2 grudnia 2010, 20:51:16 - euzi
Gol Roberta Lewandowskiego w Lidze Europy

Robert Lewandowski strzelił gola dla BV Borussia 1909 w meczu grupy J Ligi Europy. Lider niemieckiej Bundesligi pokonał u siebie Karpaty Lwów 3-0 (1-0), a polski napastnik strzelił swojego pierwszego gola w europejskich pucharach w tym sezonie. We wszystkich rozgrywkach ma już pięć trafień.

2 grudnia 2010, 19:00 - Dortmund (Signal Iduna Park)
BV Borussia 1909 (Dortmund) 3-0 Karpaty Lwów
Shinji Kagawa 5, Serhij Kuznecow 49 (s), Robert Lewandowski 89

żółte kartki: Samson Godwin, Mychajło Kopołowec (Karpaty).

sędziował: Eric Braamhaar (Holandia).

Tabela grupy J:

1. Paris Saint-Germain FC  5  11   8- 3
2. Sevilla FC              5   9   8- 5
3. BV Borussia 1909        5   8   8- 5
4. Karpaty Lwów            5   0   3-14

Wszyscy trzej Polacy w Borussii - Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek - rozegrali całe spotkanie. W barwach Karpat zagrał natomiast były gracz BBTS-u Bielsko-Biała Samson Godwin. Za dwa tygodnie lider Bundesligi zmierzy się na wyjeździe z Sevilla FC. Aby zagrać w 1/16 finału niemiecki klub potrzebuje zwycięstwa, w innym przypadku awansuje jego rywal. Dziś grę w następnej fazie rozgrywek zapewnił sobie Paris Saint-Germain FC.

tusiekx - 2 grudnia 2010, 20:53:22 - *.torun.mm.pl
spokojnie mógł hat tricka upolować. Ale może on już ma tak zakodowane żeby strzelać tylko i wyłącznie między 75 a 90 minutom ;P

BonusDG - 2 grudnia 2010, 20:55:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Miał więcej sytuacji,ale brakowało szczęscia,ale fajnie sie pokazywał i walczył.Z Piszczkiem świetna akcja,szkoda ze nie wpadło.Polacy na duzy plus,tylko Kuba dzis przecietnie,mniej widoczny niz zawsze

... - 2 grudnia 2010, 20:55:03 - *.olsztyn.vectranet.pl
I kolejna brama brawo !

Protestant - 2 grudnia 2010, 20:55:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
To było pewne, że jak wyjdzie w pierwszym składzie to strzeli bramkę. Brawo Robert!

tusiekx - 2 grudnia 2010, 20:55:24 - *.torun.mm.pl
minutą oczywiście ;P

KKS Lech - 2 grudnia 2010, 20:57:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo!

cf - 2 grudnia 2010, 20:57:53 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Piękną akcję Piszczek stworzył,aż żal,że to nie wpadło.W Sevilli Robert wejdzie jako joker i ukłuje

Lędzic - 2 grudnia 2010, 21:02:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Borussia! Lwów zawsze polski!

Herciarz - 2 grudnia 2010, 21:03:01 - *.limes.com.pl
Brawo Robert ale mogl spokojnie 3 bramki strzelic w tym meczu!

Karol - 2 grudnia 2010, 21:11:26 - *.adsl.inetia.pl
To pytanie musiało paść.
Czy Borussia może trafić na Lecha w 1/16? A może będą w tym samym koszyku i jednak nie trafią?

Karol - 2 grudnia 2010, 21:13:16 - *.adsl.inetia.pl
Jeśli awansują oczywiście.

Rafał - 2 grudnia 2010, 21:18:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Bramka Lewandowskiego ze spalonego. Piszczek zagrał dobry mecz Błaszczykowski z Lewandowskim bardzo słabo.

DEXTER - 2 grudnia 2010, 21:22:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
brawo Robert super mecz jak dobrze pójdzie może na wiosnę wrócisz do Poznaniaoczywiście z Borussią

Mariusz - 2 grudnia 2010, 21:31:43 - *.dynamic.chello.pl
I gitara

twoja star - 2 grudnia 2010, 21:42:42 - *.rdns.blackberry.net
Rafal ty juchu!

krol - 2 grudnia 2010, 21:44:33 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
smiesza mnie opinie 13-15latkow ktorzy mowia ze lewy zagral swietny mecz... powiem wiecej ten mecz w jego wykonaniu byl slaby... i bramka tego nie zmieni bo powinien miec ich conajmniej 3.. oby sie rozegral i mial troche samokrytyki bo Kagawie i Barriosowi do piet narazie nie dorasta
P.S. Kuba rowniez slabo jak na jego mozliwosci ale to moze przez uraz... Piszczek jak zwykle solidny brawo!

1/16 - 2 grudnia 2010, 21:57:17 - *.lds-bng-011.adsl.virginmedia.net
lech trafi na borrusie

GazelaGnu - 2 grudnia 2010, 22:21:11 - *.116.198.17
Chcialbym zeby lech trafil na Borussię :D moglibysmy obejrzec przy okazji dodatkowo mecz 3 Polaków :D a co do Lewandowskiego to sie wyrobi,,choć zadużo sutyacj marnuje ale chociaż strzela...ta trójka z Borusii bedzie trzonem podporą i ostoja naszej kadry na kilka lat.

sopel - 2 grudnia 2010, 22:38:51 - *.miedzychod.mm.pl
no niech Lewy załuje[oprócz kasy i otoczki]ze nie gra z Lechem,bo wyprzedzic hiszpanów bedzie trudno

emigrant - 2 grudnia 2010, 22:56:22 - *.zone14.bethere.co.uk
mam pytanie szuka rankingu klubowego i krajowego uefa po dzisiejszych i wczorajszych meczach
Dzieki

maro111 - 2 grudnia 2010, 23:13:58 - *.olsztyn.mm.pl
od4/crank2011.html

A - 3 grudnia 2010, 9:27:46 - *.kolporter.com.pl (*.1.0.132)
Wg mnie to właśnie grupa J a nie A jest grupą śmierci.

xxx_x - 3 grudnia 2010, 9:50:07 - *.internetdsl.tpnet.pl
@ Karol - Ponieważ Borussia nie ma szans na pierwsze miejsce w grupie, aby była możliwość wylosowania pary Borussia-Lech, Lech musi wygrać grupę. Czyli wygrać i liczyć na wygraną Juve ( lub wygrać wysoko i liczyć na remis w Turynie).

B - 3 grudnia 2010, 10:37:21 - *.tritn.nl
Super Robert!

stoniaz - 3 grudnia 2010, 11:43:02 - *.superkabel.de
Lwow zawsze Polski ??
WTF ?

kunming - 3 grudnia 2010, 13:44:34 - *.dynamic.chello.pl
bramka Lewandowskiego padła po ewidentnym spalonym i kategorycznie nie powinna zostać uznana także "lewy" jest faktycznie lewy i to tyle w tym temacie a co do klubu z Dortmundu to na awans nie ma żadnych szans bo musi wygrać z Sevillą na jej terenie ale za to w lidze idą jak burza i maja już mistrza...

lg - 3 grudnia 2010, 18:53:39 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl