[ Strona główna ]


Jedyny w swoim rodzaju Skarb Ekstraklasy - statystyki, sylwetki, kariery graczy, historie, osiągnięcia klubówSkarb I ligi - statystyki, kariery graczy, historie i osiągnięcia klubówRozgrywki regionalne 2016/2017 - od IV ligi do Klasy C !Wyszukiwarka klubów, zawodników i sędziów w serwisie 90 MinutJeśli chcesz skontaktować się z redakcją - najpierw to przeczytaj!
90minut.pl
 PZPN
RSSSF

   
   

.: Wyniki | Strzelcy | Statystyki :.

eliminacje do Mistrzostw Europy Polska/Ukraina 2012

Grupa A
 
I runda

 
2010
 
Kazachstan 0-3 Turcja 3 września, 18:00
Arda Turan 24, Hamit Altıntop 26, Nihat Kahveci 76
Astana
Belgia 0-1 Niemcy 3 września, 20:45
Miroslav Klose 51
Bruksela
Turcja 3-2 Belgia 7 września, 20:00
Hamit Altıntop 48, Semih Şentürk 66, Arda Turan 78 - Daniel Van Buyten 28, 69
Stambuł
Austria 2-0 Kazachstan 7 września, 20:30
Roland Linz 90, Erwin Hoffer 90
Salzburg
Niemcy 6-1 Azerbejdżan 7 września, 20:45
Heiko Westermann 28, Lukas Podolski 45, Miroslav Klose 45, 90, Rəşad Fərhad Sadıqov 53 (s), Holger Badstuber 86 - Vaqif Cavadov 57
Kolonia
Kazachstan 0-2 Belgia 8 października, 18:00
Marvin Ogunjimi 52, 70
Astana
Austria 3-0 Azerbejdżan 8 października, 20:30
Sebastian Prödl 3, Marko Arnautović 53, 90
Wiedeń
Niemcy 3-0 Turcja 8 października, 20:45
Miroslav Klose 42, 87, Mesut Özil 79
Berlin
Azerbejdżan 1-0 Turcja 12 października, 17:00
Rəşad Fərhad Sadıqov 38
Baku
Kazachstan 0-3 Niemcy 12 października, 19:00
Miroslav Klose 49, Mario Gómez García 76, Lukas Podolski 85
Astana
Belgia 4-4 Austria 12 października, 20:45
Jelle Vossen 11, Marouane Fellaini-Bakkioui 47, Marvin Ogunjimi 87, Nicolas Lombaerts 90 - Franz Schiemer 14, 62, Marko Arnautović 29, Martin Harnik 90
Bruksela
 
2011
 
Austria 0-2 Belgia 25 marca, 20:30
Axel Witsel 6, 50
Wiedeń
Niemcy 4-0 Kazachstan 26 marca, 20:00
Miroslav Klose 3, 88, Thomas Müller 25, 43
Kaiserslautern
Turcja 2-0 Austria 29 marca, 19:30
Arda Turan 28, Gökhan Gönül 78
Stambuł
Belgia 4-1 Azerbejdżan 29 marca, 20:45
Jan Vertonghen 12, Timmy Simons 32 (k), Nacer Chadli 45, Jelle Vossen 74 - Ruslan Abışov 16
Bruksela
Kazachstan 2-1 Azerbejdżan 3 czerwca, 15:00
Siergiej Gridin 57, 68 - Vüqar Nadirov 63
Astana
Austria 1-2 Niemcy 3 czerwca, 20:35
Arne Friedrich 50 (s) - Mario Gómez García 44, 90
Wiedeń
Belgia 1-1 Turcja 3 czerwca, 20:45
Marvin Ogunjimi 4 - Burak Yılmaz 22
Bruksela
Azerbejdżan 1-3 Niemcy 7 czerwca, 19:00
Murad Hüseynov 89 - Mesut Özil 30, Mario Gómez García 41, André Schürrle 90
Baku
Azerbejdżan 1-1 Belgia 2 września, 18:00
Rauf Əliyev 86 - Timmy Simons 55 (k)
Baku
Turcja 2-1 Kazachstan 2 września, 19:00
Burak Yılmaz 31, Arda Turan 90 - Ułan Konysbajew 55
Stambuł
Niemcy 6-2 Austria 2 września, 20:45
Miroslav Klose 8, Mesut Özil 23, 47, Lukas Podolski 28, André Schürrle 83, Mario Götze 88 - Marko Arnautović 42, Martin Harnik 51
Gelsenkirchen
Azerbejdżan 3-2 Kazachstan 6 września, 17:00
Rauf Əliyev 53, Mahir Şükürov 62 (k), Vaqif Cavadov 68 - Siergiej Ostapienko 20, Kamran Ağayev 77 (s)
Baku
Austria 0-0 Turcja 6 września, 20:30
Wiedeń
Azerbejdżan 1-4 Austria 7 października, 18:00
Vüqar Nadirov 74 - Andreas Ivanschitz 34, Marc Janko 52, 62, Zlatko Junuzović 90
Baku
Turcja 1-3 Niemcy 7 października, 20:30
Hakan Balta 79 - Mario Gómez García 35, Thomas Müller 66, Bastian Schweinsteiger 86 (k)
Stambuł
Belgia 4-1 Kazachstan 7 października, 20:45
Timmy Simons 40 (k), Eden Hazard 43, Vincent Jean Mpoy Kompany 49, Marvin Ogunjimi 84 - Kajrat Nurdauletow 86 (k)
Bruksela
Kazachstan 0-0 Austria 11 października, 18:00
Astana
Turcja 1-0 Azerbejdżan 11 października, 19:00
Burak Yılmaz 60
Stambuł
Niemcy 3-1 Belgia 11 października, 19:00
Mesut Özil 30, André Schürrle 33, Mario Gómez García 48 - Marouane Fellaini-Bakkioui 86
Düsseldorf

Grupa A
 
RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Niemcy 10 30 10 0 0 34-7 5 0 0 22-4 5 0 0 12-3
2.  Turcja 10 17 5 2 3 13-11 4 0 1 9-6 1 2 2 4-5
3.  Belgia 10 15 4 3 3 21-15 2 2 1 13-8 2 1 2 8-7
4.  Austria 10 12 3 3 4 16-17 2 1 2 6-4 1 2 2 10-13
5.  Azerbejdżan 10 7 2 1 7 10-26 2 1 2 7-10 0 0 5 3-16
6.  Kazachstan 10 4 1 1 8 6-24 1 1 3 2-9 0 0 5 4-15

Grupa B
 
I runda

 
2010
 
Armenia 0-1 Irlandia 3 września, 17:00
Keith Declan Fahey 76
Erewan
Andora 0-2 Rosja 3 września, 18:30
Pawieł Pogriebniak 14, 64 (k)
Andora
Słowacja 1-0 Macedonia 3 września, 20:30
Filip Hološko 90
Bratysława
Rosja 0-1 Słowacja 7 września, 17:00
Miroslav Stoch 27
Moskwa
Macedonia 2-2 Armenia 7 września, 20:00
Mario Ǵurovski 42, Ilčo Naumoski 90 (k) - Jura Mowsisjan 41, Edgar Manuczarjan 90
Skopje
Irlandia 3-1 Andora 7 września, 20:45
Kevin Daniel Kilbane 15, Kevin Edward Doyle 41, Robert Keane 54 - Cristian Martínez Alejo 45
Dublin
Armenia 3-1 Słowacja 8 października, 17:00
Jura Mowsisjan 23, Geworg Gazarjan 50, Henrich Hamlet Mchitarjan 89 - Vladimír Weiss 37
Erewan
Andora 0-2 Macedonia 8 października, 19:00
Ilčo Naumoski 42, Vanče Šikov 60
Andora
Irlandia 2-3 Rosja 8 października, 20:45
Robert Keane 72 (k), Shane Patrick Long 78 - Aleksandr Kierżakow 11, Ałan Dzagojew 29, Roman Szyrokow 50
Dublin
Armenia 4-0 Andora 12 października, 17:00
Geworg Gazarjan 4, Henrich Hamlet Mchitarjan 16, Jura Mowsisjan 33, Marcos Pizzelli 52
Erewan
Słowacja 1-1 Irlandia 12 października, 20:30
Ján Ďurica 36 - Sean Patrick St Ledger-Hall 16
Żylina
Macedonia 0-1 Rosja 12 października, 20:30
Aleksandr Kierżakow 8
Skopje
 
2011
 
Armenia 0-0 Rosja 26 marca, 16:00
Erewan
Andora 0-1 Słowacja 26 marca, 20:00
Filip Šebo 21
Andora
Irlandia 2-1 Macedonia 26 marca, 20:45
Aiden John McGeady 2, Robert Keane 21 - Ivan Tričkovski 45
Dublin
Rosja 3-1 Armenia 4 czerwca, 17:00
Roman Pawluczenko 26, 59, 73 (k) - Marcos Pizzelli 25
Sankt Petersburg
Słowacja 1-0 Andora 4 czerwca, 20:15
Miroslav Karhan 63
Bratysława
Macedonia 0-2 Irlandia 4 czerwca, 21:30
Robert Keane 8, 37
Skopje
Andora 0-3 Armenia 2 września, 18:00
Marcos Pizzelli 35, Geworg Gazarjan 75, Henrich Hamlet Mchitarjan 90 (k)
Andora
Rosja 1-0 Macedonia 2 września, 18:00
Igor Siemszow 41
Moskwa
Irlandia 0-0 Słowacja 2 września, 20:45
Dublin
Rosja 0-0 Irlandia 6 września, 17:00
Moskwa
Macedonia 1-0 Andora 6 września, 20:00
Mirko Ivanovski 59
Skopje
Słowacja 0-4 Armenia 6 września, 20:15
Jura Mowsisjan 57, Henrich Hamlet Mchitarjan 70, Geworg Gazarjan 80, Artur Sarkisow 90
Żylina
Armenia 4-1 Macedonia 7 października, 17:00
Marcos Pizzelli 28, Henrich Hamlet Mchitarjan 34, Geworg Gazarjan 69, Artur Sarkisow 90 - Vanče Šikov 86
Erewan
Słowacja 0-1 Rosja 7 października, 20:15
Ałan Dzagojew 71
Żylina
Andora 0-2 Irlandia 7 października, 21:30
Kevin Edward Doyle 8, Aiden John McGeady 20
Andora
Irlandia 2-1 Armenia 11 października, 19:45
Waleri Aleksanjan 43 (s), Richard Dunne 59 - Henrich Hamlet Mchitarjan 62
Dublin
Rosja 6-0 Andora 11 października, 19:45
Ałan Dzagojew 5, 44, Siergiej Ignaszewicz 26, Roman Pawluczenko 30, Dienis Głuszakow 59, Dinijar Bilaletdinow 78
Moskwa
Macedonia 1-1 Słowacja 11 października, 19:45
Nikolče Noveski 79 - Juraj Piroska 54
Skopje

Grupa B
 
RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Rosja 10 23 7 2 1 17-4 3 1 1 10-2 4 1 0 7-2
2.  Irlandia 10 21 6 3 1 15-7 3 1 1 9-6 3 2 0 6-1
3.  Armenia 10 17 5 2 3 22-10 3 1 1 11-3 2 1 2 11-7
4.  Słowacja 10 15 4 3 3 7-10 2 1 2 3-6 2 2 1 4-4
5.  Macedonia 10 8 2 2 6 8-14 1 2 2 4-6 1 0 4 4-8
6.  Andora 10 0 0 0 10 1-25 0 0 5 0-10 0 0 5 1-15

Grupa C
 
I runda

 
2010
 
Estonia 2-1 Wyspy Owcze 11 sierpnia, 19:00
Kaimar Saag 90, Raio Piiroja 90 - Jóan Símun Edmundsson 28
Tallin
Wyspy Owcze 0-3 Serbia 3 września, 19:00
Danko Lazović 14, Dejan Stanković 18, Nikola Žigić 90
Tórshavn
Estonia 1-2 Włochy 3 września, 20:30
Sergei Zenjov 31 - Antonio Cassano 60, Leonardo Bonucci 63
Tallin
Słowenia 0-1 Irlandia Północna 3 września, 20:45
Corry John Evans 70
Maribor
Serbia 1-1 Słowenia 7 września, 20:30
Nikola Žigić 86 - Milivoje Novakovič 63
Belgrad
Włochy 5-0 Wyspy Owcze 7 września, 20:50
Alberto Gilardino 11, Daniele De Rossi 22, Antonio Cassano 27, Fabio Quagliarella 81, Andrea Pirlo 90
Florencja
Serbia 1-3 Estonia 8 października, 20:30
Zdravko Kuzmanović 60 - Tarmo Kink 63, Konstantin Vassiljev 73, Aleksandar Luković 90 (s)
Belgrad
Irlandia Północna 0-0 Włochy 8 października, 20:45
Belfast
Słowenia 5-1 Wyspy Owcze 8 października, 20:45
Tim Matavž 25, 36, 65, Milivoje Novakovič 72 (k), Zlatko Dedič 84 - Christian Restorff Mouritsen 90
Ljubljana
Wyspy Owcze 1-1 Irlandia Północna 12 października, 17:00
Christian Lamhauge Holst 60 - Kyle Lafferty 76
Toftir
Estonia 0-1 Słowenia 12 października, 20:30
Andrei Sidorenkov 67 (s)
Tallin
Włochy 3-0 Serbia 12 października, 21:25
(wo)
Genua / mecz pierwotnie zaplanowany na 20:50 rozpoczął się z ponad 35-minutowym opóźnieniem z powodu burd kibiców; po 6 minutach spotkanie przerwano
 
2011
 
Serbia 2-1 Irlandia Północna 25 marca, 20:30
Marko Pantelić 65, Zoran Tošić 74 - Gareth McAuley 40
Belgrad
Słowenia 0-1 Włochy 25 marca, 20:45
Motta 73
Ljubljana
Estonia 1-1 Serbia 29 marca, 20:30
Konstantin Vassiljev 84 - Marko Pantelić 38
Tallin
Irlandia Północna 0-0 Słowenia 29 marca, 20:45
Belfast
Wyspy Owcze 0-2 Słowenia 3 czerwca, 19:30
Tim Matavž 29, Rógvi Baldvinsson 47 (s)
Toftir
Włochy 3-0 Estonia 3 czerwca, 20:45
Giuseppe Rossi 21, Antonio Cassano 39, Giampaolo Pazzini 68
Modena
Wyspy Owcze 2-0 Estonia 7 czerwca, 20:30
Fróði Benjaminsen 43 (k), Arnbjørn Theodor Hansen 47
Toftir
Irlandia Północna 4-0 Wyspy Owcze 10 sierpnia, 20:45
Aaron Hughes 5, Steven Davis 66, Patrick James McCourt 71, 88
Belfast
Wyspy Owcze 0-1 Włochy 2 września, 20:45
Antonio Cassano 11
Tórshavn
Słowenia 1-2 Estonia 2 września, 20:45
Tim Matavž 78 - Konstantin Vassiljev 29 (k), Ats Purje 81
Ljubljana
Irlandia Północna 0-1 Serbia 2 września, 20:45
Marko Pantelić 67
Belfast
Serbia 3-1 Wyspy Owcze 6 września, 20:30
Marko Jovanović 6, Zoran Tošić 22, Zdravko Kuzmanović 69 - Fróði Benjaminsen 37
Belgrad
Estonia 4-1 Irlandia Północna 6 września, 20:30
Martin Vunk 28, Tarmo Kink 32, Sergei Zenjov 60, Kaimar Saag 90 - Raio Piiroja 40 (s)
Tallin
Włochy 1-0 Słowenia 6 września, 20:45
Giampaolo Pazzini 85
Florencja
Serbia 1-1 Włochy 7 października, 20:45
Branislav Ivanović 26 - Claudio Marchisio 2
Belgrad
Irlandia Północna 1-2 Estonia 7 października, 20:45
Steven Davis 22 - Konstantin Vassiljev 77 (k), 84
Belfast
Włochy 3-0 Irlandia Północna 11 października, 20:45
Antonio Cassano 21, 53, Gareth McAuley 74 (s)
Pescara
Słowenia 1-0 Serbia 11 października, 20:45
Dare Vršič 45
Maribor

Grupa C
 
RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Włochy 10 26 8 2 0 20-2 5 0 0 15-0 3 2 0 5-2
2.  Estonia 10 16 5 1 4 15-14 2 1 2 8-6 3 0 2 7-8
3.  Serbia 10 15 4 3 3 13-12 2 2 1 8-7 2 1 2 5-5
4.  Słowenia 10 14 4 2 4 11-7 2 0 3 7-5 2 2 1 4-2
5.  Irlandia Północna 10 9 2 3 5 9-13 1 2 2 5-3 1 1 3 4-10
6.  Wyspy Owcze 10 4 1 1 8 6-26 1 1 3 3-7 0 0 5 3-19

Grupa D
 
I runda

 
2010
 
Rumunia 1-1 Albania 3 września, 20:00
Bogdan Sorin Stancu 80 - Gjergj Muzaka 87
Piatra-Neamț
Luksemburg 0-3 Bośnia i Hercegowina 3 września, 20:15
Senijad Ibričić 6, Miralem Pjanić 12, Edin Džeko 16
Luksemburg
Francja 0-1 Białoruś 3 września, 21:00
Siergiej Kislak 86
Saint-Denis
Białoruś 0-0 Rumunia 7 września, 19:30
Mińsk
Albania 1-0 Luksemburg 7 września, 20:15
Hamdi Salihi 37
Tirana
Bośnia i Hercegowina 0-2 Francja 7 września, 21:00
Karim Benzema 72, Florent Malouda 78
Sarajewo
Luksemburg 0-0 Białoruś 8 października, 20:15
Luksemburg
Albania 1-1 Bośnia i Hercegowina 8 października, 20:30
Klodian Duro 45 - Vedad Ibišević 21
Tirana
Francja 2-0 Rumunia 9 października, 21:00
Loïc Rémy 83, Yoann Miguel Gourcuff 90
Saint-Denis
Białoruś 2-0 Albania 12 października, 19:30
Witalij Rodionow 10, Siergiej Kriwiec 77
Mińsk
Francja 2-0 Luksemburg 12 października, 21:00
Karim Benzema 22, Yoann Miguel Gourcuff 76
Metz
 
2011
 
Luksemburg 0-2 Francja 25 marca, 21:00
Philippe Mexès 28, Yoann Miguel Gourcuff 72
Luksemburg
Bośnia i Hercegowina 2-1 Rumunia 26 marca, 19:15
Vedad Ibišević 63, Edin Džeko 83 - Ciprian Andrei Marica 29
Zenica
Albania 1-0 Białoruś 26 marca, 20:00
Hamdi Salihi 62
Tirana
Rumunia 3-1 Luksemburg 29 marca, 19:45
Adrian Mutu 24, 68, Ianis Alin Zicu 78 - Lars Christian Krogh Gerson 22
Piatra-Neamț
Rumunia 3-0 Bośnia i Hercegowina 3 czerwca, 20:00
Adrian Mutu 37, Ciprian Andrei Marica 41, 55
Bukareszt
Białoruś 1-1 Francja 3 czerwca, 20:50
Éric-Sylvain Abidal 20 (s) - Florent Malouda 22
Mińsk
Białoruś 2-0 Luksemburg 7 czerwca, 19:00
Siergiej Kornilenko 48 (k), Anton Putiło 73
Mińsk
Bośnia i Hercegowina 2-0 Albania 7 czerwca, 20:15
Haris Medunjanin 67, Darko Maletić 90
Zenica
Luksemburg 0-2 Rumunia 2 września, 19:30
Gabriel Andrei Torje 34, 45
Luksemburg
Białoruś 0-2 Bośnia i Hercegowina 2 września, 19:30
Sejad Salihović 22 (k), Haris Medunjanin 24
Mińsk
Albania 1-2 Francja 2 września, 21:00
Erjon Bogdani 46 - Karim Benzema 11, Yann M'Vila 18
Tirana
Bośnia i Hercegowina 1-0 Białoruś 6 września, 20:15
Zvjezdan Misimović 87
Zenica
Luksemburg 2-1 Albania 6 września, 20:15
Gilles Bettmer 27, Aurélien Joachim 78 - Erjon Bogdani 64
Luksemburg
Rumunia 0-0 Francja 6 września, 20:30
Bukareszt
Bośnia i Hercegowina 5-0 Luksemburg 7 października, 20:00
Edin Džeko 12, Zvjezdan Misimović 15, 22 (k), Miralem Pjanić 36, Haris Medunjanin 51
Zenica
Rumunia 2-2 Białoruś 7 października, 20:30
Adrian Mutu 19, 51 (k) - Siergiej Kornilenko 45, Stanisław Dragun 82
Bukareszt
Francja 3-0 Albania 7 października, 21:00
Florent Malouda 11, Loïc Rémy 38, Anthony Réveillère 67
Saint-Denis
Albania 1-1 Rumunia 11 października, 20:00
Hamdi Salihi 24 - Srdjan Luchin 77
Tirana
Francja 1-1 Bośnia i Hercegowina 11 października, 21:00
Samir Nasri 78 (k) - Edin Džeko 40
Saint-Denis

Grupa D
 
RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Francja 10 21 6 3 1 15-4 3 1 1 8-2 3 2 0 7-2
2.  Bośnia i Hercegowina 10 20 6 2 2 17-8 4 0 1 10-3 2 2 1 7-5
3.  Rumunia 10 14 3 5 2 13-9 2 3 0 9-4 1 2 2 4-5
4.  Białoruś 10 13 3 4 3 8-7 2 2 1 5-3 1 2 2 3-4
5.  Albania 10 9 2 3 5 7-14 2 2 1 5-4 0 1 4 2-10
6.  Luksemburg 10 4 1 1 8 3-21 1 1 3 2-8 0 0 5 1-13

Grupa E
 
I runda

 
2010
 
Mołdawia 2-0 Finlandia 3 września, 18:30
Alexandru Suvorov 69, Anatolie Doroş 74
Kiszyniów
Szwecja 2-0 Węgry 3 września, 20:00
Pontus Anders Mikael Wernbloom 51, 73
Solna
San Marino 0-5 Holandia 3 września, 20:45
Dirk Kuijt 16 (k), Dirk Klaas-Jan Huntelaar 38, 48, 66, Rutgerus Johannes Martinius van Nistelrooij 90
Serravalle
Szwecja 6-0 San Marino 7 września, 20:00
Zlatan Ibrahimović 7, 77, Davide Simoncini 11 (s), Aldo Junior Simoncini 26 (s), Andreas Granqvist 51, Marcus Berg 90
Malmö
Holandia 2-1 Finlandia 7 września, 20:30
Dirk Klaas-Jan Huntelaar 7, 16 (k) - Mikael Kaj Forssell 18
Rotterdam
Węgry 2-1 Mołdawia 7 września, 20:30
Gergely Rudolf 50, Vladimir Koman 66 - Alexandru Suvorov 79
Budapeszt
Węgry 8-0 San Marino 8 października, 19:00
Gergely Rudolf 11, 25, Ádám Szalai 18, 27, 48, Vladimir Koman 60, Balázs Dzsudzsák 89, Zoltán Gera 90 (k)
Budapeszt
Mołdawia 0-1 Holandia 8 października, 20:30
Dirk Klaas-Jan Huntelaar 37
Kiszyniów
Finlandia 1-2 Węgry 12 października, 17:30
Mikael Kaj Forssell 86 - Ádám Szalai 50, Balázs Dzsudzsák 90
Helsinki
Holandia 4-1 Szwecja 12 października, 20:30
Dirk Klaas-Jan Huntelaar 4, 55, Ibrahim Afellay 37, 59 - Andreas Granqvist 69
Amsterdam
San Marino 0-2 Mołdawia 12 października, 20:30
Nicolae Josan 20, Anatolie Doroş 86 (k)
Serravalle
Finlandia 8-0 San Marino 17 listopada, 17:30
Mika Väyrynen 39, Kasper Hämäläinen 49, 67, Mikael Kaj Forssell 51, 59, 78, Jari Litmanen 71 (k), Roni Porokara 73
Helsinki
 
2011
 
Węgry 0-4 Holandia 25 marca, 20:30
Rafael Ferdinand van der Vaart 8, Ibrahim Afellay 45, Dirk Kuijt 54, Robin van Persie 62
Budapeszt
Szwecja 2-1 Mołdawia 29 marca, 19:00
Carl Mikael Lustig 30, Alfe Inge Sebastian Larsson 82 - Alexandru Suvorov 90
Solna
Holandia 5-3 Węgry 29 marca, 20:30
Robin van Persie 13, Wesley Benjamin Sneijder Cabau 61, Rutgerus Johannes Martinius van Nistelrooij 73, Dirk Kuijt 78, 81 - Gergely Rudolf 46, Zoltán Gera 50, 75
Amsterdam
Mołdawia 1-4 Szwecja 3 czerwca, 20:30
Igor Bugaiov 61 - Ola Toivonen 11, Johan Elmander 30, 58, Alexander Clas Robin Gerndt 88
Kiszyniów
San Marino 0-1 Finlandia 3 czerwca, 20:30
Mikael Kaj Forssell 41
Serravalle
Szwecja 5-0 Finlandia 7 czerwca, 20:00
Kim Källström 12, Zlatan Ibrahimović 31, 35, 53, Emir Bajrami 84
Solna
San Marino 0-3 Węgry 7 czerwca, 20:30
Zoltán Lipták 40, Imre Szabics 49, Vladimir Koman 83
Serravalle
Finlandia 4-1 Mołdawia 2 września, 17:30
Kasper Hämäläinen 11, 43, Mikael Kaj Forssell 52 (k), Igor Armaș 70 (s) - Serghei Alexeev 85
Helsinki
Węgry 2-1 Szwecja 2 września, 19:45
Imre Szabics 44, Gergely Rudolf 90 - Christian Ulf Wilhelmsson 60
Budapeszt
Holandia 11-0 San Marino 2 września, 20:30
Robin van Persie 7, 65, 67, 79, Wesley Benjamin Sneijder Cabau 12, 87, John Gijsbert Alan Heitinga 17, Dirk Kuijt 49, Dirk Klaas-Jan Huntelaar 56, 77, Georginio Wijnaldum 90
Eindhoven
Finlandia 0-2 Holandia 6 września, 19:00
Kevin Strootman 29, Luuk de Jong 90
Helsinki
Mołdawia 0-2 Węgry 6 września, 19:45
Vilmos Vanczák 7, Gergely Rudolf 83
Kiszyniów
San Marino 0-5 Szwecja 6 września, 20:30
Kim Källström 64, Christian Ulf Wilhelmsson 70, 90, Martin Tony Waikwa Olsson 81, Glenn Tobias Hysén 89
Serravalle
Finlandia 1-2 Szwecja 7 października, 18:15
Joona Toivio 73 - Alfe Inge Sebastian Larsson 8, Martin Tony Waikwa Olsson 52
Helsinki
Holandia 1-0 Mołdawia 7 października, 20:30
Dirk Klaas-Jan Huntelaar 40
Rotterdam
Mołdawia 4-0 San Marino 11 października, 20:00
Denis Zmeu 30, Simone Bacciocchi 62 (s), Alexandru Suvorov 66, Gheorghe Andronic 87
Kiszyniów
Węgry 0-0 Finlandia 11 października, 20:00
Budapeszt
Szwecja 3-2 Holandia 11 października, 20:15
Kim Källström 14, Alfe Inge Sebastian Larsson 52 (k), Ola Toivonen 53 - Dirk Klaas-Jan Huntelaar 23, Dirk Kuijt 50
Solna

Grupa E
 
RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Holandia 10 27 9 0 1 37-8 5 0 0 23-5 4 0 1 14-3
2.  Szwecja 10 24 8 0 2 31-11 5 0 0 18-3 3 0 2 13-8
3.  Węgry 10 19 6 1 3 22-14 3 1 1 12-6 3 0 2 10-8
4.  Finlandia 10 10 3 1 6 16-16 2 0 3 14-7 1 1 3 2-9
5.  Mołdawia 10 9 3 0 7 12-16 2 0 3 7-7 1 0 4 5-9
6.  San Marino 10 0 0 0 10 0-53 0 0 5 0-16 0 0 5 0-37

Grupa F
 
I runda

 
2010
 
Izrael 3-1 Malta 2 września, 20:15
Yosef Shai Benayoun 7, 64 (k), 75 - Jamie McDonald Pace 38
Ramat Gan
Łotwa 0-3 Chorwacja 3 września, 20:00
Mladen Petrić 43, Ivica Olić 51, Darijo Srna 82
Ryga
Grecja 1-1 Gruzja 3 września, 20:45
Nikólaos Spyrópoulos 72 - Aleksandre Iaszwili 3
Pireus
Gruzja 0-0 Izrael 7 września, 19:00
Tbilisi
Malta 0-2 Łotwa 7 września, 19:30
Kaspars Gorkšs 43, Māris Verpakovskis 85
Ta'Qali
Chorwacja 0-0 Grecja 7 września, 20:30
Zagrzeb
Gruzja 1-0 Malta 8 października, 19:00
Dawit Siradze 90
Tbilisi
Grecja 1-0 Łotwa 8 października, 20:45
Vassílios Torossídis 58
Pireus
Izrael 1-2 Chorwacja 9 października, 21:05
Itay Menachem Shechter 81 - Niko Kranjčar 36 (k), 41
Ramat Gan
Łotwa 1-1 Gruzja 12 października, 19:00
Aleksandrs Cauņa 90 - Dawit Siradze 74
Ryga
Grecja 2-1 Izrael 12 października, 20:45
Dimítrios Salpingídis 22, Geórgios Karagoúnis 63 (k) - Nikólaos Spyrópoulos 59 (s)
Pireus
Chorwacja 3-0 Malta 17 listopada, 17:30
Niko Kranjčar 19, 42, Nikola Kalinić 81
Zagrzeb
 
2011
 
Gruzja 1-0 Chorwacja 26 marca, 18:00
Lewan Kobiaszwili 90
Tbilisi
Izrael 2-1 Łotwa 26 marca, 19:05
Elyaniv Barda 16, Biram Kayal 81 - Kaspars Gorkšs 62
Tel-Awiw
Malta 0-1 Grecja 26 marca, 20:30
Vassílios Torossídis 90
Ta'Qali
Izrael 1-0 Gruzja 29 marca, 19:05
Tal Ben Haim II 59
Tel-Awiw
Chorwacja 2-1 Gruzja 3 czerwca, 20:00
Mario Mandžukić 76, Nikola Kalinić 78 - Dżaba Kankawa 17
Split
Łotwa 1-2 Izrael 4 czerwca, 18:30
Aleksandrs Cauņa 62 - Yosef Shai Benayoun 19, Tal Ben Haim I 43 (k)
Ryga
Grecja 3-1 Malta 4 czerwca, 20:30
Ioánnis Fetfatzídis 7, 63, Kyriákos Papadópoulos 26 - Michael Mifsud 54
Pireus
Izrael 0-1 Grecja 2 września, 15:05
Sotírios Nínis 60
Tel-Awiw
Gruzja 0-1 Łotwa 2 września, 19:00
Aleksandrs Cauņa 64
Tbilisi
Malta 1-3 Chorwacja 2 września, 19:00
Michael Mifsud 38 - Ognjen Vukojević 11, Milan Badelj 32, Dejan Lovren 68
Ta'Qali
Chorwacja 3-1 Izrael 6 września, 20:00
Luka Modrić 47, Eduardo 55, 57 - Tomer Hemed 44
Zagrzeb
Malta 1-1 Gruzja 6 września, 20:30
Michael Mifsud 25 - Dżaba Kankawa 15
Ta'Qali
Łotwa 1-1 Grecja 6 września, 20:30
Aleksandrs Cauņa 19 - Kyriákos Papadópoulos 84
Ryga
Łotwa 2-0 Malta 7 października, 19:00
Aleksejs Višņakovs 33, Artjoms Rudņevs 83
Ryga
Grecja 2-0 Chorwacja 7 października, 20:45
Geórgios Samarás 71, Theofánis Gékas 79
Pireus
Gruzja 1-2 Grecja 11 października, 19:00
Dawit Targamadze 19 - Geórgios Fotákis 79, Ángelos Charistéas 85
Tbilisi
Malta 0-2 Izrael 11 października, 19:00
Lior Rafaelov 11, Rami Gershon 90
Ta'Qali
Chorwacja 2-0 Łotwa 11 października, 19:00
Eduardo 66, Mario Mandžukić 72
Rijeka

Grupa F
 
RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Grecja 10 24 7 3 0 14-5 4 1 0 9-3 3 2 0 5-2
2.  Chorwacja 10 22 7 1 2 18-7 4 1 0 10-2 3 0 2 8-5
3.  Izrael 10 16 5 1 4 13-11 3 0 2 7-5 2 1 2 6-6
4.  Łotwa 10 11 3 2 5 9-12 1 2 2 5-7 2 0 3 4-5
5.  Gruzja 10 10 2 4 4 7-9 2 1 2 3-3 0 3 2 4-6
6.  Malta 10 1 0 1 9 4-21 0 1 4 2-9 0 0 5 2-12

Grupa G
 
I runda

 
2010
 
Czarnogóra 1-0 Walia 3 września, 19:30
Mirko Vučinić 30
Podgorica
Anglia 4-0 Bułgaria 3 września, 21:00
Jermain Colin Defoe 3, 61, 86, Andrew Johnson 83
Londyn
Bułgaria 0-1 Czarnogóra 7 września, 19:30
Elsad Zverotić 36
Sofia
Szwajcaria 1-3 Anglia 7 września, 20:45
Xherdan Shaqiri 71 - Wayne Mark Rooney 10, Andrew Johnson 69, Darren Bent 88
Bazylea
Czarnogóra 1-0 Szwajcaria 8 października, 20:30
Mirko Vučinić 68
Podgorica
Walia 0-1 Bułgaria 8 października, 20:30
Iwelin Popow 48
Cardiff
Szwajcaria 4-1 Walia 12 października, 20:30
Valentin Stocker 8, 89, Marco Streller 21, Gökhan Masera İnler 82 (k) - Gareth Frank Bale 13
Bazylea
Anglia 0-0 Czarnogóra 12 października, 21:00
Londyn
 
2011
 
Walia 0-2 Anglia 26 marca, 16:00
Frank James Lampard 7 (k), Darren Bent 15
Cardiff
Bułgaria 0-0 Szwajcaria 26 marca, 17:45
Sofia
Anglia 2-2 Szwajcaria 4 czerwca, 17:45
Frank James Lampard 37 (k), Ashley Simon Young 51 - Tranquillo Barnetta 32, 35
Londyn
Czarnogóra 1-1 Bułgaria 4 czerwca, 20:30
Radomir Đalović 53 - Iwelin Popow 66
Podgorica
Bułgaria 0-3 Anglia 2 września, 20:15
Gary James Cahill 13, Wayne Mark Rooney 21, 45
Sofia
Walia 2-1 Czarnogóra 2 września, 20:45
Steven William Morison 29, Aaron James Ramsey 50 - Stevan Jovetić 71
Cardiff
Szwajcaria 3-1 Bułgaria 6 września, 20:30
Xherdan Shaqiri 45, 62, 90 - Iwan Iwanow 9
Bazylea
Anglia 1-0 Walia 6 września, 20:45
Ashley Simon Young 35
Londyn
Walia 2-0 Szwajcaria 7 października, 20:45
Aaron James Ramsey 60 (k), Gareth Frank Bale 71
Swansea
Czarnogóra 2-2 Anglia 7 października, 21:00
Elsad Zverotić 45, Andrija Delibašić 90 - Ashley Simon Young 11, Darren Bent 31
Podgorica
Bułgaria 0-1 Walia 11 października, 20:05
Gareth Frank Bale 45
Sofia
Szwajcaria 2-0 Czarnogóra 11 października, 20:15
Eren Derdiyok 51, Stephan Lichtsteiner 65
Bazylea

Grupa G
 
RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Anglia 8 18 5 3 0 17-5 2 2 0 7-2 3 1 0 10-3
2.  Czarnogóra 8 12 3 3 2 7-7 2 2 0 5-3 1 1 2 2-4
3.  Szwajcaria 8 11 3 2 3 12-10 3 0 1 10-5 0 2 2 2-5
4.  Walia 8 9 3 0 5 6-10 2 0 2 4-4 1 0 3 2-6
5.  Bułgaria 8 5 1 2 5 3-13 0 1 3 0-5 1 1 2 3-8

Grupa H
 
I runda

 
2010
 
Islandia 1-2 Norwegia 3 września, 21:00
Heiðar Helguson 38 - Brede Paulsen Hangeland 58, Mohammed Abdellaoue 75
Reykjavík
Portugalia 4-4 Cypr 3 września, 21:45
Hugo Almeida 8, Raul Meireles 29, Danny 50, Manuel Fernandes 60 - Efstáthios Alonéftis 3, Michális Konstantínou 11, Yiannákis Okkás 57, Andréas Avraám 89
Guimarães
Dania 1-0 Islandia 7 września, 20:15
Thomas Kahlenberg 90
Kopenhaga
Norwegia 1-0 Portugalia 7 września, 20:30
Erik André Huseklepp 21
Oslo
Cypr 1-2 Norwegia 8 października, 20:00
Yiannákis Okkás 58 - John Arne Semundseth Riise 2, John Alieu Carew 42
Larnaka
Portugalia 3-1 Dania 8 października, 21:45
Nani 29, 31, Cristiano Ronaldo 85 - Ricardo Carvalho 79 (s)
Porto
Dania 2-0 Cypr 12 października, 20:15
Morten Nicolas Rasmussen 48, Kasper Wellemberg Lorentzen 81
Kopenhaga
Islandia 1-3 Portugalia 12 października, 21:45
Heiðar Helguson 17 - Cristiano Ronaldo 3, Raul Meireles 27, Hélder Postiga 72
Reykjavík
 
2011
 
Cypr 0-0 Islandia 26 marca, 19:00
Stróvolos
Norwegia 1-1 Dania 26 marca, 20:00
Erik André Huseklepp 81 - Dennis Rommedahl 27
Oslo
Islandia 0-2 Dania 4 czerwca, 20:45
Lasse Schøne 60, Christian Dannemann Eriksen 75
Reykjavík
Portugalia 1-0 Norwegia 4 czerwca, 22:00
Hélder Postiga 53
Lizbona
Norwegia 1-0 Islandia 2 września, 20:00
Mohammed Abdellaoue 88 (k)
Oslo
Cypr 0-4 Portugalia 2 września, 20:45
Cristiano Ronaldo 35 (k), 82, Hugo Almeida 84, Danny 90
Stróvolos
Dania 2-0 Norwegia 6 września, 20:15
Nicklas Bendtner 24, 44
Kopenhaga
Islandia 1-0 Cypr 6 września, 20:45
Kolbeinn Sigþórsson 5
Reykjavík
Cypr 1-4 Dania 7 października, 20:30
Andréas Avraám 45 - Lars Christian Jacobsen 7, Dennis Rommedahl 11, 22, Michael Krohn-Dehli 20
Stróvolos
Portugalia 5-3 Islandia 7 października, 22:00
Nani 13, 21, Hélder Postiga 44, João Moutinho 81, Eliseu 87 - Hallgrímur Jónasson 48, 68, Gylfi Þór Sigurðsson 90 (k)
Porto
Norwegia 3-1 Cypr 11 października, 20:15
Morten Gamst Pedersen 25, John Alieu Carew 34, Tom Høgli 65 - Yiannákis Okkás 42
Oslo
Dania 2-1 Portugalia 11 października, 20:15
Michael Krohn-Dehli 13, Nicklas Bendtner 63 - Cristiano Ronaldo 90
Kopenhaga

Grupa H
 
RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Dania 8 19 6 1 1 15-6 4 0 0 7-1 2 1 1 8-5
2.  Portugalia 8 16 5 1 2 21-12 3 1 0 13-8 2 0 2 8-4 2 3 1 0 1 1-1
3.  Norwegia 8 16 5 1 2 10-7 3 1 0 6-2 2 0 2 4-5 2 3 1 0 1 1-1
4.  Islandia 8 4 1 1 6 6-14 1 0 3 3-7 0 1 3 3-7
5.  Cypr 8 2 0 2 6 7-20 0 1 3 2-10 0 1 3 5-10

Grupa I
 
I runda

 
2010
 
Litwa 0-0 Szkocja 3 września, 20:15
Kowno
Liechtenstein 0-4 Hiszpania 3 września, 20:45
Fernando José Torres Sanz 18, 54, David Villa Sánchez 26, David Josué Jiménez Silva 62
Vaduz
Czechy 0-1 Litwa 7 września, 20:15
Darvydas Šernas 27
Ołomuniec
Szkocja 2-1 Liechtenstein 7 września, 21:00
Kenneth Miller 63, Stephen McManus 90 - Mario Frick 47
Glasgow
Czechy 1-0 Szkocja 8 października, 20:15
Roman Hubník 69
Praga
Hiszpania 3-1 Litwa 8 października, 22:00
Fernando Javier Llorente Torres 47, 56, David Josué Jiménez Silva 79 - Darvydas Šernas 54
Salamanka
Liechtenstein 0-2 Czechy 12 października, 20:00
Tomáš Necid 12, Václav Kadlec 29
Vaduz
Szkocja 2-3 Hiszpania 12 października, 21:00
Steven John Naismith 58, Gerard Piqué Bernabeu 66 (s) - David Villa Sánchez 44 (k), Andrés Iniesta Luján 55, Fernando Javier Llorente Torres 79
Glasgow
 
2011
 
Hiszpania 2-1 Czechy 25 marca, 22:00
David Villa Sánchez 69, 73 (k) - Jaroslav Plašil 29
Grenada
Czechy 2-0 Liechtenstein 29 marca, 17:30
Milan Baroš 3, Michal Kadlec 70
Czeskie Budziejowice
Litwa 1-3 Hiszpania 29 marca, 20:45
Marius Stankevičius 57 - Xavi 19, Tadas Kijanskas 70 (s), Juan Manuel Mata García 83
Kowno
Liechtenstein 2-0 Litwa 3 czerwca, 19:30
Philippe Erne 6, Michele Polverino 36
Vaduz
Litwa 0-0 Liechtenstein 2 września, 17:00
Kowno
Szkocja 2-2 Czechy 3 września, 16:00
Kenneth Miller 45, Darren Fletcher 82 - Jaroslav Plašil 78, Michal Kadlec 90 (k)
Glasgow
Szkocja 1-0 Litwa 6 września, 21:00
Steven John Naismith 50
Glasgow
Hiszpania 6-0 Liechtenstein 6 września, 22:00
Álvaro Negredo Sánchez 33, 37, Xavi 44, Sergio Ramos García 52, David Villa Sánchez 59, 79
Logroño
Czechy 0-2 Hiszpania 7 października, 20:45
Juan Manuel Mata García 7, Xabier Alonso Olano 23
Praga
Liechtenstein 0-1 Szkocja 8 października, 19:30
Craig Anthony Robert Mackail-Smith 32
Vaduz
Hiszpania 3-1 Szkocja 11 października, 20:45
David Josué Jiménez Silva 6, 44, David Villa Sánchez 54 - David Goodwillie 66 (k)
Alicante
Litwa 1-4 Czechy 11 października, 20:45
Darvydas Šernas 68 (k) - Michal Kadlec 2 (k), 85 (k), Jan Rezek 16, 45
Kowno

Grupa I
 
RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Hiszpania 8 24 8 0 0 26-6 4 0 0 14-3 4 0 0 12-3
2.  Czechy 8 13 4 1 3 12-8 2 0 2 3-3 2 1 1 9-5
3.  Szkocja 8 11 3 2 3 9-10 2 1 1 7-6 1 1 2 2-4
4.  Litwa 8 5 1 2 5 4-13 0 2 2 2-7 1 0 3 2-6
5.  Liechtenstein 8 4 1 1 6 3-17 1 0 3 2-7 0 1 3 1-10

II runda - 11-12 listopada, 15 listopada
(Losowanie - 13 października 2011, 13:00 - Kraków, Sheraton Hotel)

Bośnia i Hercegowina 0-0 Portugalia 11 listopada, 20:00
Zenica
Turcja 0-3 Chorwacja 11 listopada, 20:05
Ivica Olić 2, Mario Mandžukić 32, Vedran Ćorluka 51
Stambuł
Czechy 2-0 Czarnogóra 11 listopada, 20:15
Václav Pilař 63, Tomáš Sivok 90
Praga
Estonia 0-4 Irlandia 11 listopada, 20:45
Keith Andrews 13, Jonathan Ronald Walters 67, Robert Keane 71, 88 (k)
Tallin

Chorwacja 0-0 Turcja 15 listopada, 20:05
Zagrzeb
Czarnogóra 0-1 Czechy 15 listopada, 20:15
Petr Jiráček 81
Podgorica
Irlandia 1-1 Estonia 15 listopada, 20:45
Stephen Robert Ward 31 - Konstantin Vassiljev 57
Dublin
Portugalia 6-2 Bośnia i Hercegowina 15 listopada, 22:00
Cristiano Ronaldo 8, 53, Nani 24, Hélder Postiga 72, 82, Miguel Veloso 80 - Zvjezdan Misimović 41 (k), Emir Spahić 65
Lizbona

Mistrzostwa Europy - Polska/Ukraina 2012

(Losowanie - 7 lutego 2010, 12:00 - Warszawa, Pałac Kultury i Nauki)
Do finałów ME awansują bezpośrednio zwycięzcy grup oraz najlepsza drużyna z drugich miejsc w grupach (według bilansu z drużynami z miejsc 1-5 w swojej grupie). Pozostałych ośmiu wicemistrzów grup zagra w czterech parach barażowych o miejsca w finałach.
Przed losowaniem grup 51 federacji podzielono na sześć koszyków na podstawie specjalnego reprezentacyjnego rankingu UEFA:
Koszyk 1 - Hiszpania, Niemcy, Holandia, Włochy, Anglia, Chorwacja, Portugalia, Francja, Rosja.
Koszyk 2 - Grecja, Czechy, Szwecja, Szwajcaria, Serbia, Turcja, Dania, Słowacja, Rumunia.
Koszyk 3 - Izrael, Bułgaria, Finlandia, Norwegia, Irlandia, Szkocja, Irlandia Północna, Austria, Bośnia i Hercegowina.
Koszyk 4 - Słowenia, Łotwa, Węgry, Litwa, Białoruś, Belgia, Walia, Macedonia, Cypr.
Koszyk 5 - Czarnogóra, Albania, Estonia, Gruzja, Mołdawia, Islandia, Armenia, Kazachstan, Liechtenstein.
Koszyk 6 - Azerbejdżan, Luksemburg, Malta, Wyspy Owcze, Andora, San Marino.

Autor: Maciej Kusina

 

Napisz do nas