tym sezonie pudło gwarantowane.tak trzymać.szkoda trochę spadkowiczów ładne stadiony na wisle i legi ładnie się w komponują w 2 ligę

Miedziowy - 26 września 2010, 14:06:34 - *.ssp.dialog.net.pl
Bytom-wkurzająca drużyna z jednym znanym zawodnikiem-handlarzem meczami.Dlaczego on jeszcze gra...?-Mariusz U.
Zadziwiające,że drużyna uboga kadrowo i finansowo poczynia sobie całkiem nieźle w Ekstraklasie.
Jako kibic bogatego KGHM Zagłębia-uwikłanego w ciągłe spory i konflikty wewnętrzne podziwiam -choć nie przepadam-Polonie Bytom.

WKS - 26 września 2010, 15:10:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
do Miedziowy: W cywilizowanej lidze zawodnik, który handlował meczami, powodując upadek tej dyscypliny sportu w kraju, zostałby zawieszony dożywotnio. Mamy marną ligę, w której pozwala się grać tym co oszukiwali miliony kibiców w kraju... Nic z tym nie zrobisz, bo PZPN ustala zasady - czyli zasad nie ma, jest tak jak powie prezes.
Sędzia uznał w tym meczu bramkę strzeloną ręką i Polonia Bytom wygrywała. Gdyby sędziowie w tej lidze potrafili się dobrze ustawić, mieli kondycję, a nie chodzili po boisku to takich sytuacji by nie było. Poziom sędziowania jest na żenująco niskim poziomie... Niestety.

karlik - 26 września 2010, 19:47:44 - *.sferanet.pl
JW zwolnij janasa przecież nie wygrał meczu!!!

fann - 27 września 2010, 9:49:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
dobry wynik

gizo - 1 października 2010, 22:07:44 - *.chello.pl
uwazam ze to byl slaby mecz w wykonaniu bytomia! wkurza mnie ze zamiast grac pilkarzyki baluja, skacowani nie beda wygrywac meczow!