7 czerwca 2011, 22:21:47 - lukii88
eME: Obroniony karny Pareiki w meczu z Wyspami Owczymi

Sergei Pareiko z Wisły Kraków i Sander Puri z Korony Kielce wystąpili w reprezentacji Estonii w przegranym 0-2 (0-1) meczu z Wyspami Owczymi w ramach eliminacji do mistrzostw Europy. Bramkarz Wisły przebywał na boisku przez całe spotkanie i w 47. minucie obronił rzut karny. Puri opuścił boisko w 56. minucie z powodu otrzymania drugiej żółtej kartki, a w konsekwencji czerwonej.

7 czerwca 2011, 20:30 - Toftir
Wyspy Owcze 2-0 Estonia
Fróði Benjaminsen 43 (k), Arnbjørn Hansen 47

żółte kartki: Pól Jóhannes Justinussen - Sander Puri, Sergei Zenjov, Sergei Pareiko.
czerwone kartki: Pól Jóhannes Justinussen (88. minuta, za drugą żółtą) - Sander Puri (56. minuta, za drugą żółtą).

sędziował: Antti Munukka (Finlandia).

W 47. minucie Fróði Benjaminsen (Wyspy Owcze) nie wykorzystał rzutu karnego (Sergei Pareiko obronił).

Pierwszą bramkę Farerzy zdobyli w 43. minucie z rzutu karnego po faulu Sandera Puriego. Przesądzone jest, że Puri latem opuści Koronę. Działacze kieleckiego klubu nie zdecydowali się przedłużyć wygasającej umowy z Estończykiem.

6. Wyspy Owcze         7   4   5-18

eliminacje do mistrzostw Europy Polska/Ukraina 2012 - wyniki, strzelcy, terminarz

brelok - 7 czerwca 2011, 22:27:37 - *.starnettelecom.pl
Do wszystkich, którzy szydzą z goli Łukasza Cieślewicza dla B36 Tórshavn - może nie takie słabe te Wyspy Owcze?

Strain - 7 czerwca 2011, 22:28:10 - *.dobrafirma.com
"Wczoraj" Litwa, dzisiaj Estonia.

Molo - 7 czerwca 2011, 22:29:56 - *.zax.pl
No niby śmiać się można, ale ciekawe, jakby Owce zagrały z naszymi Orłami ;)

koko - 7 czerwca 2011, 22:35:01 - *.internetdsl.tpnet.pl
Szkoda. Liczyłem, że Estonia sprawi niespodziankę i zajmie 2 miejsce w grupie po udanym początku, ale ta porażka przekreśla raczej ich szanse

@@@ - 7 czerwca 2011, 22:37:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@brelok
A widziałeś jakikolwiek mecz wysp? Wyspy Owcze miały 2 karne, i strzeliły 2 gole (drugi praktycznie po dobitce) reszta ich akcji, to poziom "Wysp Owczych" pełną gębą.
Estonia grała rezerwową linią ofensywy (nie było Opera, Posta czy Zahovaiko) więc nie miał kto strzelać czy wyprowadzać akcji.

oko - 7 czerwca 2011, 22:38:08 - *.dynamic.chello.pl
Wyspy to już nie takie ogórki jak kiedys, kilku zawodników gra w niezłych klubach -Newcastle, Silkeborg a bramkarz to jest nawet w kadrze Manchesteru City.

mki - 7 czerwca 2011, 22:38:58 - *.play-internet.pl
a polska szukala silnego sparingpartnera wyspy owcze chetnie by sie zgodzily a nie sa slabi

ss - 7 czerwca 2011, 22:40:06 - *.internetia.net.pl
I jak tam? Dalej twierdzicie, że masowy zaciąg reprezentantów bananowych krajów do naszej ligi podnosi jej poziom? Teraz co? Bierzemy grajków z Wysp Owczych i Lichtensztainu? A co, będziemy mieli w lidze 140 obcokrajowców reprezentujących swoje nacje!

### - 7 czerwca 2011, 22:41:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@oko,
Ogarnij się. Bramkarz ma 41 lat i jest w składzie ÍF Fuglafjørdur.
A jeśli masz na mysli Gunnara Nielsena to przez ostatnie 3 lata zagrał 2 mecze w kadrze, a obecnie jest zawodnikiem Tranmere Rovers a nie Man City.

Ave Ruch - 7 czerwca 2011, 22:52:42 - *.play-internet.pl
aller)

gggg - 7 czerwca 2011, 22:53:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Estończycy zamarzli. Przylecieli z Estonii gdzie temperatury podobne jak w PL w okolicach 30*C, a przyszło im grać przy 6*C. Ludzie na trybunach w rękawiczkach

łks - 7 czerwca 2011, 22:55:19 - *.148.144.23
co wy piszecie wyspy owcze sa bardzo słabe, pamiętacie jak Thierry Henry powiedział niedawno, że jego noga więciej tam nie stanie? to o czymś świadczy

Gołębski - 7 czerwca 2011, 23:25:03 - *.dynamic.chello.pl
A taki dobry, tak robił brazylijczyków, cuda niewidy, zapewne za granicą zrobi karierę, Polska nie dla niego.

@brelok - 8 czerwca 2011, 8:50:02 - *.centertel.pl
425 miejsce w rankingu klubowym UEFA to wybitne osiągnięcie pana Cieślewicza i spółki. 8-P

brelok - 8 czerwca 2011, 10:55:58 - *.play-internet.pl
@oko,### - Gunnar Nielsen od kilkunastu miesięcy boryka się z przewlekłą kontuzją więzadeł w kolanie, dlatego Brian Kerr poprosił 41-letniego Jákupa Mikkelsena, by jeszcze nie kończył reprezentacyjnej kariery (i dobrze, bo z Estonią miał kilka świetnych interwencji).
@ - @@@ - tak, widziałem kilkanaście meczów Wysp, w tym dwa na żywo. Wczoraj skonstrowali kilka naprawdę ciekawych akcji i na pewno nie zostali zdominowani przez Estończyków. To już coś, jak na kraj o liczbie mieszkańców Puław.

DENIS - 8 czerwca 2011, 13:49:20 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
karnego może obronił ale wstydu sie nie ustrzegł 2:0 dla Wysp Owczych;)

VACLAW - 8 czerwca 2011, 15:52:53 - *.197.81.50 (*.237.17.82)
gratki niezle , zawsze mnie ciekawily takie zespoly jak W.Owcze czy Grenlandie
powodzenia !
oni graja dobrze , tylko u siebie raczej ze wzgledu na klimat lub nierowne boisko , co jest utrudnieniem dla przeciwnika.

Miki - 8 czerwca 2011, 16:38:37 - *.55.62.107
Brelok: gdzie widziales mecze wysp owczych???

brelok - 9 czerwca 2011, 0:03:30 - *.play-internet.pl
@Miki - byłem na meczach Litwa-Wyspy Owcze jesienią 2008 w Kownie i Estonia-Wyspy Owcze minionego lata. Sprawdź proszę swój mail.

Miki - 9 czerwca 2011, 15:20:34 - *.55.62.107