7 maja 2011, 20:13:19 - elenril
Lech nie składa broni

W meczu 25. kolejki Ekstraklasy Lech Poznań wygrał 2-0 (1-0) na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze. Obydwa gole strzelili obcokrajowcy - Artjoms Rudņevs i Semir Štilić. Lechici po tej wygranej awansowali na piąte miejsce w tabeli i obecnie tracą dwa punkty do trzeciej Legii.

W 4. minucie gospodarze stworzyli sobie dobrą okazję do objęcia prowadzenia, kiedy po podaniu Artjomsa Rudņevsa najpierw strzał Semira Štilicia został zablokowany, a chwilę później Sebastian Nowak obronił uderzenie Jakuba Wilka. W 12. minucie Michal Gašparík dośrodkował z lewej strony, a Marcina Wodeckiego w ostatniej chwili wyprzedził Luis Henríquez i wybił piłkę za linię końcową. Dwie minuty później lechici strzelili gola. Wilk dokładnie dośrodkował na środek pola karnego Górnika, a Rudņevs ładnym strzałem z powietrza umieścił futbolówkę w siatce. W 34. minucie Aleksander Kwiek mocno uderzył z rzutu wolnego, ale piłka przeleciała nad bramką lechitów. Trzy minuty później golkiper zabrzan najpierw obronił silny strzał z dystansu Ivana Đurđevicia, a po chwili także dobitkę Štilicia.

W 49. minucie Róbert Jež podał do Sikorskiego, który w dogodnej sytuacji uderzył zbyt lekko i Krzysztof Kotorowski nie miał problemów z interwencją. W 65. minucie Sikorski oddał mocny strzał z dystansu, a golkiper Lecha z problemami zdołał złapać piłkę. W 70. minucie Štilić doszedł do futbolówki przed szesnastką gości i precyzyjnym strzałem pokonał Nowaka. Trzy minuty później Bośniak po indywidualnej akcji był bliski zdobycia kolejnego gola, ale uderzył obok słupka. W 78. minucie po fatalnym błędzie Manuela Arboledy przed bardzo dobrą szansą na zdobycia kontaktowej bramki stanął Wodecki, jednak skrzydłowy Górnika uderzył niecelnie. W 85. minucie Mariusz Magiera był bliski zaskoczenia Kotorowskiego strzałem z ponad z 40 metrów z rzutu wolnego, ale golkiper gospodarzy zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką.

7 maja 2011, 18:15 - Poznań (Stadion Miejski)
Lech Poznań 2-0 Górnik Zabrze
Artjoms Rudņevs 14, Semir Štilić 70

Lech: 27. Krzysztof Kotorowski - 22. Grzegorz Wojtkowiak, 20. Hubert Wołąkiewicz, 5. Manuel Arboleda, 25. Luis Henríquez - 8. Jacek Kiełb, 10. Siergiej Kriwiec, 3. Ivan Đurđević (71, 21. Dimitrije Injac), 14. Semir Štilić, 7. Jakub Wilk (82, 32. Mateusz Możdżeń) - 16. Artjoms Rudņevs (90, 28. Vojo Ubiparip).

Górnik: 82. Sebastian Nowak - 24. Michael Bemben, 26. Adam Danch, 3. Mariusz Jop, 21. Mariusz Magiera - 11. Marcin Wodecki, 6. Aleksander Kwiek (79, 30. Gabriel Nowak), 2. Michał Pazdan, 81. Róbert Jež, 88. Michal Gašparík (90, 14. Mateusz Zachara) - 10. Daniel Sikorski (79, 22. Tomasz Zahorski).

do qqq - 7 maja 2011, 20:36:39 - *.181.190.86
Lecz się na nogi, bo na głowę już za późno!

vbc - 7 maja 2011, 20:36:55 - *.253.131.171
qqq pewnie leczy kompleksy

Maksymilcz - 7 maja 2011, 20:37:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Górnik stworzył więcej sytuacji niż Legia z Lechem, przegrał przez swoją nieskuteczność. Prawdom jest, ze Poznaniacy byli lepsi w pierwszej połowie ale poza golem nie stworzyli sobie sytuacji 100%, jedynie strzały z dystansu. W drugiej dominacja Górnika doskonałe sytuacje Wodeckiego i Sikorskiego, a bramkę strzelił Lech. Takie życie. Na uwagę zasługuje kolejne karygodne zachowanie Arboledy! Mam go dość już nie mogę patrzeć na tego płaczka. Smuda powołuje go odwracam się plecami od takiej kadry! Nie dla Arboledy!

ppp - 7 maja 2011, 20:37:48 - *.play-internet.pl
ty tez nie jestes zdrowy ;]

TSW - 7 maja 2011, 20:37:50 - *.50.134.230
Ale kopanina! Matko! Oby tylko Lech się do pucharów nie dostał, bo dawno tak żałosna drużyna z Polski tam nie grała. A Manuel "Palcówka" Arboleda i te jego płacze są tak żałosne, że po prostu brak słów.

ppp - 7 maja 2011, 20:39:23 - *.play-internet.pl
ty tez nie jestes zdrowy ;d

.... - 7 maja 2011, 20:40:33 - *.adsl.inetia.pl
czemu news wyróżniony?
grały zespoły zajmujące dopiero 8 i 11 miejsce...

MaRiusz - 7 maja 2011, 20:42:26 - *.dynamic.chello.pl
Pięknie Ruch wyżej niż Górnik ;)

Zyga - 7 maja 2011, 20:42:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
bez kibicow, bez komentarzy? Lech wraca do gry, wcale nie musi sie skonczyc bez pucharow, zycze im chociaz tej LE

pppp - 7 maja 2011, 20:44:37 - *.play-internet.pl
do .... bo to wielki lech jest i dlatego hahahaha

TSW - 7 maja 2011, 20:44:52 - *.50.134.230
Oby tylko tak żałośnie grająca drużyna jak Lech nie dostała się do pucharów!

leszek - 7 maja 2011, 20:47:51 - *.dynamic.chello.pl
jakim cudem to klepisko jest dopuszczone do rozgrywek ekstraklasy .tytuł newsa wyrózniony ok ale tytuł powinnien byc troche inny np na kartoflisku Górnik wykopany

fsdf - 7 maja 2011, 20:48:46 - *.dynamic.chello.pl
czyczysz mi chociaz LE na lige mistrzow juz nie maja zadnych szans

Alien - 7 maja 2011, 20:49:19 - *.dynamic.chello.pl
Dlaczego(z calym szacunkiem)PYRY to sa akie BABY?!? Arboleda kladl sie przy kazdej,zblizajacej sie okazji! no FEAR! Ta BABA niGdy nie zagra w reprezentacji!Nigdy!pozdro \G/!

@ do TSW - 7 maja 2011, 20:55:14 - *.icpnet.pl
kolega co się podpisuje TSW, a ma warszawskie IP niech się odstosunkuje, bo takiego zespołu z polski jak Lech już dawno w pucharach nie było, poza trzema wyjątkami (Groclin, Wisła, Amica) od 97 roku, Lech się pokazał w 2009, nie zbłaźnił w 2010 i pojechał z Juventusem i w jednym meczu z ManCity, więc patrz na swoje podwórko, bo tam bida, nędza i wstyd co roku. I nie istotne za kim jesteś, do Lecha nikt nie podskoczy póki nie wyjdzie z grupy LM/LE.

dgfg - 7 maja 2011, 20:56:09 - *.toya.net.pl
ełKałes

Mathias - 7 maja 2011, 20:59:13 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Nie wiem co wy gadacie ale wg. mnie lech zagrał przyzwoicie. Górnik stworzył 2 przypadkowe sytuacje i to wszystko.To nie zmienia faktu ze bakero powinien odejść po ze sezonie a wraz z nim paru innych piłkarzy m.in:Gancarczyk,kasprzik,Chrapek,mikołajcak,Bosack
i na ich miejsce chłopakow głodnych gry

klomb - 7 maja 2011, 21:00:39 - *.146.84.93.nat.umts.dynamic.eranet.pl
@TSW marna prowokacja

white powe - 7 maja 2011, 21:05:55 - *.dynamic.chello.pl
Legia wczoraj miała też zakaz a przed stadionem było ich ponad 4 tys, a was dziś tylko marne 2 tys, a wy się spinacie?? Zal was pyrusy

KKS - 7 maja 2011, 21:13:42 - *.173.32.179.tesatnet.pl
Teraz Wisle klepnac.

max - 7 maja 2011, 21:16:43 - *.181.49.4.nat.umts.dynamic.eranet.pl
Wszystko wraca do normy ,a przypadkowe drużyny lecą w dół.Gratulacje Lech ,przynajmniej będzie mniejszy wstyd w Europie.Jak tak dalej pójdzie to Jaga będzie poza czwórką?

Krzysiutek - 7 maja 2011, 21:17:58 - *.play-internet.pl
Dlaczego nie ma żadnych wypowiedzi żaBOLI po przegranym meczu...zawsze jest jakaś wstawka że walczą o puchary, a teraz co napiszą.....??

rutras - 7 maja 2011, 21:18:44 - *.255.89.105
Jak można grać mecz ekstraklasy na taki kartoflisku ??????????? Kto dopuszcza takie "trawniki" do gry ???? Tragedia

dd - 7 maja 2011, 21:22:53 - *.48.73.26
dobry mecz obydwu drużyn i muszę przyznać że obserwuje już od dłuższego czasu sędziego Musiała i wydaje mi się że to najlepszy sędzia w Polsce

Torcida - 7 maja 2011, 21:23:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Murawa żenada ale bardziej denerwujące były gołębie które przez cały mecz zjadały resztki tej pseudo murawy. P.S nie było by taniej jednak dach zmienić niż poraz enty murawę .Spece od Stadionu Ślonskiego by pomogli w doborze matariału który sprzyła wyrastaniu trawy.Pyrsk

dd - 7 maja 2011, 21:23:34 - *.internetdsl.tpnet.pl

:) - 7 maja 2011, 21:24:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
do KKS, klepnąć to Ty się możesz w toalecie

TSW - 7 maja 2011, 22:01:56 - *.50.134.230
Fakt jest taki, że Lech z taką grą zasługuje na spadek, a nie puchary! Ale sezonowe dzieci, których Lech zyskał w całej Polsce tego nie widzą?

asd - 7 maja 2011, 22:08:09 - *.173.32.179.tesatnet.pl
Komentarzy chlopca o nicku TSW nie ma co komentowac. Jednak ogolnie jak czytam komentarze "kibicow" Wisly to utwierdzam sie w przekonaniu ze zyja oni w innym swiecie. Natomiast megalomania i zapatrzenie w siebie + jakis odchyl na punkcie Lecha czy wszystkiego co poznanskie jest naprawde porazajace.

Simsu - 7 maja 2011, 22:08:59 - *.adsl.inetia.pl
Pogratulować Lechowi ale jeszcze bardziej kibicom.Wiadomo z jakiego powodu

hyperion - 7 maja 2011, 22:10:39 - *.markom.krakow.pl
Sezonowa to jest Wisła od ery Cupiała.

TLP - 7 maja 2011, 22:16:25 - *.147.92.67.nat.umts.dynamic.eranet.pl
wreszcie ktos sie wypowiedzial na temat tego roslonia TEN CZLOWIEK NIE POTRAFI KOMENTOWAC uwielbiam sluchac komantarza z canalu ale tefo czlowieka niecierpie !!!!!!! NIECH GO WRESZCIE WYWALĄ !!!!!!

mat - 7 maja 2011, 22:18:19 - *.212.48.83
mam pytanie: co bedzie,, jak legie bedzie 2 lub 3, to wtedy w eliminacjach do LE gra 4. drużyna w lidze czy finalista PP?

Francuz - 7 maja 2011, 22:27:46 - *.opera-mini.net (*.2.96.15)
Jeśli będzie 2 3 gra w eliminacjach 4drużyna ekstraklasy a jak zdobędzie mistrzostwo to gra finalista pucharu polski

Rydułtowy - 7 maja 2011, 22:34:02 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wielka szkoda

PeleRybnik - 7 maja 2011, 22:34:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Krzysiutek -ogarnij się kiedy ktoś od nas pisał o pucharach? A teraz co do meczu, ogólnie mimo porażki nie ma się co wstydzić bo była gra do przodu i sytuacje do zdobycia bramki.Nie wiem tylko czemu trener trzymał tak długo Kwieka bo to był jego najgorszy mecz chyba wszystkie piłki tracił.Tak jak już kiedyś pisałem Sikorski jeśli jest kupiec to na sprzedaż bo będzie drugim Zahorskim zresztą panie NAWAŁKA ile wniósł do gry pana pupil.?Magiera wybaczcie ale szukałbym kogoś w jego miejsce bo boi się zagrać prawa noga a dzięki niemu straciliśmy drugą bramkę. ma na 10 meczy góra dwa poprawne tak samo dziś słaby był Bemben.Teraz Legia i ten mecz trzeba wygrać za całokształt i lata wstecz.Pozdrawiam i szacunek dla kibiców co są za normalnością szacun kibice legii i lecha tak trzymać.

PeleRybnik - 7 maja 2011, 22:40:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Co do komentatorów to dziś naprawde wykazywali sie taka niekompetencją że wyciszyłem komentarz i oglądałem bez foni.Zresztą jak oglądam Ligę Mistrzów i inne puchary to wolę oglądać na czeskiej CT4 niż u nas bo tam jest komentarz bardziej fachowy.

żabolek - 7 maja 2011, 22:40:32 - *.215.192.6-internet.zabrze.debacom.pl
@Krzysiutek - GÓRNIKU nasz, kochamy CIĘ, jesteśmy z TOBĄ i na dobre i na złe!!!!!

grześ jeż - 7 maja 2011, 22:42:23 - *.khw.pl
Dziś do Nawałki pierwszy raz nie mogę miec pretensji,bo skład wybrał dobrze.Pretensje można mieć do niektórych zawodników,ze Lech pomimo gry w pucharze polski,nie został dziś zabiegany.Brakowało spokoju.

JohnyKSG - 7 maja 2011, 23:01:26 - *.stk.vectranet.pl
Obie bramki JOPA! Najpierw zostawia napastnika samego przed bramką,a potem podaje żle i z tej akcji pada bramka.Mam nadzieję,ze z Legia zagra już Banaś.Nie wiem też,co na boisku robili Magiera ,Kwiek i Wodecki,to katastrofa,zeby taki pszczółka grał cały mecz,skoro do pustej bramki nie potrafi strzelić..Bonin i Przybylski,Nasze Panienki niech się w końcu wyleczą,Legii trzeba dokopać,a i spaść jeszcze mozna..:-(
Nawałka-jeszcze nie jest tak dobrze jak myślisz.

LKWQ - 7 maja 2011, 23:02:09 - *.254.104.128
4 w lidze. Jeśli Legia zdobyłaby mistrzostwo (podaję jako możliwość, bez wgłębiania się w szanse), wówczas finalista z puli PP.
PS. Zauważyłem tu innego krajana z moim nickiem - i dobrze - tak trzymać, moje wpisy poznacie po mailu - w przeciwieństwie do większości jest autentyczny.

prorok - 7 maja 2011, 23:22:28 - *.icpnet.pl
a ja uważam, że Rosłoń jest sto razy lepszy niż Szpakowski, Jasina i Iwański. Wśród komentatorów C+ najwyżej wypada ocenić Laskowskiego i Smoka, ale Rosłoń jest ok, jak na byłego legionistę.

prorok - 7 maja 2011, 23:27:56 - *.icpnet.pl
a tak w ogóle, to ta nasza liga chyba strasznie słaba jest. Wisła przegrywa z babolami, Lech z nimi wygrywa. Jaga zamiast dogonić Wisłę, to zawodzi na całej linii. Różnice punktowe minimalne. Dużo zespołów ma szanse na puchary i mistrza, chyba tylko do spadku to max trzy można brać pod uwagę. Siłę polskiej piłki poznamy w lipcu i sierpniu w pucharach. Jak nasz klubiki znów poodpadają przed końcem sierpnia, to będziecie mieli odpowiedź jaki jest poziom naszej ligi.

PeleRybnik - 7 maja 2011, 23:28:02 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
JohnyKSG -masz rację Craxa wygrała a my mamy samych mocnych.Z Legią jak wygtramy to będzię wielki krok do pewngo spokoju w utrzymaniu a przede weszystkim chodzi o prestiż my starzy kibicr nie zapomnimy sędziego Radzińskiego i co on sztrykował wtedy.

g;aosd - 7 maja 2011, 23:57:02 - *.szczecinek.vectranet.pl
Ilu widzów?
A tak na poważnie to Lech zagrał naprawde dobry mecz. Pozostają matematyczne szansce na mistrza Polski i tym samym możemy uniknąć kompromitacji ze strony Wisły,Legii czy niedaj Boże Lechii

mirex - 8 maja 2011, 0:34:27 - *.pr1-nat.espol.com.pl
Przeczytałem że protestujący kibice to bojówki PiS-u,przez takie głupie gadanie Platforma kolejny raz strzela sobie w stopę.

wiesiek - 8 maja 2011, 0:51:10 - *.cable.net-inotel.pl
Lech grał ładnie i pomysłowo, kibice dopingowali piłkarzy wbrew POrażce

TSW - 8 maja 2011, 1:20:21 - *.50.134.230
Raz się udało i patrzcie Lech druga Barcelona w pucharach wszyscy przed wami na kolana będą padać.

rw - 8 maja 2011, 1:22:10 - *.play-internet.pl
Lech i tak nie będzie w pierwszej trójce nie ma bata nie będzie miec pucharów !
Forza WIDZEW!

zico - 8 maja 2011, 6:29:18 - *.3-2.cable.virginmedia.com
jestem fanatykiem Gornika i przyjolem to na klate !! PAMIETAJCIE ZE Lech naszym wsprzymiezencem !!! jak dla mnie KSG&LECH !! dla normalnych !!!

KSG - 8 maja 2011, 9:27:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Szkoda ze gornicy zmarnowali tyle setek bo powinni conajmniej zremisowac .Przeciwnicy zorientowali sie ze najslabsze ogniwo zabrzanskiej obrony to Bemben ogrywany w Krakowie gdzie Malecki wypracowal kolegom dwie setki wczoraj pierwsza bramka z jego strony i z Arka tez chyba zawalil.W meczu z Legia moze warto wyprobowac Manke bo slabiej nie zagra niz Bemben a i w ofensywie tez sie kiedys pokazal z dobrej strony .

HiS - 8 maja 2011, 10:18:24 - *.blokowe.pl
Bravo KOLEJORZ !!!!! juz nie duzo brakuje...
pozdro z ostr

Roki - 8 maja 2011, 11:01:49 - *.xdsl.centertel.pl
Brawo zmierzamy ku LE.

izy1 - 8 maja 2011, 11:22:34 - *.adsl.inetia.pl
jezeli lech nie zagra w pucharach to na druzyne w lidze mistrzów poczekamy jeszcze jakies 20 lat oni są dobrą druzyną ale mieli pecha z bragą tak to na pewno grali by w finale i zdobyli by tyle punktów ze za 2 lata 3 druzyna eks. grała by od 2 rundy

DARIO - 8 maja 2011, 11:59:49 - *.tarnow.mm.pl
kibice przed stadionem mówili ze sie pilnowali nawzajem..a nie mozna tak było w bydgoszczy.tusk tak trzymaj

aaa - 8 maja 2011, 12:31:15 - *.173.32.179.tesatnet.pl
Dario nietrudno jest sie upilnowac gdy w poblizu nie am kibica wrogiej druzyny i gdy nikt nie prowokuje czy nie obraza twojego klubu. "Tusk tak trzymaj"? No fakt moze jutro zamknie stadion twojej Unii czy Tarnovii ciekawe czy bedziesz taki radosny.

zbitarz4 - 8 maja 2011, 12:42:29 - *.net.stream.pl
w składzie Górnika Zabrze zadebiutował w Ekstraklasie Mateusz Zachara. Skromnie co prawda ale zawsze. Gratulacje Mateusz z Częstochowy !!!

DARIO - 8 maja 2011, 12:53:34 - *.tarnow.mm.pl
do aaa;tu nie po co zamykac jak na mecze chodzi 50 kibiców,byliscie na obcym stadionie to rozwalic a co tam to nie moje.tusk tak trzymaj za nastepne burdy 3 mecze ponowne 5 meczów i tak dalej

lechu - 8 maja 2011, 13:20:52 - *.rene.com.pl
Miliony kibiców w Polsce oczekuje powtórzenia pięknej gry w Lidze Europy polskiej drużyny w nadchodzącym sezonie. Na chwilę obecną Lech ma na to największe szanse - chociażby ze względu na rozstawienie. A szansa załapania się do pucharów ciągle realna- wystarczy być na 4 miejscu (za Legią) lub 3 miejscu (przed Legią).

bomber - 8 maja 2011, 13:20:54 - *.mysmart.ie
Tez mi sie wydaje ze szanse powinien dostac Manka bo Bemben cos slabo slabo

? - 8 maja 2011, 13:35:28 - *.173.32.179.tesatnet.pl
Dario. piszesz ze "byliscie na obcym stadionie to rozwalic a co tam to nie moje..." odnosi sie to tez do twojego postu na zasadzie "innym zamykac u mnie nie zamkna bo u mnie nic nie ma wiec nic nie strace" a idac twoim tokiem myslenia jak ktos demoluje swoj stadion to to lepiej wyglada?

J23 - 8 maja 2011, 14:17:41 - *.dynamic.chello.pl
Mecz meczem ale ta murawa...czy naprawdę nie da się jej położyć raz a porządnie???

Kamil_Poto - 8 maja 2011, 21:24:09 - *.50.134.242
Czy jeśli Legia będzie w pierwszej trójce to Lech gra w LE jako finalista, czy może wtedy czwarta drużyna w lidze gra w LE.

Piast G-ce - 8 maja 2011, 23:00:27 - *.c34.178.msk.pl
Gratulacje Kolejorz

LEON KSG - 9 maja 2011, 13:48:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
nawalka jak sie upieral przy drewnianym zachorze to teraz te kalectwo jop bedzie psul mecze, moze znow trza pol roku pisac ze jest slaby zebys to zauwazyl? Gratulacje Bogdanka haha 0:4 kury

TSwiślak - 9 maja 2011, 16:32:35 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ten mecz w ogóle nie powinien się odbyć na takim pastwisku. Dziury, wyboje, gorzej niż na B klasie. Kto dopuszcza do gry takie pola uprawne?