6 września 2011, 22:51:10 - euzi
eME: Drużyna Šernasa i Kijanskasa przegrała ze Szkotami

Darvydas Šernas z Zagłębia Lubin i Tadas Kijanskas z Korony Kielce znaleźli się w podstawowej jedenastce reprezentacji Litwy na mecz eliminacji Euro 2012 ze Szkocją. Ich drużyna przegrała w Glasgow 0-1 (0-0).

6 września 2011, 21:00 - Glasgow (Hampden Park)
Szkocja 1-0 Litwa
Steven Naismith 50

żółte kartki: Graham Dorrans - Tadas Labukas, Deividas Šemberas.

sędziował: Kristinn Jakobsson (Islandia).

W 45. minucie Darren Fletcher (Szkocja) nie wykorzystał rzutu karnego (Žydrūnas Karčemarskas obronił).

Šernas rozegrał cały mecz, a za Kijanskasa w 61. minucie wszedł Tomas Danilevičius. W przerwie przez Arvydasa Novikovasa został za to zmieniony były piłkarz Arki Gdynia - Tadas Labukas. Wcześniej Litwin sfaulował w polu karnym Barry'ego Bannana i arbiter podyktował rzut karny dla Szkocji. Mindaugas Panka z Widzewa Łódź mecz spędził na ławce rezerwowych, a Andrius Skerla z Jagiellonii Białystok znalazł się poza składem.

Tabela grupy I:

1. Hiszpania      5  15  15- 5
2. Czechy         6  10   8- 5
3. Szkocja        6   8   7- 7
4. Litwa          7   5   3- 9
5. Liechtenstein  6   4   3-10

eliminacje do mistrzostw Europy Polska/Ukraina 2012 - wyniki, strzelcy, terminarz

Łomża - 6 września 2011, 22:53:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Sernas się już wypalił ... on jest dobry ... na 1. Ligę

Lenin - 7 września 2011, 0:44:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
fakt że Šernas to cień piłkarza z ubiegłego sezonu ale myślę że i tak nie mają póki co lepszego na jego miejsce

Maksiula - 7 września 2011, 12:51:25 - *.162.215.214
Litwini znowu nie awansują do wielkiej imprezy,zawsze im coś staje na przeszkodzie.Ale to nic dziwnego,skoro w tym kraju sportem narodowym jest koszykówka.