27 września 2011, 17:26:03 - koofel
Rywale pomagają Śląskowi w awansie

Śląsk Wrocław pokonał Okocimski KS Brzesko 3-1 (2-0) w meczu 1/16 finału Pucharu Polski i awansował do dalszej fazy rozgrywek. Lider Ekstraklasy już w pierwszej minucie otrzymał prezent od gospodarzy, gdy małopolski drugoligowiec sam strzelił sobie gola.

Już w 1. minucie spotkania doszło do kurizoalnej sytuacji, po której Śląsk wyszedł na prowadzenie. Mateusz Pawłowicz kozłem zagrał piłkę do Dawida Mieczkowskiego, a bramkarz OKS-u, próbując wybiciem głową ratować sytuację, trafił do własnej siatki. Gospodarze mogli odpowiedzieć golem po mocnym strzale zza pola karnego Pawła Pyciaka, lecz Rafał Gikiewicz końcami palców sparował futbolówkę. Na ripostę Śląska nie trzeba było długo czekać. Sebastian Dudek świetnie wypatrzył wybiegającego na czystą pozycję Mateusza Cetnarskiego, który podał jeszcze do Johana Voskampa i Holender z dziesięciu metrów dopełnił formalności, strzelając do pustej bramki. Golkiper lidera Ekstraklasy po raz kolejny wykazał się, gdy po wrzutce Mateusza Wawryki o mało nie został przelobowany. W tej sytuacji jednak udało mu się odbić piłkę nad poprzeczkę na rzut rożny.

Łukasz Gikiewicz, wprowadzony na boisko jeszcze przed przerwą za kontuzjowanego Johana Voskampa, jako pierwszy uderzał na bramkę Mieczkowskiego w drugiej połowie. Jego strzał głową po dośrodkowaniu Tadeusza Sochy okazał się jednak niecelny. Brzeszczanie czekali na bramkę do 59. minuty. Robert Trznadel spod linii końcowej podał piłkę w kierunku Michała Oświęcimki, a ten płaskim strzałem pokonał Gikiewicza. Po drugiej stronie boiska gola powinien strzelić Cristián Díaz, lecz po podaniu Piotra Ćwielonga nie trafił do pustej bramki. Kwadrans przed końcem zawodów mocno w stronę bramki gości uderzał Pawłowicz, lecz trafił w boczną siatkę. Lewy obrońca OKS-u ponownie zagroził bramce Śląską kilka minut później, gdy jego strzał z szesnastu metrów zablokowała obrona. W 83. minucie przed kolejną świetną szansą na strzelenie gola stanął Díaz, lecz piłkę z linii bramkowej w ostatniej chwili wybił Mateusz Urbański. Już kilkadziesiąt sekund później wrocławianie rozstrzygnęli losy spotkania. Rok Elsner wyszedł na pozycję sam na sam z Mieczkowskim i spokojnie podwyższył prowadzenie strzałem po ziemi.

27 września 2011, 15:30 - Brzesko (stadion Okocimskiego KS)
Okocimski KS Brzesko 1-3 Śląsk Wrocław
Michał Oświęcimka 59 - Dawid Mieczkowski 1 (s), Johan Voskamp 13, Rok Elsner 83

Okocimski: 1. Dawid Mieczkowski - 4. Mateusz Wawryka, 32. Radosław Jacek (50, 18. Rafał Cegliński), 25. Mateusz Urbański, 20. Mateusz Pawłowicz - 99. Michał Oświęcimka, 77. Dawid Dynarek, 8. Piotr Darmochwał (81, 11. Wojciech Wojcieszyński), 16. Paweł Pyciak - 23. Robert Trznadel (60, 9. Tomasz Ogar), 10. Paweł Smółka.

Śląsk: 33. Rafał Gikiewicz - 24. Tadeusz Socha (73, 3. Piotr Celeban), 23. Jarosław Fojut, 28. Marek Wasiluk, 17. Mariusz Pawelec - 10. Mateusz Cetnarski, 29. Rok Elsner, 7. Sebastian Dudek, 21. Cristián Díaz (83, 5. Waldemar Sobota), 20. Piotr Ćwielong - 18. Johan Voskamp (34, 27. Łukasz Gikiewicz).

żółte kartki: Jacek, Cegliński.

sędziował: Mirosław Górecki (Katowice).
widzów: 1500.

Spotkania 1/8 finału Pucharu Polski zostaną rozegrane w dniach 18-20 października.

Puchar Polski 2011/2012

Mrówa81 - 27 września 2011, 17:27:02 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
No i tak trzymać Hej Śląsk

andrzey - 27 września 2011, 17:27:03 - *.155.122.2
Ale nieudolny ten bramkarz... Brak mi słów.

WKS - 27 września 2011, 17:29:49 - *.play-internet.pl
Viva Viva Viva WKS! brawo chłopaki nie odpuszczają i ładnie grają , Dobry mecz po kontuzjach
Gikiewicza i Fojuta.
Na Mistrza Polski nadszedł czas, ten piękny czas więc Śląsku prowadź nas!

zks - 27 września 2011, 17:30:04 - *.gorzow.mm.pl
ale prezes OKSu ładnie powiedział , wicemistrz aktualny mistrz :D HAHAHA!

mister - 27 września 2011, 17:30:17 - *.xdsl.centertel.pl
Ale bramka na 0-1

jmd - 27 września 2011, 17:30:29 - *.opera-mini.net (*.220.97.1)
Tak tylko, że to gol obrońcy nie bramkarza. Pilka leciała w kierunku bramki!

rw - 27 września 2011, 17:31:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
jestem zdziwiony lider ekstraklasy a traci bramke z takim klubem?

nieznany - 27 września 2011, 17:32:42 - *.siedlce.domtel.com.pl
z taką grą okocimski awansuje do I ligi
oby tylko moja pogoń z siedlec wygrala z nimi

MB - 27 września 2011, 17:32:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
A co powiedzieć o Koronie,która przegrała z drużyną z 4 ligi.

do rw - 27 września 2011, 17:33:43 - *.devs.futuro.pl
rw proszę Cie zobacz na sklad...
3/4 rezerwy wazne ze przeszli bo ostatnie 2 lata to jakies zabki nas pokonaly i ze switem ledwo co 1-0

nieciecza - 27 września 2011, 17:34:35 - *.dynamic.chello.pl
myslałem że Piwosze pokonaja Śląsk bo fizycznie wygladali lepiej no ale co zrobił Mieczkowski to sie nadaje do kategorii bramkarski fail roku.

Les - 27 września 2011, 17:37:56 - *.153.67.212
Do@rw:
Ty lepiej spytaj dlaczego kluby ekstraklasowe takie jak Lechia, Jaga i Zagłębie PRZEGRYWAJĄ z zespołami 2,3 ligowymi... Ważne że WKS wygrał. Hej Śląsk!

PelikanŁWC - 27 września 2011, 17:42:09 - *.lowicz.mm.pl
Dobry bramkarz haha!swoją drogą ma 19 lat więc nie dziwota że brak mu doświadczenia.

Ozi - 27 września 2011, 17:53:10 - *.28.179.14
Gol w 1 minucie był mega pozdrawiam ;)

ls - 27 września 2011, 17:56:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo dla kibiców Śląska , którzy mimo zakazu stawili się na stadionie i to w bardzo dobrej liczbie . Polska to my...!

dfsf - 27 września 2011, 18:04:32 - *.nplay.net.pl
To jaki musi być poziom II ligi skoro ten bramkarz w 11 meczach stracił tylko 4 gole???

zomo - 27 września 2011, 18:07:50 - *.play-internet.pl
A ja się pytam: dlaczego nie zagrał Dariusz P.

Pasior - 27 września 2011, 18:08:17 - *.internetdsl.tpnet.pl
Są już linki do pierwszej bramki?

MB - 27 września 2011, 18:11:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Bo grał Marek W.

OKS KING - 27 września 2011, 18:36:05 - *.244.146.21.ip.tnp.pl
czy wygrywasz czy nie ZAWSZE JA KOCHAM CIE!
W SERCU MOIM >>>>>BRZESKO<<<< ..i na dobre i na złe!

banan - 27 września 2011, 18:48:31 - *.ip.netia.com.pl
Okocimski przestraszył się rywala i pierwsze 30 min. grał strasznie spięty :/ Do tego ta bramka samobójcza już w 1 minucie. Szkoda, bo w dalszej fazie gra wyglądała już lepiej. Gratulacje dla WKSu za Zwycięstwo i powodzenia dalej ! Kibice Śląska również brawa za kulturalny doping przy ul. Okocimskiej.

qqqq - 27 września 2011, 18:48:56 - *.68.75.65.debica75.tnp.pl
spisujecie chłopaka na straty a nikt z was nie widział gościa w meczu ligowym.
nikt nie popatrzy że Okocimski ma najmniej straconych bramek w lidze, co jest głównie jego zasługą.
szkoda słów na wasze komentarze
nie neguję tego że dziś zayebał przy pierwszej bramce, ale nie takie błędy zdarzają się bramkarzom bardziej doświadczonym.
pozdrawiam.
tak, jestem kibicem Okocimskiego.

dudu - 27 września 2011, 18:58:57 - *.adsl.inetia.pl
widzów 1500 tyle co przez 4 kolejki u siebie okocimksiego hahaha mobilizacja w całym powiecie żeby tylko wstydu sobie nie narobić co za kabaret!! z czym wy chcecie do 1 ligi no z czym???

rerek - 27 września 2011, 19:07:27 - *.dynamic.mm.pl
Bramkarz Okocimskiego jest swietny, po jednym meczu nie ma co go oceniac, doswiadczenia tylko nazbiera nic sie Mieczko nie stało 1 liga nasza

STIRI - 27 września 2011, 19:15:38 - *.28.181.195
Ale ten Okocimski boli , boli i będzie bolał . Śląsk wygrał , gra dalej a my nadal walczymy o I ligę . Wyznacznik siły klubu to nie kibice a piłkarze . W Brzesku powstał silny klub , jest nas garstka i ta garstka nadal będzie chodzić czy na I ligę czy na okręgową a kluby z zapleczem rzeszy kibiców nie potrafią zrobić nic tylko doyebać wieśniakom bo grają lepiej niż duży klub z pseudo przeszłością . Teraz kibicujmy dalej ja Okocimskiemu , ty komu tam wolisz !

astamanian - 27 września 2011, 19:25:26 - *.244.146.21.ip.tnp.pl
widzow niby 1,5 tys bo na tyle bylo przyzwolenie wiec oficjalnie tyle ale w rzeczywistosci co bylo widac w tv sporo wiecej ..ponad 2tys napewno ..szkoda ze to juz koniec w PP ;p ..ale skoro tak to niech Slask wygra cala edycje PP

mlody21 - 27 września 2011, 19:31:31 - *.217.0.85
dzieki chlopaki za gre naprawde bylo co ogladac oczywiscie widac roznice klas zespołow ale okocimski tez mial wiele akcji i nie wykorzystal. W lidze sobie naprawde niezle radzi bo zajmuje fotel lidera. I oby tak dalej. I ligaaa musi byc ;) pozdro dla śląska ;)

woocasch - 27 września 2011, 19:39:54 - *.adsl.inetia.pl
Szacun dla kibiców Okocimskiego....pozdrawiam . Kibic Śląska

zorro - 27 września 2011, 19:40:12 - *.wroclaw.vectranet.pl
Brawo dla Piwoszy za walkę. Błędy bramkarzy się zdarzają (patrz Fabiański w Lidze Mistrzów w zeszłej edycji). W lidze OKS pokazuje klasę i bacznie śledzę ich poczynania jako Wukaesiak. Jako kibic Śląska podobał mi sie Pawłowicz oraz "kieszonkowy' Oświęcimka. W Śląsku brawa dla Fojuta, Rokiego oraz Dudki. Szacun dla ekipy WKS-u, która dotarła do Brzeska.

dudu - 27 września 2011, 20:01:27 - *.adsl.inetia.pl
może i jesteście liderem 1 ligi ale po tej bolącej porażce raczej będziecie teraz przegrywali bo takie klęski źle wpływają na piłkarzy! a kibice okocimskiego wydaje mi się że są wiślackim nasieniem obym sie mylił pozdrawiam

STIRI - 27 września 2011, 20:07:15 - *.28.181.195
Ja zapraszam cie na forum kibiców Okocimskiego a nie na dywagacje na portali piłkarskim .Proszę Cię ! Basta

kostek józ - 27 września 2011, 20:17:08 - *.adsl.inetia.pl
A Podbeskidzie z Bełchatowem już 3 do zera prowadzi a jest nieco ponad godzina gry

Sandecja - 27 września 2011, 20:42:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nie no ludzi na pewno wiecej niz 1500 co widac na filmiku. Gol nr 1 faktycznie kuriozum.
A Okocimskiemu zycze awansu na zaplecze ekstraklasy , pilkarze tego klubu naprawde grac potrafią ale "dziwne rzeczy" działy sie w koncowce tamtego sezonu. I wczesniejszego tez z tego co pamietam.
Do kibiców z Brzeska . Czy wasz zarząd chce awansu ?Czy na wiosne 2012 znów będą takie cuda jak w maju i czerwcu gdzie was kibicow po prostu oszukano ?

hahahah - 27 września 2011, 20:52:24 - *.opera-mini.net (*.1.63.160)
hahaha Mieczkowsi ci pokazal klase ..chlop nie potrafi wymierzyc lot pilki i porusza sie jak mucha w smole .marny poziom tej 2ligi.. pozdrowionka

. - 27 września 2011, 21:14:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Śląsk bedzie ukarany walkowerem jak Piast. Zakaz dla kibiców złamany

WKS - 27 września 2011, 21:36:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Najpierw się dowiedz kto wydał ten zakaz bo bredzisz jak mało kto. Zakaz dostaliśmy od Ekstraklasy. A Puchar Polski organizuje PZPN. Więc spokojnie mogliśmy pojawic się na wyjeździe. Dzięki za wsparcie dla Wiślaków. Lecimy dalej ;)

refleksja - 27 września 2011, 21:47:58 - *.star.net.pl
Wiecie co. bez przesady ale jak widze ze na meczu z czolowa ekipa i liderem polskiej ekstraklasy przyszlo 1500 ludzi to rece opadaja.

trenejro - 27 września 2011, 22:16:08 - *.ssp.dialog.net.pl
ta bramka to przede wszystkim efekt "wspanialego" zagrania obroncy

Pomorzanin - 27 września 2011, 22:38:54 - *.aibohphobia.org
Naprawdę Śląsk zyskał sympatię i szacunek wielu setek tysięcy kibiców w Polsce dzięki dobrym występom w tegorocznych pucharach europejskich. Pokonanie Dundee United było wielkim osiągnięciem, potem znacznie wyżej notowanego Lokomotiwu Sofia, wreszcie remis wywalczony na wyjeździe z Rapidem Bukareszt - który rywalizuje z Legią w LE. Myślę że obok Legii, Wisły i Lecha - Śląsk jest najlepszym kandydatem do corocznej gry w pucharach.

sailor - 27 września 2011, 22:50:29 - *.skleporion.net
@trenejro, prawdziwi eksperci oceniają tylko ostatni kontakt z piłką. Taki jest trend. Była wina Boruca, jest i Mieczkowskiego. Z perspektywy fotela i z doświadczeniem sprzed ekranu sytuacja staje się prosta i okazuje się, że z każdą piłką można sobie poradzić lepiej.

do refleks - 27 września 2011, 23:56:03 - *.w82-127.abo.wanadoo.fr
widzow 1500 bo na tyle było przyzwolenie normalnie ponad 2000 bez problemu co widac na filmikach nie byles nie widziałes to nie pisz..gratulacje dla Ślaska za awans i dla piwoszy za walke pierwsza liga jest nasza a Ślask to druzyna z ekstraklasy lider i aktualny vicemistrz Polski takze odpadlismy z nie byle kim..bo to juz nie ten sam Ślask co kilka lat wstecz..pozdro dla kumatych

x - 28 września 2011, 0:40:21 - *.ssp.dialog.net.pl
ja napisze troche nie na temat choc jestem kibicem slaska musze z zalem dla polskiej pilki napisac ze i tak legia zdobedzie pp choc na to nie zasluguje losowania ustawiane pod nia ciagle w iti siedzibie final superpucharu w warszawie straszny smrod

hycle1906 - 28 września 2011, 9:03:20 - *.usr.onet.pl
dosyć fajny meczyk.Okocimski prezentuje się całkiem,całkiem.Nie powinni mieć żadnych problemów z AWansem.

Viorne - 28 września 2011, 12:49:17 - *.dynamic.mm.pl

KS BRZESKI - 28 września 2011, 15:34:24 - *.mmpnet214.tnp.pl
okocimski w naszych sercach hejehej

ehhh - 28 września 2011, 16:49:05 - *.uznam.net.pl
co za klapa , oby takie ekipy gnily w tych 2,3 ligach , kolejne wyjazdy na wioski

Unia Swarz - 28 września 2011, 16:52:01 - *.solarme.pl
Barwo Śląsk awans
Pozdro Swarzędzu

artikks - 28 września 2011, 19:42:45 - *.icpnet.pl
walek jakich malo...................bramkarz jest lepszy od jojki....................

Hattric - 28 września 2011, 20:46:48 - *.as13285.net
ooo Gikieiwcz już gra (z przodu)
,czyli już po kontuzji

snajper - 29 września 2011, 2:31:41 - *.140-501-64736c16.cust.bredbandsbolaget.se
Okocimski gralo duzo lepiej, Slask na tle Brzeska wygladal drewnianie, ale niestety doswiadczenie rozstrzygenlo to spotkanie, ze tacy zawodnicy jak Wawryka, Darmochwal, Oswiecimka czy Pawlowicz nie graja w ekstraklasie swiadczy tylko o poziomie trenerow, przedewszytkim Wawryka imponowal, prawonozny Pejovic, tu mozna obejrzec caly mecz: sport.tvp.pl/pilka-nozna/puchar-polski/wideo/pp-ok
ocimski-brzesko-slask-wroclaw-mecz/5324100

artikks - 29 września 2011, 5:15:22 - *.icpnet.pl
pytanie--za ile sie rozeszlo.................lepszego numeru juz dawno nie widzialem....................mistrzowie swiata .

BOBIK KSG - 30 września 2011, 12:31:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl